Ще има промени в закона за детските надбавки

От: От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Както вече казах, и на мен, който съм българин, са ми предлагали по документ да ме пишат инвалид за да получавм пенсия. Предложението дойде не от доктор от малко населено място, а от столичен доктор. Това надали ви върши работа като доказателство, но аз помня. И тъй като обичате доказателствата, ето ви да четете за един социално слаб българин.

Към uphero:
Вече започваш да ме забавляваш с твоя лов на вещици, т.е. лов на думата "цигани". Само да я видиш в мой пост и веднага почваш да вадиш теории (грешни) за етническата ми принадлежност.

Запознат съм и с тая схема :) Вече не е толко лесно да се извади такъв "документ". Хората по тия комисии са страхливи и вече искат сериозна история на заболяването, документи че си лежал за същото заболяване в болница поне 1 път всяка година и други подобни. Освен ако не е някакво сериозно и видимо с просто око заболяване, което наистина ти намалява работоспособността. И да не забравяме, че става въпрос за физическа работоспособност :)
 
От: От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Както вече казах, и на мен, който съм българин, са ми предлагали по документ да ме пишат инвалид за да получавм пенсия. Предложението дойде не от доктор от малко населено място, а от столичен доктор. Това надали ви върши работа като доказателство, но аз помня. И тъй като обичате доказателствата, ето ви да четете за един социално слаб българин.

Към uphero:
Вече започваш да ме забавляваш с твоя лов на вещици, т.е. лов на думата "цигани". Само да я видиш в мой пост и веднага почваш да вадиш теории (грешни) за етническата ми принадлежност.
Темата не е ли за детски надбавки? И това, че на теб са ти предлагали по какъв начин значи, че другите са невинни?
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Българи се занимавали с източване на социални помощи? От познатите ми, нито един не взима социални, но айде да предположим, че съм от средната класа. Дай някакви доказателства за твърденията си.
Темата може да е конкретна за детските надбавки, но ти поиска доказателство за по-общото - източване на социални помощи и аз ти дадох линк за такъв случай. Ако искаш, мога да ти дам линк към репортаж как бг доктори източват здравната каса. Измами и източване колкото искаш. Най-известни крадци стават не тези, които крадат много, а тези, които ги хващат по-често.

По-конкретно по темата:
Това с 15-те години назад е правно невъзможно да се постигне. Взиманията на държавата за над 5 години назад се погасяват по давност. В друг закон давността беше 3 години. Имаше май някакво тълкувателно решение на ВСС по този въпрос и мисля, че давността за такива невзети вземания е 3 години. Това, че министъра е правно неграмотен явно не е проблем, тъй като това не е първа подобна издънка на представител на тази партия (препратка: разгласените СРС-та от трибуната на НС от Цв. Цв.). Болшинството от хората също са правно неграмотни и се стряскат колко много пари щяли да ги карат да плащат и затова вероятно са се забързали да вадят парите от дюшеците да хранят ГРОБ.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

голям адвокат на цигани си, къде беше държавата, че я нямаше 15 години да спре давноста и да си събере принудително тези задължения?
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

голям адвокат на цигани си, къде беше държавата, че я нямаше 15 години да спре давноста и да си събере принудително тези задължения?
Ние сме държавата. Къде сме ние? Тези дето гласуват законите не са се самоизбирали. Избрани са и одобрени от камарата одобряващи ги и тези, които мълчаливо (освен в кръчмите) се съгласяват.
Според конституцията ни осигуровките са право, а не задължение. Това, че някой иска да си пълни продънените каци не ме впечатлява особено.

Пием, пеем буйни песни
и зъбим се на тирана;
механите са нам тесни -
крещим: "Хайде на Балкана!"

Крещим, но щом изтрезнеем,
забравяме думи, клетви,
и немеем и се смеем
пред народни свети жертви!
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

10424274_1599117600303416_3180758356825026697_n.jpg
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки


Яко :D

Ние сме държавата. Къде сме ние? Тези дето гласуват законите не са се самоизбирали. Избрани са и одобрени от камарата одобряващи ги и тези, които мълчаливо (освен в кръчмите) се съгласяват.
Според конституцията ни осигуровките са право, а не задължение. Това, че някой иска да си пълни продънените каци не ме впечатлява особено.

Съгласен съм с теб по този въпрос, но не и по другия. Ние сме държавата. Връзката е двустранна - Ако на нас ни пука за държавата и на държавата ще й пука за нас. И нека си признаем - на колко наистина им пука, колко отидоха да протестите, колко истински протестират и правят нещо и колко само мрънкаме.

Аз поне си признавам - от мрънкачите съм и съм осъзнал, че не ми пука особено за държавата. Просто искам институцията в която живея и плащам данъци да е справедлива, а тя не е.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Болшинството от хората, които ходят по протестите само крещат и мрънкат, а после отиват и гласуват за същите или оставят други да гласуват вместо тях за същите. Ходил съм на няколко протеста, но докато обществото не предприеме реални разумни действия различни от "недоволни сме от всичко", трудно ще има оправия. Не може хем "да мразиш политиците", хем после да гласуваш за същите или да оставяш друг вместо теб да го направи. Партии бол.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Когато системата е проблема, да търсиш решение на самия проблем вътре в системата, не е решение :)
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Когато системата е проблема, да търсиш решение на самия проблем вътре в системата, не е решение :)
Проблемът е в болшинството, които крепят настоящата система. Аз моят начин съм го открил. Гласувам не за тези дето ми ги диктуват по телевизора, а избирам от другите. Ако се съберат достатъчно разсъждаващи като мен (във връзка с гласуването), може и да се промени нещо. Някой би казал "Така гласът ти отива на вятъра". Ако гласувам за когото не искам, това няма да е моят глас и тогава ще е наистина пропилян. Идеята на демокрацията е да избереш какво искаш, а не да се опитваш да познаеш кой ще спечели. Ако си част от малцина, не получавате това, което искате, защото в демокрацията управлява мнението на болшинството. Може и да блъскам сам или с малцина по дебелата стена, но с това си действие давам шанс все някога тази стена да падне. Просто трябва повече хора да се осъзнаят и да спрат да гласуват за тези, а просто да изберат други (по техен си вкус да ги избират). Продължавам да не сгрявам логиката да те измамят веднъж (при някои по повече от веднъж) с лъжи и после да ходиш пак да гласуваш за тях. Простата логика е да гласуваш за други и те да изместят настоящите, които те дразнят. Ако и те се издънят, ги сменяш с други и така докато не улучиш нещо читаво. По този начин идващите на власт ще знаят, че ако не се напънат, втори път няма да има, което ще ги принуди да се стараят повече.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Аз моят начин съм го открил. Гласувам не за тези дето ми ги диктуват по телевизора, а избирам от другите.
Прочети какво съм ти написал. Открил си го, ама друг път.
 
От: Ще има промени в закона за детските надбавки

Прочети какво съм ти написал. Открил си го, ама друг път.
Колкото и да не ти се вярва системата може да бъде победена, защото реалният проблем е в нашите умове. Системата е по-дребният проблем. Въпросът е дали хората имат желание да се напънат да се погрижат за себе си и своите интереси или просто искат хем нищо по-различно от сега да не правим, хем нещата да се променят от само себе си. Това, че сме разбрали, че системата е крива какво ни помага? Цъкаме с език и псуваме политиците? Каква полза от това? Трябва да се предприемат дори малки действия, които могат да доведат до някаква промяна.
 

Горе