изкупуване на дървен материал - орех

naskobg

Well-Known Member
Някой да знае къде в бургас мога да продам дървен материал.става дума за орехово дърво. Имам три дървета всяко на по 18 години.
Благодаря за съветите.
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

Надявам се знаеш, че ореха е защитен от сеч, дори и в частни имоти
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

а ако мястото където е засят е мое.? засят е в момента в което е купено това място.. А в бъдеще ако реша да продам това място..строителя който ще купи тази земя за да построи нещо ..няма ли да махне ореха?
Надявам се знаеш, че ореха е защитен от сеч, дори и в частни имоти
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

Дори и да е твое мястото, ореха е защитен.
Казвам го не за да се заяждам, а да не плащаш глоби после или да ти конфискуват трупите.
Виж тук и прочети това:
Чл. 34. (1) Ореховите, кестеновите, бадемовите, лешниковите и черничевите дървета, както и други видове дървета, представляващи особена ценност за селското стопанство, се намират под режим на особена закрила.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 35 от 1979 г., изм. - ДВ, бр. 65 от 1995 г., изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г.) Министърът на земеделието и храните утвърждава наредба за подлежащите на особена закрила дървета, тяхното опазване, използуване, отсичане и заменяне.
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

Няма значение на кого е мястото - както и g0g0 спомена, орехът е защитено дърво и даже и в частен имот се иска разрешение да бъде отсечено. Разбира се, винаги може да минеш метър, но ако имаш "добри" съседи или "доброжелатели" - тогава едно оплакване и идват на проверка и глобяват. За това виж, проучи как са нещата, за да си нямаш проблеми.
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

Някой да знае къде в бургас мога да продам дървен материал.става дума за орехово дърво. Имам три дървета всяко на по 18 години.
Благодаря за съветите.

Приготви си по два бона на дърво за глоба. Поне такава бе преди години. Освен ако не рекат да ти мултиплицират наказанието и да минеш в по-горна категория. ;)
В общините вече има еко-експерт, само той може да ти разреши.
В най добрия случай може да вземеш по 150 лв на кубик. Не си струва. Толкова можеш да изкараш от единия за един сезон, ако продадеш плодовете.
До 25-тата си година ореха все още е в младежка възраст.

Това, че земята е твоя, все още нищо не значи. ;)
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

преди 12 години изсякоха доста дървета покрай една река,явно някой е имал неистовата нужда да се направи....сметка никой не им потърси,само някой кметове + се налапаха...

режи дървото и това е,щом се налага,ако това ще е за добро и аз съм сигурен в това ,а не като преди 12 години
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

интересно ми е как ще разберат, че е имало орех...сигурно от спътникови снимки :lol:
Наско може да каже, че са му го откраднали :D
 
От: изкупуване на дървен материал - орех

Тука малко преувеличавате, закони има за много работи, ама сме в Бг не забравяйте, те хора за убийства не намират, та тука за 1 орех ще му правят проблем. Ще си отрежа на село ореха защото може нещо да ми пречи примерно на покрива ако е до къщата и ще дойде някой да ме глоби, те половината къщи сигурно са незаконни, те за 1 орех ще ме глобят.
 
От: От: изкупуване на дървен материал - орех

Тука малко преувеличавате, закони има за много работи, ама сме в Бг не забравяйте, те хора за убийства не намират, та тука за 1 орех ще му правят проблем. Ще си отрежа на село ореха защото може нещо да ми пречи примерно на покрива ако е до къщата и ще дойде някой да ме глоби, те половината къщи сигурно са незаконни, те за 1 орех ще ме глобят.

Ти явно не си имал разправии със съседи/съселяни идиоти. И ако глобят колегата, ти ли ще му платиш глобата?


Много добре се вижда къде е имало орех и къде не. В общината не ядат доматите с колци.
 
От: От: изкупуване на дървен материал - орех

Ти явно не си имал разправии със съседи/съселяни идиоти. И ако глобят колегата, ти ли ще му платиш глобата?


Много добре се вижда къде е имало орех и къде не. В общината не ядат доматите с колци.

Ами много зависи от мястото явно и съседите. Тука обаче се обзалагам че да не кажа всичките ама айде голяма част не знаят че ореха е забранено да се реже. Може би просто не знам какво е да имаш лоши съседи де. На вилата ни в Родопите в едно село доста малко имаме орех, ама като цяло беше паднало едно дърво върху къщата, колата ни се е обръщала там, всички са много отвзивчиви и идват да помагат. Със съседите в града или на една друга вила също нямаме проблеми, даже оставяме ключове на съседи защото на 1ната се ходи рядко, не знам колко трябва да ти е скучен живота та да доклажваш че съседа си е отрязал ореха..
 

Горе