"бяла карта" - мнения?

От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Ти сериозно ли?! Оферта ли си е 72% годишна лихва, като при банките е около 18%?!?!

Сериозно. Ок - 18 % при другите банки, сложи годишна такса обслужване, такса за теглене от банкомат, такса за издаване и подмяна, ... хайде сега мислиш ли, че плащаш само 18% лихва на година?! Да не говорим за отстъпките, които ползваш с тази карта и разроченото плащане без лихва (при първа покупка). Клиентите предимно я поръчват заради отстъпката в техномаркет и 0% лихва при първата покупка. Има си номер - поръчва, купува, връща парите, връща картата и после поръчва нова карта. Така може всяка поръчка да му е с 0% лихва и 5% отстъпка. :)
На ден произвеждам между 100 и 150 карти, така че има клиентела. И нещо от кухнята - от едно известно време картите не са бели ... ;) (просто за да докажа, че наистина аз ги произвеждам).
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Сериозно. Ок - 18 % при другите банки, сложи годишна такса обслужване, такса за теглене от банкомат, такса за издаване и подмяна, ... хайде сега мислиш ли, че плащаш само 18% лихва на година?! Да не говорим за отстъпките, които ползваш с тази карта и разроченото плащане без лихва (при първа покупка). Клиентите предимно я поръчват заради отстъпката в техномаркет и 0% лихва при първата покупка. Има си номер - поръчва, купува, връща парите, връща картата и после поръчва нова карта. Така може всяка поръчка да му е с 0% лихва и 5% отстъпка. :)
На ден произвеждам между 100 и 150 карти, така че има клиентела. И нещо от кухнята - от едно известно време картите не са бели ... ;) (просто за да докажа, че наистина аз ги произвеждам).

Браво бе, то и тук има отсъпка до 20% http://ccb-club.bg/win_discounts - за една отстъпка да взимаш кредитна карта то си е голяма далавера - странна логика!?!
ГПР примерно тук е 20% на година, като 1-вата ти 14% преференция http://www.ccbank.bg/bg/products-an...zkontaktna-kreditna-karta-mastercard-paypass/

Просто в пъти е набутването в тези "бели карти"!
 
От: "бяла карта" - мнения?

Всеки сам си преценява. Двете карти за коренно различни. Разбира се не казвам, че "Бяла карта" са най-яките кредитни карти. Просто добре са измислени - хората не гледат лихвата а гледат какво няма.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Всеки сам си преценява. Двете карти за коренно различни. Разбира се не казвам, че "Бяла карта" са най-яките кредитни карти. Просто добре са измислени - хората не гледат лихвата а гледат какво няма.

Всичко, което има бялата карта има всяка банкова карта - само дето каквито и разходи да сложиш не можеш докараш бруталните 72% на година!
Всеки сам си преценява така си е! За жалост хората си казват е то няма никви разходи и за нула време става ще си плащам, че и отсъпка ще имам - направо пей сърце, а после що не стигат парите .....
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Клиентите предимно я поръчват заради отстъпката в техномаркет и 0% лихва при първата покупка. Има си номер - поръчва, купува, връща парите, връща картата и после поръчва нова карта. Така може всяка поръчка да му е с 0% лихва и 5% отстъпка.

5% на 1000 лева (един хладилник и една печка) са 50 лв. За 50 лв може и да си струва занимавката да се поръчва карта и после да се „връща“ (не разбрах това с „връщането“ на картата защо се прави - не може ли едно лице да има повече от една карта?).
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

5% на 1000 лева (един хладилник и една печка) са 50 лв. За 50 лв може и да си струва занимавката да се поръчва карта и после да се „връща“ (не разбрах това с „връщането“ на картата защо се прави - не може ли едно лице да има повече от една карта?).
Защото така за всяка карта ще плащаш лихва ... ;)
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

zdr iskam da znam slet kato bude6 odobren za taq bqla karta do kolko dni 6teq polu4a
Аз не съм съпорт, но всеки ден получаваме заявки, които до края на деня се изпращат. Т.е. според мен отговора е до 3 работни дни.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Преди да пусна темата им звънях да ги питам за подробности. Казаха ми да си дам данните пък те когато ме одобрят ще се свържат с мен. И чак ако си одобрен ти пращат договора да го подпишеш (с опцията на еконт 15 мин. преглед и тест. Тоест имаш 15 мин. за да прецениш дали те устройват условията или не). Аз не бих подписал така такъв договор и това е основната причина да се откажа от тях.
 
От: От: "бяла карта" - мнения?

Преди да пусна темата им звънях да ги питам за подробности. Казаха ми да си дам данните пък те когато ме одобрят ще се свържат с мен. И чак ако си одобрен ти пращат договора да го подпишеш (с опцията на еконт 15 мин. преглед и тест. Тоест имаш 15 мин. за да прецениш дали те устройват условията или не). Аз не бих подписал така такъв договор и това е основната причина да се откажа от тях.
Според мен това е наглост, която минава всякакви граници. Не ми е в стила да се изразявам така, но се сещам за това, което преди време един наш футболист известен като "чичовото" препоръча по телевизията на целия български народ.
Аз не бих ползвал кредитна карта, но всеки гледа на света от своя прозорец. Щом на някой му трябва кредитна карта според мен банка е хиляди пъти за предпочитане. Нa сайта има общи условия, тарифи, искания за издаване на съответната карта в pdf формат. Човек може да ги изтегли и да се запознае предварително. След това ако има въпроси може да пита по телефона или в клон на банката. И сега нещо конкретно от сайта на Alpha Bank:
Без такса за издаване и без годишна такса поддръжка завинаги се предлагат кредитни карти Visa Classic, Visa Gold и MasterCard Standard от Alpha Bank. Промоционалните условия са валидни за искания, подадени в периода 4 юни – 16 август 2014 г., като клиентите могат да кандидатстват за избраната от тях карта във всеки клон на банката или онлайн на www.loanadvisor.eu.
http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx?page=news&ShowYear=2014&ShowMonth=6
 
От: "бяла карта" - мнения?

Alpha Bank предлагат и безплатни дебитни карти. Даже и лихва дават по сметката. На който не му трябва кредит може да си вземе такава.

Обаче искат 1 000 валутни единици при откриване на сметката. Който няма 1000 лева - не може да се възползва от безплатната им дебитна карта (даже дават две ако желаете - една Visa Electron и една MasterCard).

Недостатък на картата е, че има такса ако си плащате сметките през ePay.bg. Предимство е, че може да се тегли безплатно от банкомати на банката издател (но май има проблем салдото да пада под 1000 лева при теглене от техен банкомат; може да се тегли неограничено до достигане на салдото до нула от всеки друг банкомат, за което има такса, или да се пазарува в магазините).

Как (почти) безплатно да ползваме ePay.bg за плащане на битови сметки
 
От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Аз не бих ползвал кредитна карта, но всеки гледа на света от своя прозорец. Щом на някой му трябва кредитна карта според мен банка е хиляди пъти за предпочитане. Нa сайта има общи условия, тарифи, искания за издаване на съответната карта в pdf формат. Човек може да ги изтегли и да се запознае предварително. След това ако има въпроси може да пита по телефона или в клон на банката. И сега нещо конкретно от сайта на Alpha Bank:

http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx?page=news&ShowYear=2014&ShowMonth=6

Картите на Алфа имат такса превалутиране от 2%, която ако човек пазарува много в различна валута бързо бързо ще елиминира предимството на нулевата такса за обслужване. А една от главните причини хората да си вадят кредитни карти е пазаруване в чужда валута. Проста сметка показва, че ако изхарчиш 1000 евро с картата за година, което е супер минимална сума, то ще дадеш на Алфа излишни 40лв, което е горе-долу таксата обслужване при повечето карти, когато не са на промоция. Въобще, това с таксата за превалутиране и оная наглост от Уникредит да те таксуват 50ст на транзакция са най-големите измами в българските кредитни карти. И колкото и да ги замазват с безплатни такси обслужване, номера не минава.

Иначе в днешно време е задължително човек да има кредитна карта, стига да има естествено необходимата финансова култура. Но да се отказват кредитните карти на сляпо е горе-долу като да не близваш нито капка алкохол, защото може да препиеш, да паднеш в канавка, да станеш алкохолик, бездомник и т.н. Когато се прави културно и с модерация няма проблеми и недостатъци, носи само предимства.
 
От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Според мен това е наглост, която минава всякакви граници. Не ми е в стила да се изразявам така, но се сещам за това, което преди време един наш футболист известен като "чичовото" препоръча по телевизията на целия български народ.
Аз не бих ползвал кредитна карта, но всеки гледа на света от своя прозорец. Щом на някой му трябва кредитна карта според мен банка е хиляди пъти за предпочитане. Нa сайта има общи условия, тарифи, искания за издаване на съответната карта в pdf формат. Човек може да ги изтегли и да се запознае предварително. След това ако има въпроси може да пита по телефона или в клон на банката. И сега нещо конкретно от сайта на Alpha Bank:

http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx?page=news&ShowYear=2014&ShowMonth=6

И аз никога не бих си взел кредитна карта, но ми трябваше само за да изтегля пари от един сайт в който незнайно защо искат задължително кредитна, а не дебитна карта. След което щях да си закрия сметката/картата. Но се оправих и без тях. По-скъпо ми излезе, но знаех всички условия предварително. С бяла картата можеше да се набутам сериозно.
 
От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Картите на Алфа имат такса превалутиране от 2%. А една от главните причини хората да си вадят кредитни карти е пазаруване в чужда валута.

Иначе в днешно време е задължително човек да има кредитна карта, стига да има естествено необходимата финансова култура. Но да се отказват кредитните карти на сляпо е горе-долу като да не близваш нито капка алкохол, защото може да препиеш, да паднеш в канавка, да станеш алкохолик, бездомник и т.н. Когато се прави културно и с модерация няма проблеми и недостатъци, носи само предимства.
Всички банки имат такса превалутиране. Това изискване е наложено от Visa и MasterCard. Цитат от друг форум:
Понеже по стечение на обстоятелствата съм банков служител, се свързах веднага с подходящия човек и се оказа, че таксата от 2% е наложена от VISA (каквато ми е картата) и се прилага във всички случаи, когато валутата на картата и валутата в която се плаща се различават (с изключение на EUR/BGN).
Както казах не искам да рекламирам нечий продукт или да си налагам мнението. Споделям информация, която може да заинтересува тези, които искат да си извадят кредитна карта. А кредитна или дебитна карта - всеки решава за себе си в зависимост от своите нужди. Който има необходимата финансова култура, знае че може да пзарува в чужда валута и с дебитна карта и би се въздържал от подобни категорични изявления, които повече подхождат на някой новоизлюпен дребен бизнесмен.
 
От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Всички банки имат такса превалутиране. Това изискване е наложено от Visa и MasterCard. Цитат от друг форум:

Както казах не искам да рекламирам нечий продукт или да си налагам мнението. Споделям информация, която може да заинтересува тези, които искат да си извадят кредитна карта. А кредитна или дебитна карта - всеки решава за себе си в зависимост от своите нужди. Който има необходимата финансова култура, знае че може да пзарува в чужда валута и с дебитна карта и би се въздържал от подобни категорични изявления, които повече подхождат на някой новоизлюпен дребен бизнесмен.

Разбира се, че споделяш информация, но когато информацията не е пълна или грешна, аз съм длъжен да те поправя, точно за да не объркаме заинтересованите. И това, че двата % идват от Visa и Mastercard да го каже банков служител е доста нелепо. Таксата на Алфа е отгоре на превалутирането на Мастъркард и Виза. Тяхното не е на проценти, а просто си имат техни си курсове, които не са фиксирани. Фиксинга на БНБ е 1.95583. Курса на Мастъркард в момента е (източник: https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/) 1.960022, което е повишение от около 0.3%. После Алфа си лепват техните 2% отгоре, и ако твърдят, че това не зависи от тях определено ЛЪЖАТ. Ако идваше от Mastercard и Visa защо тогава процента при Райфайзен е 1%? Защо тогава много други банки въобще нямат такъв %?

Който знае, че мжое да пазарува с дебитна карта и има културата, знае, че в болшинството случаи например не може да запази кола под наем в чужбина с дебитна. Знае, и че дебитните на много пос терминали в чужбина и в много сайтове не минават. Знае, и че дебитната няма същата сигурност като кредитната по, ама ужасно много показатели и мога да те засипвам с частни примери до утре. Ма това не е за новоизлюпени интернет бизнесмени, както викаш. Всеки нормален човек не плаща за кредитната повече от годишната такса, плаща си редовно всичко в гратисния период и е наясно с огромните предимства, които носи. В тоя форум винаги това ми е било най-смешното, уж интернет предприемачи, уж трябва да сте на гребена на вълната, да сте сериозно в час с разплащанията, а цари някакъв ирационален страх от кредитни карти все едно сте бабата на село, която си държи спестеното в буркана в мазето.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Аз бях одобрен за бяла карта и като прочетох внимателно условията им я върнах. Ако искате кредитна карта по-добре кандидатствайте в някой банка. Колкото и мръсна дума да е това напоследък.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Аз бях одобрен за бяла карта и като прочетох внимателно условията им я върнах. Ако искате кредитна карта по-добре кандидатствайте в някой банка. Колкото и мръсна дума да е това напоследък.

И какви са условията? Би ли споделил защото ми е много интересно да разбера?
 
От: "бяла карта" - мнения?

Аз бях одобрен за бяла карта и като прочетох внимателно условията им я върнах. Ако искате кредитна карта по-добре кандидатствайте в някой банка. Колкото и мръсна дума да е това напоследък.
Това е всичко, което и аз исках да кажа:
Щом на някой му трябва кредитна карта според мен банка е хиляди пъти за предпочитане. Нa сайта има общи условия, тарифи, искания за издаване на съответната карта в pdf формат. Човек може да ги изтегли и да се запознае предварително. След това ако има въпроси може да пита по телефона или в клон на банката.

А кредитна или дебитна карта - всеки решава за себе си в зависимост от своите нужди.
Не всеки ползва кола под наем в чужбина, не всеки купува онлайн самолетни билети от чужди авиокомпании и не всеки прави онлайн резервации на стаи в хотели в чужбина. Общо-взето това са случаите, в които може да се ползва само кредитна карта. Във всички останали случаи може и дебитна карта. Ползвал съм Visa Electron в чужбина и знам. И дебитните карти с чип (а вече почти всички са такива) са точно толкова сигурни, колкото и кредитните. Освен това да не забравяме и за виртуалните кредитни карти, в които човек зарежда колкото му трябва, плаща и приключва. Това, че кредитните карти са обвити с един фалшив ореол на престиж и дават някои дребни предимства е защото банките печелят доста повече от тях. Не от високи годишни такси и клиенти, надскочили възможностите си. Печелят от наказателни лихви на разсеяни клиенти, които не си погасяват задълженията в срок (но ги погасяват). Това се случва доста често. Знам го от позната банкерка.
 
От: "бяла карта" - мнения?

На който не му трябва кредит не му трябва и кредитна карта (ако не прави плащания към търговци, които приемат само кредитни карти).

Аз ако имам пълна сметка с валута за какво да давам 40 лева годишно на банката като мога да дам 12 лева (за дебитна карта)?
 
От: "бяла карта" - мнения?

Това е всичко, което и аз исках да кажа:



Не всеки ползва кола под наем в чужбина, не всеки купува онлайн самолетни билети от чужди авиокомпании и не всеки прави онлайн резервации на стаи в хотели в чужбина. Общо-взето това са случаите, в които може да се ползва само кредитна карта. Във всички останали случаи може и дебитна карта. Ползвал съм Visa Electron в чужбина и знам. И дебитните карти с чип (а вече почти всички са такива) са точно толкова сигурни, колкото и кредитните. Освен това да не забравяме и за виртуалните кредитни карти, в които човек зарежда колкото му трябва, плаща и приключва. Това, че кредитните карти са обвити с един фалшив ореол на престиж и дават някои дребни предимства е защото банките печелят доста повече от тях. Не от високи годишни такси и клиенти, надскочили възможностите си. Печелят от наказателни лихви на разсеяни клиенти, които не си погасяват задълженията в срок (но ги погасяват). Това се случва доста често. Знам го от позната банкерка.

Просто не си запознат за каква защита с кредитни карти говорим. Не говорим за това някой да ти скимне номера или пинкода, а за нещо, което е дълбоко заложено в механизмите по който работят едните и другите. И това съвсем не се ограничава до коли под наем, хотели и самолетни билети, това са само частни примери. Става въпрос, че ако купиш нещо с кредитна карта имаш много по-голяма защита, в случай че не получиш заплатената услуга. Или пък ако изведнъж в извлечението видиш нещо, което всъщност не си го плащал. С дебитната парите ти моментално напускат банковата сметка в момента на плащането и едно разследване ще отнеме ужасно много време, в крайна сметка може и да не е с краен положителен резултат. Ако поръчаш продукт и компанията утре фалира преди да го е доставила с дебитната ще станеш един от многобройните кредитори, който ще чака вероятно с години, докато приключи всичко и вероятно ще видиш само процент от платеното. С кредитната парите дори няма да излезнат от джоба ти, обаждаш се на банката, казваш че фирмата е фалирала, те проверяват, отменят транзакцията и случая приключва.

Да, кредитната карта е мощен инструмент, не е за всеки и трябва да се ползва културно и с мярка. Да не си вадиш кредитна е нещо като да можеш да си позволиш мощна кола, но да караш Смарт, щото иначе те е страх че лесно ще минаваш ограниченията и ще те глобяват. Един вид сам си поставяш изкуствени пречки. Който няма нужната дисциплина, наистина да си държи дебитната. Но иначе и двата вида карти за мен са абсолютно задължителни за всеки нормален, средно образован човек, особено такъв, който често пазарува в чужда валута и в интернет, каквито би трябвало да са повечето от потребителите тук.
 

Горе