"бяла карта" - мнения?

От: От: От: "бяла карта" - мнения?

И аз никога не бих си взел кредитна карта, но ми трябваше само за да изтегля пари от един сайт в който незнайно защо искат задължително кредитна, а не дебитна карта. След което щях да си закрия сметката/картата. Но се оправих и без тях. По-скъпо ми излезе, но знаех всички условия предварително. С бяла картата можеше да се набутам сериозно.

Защо не пробва с виртуалната карта на ЦКБ? На сайта им я наричат „кредитна“. Струва ти 2 лв (даваш 22 лева и получаваш виртуална карта с 20 лева вътре) + 1% от получената сума (в тарифата пише: „Получаване на refund по кредитни карти - 1%“). За да харчиш парите от картата няма такса. Ако искаш да си изтеглиш парите от картата може да го направиш на каса без такса в клон на ЦКБ АД или за 0.80 лева да получиш парите си чрез банков превод във всяка българска банка (подробности).

Рекламират я като подходяща за получаване на пари от хазарните сайтове (на сайта им пише: „Играй и залагай“) и от PayPal (на сайта им пише: „Регистрирай картата в PayPal“).
 
От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Защо не пробва с виртуалната карта на ЦКБ? На сайта им я наричат „кредитна“. Струва ти 2 лв (даваш 22 лева и получаваш виртуална карта с 20 лева вътре) + 1% от получената сума (в тарифата пише: „Получаване на refund по кредитни карти - 1%“). За да харчиш парите от картата няма такса. Ако искаш да си изтеглиш парите от картата може да го направиш на каса без такса в клон на ЦКБ АД или за 0.80 лева да получиш парите си чрез банков превод във всяка българска банка (подробности).

Рекламират я като подходяща за получаване на пари от хазарните сайтове (на сайта им пише: „Играй и залагай“) и от PayPal (на сайта им пише: „Регистрирай картата в PayPal“).

на линка пише: Тарифа за операциите с международни предплатени виртуални карти Visa
Банкова институция (или друга която борави с карти) може ли да установи, че това е дебитна а не кредитна карта? Като изключвам ЦКБ.
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

на линка пише: Тарифа за операциите с международни предплатени виртуални карти Visa
Банкова институция (или друга която борави с карти) може ли да установи, че това е дебитна а не кредитна карта? Като изключвам ЦКБ.
Тя е предплатена в смисъл, че зареждаш в нея предварително сумата, за която ще пазаруваш и само толкова може да се изтегли от нея. Иначе има статут на кредитна карта. Подобни карти издават и други банки:
https://dskbank.bg/Page/default.aspx?xml_id=/bg-BG/Individuals/cards/debit%20cards/virtualvisacard/
[URL="http://searchengines.bg/forum/others/chat/12996-въпрос-за-виртуални-карти-visa-mastercard"]http://searchengines.bg/forum/others/chat/12996-въпрос-за-виртуални-карти-visa-mastercard

[/URL]
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Тя е предплатена в смисъл, че зареждаш в нея предварително сумата, за която ще пазаруваш и само толкова може да се изтегли от нея. Иначе има статут на кредитна карта.

Да, затова в тарифата пише:

Получаване на refund по кредитни карти 1%

Още цитати от сайта:

За да получите Вашата кредитна карта е необходима регистрация, която е БЕЗПЛАТНА и без формалности.

Получаваш VISA карта за 15 минути

Обърнете внимание, че казват VISA, а не Visa Electron.

Пазарувай от всички сайтове, приемащи VISA

Тоест ако приемат VISA (независимо дали дебитни или кредитни) - ще можеш да пазаруваш.

От често задаваните въпроси:

Виртуалната карта е предплатена карта с логото на VISA, с която можете да пазарувате свободно в глобалната мрежа, на всички сайтове, обозначени с логото на VISA.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Ако ще ползваш българска карта защо ще плащаш за refund? В прокредит нямат такса за получаване по визата им - нито за физически, нито за юридически лица.
 
От: "бяла карта" - мнения?

За да разсея всякакви съмнения относно това кой какво пише по сайтовете, кой какво вярва или не и пр., дали да вярва на банките или не, има си специфика.

При картите е BIN първите 6 digits = BIN номер. По него се разбира: каква е картата, на кого е, от коя държава е issued (създадена/направена), на коя банка, от кой сайт, че дори и номер на тел. поддръжка. Още info.

В случая с тези на ЦКБ НЕ СА КРЕДИТНИ:

Card Brand: VISA
Issuing Bank: CCB
Card Type: DEBIT
Card Level: PREPAID
Iso Country Name: BULGARIA
Iso Country A2: BG
Iso Country A3: BGR
Iso Country Number: 100
Bank's website: www.ccbank.bg
Всеки разплащателен gateway идентифицира BIN номера, съответно се „проверява“ картата каква е, чия и т.н., съответно за транзакциите, изискващи кредитна, да отхвърли всички дебитни, както и обратното. Изкл. при е-магазините, ползващи gateway, който приема и 2-та вида карти и няма ограничения.
 
От: "бяла карта" - мнения?

За виртуалните карти на ЦКБ ли става въпрос, че са дебитни, а не кредитни?
 
От: "бяла карта" - мнения?

Здравейте. Ползвам бяла карта втори месец.потресен съм. НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ. Първата вноска я забавих с 1 ден. Минималната погасителна такава е 60 лв., при изтеглени 400 лв. Толкова ми дадоха. Та получавам sms, че картата е блокирана, и задължението си остава пак около 400 лв. Викам си, сигурно има нещо, което съм пропуснал като някаква първоначална такса, или нещо такова. Ще видим след втория месец... Е дойде втората погасителна вноска-60 лв. Получих sms, че всичко е наред, и дължя 392.50 лв.И как ви се струва-до тук, за два месеца при изтеглени 400 лв. Съм внесал 120 лв. И дължа 392 лв. Обадих се да питам какво се случи с тия 120 лв. Засипаха ме с проценти за какво ли не и това е. ХОРА, НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ, ИЛИ АКО Я ДОКАРАТЕ ДО ТАМ, ПОКРИЙТЕ Я ВЕДНАГА ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ, И ЗАБРАВЕТЕ.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Ползвам я два месеца вече. НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ. Ето я моята сметка. Изтеглени 400 лв. Минимална погасителна вноска на месец - 60 ЛВ. ОБЩО за двата месеца 120 лв. И сега дължа 392,50 лв. Хайде сега смятайте. Обадих се да питам какво се случи с тия 120 лв. и ме засипаха с проценти и лихви. ЗА БОГА ХОРА БЯГАЙТЕ.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Здравейте. Ползвам бяла карта втори месец.потресен съм. НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ. Първата вноска я забавих с 1 ден. Минималната погасителна такава е 60 лв., при изтеглени 400 лв. Толкова ми дадоха. Та получавам sms, че картата е блокирана, и задължението си остава пак около 400 лв. Викам си, сигурно има нещо, което съм пропуснал като някаква първоначална такса, или нещо такова. Ще видим след втория месец... Е дойде втората погасителна вноска-60 лв. Получих sms, че всичко е наред, и дължя 392.50 лв.И как ви се струва-до тук, за два месеца при изтеглени 400 лв. Съм внесал 120 лв. И дължа 392 лв. Обадих се да питам какво се случи с тия 120 лв. Засипаха ме с проценти за какво ли не и това е. ХОРА, НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ, ИЛИ АКО Я ДОКАРАТЕ ДО ТАМ, ПОКРИЙТЕ Я ВЕДНАГА ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ, И ЗАБРАВЕТЕ.
Явно са ти сложили наказателни лихви или нещо друго - няма как толкова да дължиш!
Ако всеки месец плащаш минимална такса от 60 лв точно след 8 месеца ще си върнал тези 400 лв главница - и ще си дал 126 лв лихва отгоре ...
 
От: "бяла карта" - мнения?

Здравейте. Ползвам бяла карта втори месец.потресен съм. НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ.
Това явно са някакви айдуци, подобни на фирмите за бързи кредити. Доста се говореше за тях преди няколко месеца. Ама нали уж приеха някакви закони за таван на лихвата.
Явно са ти сложили наказателни лихви или нещо друго - няма как толкова да дължиш!
Какви са тези наказателни лихви и защо след като колегата внася минималната договорена погасителна вноска? Затова по-далеч от такива. Ако някой прецени, че много му трябва кредитна карта, има банки. На сайтовете им има всички условия. Човек може да прочете предварително и да реши кое е най-добро за него (или най-малкото зло).
А колегата danilas, ако смята че са го излъгали да вдигне шум по масмедиите, да пише до някое сутрешно телевизионно предаване. Под път и над път реклами на тази бяла карта и се намират хора, които се лъжат.
 
От: "бяла карта" - мнения?

И аз се чудя, не знам какво са му сложили, но ако плаща 60 лв мин. вноска всеки месец на 400 лева баланс ще е платил точно 126 лв в лихви за 8 месеца!
 
Re: От: "бяла карта" - мнения?

незнам как го смятате но на мен едно от обученията ми преди години беше по западна програма и там на теста имах върпос точно за карти да сметнеш кога ще се изплати ако плащаш минимума

и верния отговор беше - никога ... банката така е направила картата и минума че като изтече периода на валидност само да ти я преиздадът и още да си има някакъв дълг ... искат си те за клиент (ако внасяш само минимума никога няма да се разплатиш дори и на запад)

та за тук с 60 лева минимум вноска да не е калкулирана така че да я изплатиш на края на периода на валидност... след две години (или три години) по 6 процента на месец лихва делено на 24 (36) като лихвата капитализира лихват за първата година във втората

незнам дали на месечна база не я капитализират лихвата но по формулата

((400 + 72%) +72%) /24 излизат по 50 лв сложи някоя друга такса и готово минимум вноска

ако картата е валидна три години

(((400 + 72%)+72%)+72%) /36 излизат по 56.53 лева на месец това е минимума който ти искат ти може да внасяш по повече и да я погасиш по бъзо поне няма накзателни за такова внасяне

Умната с картите всички се смятат така както го написах но тук с високата лихва става кожодерско на банките е поне само 23%

на теста който смятах американската карта беше със 17,5 процента лихва така че това е навсякъде
 
Последно редактирано от модератор:
От: "бяла карта" - мнения?

Една жена ми писа разтревожена във Facebоок. Изпрати ми договора си сканиран, за да видя за какво става дума. Каза, че с големи мъки се е измъкнала от тях, защото въпреки върнатите пари, не са поискали да й прекратят договора. В крайна сметка се е отървала и каза през ум да не ми минава да се захващам с тях.
Поредната измама на Easy Credit, които са си направили и карта да тормозят хората...
 
От: Re: От: "бяла карта" - мнения?

незнам как го смятате но на мен едно от обученията ми преди години беше по западна програма и там на теста имах върпос точно за карти да сметнеш кога ще се изплати ако плащаш минимума

и верния отговор беше - никога ... банката така е направила картата и минума че като изтече периода на валидност само да ти я преиздадът и още да си има някакъв дълг ... искат си те за клиент (ако внасяш само минимума никога няма да се разплатиш дори и на запад)

та за тук с 60 лева минимум вноска да не е калкулирана така че да я изплатиш на края на периода на валидност... след две години (или три години) по 6 процента на месец лихва делено на 24 (36) като лихвата капитализира лихват за първата година във втората

незнам дали на месечна база не я капитализират лихвата но по формулата

((400 + 72%) +72%) /24 излизат по 50 лв сложи някоя друга такса и готово минимум вноска

ако картата е валидна три години

(((400 + 72%)+72%)+72%) /36 излизат по 56.53 лева на месец


Куул смята се както се смята винаги - средно дължимата сума за месеца!

Ако приемем днес е края на месеца и харчиш 400 кинта, утре е новият месец! Та почваш с 400 кинта, че дължиш да кажем на края на месеца си плащаш 60 кинта мин. вноска!
Излиза че средно на ден имаш 400 кинта да дължиш - на 400 лв имаш 24 лихва на края на месеца или реално им дължиш 424 като платиш 60 лв на следващият месец почваш с баланс 364 и така въртим докато ги платим!

Ето ти точната математика:
[video=youtube;qjOKmHJqKEQ]https://www.youtube.com/watch?v=qjOKmHJqKEQ[/video]

Иначе и аз съм правил сметки повечето банки искат около 1/33 като мин. плащане на дължимо - като цяло на мин. плащане банката благоденства! А човека яко бачка за този дето духа!
 
Re: От: Re: От: "бяла карта" - мнения?

Средно дъжлима сума за месеца до края на периода на валидност на картата с .... поне така беше по спомен и накрая винги оставаше беше преди години като последно съм го смятал като във всеки момент ти предлагат преиздавания за нови срокове...

банката иска по малко за да може да я преиздадат с остатъчна сума... и да продължаваш да им плащаш дори и малки суми ако внасяш само минимума затова всяка със статия със затънали с дълг по кредитните карти е да плащат повече от минимума който им искат
 
От: "бяла карта" - мнения?

Ами то е средна за месеца - утре може си теглиш 400 кинта и след 1 седмица платиш 400 обратно и накрая на месеца дължиш значи 400 * 7 + 23 * 0 или 2800/30 е 93 лв по 6% лихва става точно 5.6лв им дължиш!
Принципно при кредитни карти няма погасителни вноски, а само минимална вноска ей там хората яко се лъжат, че си е оферта и навлизат в подвижни пясъци!
 
От: "бяла карта" - мнения?

Мани мани... тъкмо сега им четох условията и лихвите - ГПР 45.9%, и това е ако си платиш всичко още до 5-то число. Ако не успееш - сумата се увеличава с 10% всеки месец на 6-ти. Тези са бая големи лихвари...Като си помисля, че кандидатствах онлайн без да съм прочел условията им... Добре, че като ми се обадиха и им казах, че загубих интерес ( бяха минали около 5 работни дни между кандидатстването и обаждането ).
 
От: "бяла карта" - мнения?

Мани мани... тъкмо сега им четох условията и лихвите - ГПР 45.9%, и това е ако си платиш всичко още до 5-то число. Ако не успееш - сумата се увеличава с 10% всеки месец на 6-ти. Тези са бая големи лихвари...Като си помисля, че кандидатствах онлайн без да съм прочел условията им... Добре, че като ми се обадиха и им казах, че загубих интерес ( бяха минали около 5 работни дни между кандидатстването и обаждането ).
Че от де взеха ГПР с така лихва нали всичко е 72% на година - А това с 10% е титанична пребавка ама да си чел както се казва! Смятай 10% на месец увеличение .....
 

Горе