Ядете ли храна от вчера?

Re: От: Ядете ли храна от вчера?

dalasweb малко преувеличава нещата, но като цяло е прав. Жената е подло, коварно и много последователно същество. Ако само един път измиеш чиниите, то това значи, че вече ще трябва да се редувате, а после това ще стане изцяло твое задължение. Малко слабост да видят у мъжа и само за няколко години ще му прехвърлят всичките си задължения. Далеч съм от мисълта да не си уважаваш жената и да я мачкаш ежедневно. Но фактите показват, че ако жената може да ти набута някое свое задължение, непременно ще го направи.

Най ме дразнеше, като се роди първото дете и се прибера вечерта след като цял ден съм фърчал по задачи и мойта ме посрещне с думите - вземай го, че съм капнала, излизам да си почина. Бах мааму е! От какво капна толкова? Веднъж, дваж и експлоатирах ... После събрах информация, че това го правят всички, не само мойта жена. Що за безочие да караш някой да се занимава с дете след като цял ден е работил.

За децата незнам нямам опит, но има миялни машини :) технологията е на повече от 100 години а от 1950 започват се ползват масово в домакинствата в сащ

Освен това при нормалния двучасов цикъл на 60 градуса освен измиването с химикали съдовете са пастьоризират с което гарантирано се убиват всички бактерии... или е много по чисто да живееш така...

Незнам защо в БГ не са толкова популярни, като има модели от по 400 лева (на мидеа ) който са съсем прилични с електронно управление и програми за таблетки за по лесно... След като открих миялните и всичките им предимства няма начин да се върна назад... навсякъде където имам навика да живея (от миналата година не живея на едно място) гледам да има миялна много голям белег за цивилизация....

Иначе от домакинските функции понеже не ходя на работа по цял ден... съм мислил разделение на задачите но ще го напиша като отговоря на още няколко души в темата :)
 
Re: От: Ядете ли храна от вчера?

Аз пък знам какво има предвид Далас. Всички мърли с които съм бил едни и също...приберат се и сядат да гледат сериали или на Фейса...работят ми за по 600-900лв...после мрънкат да ходим в Мола да си купуват парцали...ако не съм аз да изхвърля развалените храни от хладилника там вече щеще да е развита нова колония ....абе ужас...Като се развали нещо в къщи не го оправя тя ами аз, аз шофирам, нося тежки неща, организирам всичко, взимам решения, един ден като е бременна кой ще я издържа пак...така че има си някакви роли според мен малко или много , не става само пред фейса и сериали да ми гледа...някой пък ако не съм аз да изчистя някой плод може и да не яде от мързел...абе ужас...


Мила тука изобщо не става въпрос те да готвят сами...аз ще съм доволен и на 50% да са задачите, тука говорим, че са се навъдили такива мърли, че само фейса и сериалите ги интересуват.

Радка тя е ясна...ама трябва да питаме мъжа и дали му е кеф да и слугува :)? Защо не готвите поне на половина ?

Всичките ми приятелки се репчеха че работили и печелили, само дето при повечето като отидехме на ресторант аз плащах сметката и на нея и на приятелките и...щото и те нали работеха горките...като си спомня за тия години....едни нафукани еманципирани банкови служителки...а, като знаех че взимат по 700лв и ми ставаше смешно щото знаех, че само за дрехи ги дават - нали банкерки , не може с пуловерчета да ходят.

И много ми се сравняват аз работя по 12 часа и повече 6 дена в седмицата , тя тръгнала да ми се репчи с 8-10 часов работен ден по 5 пъти в седмица в една сфера , като аз работя в най-малко 3 и то тотално различни. Ама и те работели наравно... :)

Тука липсва Амончо да дойде да каже ся как маат мекици с шоколад...ама то си е така

чудя се за кой пост да те по-натоваря :) Ще започна от далеч - това го казвам и на жени който се оплакват от мъжете си че били... Ами сами сте си го избрали този отсреща такъв... никой никого не е завлякъл някъде насила, като си недоволен защо си с нея? Пробваш да я промениш, ако не става късаш и търсиш това което смяташ че е правилно... като таргетираш къде може да я срещнеш сега е много по лесно (а докато я срещнеш караш на несериозни връзки)...
 
От: Re: От: Ядете ли храна от вчера?

Това с чиниите го дадох само за пример, може и простиране, чистене и тн. Каквото има да се върши неприятно от жената, непременно ще направи опит да ти го вмени като задължение. Това искам да кажа:)


За децата незнам нямам опит, но има миялни машини :) технологията е на повече от 100 години а от 1950 започват се ползват масово в домакинствата в сащ

Освен това при нормалния двучасов цикъл на 60 градуса освен измиването с химикали съдовете са пастьоризират с което гарантирано се убиват всички бактерии... или е много по чисто да живееш така...

Незнам защо в БГ не са толкова популярни, като има модели от по 400 лева (на мидеа ) който са съсем прилични с електронно управление и програми за таблетки за по лесно... След като открих миялните и всичките им предимства няма начин да се върна назад... навсякъде където имам навика да живея (от миналата година не живея на едно място) гледам да има миялна много голям белег за цивилизация....

Иначе от домакинските функции понеже не ходя на работа по цял ден... съм мислил разделение на задачите но ще го напиша като отговоря на още няколко души в темата :)
 
Re: От: Ядете ли храна от вчера?

Далсчо, като имаш дерт давай кинти едно така хубаво бюджетче няколко бона на готвачаката ти и да ти прави манджи от био растения и прясно заклани чифтокопитни.

А за храната важното е хубаво да е напревно, щото по-голям чревоугодник няма от мен :D :D :D и съм ял храна от вчера и за вчера и вкусовите характеристики са си същити, я да ти направи една капама с толкова матерял дето ще стигне нахране прасето за 2-3 дни и после ги сложи в глинен съд и го остави ти кърка няколко часа всичко да стане мозък, после цяла седмица ще си го вадиш от хладилника и гъза ще си удряш в тавана от кеф, но това с тава с качествени неща.

Като барваш храни от нискобюджените вериги нормално и до утре да не се ядат, ама всичко е според дережето - като ще искаш ще даваш :)

Иначе се заблявам с темите ти дето пускаш

Правилно всичко е от беднотия, стандарта си е стандарт :) стига да можете да си го позволите
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Не моя да говора от собствен опит, ма си го представям тъй:
Жената остайш ли я у къщи без достатъчно работа, почват разни глупави мисли да й идват на главата... Че не си била поживяла преди да заседне, заслужавала повече, дали комшията няма да е по-подходяща партия, как ше живея с тоз орляк
Именно за това говоря и миялна мога да и взема с всички екстри и да не и викам и за вчерашната храна .Да чистя и да готвя/колкото мога/Да мия и т.н,но ще и остане време за глупости и мислене.Затова натискаш газта и се налагаш.Петела в къщата е мъжа, а не жената.Макар да познавам доста мъже жените им командват у къщята и всичко решават те.
А мъжът им е само за разплод.Защото мъжлето е интелигентно ,прогресивно,съвременно и колко ли тем подобни прилагателни........
Доказано е че жените мъжкарани не изпитват изобщо секс,камо ли да ти приготвят храна!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Не моя да говора от собствен опит, ма си го представям тъй:

Жената остайш ли я у къщи без достатъчно работа, почват разни глупави мисли да й идват на главата... Че не си била поживяла преди да заседне, заслужавала повече, дали комшията няма да е по-подходяща партия, как ше живея с тоз орляк и неговата умряла заплата още 30 години... И тем подобни.

Затуй за да вий спокойно, най-добре я затворете у къщи, напраете й 3-4 дица, и я третирайте кат мебел... Така няма да има де да мърда - ни ши мой да си намери друг с тез ми ти чорита, ни ше мой да работи и да ги издръжа сама, ни тръцки. Ши върти къща та, и щъ гледа покорно у очите :) . Уин-уин отсякъде, не е ли тъй?

ПС: женската част не ми слагайте червно, аз само проучвам вариантите... :oops:

Защо да ти слагаме червено? Аз лично не виждам нищо лошо в това всеки да си има собствено мнение - ти щом разбираш нещата така и щом искаш да имаш такава съпруга и такова семейство, избора си е твой и имаш пълното право на това. Изобщо всеки е прав за себе си, стига да не обижда тези, които не споделят неговото мнение.
А да се обижда и да се дават генерални оценки - мъжете били такива, жените онакива - няма никакъв смисъл. В общи линии, на края, всеки си намира майстора. Щ си го намериш и ти.
Не напразно хората са казали, че семейния живот е висша проява на дипломацията. Не е лесно - говоря от собствен опит. Любовта идва и си отива. Ако след това, проблемите започнат да идват от неизмитите чинии и несменената крушка, означава, че всъщност няма проблем. Ако обаче в едно семейство, започнат войни и разправии по тези причини, то по-добре хората да се разделят и единия да си наеме чистачка и готвачка, а другия домашен майстор и хамалин. :rolleyes:
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Моя мъж ако не му беше приятно да готви и да мие чинии, нямаше да изкараме 25 години заедно - миналия месец празнувахме сребърна сватба. Тук не става въпрос кой прецаква другия с повече задържения - става въпрос за общност, в която има разбирателство. Аз мразя някои неща - той ги харесва, ето в това отношение се допълваме. Аз като реша да мия чини и ме пъди от мивката. Затова пък, като го стегне дисковата херния - за нула време го оправям - знам къде да пипна и с какво да го намажа. Като го заболи глава - пак - масаж, хапче и айде - свеж като краставичка. Така че ние сме едно цяло - проблемите са общи, решават се както може и както дойде, а не да седнем и да смятаме с какво другия ни е прецакал. То като се делят нещата и всеки се счита за прецакан, няма да прокопса съвместния живот дълго.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Мислим че умишлено не ядем вчерашна храна
защото женката трябва да се размърда и да сготви нещо
а не да е пред сериалчето!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Жената остайш ли я у къщи без достатъчно работа, почват разни глупави мисли да й идват на главата... Че не си била поживяла преди да заседне, заслужавала повече, дали комшията няма да е по-подходяща партия, как ше живея с тоз орляк и неговата умряла заплата още 30 години... И тем подобни.

Язе като почнат така да ми мрънкат им показвам врата. Никой не карам на сила нищо кат ни я кефи да върви при комшията. Станал съм като х'американците с терористи не преговарям, жени бол. :mrgreen:
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Навремето, моя свекър изсипа една тенджера манджа на свекървата в коша, защото била от вчера. Тогава ми се видя много странно и си викам, егати и човека, ама сега като чета тая тема, май повечето мъже мислят като него.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Според мен зависи от храната има неща дето стават да се претоплят и да се ядат и на другия ден, но има и такива дето не стават. И в ресторант да отидете може да ви претоплят от предния ден храна, къ мислите вие? :)
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Миене на чинии срещу масажчета, абе нещо не ми излиза сметката при вас, ама вие си знаете :), може пък да компенсираш в други области :), както си отракана да пишеш барабар тука с мъжете :):):)
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Той затова и даде развод.И не му пука вече,само дето съжалява за децата и че не е бил малко строг с нея!




Не ме четеш - ряазвод имам отдавна
а новата газ до дупка така да не мисли много много!Доста от мъжете го правят, но не си признават!
И аз не робувам на приетите порядки си пърдя пред нея и на улицата,защото да не го правя-щом немците го правят и не е срамно!
Ами тя новата ти жена затова я боли вечер главата.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Навремето, моя свекър изсипа една тенджера манджа на свекървата в коша, защото била от вчера...
Ако видя някой да изфърля неразвалена храна у коша, ше го наритам психически (па що не и физически ако ми се отваря) при първия удобен случай.
Виж, ако я даде на някое животно ше му проста.

Ма не щото било 'грехота'.
Щом пилее живот с лека ръка, значи не заслужава да живей отрепката долна.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Няма да цитирам конкретно никого, а ще изкажа собственото си мнение „наравно с мъжете“, въпреки че като се регистрирах май не видях никъде табела „Само за мъже“.
Аз също не обичам претоплена манджа и затова готвя всеки ден- в събота и неделя и по повече. И сладки правя и торти правя-всичко, което моето семейство обича. Ходя на работа, като се върна пия едно кафе, което мъжът ми го сервира, и се развихрям в кухнята-защото обичам да готвя. За сметка на това, мразя да мия чинии. Това е работа на съпруга ми. Кеф му ръчно, кеф му на миялната. Моята е мъничка-4 комплекта и се пуска кажи речи всяка вечер. Боклук не съм хвърляла в контейнера от както съм се оженила, въпреки че и аз мога да свърша това. Той се връща от работа преди мен и е пуснал прахосмукачката. В събота и неделя го правя аз- ставам рано-рано, чистя готвя и оставям семейството си да си отспи. Мога да си сменя и крушката, баща ми е електротехник и ме е научил да си поправя и щепсел и контакт. И не съм се омъжила, за да може някой да ми сменя крушката или да сглоби гардероба- сглобяваме го заедно с моя мъж.
Женени сме от 12 години и дай боже да откараме още 5 пъти по толкова. Не знам дали му харесва да мие чинии, да изхвърля боклука и да цепи дърва, но го прави. Защото ме уважава и може би иска да е сигурен, че няма да имам главоболие.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Ей това ми звучи жена на място, не като другите...ей това ми звучи вече честно.
 
От: От: Ядете ли храна от вчера?

Ето един съвет към младите ергенчета, никога гаджетата ви да не оставят чините немити в мивката и да си гледат сериалите.Такива ще са и като женени.
Един съвет към младите момичета, видите ли такова чудо, дето иска жената да стои боса и бременна до печката, бягайте бързо-където и да е- на по-лошо няма начин да попаднете.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Ей това ми звучи жена на място, не като другите...ей това ми звучи вече честно.
Благодаря за мнението- надявам се да не е сарказъм!
Мисля, че всяко семейство е за това- да споделя нещата заедно. Имам син и го уча, че няма женска или мъжка работа. Всеки трябва да може да прави колкото се може повече неща, за да е конкурентоспособен. Моето дете е на 11 години и съм го научила поне пица и пържени яйца да си прави- пък и някоя салатка. А да знаете как точи... Не искам да съм създател на следващия Бай Ганьо, който иска жена му хем да носи заплата, хем да е готвачка, перачка, чистачка, сервитьорка, пък накрая и да е в палаво настроение. А пък който си е избрал силиконова красавица, която мозъкът й е колкото на пиле и цял ден размахва дистанционното на телевизора, за да види 100000 серия, то това си е лично негов избор. Вероятно поне сексът е на ниво, въпреки неизмитите чинии?!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Навремето, моя свекър изсипа една тенджера манджа на свекървата в коша, защото била от вчера. Тогава ми се видя много странно и си викам, егати и човека, ама сега като чета тая тема, май повечето мъже мислят като него.

Всичко ще си кажете!Повечето мъже са такива
а и никой не говори да изхвърли храната,може да я даде на някой или на домашен питмоец
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Не е сарказъм, добре прозвучаха нещата.
 

Горе