Ще има промени в закона за детските надбавки

nortrant

Well-Known Member
Той добави, че ще се търси и законов начин за ограничаване на възможността родители в детска възраст да получават детски. "В момента има абсурдна ситуация - деца на 14 години, например, раждат деца и получават детски надбавки за тях. В същото време собствените им родители продължават да взимат надбавки за тях самите. Едно дете не може да отглежда дете и не би трябвало да го прави, както и да получава детски надбавки", обясни Ивайло Калфин.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015...obeshta_ogranicheniia_pri_davaneto_na_detski/

Навярно за първи път това което съм подчертал се изговаря от управляващите (дори министър!). Това е много добър знак.

Ако върви по същия път, това правителство току виж изкарало целия мандат :roll: има добри попадения от всички партии! Въобще не може да се сравни с тройната ламя на гея, бея и царчето
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Добро утро сетиха се
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Е не, тва не е истина! Не бях се замислял за това, ама глей верно ква държава сме... И всичко това от наште осигуровки. А жена ми като сега се налага да ходиме да ражда - всичко си плащаме ние почти, а сме наляли огромно количество пари от осигуровки.. Не ми се обяснява просто!
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Къде са отбор "Гарантирано от Гроб" ?

в темата за гърците
rofl.gif
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Режи всякакви помощи до дъно. Нормалните хора, така или иначе не ги получаваме.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

И аз на това им се чуда на Герб, мангалите масово гласуват за БСП, ми като така и така не са ти избиратели, защо не ги резнеш бре, ем ще спестиш пари, ем ще ти се изкефят всичкки българи, ем ще прецакаш политическия си опонент...
Крайно време някой да направи нещо по тоя въпрос
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

И аз на това им се чуда на Герб, мангалите масово гласуват за БСП, ми като така и така не са ти избиратели, защо не ги резнеш бре, ем ще спестиш пари, ем ще ти се изкефят всичкки българи, ем ще прецакаш политическия си опонент...
Крайно време някой да направи нещо по тоя въпрос

Не си съвсем прав - циганите гласуват за който плаща, по региони. Т.е. ако даден регион владеят от Ерб - там плаща Ерб, гласува се за тях. Ако даден регион владее друга партия - същото. Колкото до БС* - основният им електорат са възрастните хора и военните, а за възрастните всички знаем как са. Глупавото е, че дори и да дойдат (бяха) БС* на Власт, начина на живот на пенсионерите няма да се промени...

Колкото до самия въпрос - еми нелепо е, да отиват от мойта къща по 800+ лева осигуровки в хазната, а жена ми да си вземе болничния със 2 месеца закъснение или да взима "майчинство" 300 лева след първата година... Аз ЕДНА ШИБАНА година ли плащам осигуровки?? Е те тва е истинското лайно тука, щото циг***** мрънка, плаче, тръшка се и взима повече, точно навреме и по-добре да не продължаваме, че минах на расизъм... За данъци да не говорим...

И да, не е правилно една "баба" да взима детски надбавки и нейната дъщеря, който е "майка" да взима и тя!
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Те тези надбавки са толкова "големи", че занимаването с тази тема вероятно струва повече на държавата като работно време на депутатите от всичките детски надбавки, които се разпределят за година. Казано с прости думи, занимават ни с глупости. Като цяло няма полза от детски месечни надбавки в размер 30-50 лв и то след доказване колко си супер беден.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Те тези надбавки са толкова "големи", че занимаването с тази тема вероятно струва повече на държавата като работно време на депутатите от всичките детски надбавки, които се разпределят за година. Казано с прости думи, занимават ни с глупости. Като цяло няма полза от детски месечни надбавки в размер 30-50 лв и то след доказване колко си супер беден.

Ще си призная, че не съм запознат в такъв голям детайл с детските надбавки и другите социални помощи - като точни суми и като конкретни изисквания. Разбира се, само "съм чувал", че манг***** изкарват само на тях, и че са много сериозни суми и прочие. Всъщност, чувал съм го от точно такива де - лично. Факта е факт обаче - бг-семействата плащат здраво, особено тия които работят в "белите" фирми, а не получават нищо отсреща, когато им се наложи. Не ми се задълбава, за да доказвам с факти, но има много.

Другата огромна простотия която измислят сега - "Социалния" работник да определя дали помощите, за бедни семейства ще ходят в КЕШ или под друг вид... Замириса ли ви на лайното вече?
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Прекалено много вярваш на слухове. Това за циганите в повечето случаи е мит, който поддържа активни електоратите на партиите разчитащи на вота на малцинствата и партиите разчитащи на омразата към същите тези малцинства.
С измами и източване на социални помощи се занимават не само цигани. Просто циганите по-лесно и по-често ги хващат, защото повечето са не достатъчно образовани и хитри и не могат да хитруват достатъчно добре за да прикрият далаверите си. И на мен ми е предлагано да ме пишат пенсионер по болест, за да си взимам едни пари без да правя нищо, но за мен е срамно здрав човек да се самообяви за инвалид.

Пояснение:
Използвам понятието "цигани" вместо "роми", защото думата "ром" ми напомня на един евтин алкохол.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Прекалено много вярваш на слухове. Това за циганите в повечето случаи е мит, който поддържа активни електоратите на партиите разчитащи на вота на малцинствата и партиите разчитащи на омразата към същите тези малцинства.
С измами и източване на социални помощи се занимават не само цигани. Просто циганите по-лесно и по-често ги хващат, защото повечето са не достатъчно образовани и хитри и не могат да хитруват достатъчно добре за да прикрият далаверите си. И на мен ми е предлагано да ме пишат пенсионер по болест, за да си взимам едни пари без да правя нищо, но за мен е срамно здрав човек да се самообяви за инвалид.
Айде сега да го докажеш. Това с циганите било мит :lol: Българи се занимавали с източване на социални помощи? От познатите ми, нито един не взима социални, но айде да предположим, че съм от средната класа. Дай някакви доказателства за твърденията си.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Дай някакви доказателства за твърденията си.

Подкрепям! Аз също може да се каже, че съм от средната класа и държавичката не ми е помогнала ни веднъж, като изключим, че основното висше образование беше редовна форма. Те тва е.

Аз знам от първо лице - ама наистина! Учих малко (3 години, допълителна платена специалност) социални дейности, защото мислех че има хляб там навремето. Разбира се бях 20-годишен и си мислех, че квото хвърчи се яде, като се записах. Чак на третата година ми просветна, че аз рябота няма да си намеря добра, нито проект ще успея да прокарам - не и сам, не и по честен път. Отказах се не заради това, а защото почнах и магистратура и ми стана много дебело всеки месец по 1К+ пари за такси.

Втори пример - говорил съм лично с поне 3-ма представители на въпросното малцинство, които са ми обяснявали какви са им облагите от това, че са от многодетно семейство :)

Дай сега и ти пример!
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Хубавото е, че все повече неща почват да се обмислят, гледам сега и Москов предлага 6 месеца, в които да си платиш последните 3 години всички здравни, ако не , след това ако искаш - за последните 15 години. така доста хора ще излезнат от системата или пък ще влезнат някакви пари в касата.
След това остава да се намали леко краденето поне и ще тръгнем в някаква положителна посока.
Не става нищо от веднъж, трябва си стъпки в някаква посока. Дори и да е малка стъпка, важното е да е в положителна посока!
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Тук съм Бърни, мислиш ли, че герб ще се прецакат така за местните избори??? Или искаш пак да ти припомням с видеа за кмета в Пловдив и още купища, които ясно казват, че гроб плащат здраво, а да не говорим, че на 90% от държавната администрация е задължена да е с гроб, защото иначе ще има секира!!! ;)

Иначе да така трябва да се направи, но няма да мине това, гаранция ти давам, а и нали плюеше комунистите, калфин беше доста годинки при тях. ;)
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

ynwise e циганин бате, затова пише така. Сам си призна
Айде сега да го докажеш. Това с циганите било мит :lol: Българи се занимавали с източване на социални помощи? От познатите ми, нито един не взима социални, но айде да предположим, че съм от средната класа. Дай някакви доказателства за твърденията си.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Айде сега да го докажеш. Това с циганите било мит :lol: Българи се занимавали с източване на социални помощи? От познатите ми, нито един не взима социални, но айде да предположим, че съм от средната класа. Дай някакви доказателства за твърденията си.
Както вече казах, и на мен, който съм българин, са ми предлагали по документ да ме пишат инвалид за да получавм пенсия. Предложението дойде не от доктор от малко населено място, а от столичен доктор. Това надали ви върши работа като доказателство, но аз помня. И тъй като обичате доказателствата, ето ви да четете за един социално слаб българин.

Към uphero:
Вече започваш да ме забавляваш с твоя лов на вещици, т.е. лов на думата "цигани". Само да я видиш в мой пост и веднага почваш да вадиш теории (грешни) за етническата ми принадлежност.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Хубавото е, че все повече неща почват да се обмислят, гледам сега и Москов предлага 6 месеца, в които да си платиш последните 3 години всички здравни, ако не , след това ако искаш - за последните 15 години. така доста хора ще излезнат от системата или пък ще влезнат някакви пари в касата.
След това остава да се намали леко краденето поне и ще тръгнем в някаква положителна посока.
Не става нищо от веднъж, трябва си стъпки в някаква посока. Дори и да е малка стъпка, важното е да е в положителна посока!

На мен тва ми звучи като начин бързо да се съберат парички :) Имаше подобно нещо преди години си спомням.
 

Горе