избягвайте от superhosting.bg -мнения

semofir

Member
Superhosting.bg повечето са го чували, а за тези които не са или мислят тепърва да се занимават с уеб, аз съм длъжен да напиша моето мнение за тази печелбарска фирмичка.
Просто ги прескочете.
Подновявам домейни на com на няколко регистратора но никой не е такъв нагъл обирджия като SUPERHOSTING.BG

27 лева за подновяване. За сравнение- Domain.com 11.99 USD -20.20 лв. Godaddy-19.50

нямат гратисен период за изтекъл домейн. Изтича на датата и е спрян. Другаде имате 20 Дни.
Можете да реагирате спокойно. Можете да отидете на море , да се върнете и тогава спокойничко да си подновите домейна. Но не и при SUPERHOSTING .BG

Сега знам, 4е много мои колеги се отказаха от Superhosting.bg и с право.
 
Последно редактирано:
Като бивш тях работяга, дааа тегави са. Не са ли те рибнали с някой измислен промо код ... ааа то беше само за хостинг. Мрънкай им и ще ти пуснат отстъпка.
 
7 години съм при тях и за сега мога само да ги хваля. Колкото и да се вълнуват из форума тук,те са лидери в БГ сред хостинг компаниите. И вместо да виете на умряло за 6/80 лв разлика вземайте пример как се развива бизнес.
 
Ще кажа само едно, съгласен съм с казаното от теб :)
7 години съм при тях и за сега мога само да ги хваля. Колкото и да се вълнуват из форума тук,те са лидери в БГ сред хостинг компаниите. И вместо да виете на умряло за 6/80 лв разлика вземайте пример как се развива бизнес.

Много са доволни клиентите им факт е, има кой да оправя нещатата, затова. Цените са абсурдни (според мен, все пак си пазарувам директно от регистрар за домейни примерно а там цените са центове), но като знам как са разположени машините и условията да заслужава си клиент да си плати (но само ако е много недоволен от други). Аз никога не бих си купил нищо от тях, все пак знам какво правят, кой го прави, как го прави ... иначе казано ICN и Namecheap са ми любимци.
 
@Blinky сори че пак те тагвам, ама това според мен е за кофата.
Не върви някъв сулю дето пише 4 вместо ч да хули без грам да е прав.

Пича си е прав, що да не си каже мнението. Така е цените са им високи, ама те не карат никой :)
 
Пича си е прав, що да не си каже мнението. Така е цените са им високи, ама те не карат никой :)
Да, всеки сам си избира. И какво като е плеснал една 4ка? Не е драма. Иначе миналия ти таг е ОК, и всичко е ОК вече с проблемите. :)
 
Още един бъг с линковете, не се вижда името на потребителя:
sda.png
като си почнал оправи и това:
Код:
.discussionListItem .itemPageNav {
    visibility: visible;
}
 
Приблизително 10-11 години от както се занимавам с уеб и от тогава до ден днешен съм при тях, експериментирал съм с още няколко Български хостинг компании но от другите останах само сравнително силно разочарован. За мен лично СуперХостинг са си номер едно в България и въпреки всичко, не отричам в никакъв случай, че цените биха могли да се леко по-меки. Като цяло за всичко останало съм адски доволен, а и като техен дългогодишен бизнес клиент ми правят добри цени за доста неща, имал съм всякакви прищявки и всичко си минава по вода след правилната кореспонденция с тях. И да, дори от самата хостинг гледна точка, има какво още да се желае при тях, но на мен всичко ми е ок така. Поне за момента, не бих ги сменил в никакъв случай, имам желанието да изпробвам друга конкретна компания, но уж работи с Българи, Българи я поддържат, а няма Български език в сайта им, няма Български методи описани в сайта за самото плащане и до колкото съм информиран сървърите им не са в България, което хем е плюс, хем е минус и т.н.

Все пак, всеки има право на избор и сам си решава на кого да се довери за тези цели, не смятам, че има някакво значение това, че цените им са по-високи, след като са си описани в самия сайт, това, че някой не ги е видял, за мен не е точка за сравнение и плюене. Всеки може да се откаже от услугата и вариантите са или да си върне поне част от парите или да ги забрави. Мой пример с голяма фирма, която предлага услуга Общи условия, реших да изпробвам с мисълта, да не би, тези които си пиша аз да са някакви безсмислени или да изпускам нещо. Заплатих 300 лева, изпратиха ми ги, като предварително водихме кореспонденции и в изпратените, дори липсваха два от най-важните фактора към услугата + на няколко реда присъстваше името на някакъв друг уеб сайт за което ми беше една от основните закачки с тях, а самата услуга, бе съответно и най-високият план за 300 левчета. Една седмица след това допълнителни кореспонденции и глупости, че чак с адвокати се разправяхме, бе на кратко, дадох 300 лева, за нещо което не ми вършеше никаква работа и не можеше да се сравни със собствените ми описани от мен общи условия. Исках си сумата, исках си и максимума от списъка, нито едното нито другото. Преди буквално два дни, получих същия списък от тях, който бях получил и в самото начало, като този път липсваха направените от адвоката категории относно договорките за самите платени услуги но за сметка на това, имаше описание коя категория, какво означава. Смешна работа бе всичко с тях, относно и главно с тази им услуга.

Та смисъла е или да се опиташ да говориш с тях за намаление или просто скланяш главата, тъй като цялата информация при тях поне присъства и е публична, просто е трябвало сам да си преценяваш всичко. Ако искаш по-големи намаления, вадиш тлъстата пачка, сядаш и говориш с тях за дълъг период от време да се предплати всичко, като горещо те интересува да ти направят намаление.
 
Подновявам домейни на com на няколко регистратора но никой не е такъв нагъл обирджия като SUPERHOSTING.BG

27 лева за подновяване. За сравнение- Domain.com 11.99 USD -20.20 лв. Godaddy-19.50

нямат гратисен период за изтекъл домейн. Изтича на датата и е спрян. Другаде имате 20 Дни.
При неймчип примерно също спират домейна, след като е изтекъл (grace 27дни) или се има на предвид, че не ти е дошло известие за изтичащ домейн. В крайна сметка, хората си предлагат стоката, който иска да купува да чете цените и условията за това:)
 
И в суперхостинг си има 30 дена гратис, но не знам дали не е само за .бг домейните, че имам само един .ком :) Иначе при тях хостинг никога няма да си взема, само домейни :)
 
Superhosting.bg повечето са го чували, а за тези които не са или мислят тепърва да се занимават с уеб, аз съм длъжен да напиша моето мнение за тази печелбарска фирмичка.
Просто ги прескочете.
Подновявам домейни на com на няколко регистратора но никой не е такъв нагъл обирджия като SUPERHOSTING.BG

27 лева за подновяване. За сравнение- Domain.com 11.99 USD -20.20 лв. Godaddy-19.50

нямат гратисен период за изтекъл домейн. Изтича на датата и е спрян. Другаде имате 20 Дни.
Можете да реагирате спокойно. Можете да отидете на море , да се върнете и тогава спокойничко да си подновите домейна. Но не и при SUPERHOSTING .BG

Сега знам, 4е много мои колеги се отказаха от Superhosting.bg и с право.
Не знам за домейните, но всички мои клиенти които ползват от тях хостинг услуги често страдат от падане на сайтовете.... Много често. Скоро имаше случай за над 4-5 часа офлайн, което за мен си е много време имайки предвид, че са толкова голяма компания и въпросния сайт поддържан от мен губи пари за това време офлайн. Би следвало, ако имат проблеми да имат и бекъп център, за да може потребителите да не страдат от тези неща.

Аз имам друг случай по-брутален с Хост.бг обаче, при тях имах домейн, три месеца правя опити да го подновя ПРЕДИ да изтече, бях се свързал със съпорта и край. Изтече, след което ми искаха 200 лв за подновяване, като не даваха и гаранция. Аз отказах, исках да си го преместя, пак ми отказаха Разбира се това беше преди 5 години. От тогава не ползвам техни услуги :)
Заради тях загубих много, много, много, тамън беше потръгнал, плащах и за реклама, освен SEO-то коеот правих и го скапаха, просто го капаха... Но както и да е иначе като хостинг услуга съм бил доволен, въпреки че след случая с домейна повече не припарих до тях.
 
Последно редактирано:
Аз пък и от СуперХостинг и от Хост.бг съм доволен. Тъпото е дайва че не дават да си качиш торент сайт за лично ползване.... :D Фаусети, CoinHive копачки на криптовалута също забравяме.... което пак си е гадно щот всеки легален доход е добре дошъл.. ама... :D

Само едно ме тревожи с едни инодомини директории... кажи речи през месец мрънкат че били много... а аз така и не разбрах къде са за да ги махна, защото не искам да си качвам хоста само зарад някви си директории... :D
 
И така и така за хост става на въпрос... дека мога да си кача един торент сайт за мен си? :D
 
Не знам за домейните, но всички мои клиенти които ползват от тях хостинг услуги често страдат от падане на сайтовете.... Много често. Скоро имаше случай за над 4-5 часа офлайн, което за мен си е много време имайки предвид, че са толкова голяма компания и въпросния сайт поддържан от мен губи пари за това време офлайн.

Ако тези сайтове генерират пари, не е ли най-нормалното нещо да се плати за хостинг с uptime SLA?
Ако не бъркам, Суперхостинг не гарантират никакъв uptime, нито предлагат обезщетения за downtime?
 
Аз пък и от СуперХостинг и от Хост.бг съм доволен. Тъпото е дайва че не дават да си качиш торент сайт за лично ползване.... :D Фаусети, CoinHive копачки на криптовалута също забравяме.... което пак си е гадно щот всеки легален доход е добре дошъл.. ама... :D

Само едно ме тревожи с едни инодомини директории... кажи речи през месец мрънкат че били много... а аз така и не разбрах къде са за да ги махна, защото не искам да си качвам хоста само зарад някви си директории... :D
То бате, никой нормален хостинг няма да ти позволи да си сложиш торент сайт при тях. Това не е нищо ново или извън стандартите. Някой холандски би се съгласил. Има много дискусии из форумите кои точно хостинги предлагат да хостат такъв тип сайтове. Такива, адулт и каквито един нормален хостинг не би.
 
Изтича на датата и е спрян. Другаде имате 20 Дни.
Можете да реагирате спокойно. Можете да отидете на море , да се върнете и тогава спокойничко да си подновите домейна. Но не и при SUPERHOSTING .BG
какво море и почивки... Хората ти пращат сумати съобщения месец преди да изтече, а ти нямаш време да си платиш и ревеш тук. Да, цената им за домайн е по-висока с 5 лв., но за някой качеството на услугата е по-важна от 5лв. за година.
 
Ми то и Jump са същите с домейните. Ся гледам преди 2 дни ми изтекъл единия домейн ... не стига че по 25лв искат за подновяване (толкова е и да го купиш) ми и докато изтече и сайта ти отишъл по дяволите... Гледам днес ми изтича още 1 сега ще го платя, че да не остана и с него приятно изненадан, а останалите няма да ги подновявам повече .........
 

Горе