Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

От: От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Това като децата в детската градина - а пък моя батко по-силен от твоя, а пък това а пък онова. Казах отношенията Китай и Русия и точно този 400 милиарден договор е един от ключовете, но за жалост не ти щрака. С тези ниски цени на газа, рашките се прецакаха нали знаеш, че всичко е фул сървис те доставят на Китай всичко, а договора е всички ползи за чайниците, негативите познай за кой. Нека си търгуват със света русаците, но като стане дума Китай - Русия реалността е друга. Какво толкова го хвалиш това 5-о поколение самолети с двигател на сукхой - виж какво правят китайските компании договори за десетки милиарди с Ейрбъс, Бойнг, Бомбардиер и т.н.
Китай може и 5 Мистрала да им построй, но за жалост не ги строят те - технологията и ноу хауа, все още са акумулират в Китай в килограми.

Ти осъзнаваш ли,че този газ има единствено няколко десетки долара на кубик разходи по изпомпването и преноса му.Как може да се прецакат,като не дават пари за него,а си го помпят,продават го и взимат пари с горница за него.Имат газ за още поне 50г.Предвид темповете на технологичния прогрес,смяташ ли,че след 50г. природния газ ще е такъв фактор?Или нефта?И по 100$ на кубик да беше договора,пак не са на загуба и не са прецакани.Замисли се малко.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Аууууууу какво внася? Коли....и части за коли....и камиони...а и лекарства! Е, и? А Дубай какво внася? Живи да ги оплачеш, сринаха се като икономика! И какво би станало с руската икономика при поевтиняване на суровините - нищо! По-евтин петрол по-голямо потребление....тва не си ли го учил барем по макроикономика? Еййййй тия руснаци бе - фалираха! И кво стана с рублата....

Изнасяш като бананова република суровини, внасяш стоки с висока добавена стойност и си мислиш, че си икономически хегемон това не знам коя глава ще го измисли ....
Чудесно вкара макроикономиката, но забравяш предлагането и степента на търсенето. СА едностранно разби ОПЕК, това довежда автоматично до конкуренция в самият ОПЕК, до такава степен че в момента играчите продават на загуба, но не искат да се откажат от играта. До такава степен е играта, че Венецуела вече внася петрол ...
Търсенето е другият фактор, които ти отбягна и доведе до спада на цената - виж какво е глобалното търсене, наложи и после случките от ОПЕК и ще ти стане по интересно.
А руснаците си вързаха бюджета на 100 долара, а сега е 50, но и това не е проблем - до 1 година имат над 120 милиарда да рефинансират, а от друга страна имаш спад на най-голямото им перо, което ги храни и имаш отлив на капитали + силен спад на доверие към рублата - всички фактори имаш за интересна година.
 
От: От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Ти осъзнаваш ли,че този газ има единствено няколко десетки долара на кубик разходи по изпомпването и преноса му.Как може да се прецакат,като не дават пари за него,а си го помпят,продават го и взимат пари с горница за него.Имат газ за още поне 50г.Предвид темповете на технологичния прогрес,смяташ ли,че след 50г. природния газ ще е такъв фактор?Или нефта?И по 100$ на кубик да беше договора,пак не са на загуба и не са прецакани.Замисли се малко.

Замислям се, разхода на Газпром по придобиване и разпределние за местното население за 2012-3 е била около 132 долара, така че не е точно няколко десетки долара.
Русия поема всички рискове по строителството, Китай не случайно ги изви до край за по-добри условия - средно цената на газ за кубик им излиза около 350 долара на китайците, но това не заключена цена за целият период, а цената на газа яко спадна то не случайно и ЮП няма да го има дали през нас или през Турция, поне не и сега на тези цени. Това, което съм писал, е че Китай диктуват играта с този договор, а не обратното. А Русия е в отчаяна нужда да продава на някой газа си, ЕС има спад с близо 25% консумацията на газ за 4 години.

Да технологията ще е фактор и най-вече технологията във ВЕИ, света отива точно там и да ако стане и под 150 за долар Газпром минават директно в червено на глобалният пазар, те на местния са си от край време.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

СА едностранно разби ОПЕК, това довежда автоматично до конкуренция в самият ОПЕК, до такава степен че в момента играчите продават на загуба, но не искат да се откажат от играта. До такава степен е играта, че Венецуела вече внася петрол ...

И така е и не е така. 2005г бях във Венецуела, гледам сега по статистиките цената на брента е била 44.51 доларес за барел. На бензиностанциите там го продаваха бензина в бг левчета съм го смятал по 0.05лв демек 5 стотинки литъра! И това след опита за свалянето на Чавез и гражданската война! Еми кво да ти кажа не бяха фалирали...идеята ми е че раздуването за супер спада на петрола е един медиен балон. Бил отбелязал рекорден спад.....ама за последните 5 години, ами преди това джанъм? Трябва да се разровя за производствените разходи на братушките и съм убеден, че много надолу могат да понесат свалянето на цената. Ич ги не бърка това. А това, което става в момента ще даде импулс на руската икономика да вкара ноу хау и технологии, за да започне сама да си произвежда това което внася, демек да се адаптира. Мислиш ли, че го нямат ресурса? Путин, го спомена в последната си реч.
П.С: Тоя шматка нашия президен съм си го сложил на аватара символично. Колкото аз съм горски толкова и той е президент :wink:
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

И така е и не е така. 2005г бях във Венецуела, гледам сега по статистиките цената на брента е била 44.51 доларес за барел. На бензиностанциите там го продаваха бензина в бг левчета съм го смятал по 0.05лв демек 5 стотинки литъра! И това след опита за свалянето на Чавез и гражданската война! Еми кво да ти кажа не бяха фалирали...идеята ми е че раздуването за супер спада на петрола е един медиен балон. Бил отбелязал рекорден спад.....ама за последните 5 години, ами преди това джанъм? Трябва да се разровя за производствените разходи на братушките и съм убеден, че много надолу могат да понесат свалянето на цената. Ич ги не бърка това. А това, което става в момента ще даде импулс на руската икономика да вкара ноу хау и технологии, за да започне сама да си произвежда това което внася, демек да се адаптира. Мислиш ли, че го нямат ресурса? Путин, го спомена в последната си реч.
П.С: Тоя шматка нашия президен съм си го сложил на аватара символично. Колкото аз съм горски толкова и той е президент :wink:

Е ти си страшен анализатор обаче - разхода преди 10 години се пита дали е бил същият като сега? Друга важно питане, какъв процент от цената за бензина се субсидира за местното население. То не става да дойдеш да национализираш всичко и само да черпиш без да инвестираш :) До такава степен е ситуацията, че http://www.cnbc.com/id/102146762

Да не само мисля, а е факт, че нямат нито технологиите, нито ноу хау-а. Иначе на думи го докарва Путин, но реалността е различна със санкциите спряха всички арктически проекти за добив, сега останаха на разработените, но за жалост трябва се дълбае по на дълбоко, а това струва пари!
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

За пореден път се убеждавам че си завършен идиот който чете много и мисли малко не е хейт а просто факт

В момента китайците държат няколко трилиона около 1.2 трилиона в Хамерикански ДЦК, а другата голяма част е в доларов еквивалент пръснат из различни активи, питанката се пита защо не ги разпордават в момента ударно? Може ли да ти измисли главата или пак на хейт ще го удариш?

Първо - Ти ако си на мястото на китайците ще продаваш ли ударно - Не - Защо Не - защото не му е дошло времето и не им е икономически изгодно - Защо не му е дошло времето - Защото едва от няколко месеца китайската икономика задмина американската и имат още доста път да извървят

Второ - Няма да продават ударно защото ще загубят много пари - Просто леко полеко ще правят това което и правят в момента намаляват доларите и увеличават златото както правят и Руснаците в момента

Трето - Чудиш се за какво са им Руснаците - Когато си тръгнал да сваляш от власт една супер сила е хубаво другата такава макар и доста по слаба в момента да ти е съюзник

Четвърто - Питаш дали сме привърженици на преначертаването на граници на държави - Що не ни пита когато създадоха Косово?

И накрая един съвет от мен понеже гледам че си свръх активен в писането на глупости - Пренасочи енергията си в писане на нещо полезно - По добре накарай Блинки да отвори раздел за Форекс и започни да бъдеш полезен за форума вместо да се правиш на важен и да се излагаш
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Не виждам да имам проблем в мисленето, при положение, че нещата са видими и за слепец, видима е ролята на Русия, по линията Китай, но да приемем, че ти си великият мислител, ноо ......... Манта, ти обаче си като шизофреник заклевам се - викаш идиот съм бил, но пък синтезираш в т.1 и 2 това, което писах по-горе.

В точка три сам се опровергаваш имаш нужда от супер сила, след като Китай е самостоятелна супер сила, която е тръгнала да променя играта по т. 1 и 2, а не военно.
По т. 4 ме кефи начина на мисленето Русия е хваната в крачка, но аргумента е що биете негрите справка в Косово. Мисля си, че говорим за Русия и как прекрачи всичко договори които тя е поела по линия Украйна. Нали вие сте за разширението на руската империя, аз не знам Косово да е Хамерикански анклав или се бъркам нещо?

Знам, че много ти се иска да давам фрее неща във форума, на запад за такива сървиси се плаща ... нали бях идиот, тогава пак се връщам в началото на поста ми малко си противоречиш. Не знам защо реши, че се правя на важен и се излагам след като Китайската доктрина е налагане на златен юан и като 1-ва цел юана да стане резервна валута. Радвам се, че правилно отбеляза в т. 1 и 2 какво става текущо(най-малкото направят ли го това над 70% от резервите и активите им се затриват от раз), но за н-ти път пиша това, което е широко обективно обяснено е, че Китай налага икономически мерки, не военни. Привидно може някой да ги слага Китай и Русия на една плоскост, но в случая отношенията не са равно степенни - просто едната е инструмент за другата и ти индиректно го описа това с други думи. Не го казваш директно, но индиректно точно това доказваш.

А не бой се ще има и такава тема за трейдинг някъде през следващата година
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Шизофрения има само в болният ти мозък за който явно избиването на комплекси по форумите е някакъв вид лечение - Все пак да ти напомня че основната цел на форумите е взаимопомощ ако искаш да ти се плаща за натрупани знания си направи консултантска къща - Ако искаш да помагаш за развитието на форума бъди полезен безплатно - Ако искаш просто да си избиваш комплексите може да продължаваш в същият дух тук поне не е забранено.

Дето се вика и така и така си идиот поне бъди полезен идиот
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Човек след като не може аргументирано да каже нещо скача на 1-во сигнално ниво, аз не съм те обидил, но ти от раз почваш сигурно попиваш от Английската аристокрация - ти си висш, всичко други са идиоти. Добре хайде не си шизофреник, как се казва това - викаш, че съм идиот, а по изказ потвърди написаното от мен по-горе.

Аз комплекси не виждам да имам, но за теб не знам какво да кажа - направи си едно Новогодишно желание, да не обиждаш като си кът от доводи.

Този път си прав имам точно такава дейност имам и целя надграждане в по-глобален вид, а и сега съм изпълнил взаимопомощта за, която говориш и то не 1 или 2 колеги и не 1 или 2 колеги са ми благодарни за помощта, постовете и т.н това не го казвам, че да си избивам комплексите .... някак си странно контрастира с твоите виждания. Имам усещането, че имаш грешни изводи по това, което пиша, но както каза това е форум, все ми е тази някой дали ме одобрява или не, щом стане въпрос за обективни неща, които се стремя да пиша - за тези, които форумът им е бабиния да си мислят.

Ако имаш нужда от консултиране може да ми пишеш на ЛС и спокойно за колеги от форума е фрее, стига да знаят какво искат ще получат насоки - винаги съм давал и ще давам - the choice is yours какво ще правиш.

Хайде със здраве и весело посрещане на Новата Година.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Блеки в последният месец няколко пъти умишлено те обиждах но не от лоши чуства, а за твое добро, защото често залиташ по някакви стереотипи които ти пречат да виждаш реалността.
Отделно от това понякога проявяваш лошият комплекс на ниското самочуствие, който се опитваш да го компенсираш с ръсене на глупости облечени в лачени изрази - С времето ще разбереш че не необходимо, ако си уверен в себе си и си успешен в бизнеса не е необходимо да се доказваш на когото и да е било.

Пожелавам ти успех и спорна нова година.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Дано да е така, както казваш и може ти се струва странно, но ти проверявам доводите и си взимам поука ако си ме оборил, въпреки че са облечени в определени "епитети". Аз и сега съм уверен, просто от естеството на дейността трябва да съм уверен, хубавото е че това е функция обективни фактори, които допълнително подхранва увереността. То и точно за увереността, която говориш води до над 90% фалити в бизнеса, както и на борсите. - хората нямат увереността.

Благодаря спорна и доходоносна и на теб.
 
Последно редактирано:
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Дайте да анализираме малко нефта. Защо пада цената и според вас ще се качи ли скоро или това е дългосрочно?
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Дайте да анализираме малко нефта. Защо пада цената и според вас ще се качи ли скоро или това е дългосрочно?

За нас е по-добре да се върне на нивата от 1999 година в началото, когато беше 8-9 долара за барел все пак сме вносители и колкото по-евтин по-добре. Все пак не сме длъжни да финансираме социалните програми на Путин. По-добре по-евтин да мирува там и това :), защото колкото по-скъп става петрола, толкова по-голямо става неговото самочувствие :)
http://www.macrotrends.net/1369/crude-oil-price-history-chart - ето графика как се движил петрола в периода от януари 1946 година до днес. През 1980 година пак е имало някакъв пик в цената над 110 долара
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Днес в Агенция Фокус се появи новина със следното заглавие "Вашингтон обмисля нови пътища на взаимодействие с Русия" http://www.focus-news.net/news/2015/01/01/2007297/vashington-obmislya-novi-patishta-na-vzaimodeystvie-s-rusiya.html и оригиналният източник http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1682451 мисля, че подобен развой на събитията е може би най-желателен от всички нас, да се разберат Обама и Путин по някакъв начин :)
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

А и прегазените до смърт 35 души в Шанхай, Китай снощи от тълпа заради разпръснати фалшиви долари от висока сграда показва, че доларът по никакъв начин не показва признаци да излиза от обращение, дори и в Китай, където уж властите налагали юана, ако искат да го правят скъп и да направят стоките си непродаваеми в чужбина да действат
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

А и прегазените до смърт 35 души в Шанхай, Китай снощи от тълпа заради разпръснати фалшиви долари от висока сграда показва, че доларът по никакъв начин не показва признаци да излиза от обращение, дори и в Китай, където уж властите налагали юана, ако искат да го правят скъп и да направят стоките си непродаваеми в чужбина да действат
ХАХААХАХ, да бе, точно това показва :-o Надявам се, че някой ти плаща за глупостите, които пишеш.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Дайте да анализираме малко нефта. Защо пада цената и според вас ще се качи ли скоро или това е дългосрочно?

Цената разбира се е изкуствена. По-големия въпрос е - ИД на кого и на каква цена продава нефта!!!!
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Толкова е смешна борбата на запАда срещу ИД. Биха могли без военна сила да ги унищожат финансово и логистично, без проблем. Много ясно, че ИД продава нафтата на запАда/турците.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Воденичаров - Ако петролът стане по 10 долара България ще фалира - Колкото и да ти е странно

На нова година в Биад ако почнеш да хвърляш и фалшиви рубли пак бой ще стане

Най големият губещ от ниският петрол е УСА - и за това ако много скоро петролът не удари пак към стотачката може долърът да се срине фатално
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Воденичаров - Ако петролът стане по 10 долара България ще фалира - Колкото и да ти е странно

На нова година в Биад ако почнеш да хвърляш и фалшиви рубли пак бой ще стане

Най големият губещ от ниският петрол е УСА - и за това ако много скоро петролът не удари пак към стотачката може долърът да се срине фатално
Напротив, защото при по-ниски цени на петрола реалните доходи на домакинствата се увеличават - в тях остават повече пари за потребление и съответно започват постепенно да нарастват продажбите на магазините - дори към момента в САЩ се наблюдават подобни явления. И в България ако падне петролът ще се случи същото, защото сме вносители и себестойността на стоките на компаниите ще намалее и оттам приходите от акцизи ще намалят, но за сметка на това тези от ДДС ще се увеличат. И още нещо приходите от акцизи няма да намалеят с толкова, защото ниските цени на петрола биха стимулирали производството и данъчната основа, тоест обемите, ще се увеличат. Приходите от акцизите върху горивата за 2013 година са били в размер на 1.934 млрд. лева на фона на 28 млрд. лева няма как да фалираме. А и пак казвам приходите от ДДС ще се увеличат от ниските цени на горивата. Ние сме вносител и за българските домакинства е много по-добре цената на суровия петрол да е 10 долара. Да, Русия ще пострада, защото около 50% от бюджета ѝ се формира от приходите от петрол, но нас това не ни засяга и дори като вносители ни е много по-добре.
 

Горе