изкупуване на дървен материал - орех

Дискусията в 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' стартирана от naskobg, Март 5, 2013.

1. naskobg

naskobg Well-Known Member

Рег.:
    Апр 15, 2007
    Съобщения:
    1,983
    Харесвания:
    57
    Точки:
    48
    Професия:
    Системен Администратор
    Място:
    Бургас
    Някой да знае къде в бургас мога да продам дървен материал.става дума за орехово дърво. Имам три дървета всяко на по 18 години.
    Благодаря за съветите.

2. g0g0

g0g0 Active Member

Рег.:
    Юни 9, 2011
    Съобщения:
    531
    Харесвания:
    81
    Точки:
    28
    От: изкупуване на дървен материал - орех

Надявам се знаеш, че ореха е защитен от сеч, дори и в частни имоти

3. naskobg

naskobg Well-Known Member

Рег.:
    Апр 15, 2007
    Съобщения:
    1,983
    Харесвания:
    57
    Точки:
    48
    Професия:
    Системен Администратор
    Място:
    Бургас

а ако мястото където е засят е мое.? засят е в момента в което е купено това място.. А в бъдеще ако реша да продам това място..строителя който ще купи тази земя за да построи нещо ..няма ли да махне ореха?

4. g0g0

g0g0 Active Member

Рег.:
    Юни 9, 2011
    Съобщения:
    531
    Харесвания:
    81
    Точки:
    28

Дори и да е твое мястото, ореха е защитен.
    Казвам го не за да се заяждам, а да не плащаш глоби после или да ти конфискуват трупите.
    Виж тук и прочети това:

Вискяр Градинаров харесва това.
  5. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    605
    Точки:
    113

Няма значение на кого е мястото - както и g0g0 спомена, орехът е защитено дърво и даже и в частен имот се иска разрешение да бъде отсечено. Разбира се, винаги може да минеш метър, но ако имаш "добри" съседи или "доброжелатели" - тогава едно оплакване и идват на проверка и глобяват. За това виж, проучи как са нещата, за да си нямаш проблеми.

6. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,860
    Харесвания:
    934
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр

Приготви си по два бона на дърво за глоба. Поне такава бе преди години. Освен ако не рекат да ти мултиплицират наказанието и да минеш в по-горна категория. ;)
    В общините вече има еко-експерт, само той може да ти разреши.
    В най добрия случай може да вземеш по 150 лв на кубик. Не си струва. Толкова можеш да изкараш от единия за един сезон, ако продадеш плодовете.
    До 25-тата си година ореха все още е в младежка възраст.

Това, че земята е твоя, все още нищо не значи. ;)

7. BlackFriday

BlackFriday Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2008
    Съобщения:
    1,881
    Харесвания:
    172
    Точки:
    63

преди 12 години изсякоха доста дървета покрай една река,явно някой е имал неистовата нужда да се направи....сметка никой не им потърси,само някой кметове + се налапаха...

режи дървото и това е,щом се налага,ако това ще е за добро и аз съм сигурен в това ,а не като преди 12 години

8. nortrant

nortrant Well-Known Member

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,435
    Харесвания:
    528
    Точки:
    113

интересно ми е как ще разберат, че е имало орех...сигурно от спътникови снимки :lol:
    Наско може да каже, че са му го откраднали :D

9. dimitar_ak

dimitar_ak Active Member

Рег.:
    Юли 16, 2011
    Съобщения:
    991
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28

Тука малко преувеличавате, закони има за много работи, ама сме в Бг не забравяйте, те хора за убийства не намират, та тука за 1 орех ще му правят проблем. Ще си отрежа на село ореха защото може нещо да ми пречи примерно на покрива ако е до къщата и ще дойде някой да ме глоби, те половината къщи сигурно са незаконни, те за 1 орех ще ме глобят.

10. g0g0

g0g0 Active Member

Рег.:
    Юни 9, 2011
    Съобщения:
    531
    Харесвания:
    81
    Точки:
    28
    От: От: изкупуване на дървен материал - орех

Ти явно не си имал разправии със съседи/съселяни идиоти. И ако глобят колегата, ти ли ще му платиш глобата?

Много добре се вижда къде е имало орех и къде не. В общината не ядат доматите с колци.

11. dimitar_ak

dimitar_ak Active Member

Рег.:
    Юли 16, 2011
    Съобщения:
    991
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    От: От: изкупуване на дървен материал - орех

Ами много зависи от мястото явно и съседите. Тука обаче се обзалагам че да не кажа всичките ама айде голяма част не знаят че ореха е забранено да се реже. Може би просто не знам какво е да имаш лоши съседи де. На вилата ни в Родопите в едно село доста малко имаме орех, ама като цяло беше паднало едно дърво върху къщата, колата ни се е обръщала там, всички са много отвзивчиви и идват да помагат. Със съседите в града или на една друга вила също нямаме проблеми, даже оставяме ключове на съседи защото на 1ната се ходи рядко, не знам колко трябва да ти е скучен живота та да доклажваш че съседа си е отрязал ореха..

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice