български Влогър - пример за предприемач

nortrant

Well-Known Member
накратко: Емил Конрад (псевдоним) е български видеоблогър от няколко години. Наскоро написа книга и ето го резултата:

%D0%95%D0%BC%D0%B8%D0%BB%20%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%80%D0%B0%D0%B4%20%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B0%20%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0.jpg


повече инфо защо не сте разбрали за този феноменален резултат - http://clubz.bg/14324-ochilata_s_koito_izglejdame_mladi_i_hubavi
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Да, евала на момчето, следя го от доста време. Те бяха цяла поредица от влогъри, но този е най-добрия и другите нещо поизчезнаха. Просто малките имат нужда от идол. Не разбирам само защо е използвал Егмонт, за да си издаде книгата, само ще му вземат от печалбата. Не е нужно да храни паразитите по веригата, а книгата си може да продава само онлайн. Можеше да прибегне до краудфъндинг, ако не е имал парите, за да я издаде.

Статията на тоя Комитата е доста слаба, но така е като си е въобразил, че е публицист. Можеш ли да напишеш статия за книга и нито да напишеш за какво се разказва, нито дори да напишеш заглавието й :-o Но за сметка на това не е пропуснал в половината статия да пише за Иво Инджев, който няма нищо общо с Емил Конрад :lol:
 
От: От: български Влогър - пример за предприемач

Да, евала на момчето, следя го от доста време. Те бяха цяла поредица от влогъри, но този е най-добрия и другите нещо поизчезнаха. Просто малките имат нужда от идол. Не разбирам само защо е използвал Егмонт, за да си издаде книгата, само ще му вземат от печалбата. Не е нужно да храни паразитите по веригата, а книгата си може да продава само онлайн. Можеше да прибегне до краудфъндинг, ако не е имал парите, за да я издаде.

Статията на тоя Комитата е доста слаба, но така е като си е въобразил, че е публицист. Можеш ли да напишеш статия за книга и нито да напишеш за какво се разказва, нито дори да напишеш заглавието й :-o Но за сметка на това не е пропуснал в половината статия да пише за Иво Инджев, който няма нищо общо с Емил Конрад :lol:

Браво на човека.
В днешно време една книга може да се продава и само онлайн. Електронните магазини вземат само 30 процента от всяка продажба. Проблема е, че повечето хора в България не са свикнали да купуват дигитално съдържание от интернет а са свикнали да свалят дигиталното съдържание безплатно от интернет. Затова се продава и за дигитално сваляне и по книжарниците.
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Не, не ме разбра. Не е нужно да се продава по никакви книжарници, а може да продава хартиени копия само онлайн. Не говоря за дигитални. С куриер и срещу под 5 лв. ще са при всеки, който ги поиска. Книжарниците наистина дерат кожи, а Емил е достатъчно известен, за да не се нуждае от тях.

И не е е нужно и да има договор с което и да е издателство, за да издаде книга. Мисля, че с две хиляди лева може да издаде доволен тираж, а ако е много вървежна да повтори и потрети. Да беше писал тук, с удоволствие бих финансирал някой като него, колкото са ми възможностите и със сигурност знам, че няма да съм само аз.
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Къде ти е акъла Българино????? Това ли са новите идоли и примери на младежта?
Ако е така жалко, с леонсио двамата ще излетим май.
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Статията на тоя Комитата е доста слаба

Статията е за това, че медиите не обръщат внимание на този забележителен успех. Аз и затова пуснах темата, не да дискутираме статията.

Къде ти е акъла Българино????? Това ли са новите идоли и примери на младежта?
Ако е така жалко, с леонсио двамата ще излетим май.

давай да се обзаложим, че leonessss няма да ходи никъде :)
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Книгата няма да я коментирам, не знам какво има вътре. Не смятам, че е нещо което трябва да се отразява от медиите. И за айфона се редят на опашки - това прави хората от Apple добри предприемачи, но не значи, че всеки трябва да има айфон или че е нещо добро или полезно.

Успехът е за момчето, че му се продава книгата и се рекламира и продава добре, за това - евала. А доколко е полезна за обществото и за децата, които го смятат за идол и ще я четат - не знам.

Съдържанието му, за мен поне, определено не е дълбоко (за клиповете говоря) - добре направени клипове, с плоски послания и рециклирано съдържание, но важното е, че се харесват на аудиторията му. Видял съм и няколко примера за това как определено не притежава качествата и не вярва в нещата, които ги говори, като лицемерието определено не ми е по вкуса, но пък е ключово за правенето на бизнес и реклама на не-толкова-качествен продукт.

Поздрави! :)
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Забележителен успех? :oops:
Статията е за това, че медиите не обръщат внимание на този забележителен успех. Аз и затова пуснах темата, не да дискутираме статията.



давай да се обзаложим, че leonessss няма да ходи никъде :)
 
От: български Влогър - пример за предприемач

50 човека по 10 лева за 1 час да се наредят колкото за снимки = 500 лева.
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Не го харесвам, но се наложи, за което мога да му кажа едно голямо БРАВО. Нямам идея какво е написал, ама е страхотен пример за това, че се е наложил почти сам и продължава да прави клипчета и да трупа почитатели.
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Тоя пич често нарежда най-долните твари в обществото, като азис, атанаска и тн. измет жадни за слава и пари. По този начин влияе и на подрастващите, в които се насажда усещането, че да подражаваш на азис и нему подобните е нещо отвратително. Това според мен е за добро!
 
Re: От: български Влогър - пример за предприемач

Тоя пич често нарежда най-долните твари в обществото, като азис, атанаска и тн. измет жадни за слава и пари. По този начин влияе и на подрастващите, в които се насажда усещането, че да подражаваш на азис и нему подобните е нещо отвратително. Това според мен е за добро!

Да, и това е нещо, но не е най-доброто. Но това продава, някак е намерил баланса, ако говорим за някакъв баланс тук. :) Идеалното присъствие щеше да е от някой, който показва човешки неща, помага, полезен е за околните, обикаля и прави добре дела, показва реакцията на хората, когато ги сподели добро нещо от някой, инициативи към възстановяване на парк, забележителност, участване в благотворителни мероприятия без да търси някаква възвращаемост и такива. Това е истината, всичко друго е извън моето полезрение, колкото и уж правилно да е, че хейтят траверси, фолкаджийки и подобни. То и омразата не е добродетел. ;)

Нищо против момчето, но си е комерсиален тип и да си движи в този коловоз. Ако реши да направи нещо креативно към хората и обществото супер, без да търси някаква възвращаемост, но PLS не го наричайте идол, много е далеч да бъде идол на такива като нас. В някой тиин форум, ако искат и аватарчета да си направят, но тук си е поредния комерс, който си има начин да си хваща и маркетира аудиторията. Сега около името си ще заформи и модел за печелене. Няма лошо, но това не е модел за подражание в човешкия смисъл на думата, а просто модел за подражание в бизнес естество. Дано прави разлика тук, защото смятам, че сме на новото да я правим. :)
 
От: български Влогър - пример за предприемач

но PLS не го наричайте идол
Той си е такъв за много млади хора.

Иначе е самороден диамант, обаче определено не разбира нищо от предприемачество, иначе нямаше да позволи на някакво издателство да печели от неговия талант.
 
Той доколкото днес четохме с Кула и Косъма е станал блогър / влогър - той ще печели от реклама в YouTube канала си и блога.

А колко е идол на малките, то за това са малки - за да имат на кой да се възхищават. Няма лошо. Всъщност тази аудитория си цели и да, няма да ги спечели като седи по Коледа да раздава подаръци не бездомни, а с епични храникли по адрес на Азиз, Атанаска и други подобни звездни субекти. ;)
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Ето нещо интересно:

Емил Конрад е сензация в интернет, клиповете му са гледани над 20 млн. пъти

Конрад е завършил международни отношения, прави и стаж по специалността си, но не се замисля да се развива в нея. Видеата, които пуска, малко по малко се превръщат в негова професия. “Те запълват голяма част от времето ми и ако не работех това, нямаше да мога да ги правя. Печели се от тях, както всеки друг човек печели от работата си”, обяснява той.

Всеки може да го направи, ако има собствен канал в ютюб с авторски видеа и има профил в Adsense. Това е програма, която осигурява сравнително евтини реклами за най-популярните сайтове. Влогърите - ако наистина са много гледани, печелят точно от малките реклами, които се показват в клиповете им.

Най-важно за Емил е свободата в това, което върши. Често отказва на големи марки да ги рекламира в клиповете си. Ако се съгласи с някоя, има задължително условие – да предостави свой продукт, който Конрад да подари на някой от абонатите си в мрежите. “Последния път дадохме джипиес часовник и скутер. Изтеглих кой да ги получи от хора, които бяха коментирали клипа. Но не всичко може да се рекламира, трябва нещо да ми хареса”, категоричен е той.

:-o
 
От: Re: От: български Влогър - пример за предприемач

И за айфона се редят на опашки

разликата е, че за едното няма новини, а за другото има ДЕСЕТКИ
ето - http://btvnovinite.bg/search?q=iphone

PLS не го наричайте идол, много е далеч да бъде идол на такива като нас.

1. НЕ съм казал, че ми е идол. В заглавието пише "предприемач" - мислех, че е свързано с форума и затова направих темата.
2. идол е силна дума, по-скоро той трябва да е "модел на подражание" за децата. Всъщност всички известни личности трябва да са положителен модел. Всеки известен има фенове, но за съжаление не всички дават положителен пример. По-добре децата да имат идол като Емил, отколкото като азис. Който може да им предложи по-добро - да го направи.
3. Всяко дете има човек който за него е модел на подражание. Дали е някой герой от детски филм, музикален изпълнител, родител, няма значение. Едно е сигурно - много родители не са добър модел за подражание. Не може да дъниш чалга в колата и после ама защо така се случи с детето...

Не мисля, че от adsense се печели кой знае колко, защото публиката му е предимно деца. Пък и не всеки клип е гледан по 20 млн. пъти
 
От: От: Re: От: български Влогър - пример за предприемач

Не мисля, че от adsense се печели кой знае колко, защото публиката му е предимно деца. Пък и не всеки клип е гледан по 20 млн. пъти
Е, той ако изкарва 1000 лв. на месец е щастлив. Дано само да се е регистрирал по 97а :-o
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Браво на младежа.

Освен похвали какво друго може да се каже за него.
 
От: български Влогър - пример за предприемач

Честно казано, не ми е от най-любимите български влогъри. Има доста по-добри. Не знам защо обаче винаги хора като него стават известни...
 

Горе