въпрос за платен скрипт

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
харесал съм си един скрипт но е платен

може ли да направя следното: използвам нулед скрипт и по-нататък да си го купя ?

само импортвам старата бд и готово ? а ? :lol:

и още нещо: при платените скриптове - имам ли право да се променя кода ? и дизайна (мой)?
 
От: въпрос за платен скрипт

Еми ти сам си се смееш на въпросите си...
 
От: въпрос за платен скрипт

При така заден въпрос, друг отговор освен ДА/НЕ няма.
Ти за какво питаш - морална, законна, техническа или някоя друга част?
 
От: въпрос за платен скрипт

И за моралната и техническата част отговора е един и същ - ползвай само в изключително наложащи случеи.
Както в повечето форуми специализирани в нулнато съдържание се говори - това е само за тест! Така и процедирам аз. Наистина е доста тегаво, а и рисковано да хвърлиш 200-250 долара за код, който няма да ти свърши абсолютно никаква работа. С риска да си навлека много негативни репутации си признавам, че доста пъти съм ползвал нулнати скриптове. Сега въпроса е защо и ще се опитам да отговоря възможно най-кратко:
1) Системите не са имали официално демо, а само скрийншот
2) Ясно ви е колко трудно се преправят някои неща, нормално е да пожелаеш да видиш какъв е кода
3) Описанието в сайта на авторите не е достатъчно аргументирано и ясно за да знаеш дали ще ти свърши работа или не
Пак повтарям - ползвал съм нулнати версии на много продукти, но винаги съм си заплащал ако отговаря на изискванията ми. Аз приемам нулнатите системи като Trial версии от неофициални автори.
Съвета ми към теб - пробвай с нулната версия но само и единствено на локалкхост, тествай, разбери дали ще ти свърши работа и ако да - плати си. Все пак 50-100-200 долара се избиват за няма и няколко месеца.
 
От: въпрос за платен скрипт

При така заден въпрос, друг отговор освен ДА/НЕ няма.
Ти за какво питаш - морална, законна, техническа или някоя друга част?

как да дам 250$ за скрипта
като незнам дали сайта ще потръгне ??
така и не получих отговор .. питах от техническа гледна точка дали ще стане ....

искам малко време да карам с нулед, и по-нататък да си я закупя ако видя че сайта се развива ....
 
Последно редактирано:
От: въпрос за платен скрипт

Такова животно няма :) Системата струва пари и авторите си заслужават да им се заплати за положените усилия.
Дадох ти отговор на всеки от въпросите ти в горното ми мнение. Сваляш, тестваш на домашната си машина или на тестов сървър. Ако прецениш, че ще ти свърши работа - купуваш, ако не - търсиш алтернатива.
Авторите на самата система няма да бъдат виновни, ако сайта който заформиш не върши работата която си очаквал, нито пък че си нямал фантазията да го развиеш достатъчно.
 
От: въпрос за платен скрипт

Как да дам?
Ти чуваш ли се? Ще тръгне ако си свършил работата преди пускането с проучването и предлагаш нещо качествено. И без риск няма слава.

@ktomov си е направил труда да ти обясни как се прави ако системата излиза няколко стотака.

Но теб по скоро те вълнува дали ще минеш метър. С нулнат скрипт рискуваш да ти свалят сайта.
 

Горе