Ядете ли храна от вчера?

От: Ядете ли храна от вчера?

Недоумявам защо мъжът ти трябва да готви ? Това не е ли дори и по новите либерални разбирания работа за двамата?
Ами защото му харесва. Не му е задължение - кой когато иска, тогава готви, може да е той, може аз, но в повечето случаи е той. В нашата къща яденето не е издигнато в култ - особено през лятото, най-много салати ядем, то какво готвене. Обаче салатите в 99% от случаите ги прави той - много му е кеф да ги украсява.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Ами защото му харесва. Не му е задължение - кой когато иска, тогава готви, може да е той, може аз, но в повечето случаи е той. В нашата къща яденето не е издигнато в култ - особено през лятото, най-много салати ядем, то какво готвене. Обаче салатите в 99% от случаите ги прави той - много му е кеф да ги украсява.

Салатата не е храна!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Вкъщи разпределението е - всеки поема което му е по-малко гадно. А то всичкото е гадно - особено след тежък ден на работа. Но като искаш да ти е топло леглото до тебе и то с точно определен човек - бъхтиш. И не се оплакваш. Има неща които прави само тя, други - само аз, но за всичко останало, който може. И вървят нещата (естествено, че си има трудности). И защото съм с тази жена от 20 години (и смятам да е така още три пъти по толкова поне), един съвет - или сте равни във всяко едно отношение, или търсиш друг(а).
 
От: От: Ядете ли храна от вчера?

За тебе байно, за ТЕБЕ няма :D Умните жени на отсрещния тротоар минават като зърнат такъв "петел" като тебе.

Напротив жените си извъртат главите да ме гледат ,дори без да сменят посоката на движение, като този тук?!!!:lol:
[video]http://www.vbox7.com/play:75e5d2fd[/video]


И на втората ще и дойде акъла в главата, не бързай.
Ще ти отговоря съ сследното.

по надолу че е дълго

Защото мъжът не бил достатъчно груб и лош с нея ,а тя



LOVЕPARADE търси, dalasweb, търси партньор, наистина по ще е лесно да намериш мъжка кокошка :lol:

[/QUOTE]

Не визирах себе си ,а жените мъжкараните !
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Преди време бях пуснала тука една анкета " с какво и как се храните" - исках, наред с другото, да опозная малко хората от форума. Причината за онази анкета беше един спор със съпруга ми, който твърди, че 90% от хората нямат култура на хранене, аз пък твърдя че всеки си има своя култура на хранене и точно отношението му към храната го отразява като личност и като човек.

Вижте как от лучеца и хлебеца, всеки се изказа и за семейството и за ролята на жените и мъжете в него, за всекидневните ни навици, за материалните ни възможности. Мъжете разкриха кой какво търси и очаква от жената до себе си, изобщо се оформи много красноречив портрет даже на общесвото и порядките, с които сме свикнали да живеем.
Изводите са потресаващо тъжни.

Културата ни има дъх на вкисната манджа, в която са сложили много подправки с надеждата да замирише или поне да заприлича на нещо по-добро.

Някой от изказванията тук, направо ме потресоха и отвратиха. Не само липсата на каквато и да е култура, но липсата най-вече на уважение и респект най-напред към самите себе си и после към заобекалящите ни хора.
 
От: От: Ядете ли храна от вчера?

Ще ти отговоря със следното.

по надолу че е дълго
Откакто пуснах темата имам доста положителни репички за което благодаря.Имам сподвижници ,макър и скрити.
И се сетих за един виц

На един от митинг по време на перестрйката хората скандирали Демокрация!!!Демокрация!!!Демокрация!!!
А един чул не дочул викал Менструация!!!Менструация!!!Менструация!!!Казали му ,че е объркал а трябва да вика Демокрация!!!
все тази - кръв да се лее?!
 
Последно редактирано:
От: Ядете ли храна от вчера?

Преди време бях пуснала тука една анкета " с какво и как се храните" - исках, наред с другото, да опозная малко хората от форума. Причината за онази анкета беше един спор със съпруга ми, който твърди, че 90% от хората нямат култура на хранене, аз пък твърдя че всеки си има своя култура на хранене и точно отношението му към храната го отразява като личност и като човек.

Вижте как от лучеца и хлебеца, всеки се изказа и за семейството и за ролята на жените и мъжете в него, за всекидневните ни навици, за материалните ни възможности. Мъжете разкриха кой какво търси и очаква от жената до себе си, изобщо се оформи много красноречив портрет даже на общесвото и порядките, с които сме свикнали да живеем.
Изводите са потресаващо тъжни.

Културата ни има дъх на вкисната манджа, в която са сложили много подправки с надеждата да замирише или поне да заприлича на нещо по-добро.

Някой от изказванията тук, направо ме потресоха и отвратиха. Не само липсата на каквато и да е култура, но липсата най-вече на уважение и респект най-напред към самите себе си и после към заобекалящите ни хора.

Обичам пица пипероне, пилешка супа, свински пържоли, филе Елена, леща и топъл хляб. Каква личност съм според теб?
 
От: Ядете ли храна от вчера?

@Linetta кой пък чак те отврати тебе...? "Отвратили" :), ти пък, какво се правиш на ощипана все едно си савойската принцеса. Ей едно време се сещам в училище женките как се правиха на важни, по техните приказки техните приятели все едно на ръце ги носели и все едно били баронеси и все едно ония им били слуги... :) само тъжното беше, че другата страна изобщо не мислеше така и в реалност пък беше още по-различно. Мене едно време баща ми да речем не ме е учил да готвя и глада ами да шофирам, да нося, да сглобявам мебели, да оправям разни неща из къщи...майка ми пък учи сестра ми да готви, чисти и.т.н...какво извратено има в това не мога да разбера? Споделих и мнение и наблюдение как е при мен, и че повечето с които имам досег са мърли...само някоя ако иска да ми се слага се прави на много домакинеста....Напоследък чувам много жени да се оправдават и по телевизия и по форуми, че не готвели щото мъжете им обичали да готвят...ами и аз обичам ама и на мен ми е приятно някой път като се прибера да ме чака домашен уют със сложена маса...вместо това обаче ме чакай някой, който да ми разправя последните сериали ( малко хиперболизирано се изказвам )
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Аз съм като прасетата. Ям всичко - от пръжоли до треволяк от полето:). Презирам всякакви етикети, включително и тези на хранене, които са се наложили сред обществото като признак на ''възпитание и култура''. Обичам да се храня полегнал, зяпайки някой филм/сериал или четейки вестник/списание. За целта съм си сковал мини масичка 50х60х50 за плюскането, която е снабдена и със специална поставка за напитки отстрани:).
 
От: Ядете ли храна от вчера?

От отговорите си личи
че доста от хората,които са семейни са още в розовия си период,други не са семейни или пък нямат сериозна връзка,
и сега нещо като обица на ухото!

Комшията ми беше женен цели 17 години.
Взеха се млади веднага след казармата.Нямаха нищо.Тръгна от нищото.И постигна 3 етажна къща в града,коли вила на село и т.н. С толкова труд през годините и лишения и какво изневяра.защото не бил груб и лош.Намерила си такъв сред колегите си.Даде и развод .Ходи в чужбина дори да работи само заради нея и децата и какво стана.Толкова различни характери бяха станали.А той същия си угажда и и пари носи.Но за да тръгне с другия мъж мотива и бил ,че нейния нее бил по-богат, не бил депутат, никога не я е бил дори шамаросал,не и е опонирал.Тя беше петела в къщата.Затова казвам жените не знаят какво искат и затова тормоз /готвене ,чистене,пране и т.н/ до дупка,.За да не мисли да шикалкави във фейса скайпа и т.н.
п.с.Затова не позволявайте жените ви да са мързеливи.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

@Dalas - тия дето изневеряват на мъжете си си личат, въпрос на време е да се случи и ония си го знаят, ама стискат палци да не се случи...винаги, ама винаги има индикации според мен, за който може да забележи...А мойта що не ми изневерява...щото знае, че ми дреме на чучура...и ще си ходи сама по пътя след това и компромиси няма да има, пък за мен...все тая..аз съм женен за проектите си :), няма да ми е скучно, че може и нова да не търся. Ама ако и трепериш ще ти изневери това е...Кати навремето мъдро изпя "Ако ме пуснеш да летя, после аз при тебе пак ще долетя" или нещо от сорта - колко мъдро!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

От отговорите си личи
че доста от хората,които са семейни са още в розовия си период,други не са семейни или пък нямат сериозна връзка,
и сега нещо като обица на ухото!

Комшията ми беше женен цели 17 години.
Взеха се млади веднага след казармата.Нямаха нищо.Тръгна от нищото.И постигна 3 етажна къща в града,коли вила на село и т.н. С толкова труд през годините и лишения и какво изневяра.защото не бил груб и лош.Намерила си такъв сред колегите си.Даде и развод .Ходи в чужбина дори да работи само заради нея и децата и какво стана.Толкова различни характери бяха станали.А той същия си угажда и и пари носи.Но за да тръгне с другия мъж мотива и бил ,че нейния нее бил по-богат, не бил депутат, никога не я е бил дори шамаросал,не и е опонирал.Тя беше петела в къщата.Затова казвам жените не знаят какво искат и затова тормоз /готвене ,чистене,пране и т.н/ до дупка,.За да не мисли да шикалкави във фейса скайпа и т.н.
п.с.Затова не позволявайте жените ви да са мързеливи.
тоя далъса звучи всеедно е прясно зарязан от жена си и сега с*ре газ по всичко женско абе кви под 30 години си бе начина ти на изразяване и думите които използваш все е дно слушам бай георги пенсионера от съседната улица
 
От: Ядете ли храна от вчера?

.и ще си ходи сама по пътя след това и компромиси няма да има, пък за мен...все тая..аз съм женен за проектите си :), няма да ми е скучно, че може и нова да не търся. !
Той затова и даде развод.И не му пука вече,само дето съжалява за децата и че не е бил малко строг с нея!


тоя далъса звучи всеедно е прясно зарязан от жена си и сега с*ре газ по всичко женско абе кви под 30 години си бе начина ти на изразяване и думите които използваш все е дно слушам бай георги пенсионера от съседната улица

Не ме четеш - ряазвод имам отдавна
а новата газ до дупка така да не мисли много много!Доста от мъжете го правят, но не си признават!
И аз не робувам на приетите порядки си пърдя пред нея и на улицата,защото да не го правя-щом немците го правят и не е срамно!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Обичам пица пипероне, пилешка супа, свински пържоли, филе Елена, леща и топъл хляб. Каква личност съм според теб?

Изброяваш вкусове, а не отношение към храната. Има доста разлика между двете неща. Тук не става дума за гадателство, нито за кулинарни умения, нито за това дали знаеш кой нож за какво служи. Бих могла да кажа какво личност си, ако ти споделиш, например, как ги гошвиш тези ястия или предпочиташ да ти сготвят, как и по какъв начин да ти ги сервират, непременно ли търсиш винаги топъл хляб, защо ти харесва точно филе Елена, а не филе незнам си какво - това е демонстрация на отношение, другото е личен вкус и всеки е свободен да харесва каквото си иска.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

@Linetta - или ми пишеш много дълъг отговор или изобщо не ме отрази :)!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Изброяваш вкусове, а не отношение към храната. Има доста разлика между двете неща. Тук не става дума за гадателство, нито за кулинарни умения, нито за това дали знаеш кой нож за какво служи. Бих могла да кажа какво личност си, ако ти споделиш, например, как ги гошвиш тези ястия или предпочиташ да ти сготвят, как и по какъв начин да ти ги сервират, непременно ли търсиш винаги топъл хляб, защо ти харесва точно филе Елена, а не филе незнам си какво - това е демонстрация на отношение, другото е личен вкус и всеки е свободен да харесва каквото си иска.

Пицата не я готвя а я поръчвам и я ям от кутията. Ножът служи за рязане на храната, оголване на кабели, понякога и за отвертка. Пилешката супа я правя по следния начин:
1. сварявам гърдите в бульон, махайки пяната преди да го сложа разбира се.
2. лук, моркови и картофи почват да се варят, като станат готови добавям и месото.
3. малко преди да е готова добавям фиде.
4. след като е готова се прави застройка от кисело мляко и 1 яйце.
5. сервира се с малко масло и пресен магданоз.

Просто и лесно, само че на голяма част от жените им се вижда като ядрена физика => предпочитам да си я сготвя сам, вместо да гледам кисели физиономии и мърморене.

Да, непременно се търси топъл хляб.

"защо ти харесва точно филе Елена" защото е вкусно?

... неееееее изобщо не стана като в БГмама :D
 
От: Ядете ли храна от вчера?

@Linetta кой пък чак те отврати тебе...? "Отвратили" :), ти пък, какво се правиш на ощипана все едно си савойската принцеса. Ей едно време се сещам в училище женките как се правиха на важни, по техните приказки техните приятели все едно на ръце ги носели и все едно били баронеси и все едно ония им били слуги... :) само тъжното беше, че другата страна изобщо не мислеше така и в реалност пък беше още по-различно. Мене едно време баща ми да речем не ме е учил да готвя и глада ами да шофирам, да нося, да сглобявам мебели, да оправям разни неща из къщи...майка ми пък учи сестра ми да готви, чисти и.т.н...какво извратено има в това не мога да разбера? Споделих и мнение и наблюдение как е при мен, и че повечето с които имам досег са мърли...само някоя ако иска да ми се слага се прави на много домакинеста....Напоследък чувам много жени да се оправдават и по телевизия и по форуми, че не готвели щото мъжете им обичали да готвят...ами и аз обичам ама и на мен ми е приятно някой път като се прибера да ме чака домашен уют със сложена маса...вместо това обаче ме чакай някой, който да ми разправя последните сериали ( малко хиперболизирано се изказвам )

Мен пък не са ме учили да готвя или да гладя, нито пък са учели брат ми да сглобява мебели и да поправя разни неща - учеха ни да се справяме с живота и да уважаваме труда на другите. Няма мъжки и женски работи. Има само неща, които според това как ни е сътворила природата, могат да бъдат правени или само от мъжете или само от жените. Аз не мога да преместя гардероб, ти пък не можеш да родиш дете.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Ми тя и Linetta реагира точно в ощипания и възмутен стил на ония големи бели птици от Мамата :), относно изказвания на младежи тук. Много ме кефят като почнат да се възмущават а чиниите им корички хванали в мивката - немити :).

В изказването ти "Няма мъжки и женски работи. Има само неща, които според това как ни е сътворила природата, могат да бъдат правени или само от мъжете или само от жените" липва всякаква обосновка в твоята теза и абсолютно потвърждение на моята - че има разделение на задачите. "Да се справяте с живота" - че това не е ли същото което и аз описах но в детайли? А относно ражданията - ок, не мога да го родя, но ти не можеш да заченеш непорочно, а и за какво ми е да ми ражда дете някоя мърла ако след това и нея и детето си сам ще гледам.

И да ви бяха НаучЕли да пишете също :)!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Мен пък не са ме учили да готвя или да гладя, нито пък са учели брат ми да сглобява мебели и да поправя разни неща - учеха ни да се справяме с живота и да уважаваме труда на другите. Няма мъжки и женски работи. Има само неща, които според това как ни е сътворила природата, могат да бъдат правени или само от мъжете или само от жените. Аз не мога да преместя гардероб, ти пък не можеш да родиш дете.

Много яко сравнение, местене на гардероб с раждане на дете? По тая логика това дете как ще се появи?! Ти си уважавай труда на хората и се справяй с живота като не може да смениш една крушка.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Доказано е претоплянето на една и съща храна няколко пъти води до гастрити у хората!

Проблем е днешните жени са мързеливи.
ти май забравяш, че едно време жените са си стояли вкъщи и само гореизброеното са правили, а сега работят наравно с мъжете..и в 7 вечерта им започва вторият работен ден - вкъщи.....и мъжете имат право да са изморени пред ТВ в 7:30, а жените - не..... те могат да влачат два пъти повече! Ти си титан на мисълта!
 

Горе