има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Rolling

New Member
Абсолютно вярно. Сайт с уникален контент, няколко добри линкове (хубаво е да са повечко) и магията се получава. :wink:

Ок а има ли възможност да има само и много уникален контент на сайта си и също така и добри линкове и пак да не се получава. Не че имам такъв сайт, но питам дали е възможно заради нещо по-маловажно, но също така необходимо да не се вреждаш в търсенията.?
 
От: От: От: Re: Чухте ли за scour?

Ок а има ли възможност да има само и много уникален контент на сайта си и също така и добри линкове и пак да не се получава. Не че имам такъв сайт, но питам дали е възможно заради нещо по-маловажно, но също така необходимо да не се вреждаш в търсенията.?

Уникалния кънтент и линковете не са абсолютно никаква гаранция за успех, факторите са много. Много хора във форума си мислят че писането на блогове и събмитването по директории се нарича seo.
 
Re: Чухте ли за scour?

да има и други фактори но по принцип сайт съобразен с уебмастър гаидлаинса с много униклаен контент и хубави линкове ще получи таргетиран трафик от търсачките единственото което не е сигурно за какво ще получи топ позиции

да успеш можеш и с дупликеит контент и линкове или само с линкове без контент (за най-хардкор играчите) но е по трудно от първият вариянт

пп трябва и самото онпеидж сео да е добре направено
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Чухте ли за scour?

...
пп трябва и самото онпеидж сео да е добре направено

Това като допълнение ли беше или е основното ?
 
просто ми хрумна че не уточнено :) иначе е задължително за сайт разчитащ на търсачките:) Отначало приех че го има байдефулт защото изработката на уникалния контент и линк билдинга от силни сайтове е доста по трудоемка задача от направата на онпеидж оптимизацията но после реших да доуточня
 
От: Re: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

... Отначало приех че го има байдефулт защото изработката на уникалния контент и линк билдинга от силни сайтове е доста по трудоемка задача от направата на онпеидж оптимизацията но после реших да доуточня

Кое му е трудоемкото на писането и събмитването ? За това не се изисква даже компютърна грамотност. Това е просто хамалска работа дето всеки може да я свърши.
 
От: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

И точно хамала прави това:

ПРОДАЖЗБА НА ОБУФКИ ФАНЕЛКИ ГАЩИ И РИЗИ,САНДАЛИ,HАВЛИИ,GASHTI,RIZI,CHEHLI

ЕВТИНО ОБЛЕКЛО КРЕМВИРШИ OT кремвиршна фима Kewmrish ET KREMVIRSH-BG.COM 0888 94854 89383

HTTP:/WWW.KREMWIRSH-BG.KOM



-------------------------

Предпочитам хамала да си носи бюрото, а грамотен човек да ми свърши важното
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Re: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Кое му е трудоемкото на писането и събмитването ? За това не се изисква даже компютърна грамотност. Това е просто хамалска работа дето всеки може да я свърши.

троче си бате :) Говорим за уникален контент все пак аз ще сглобя много по бързо 100 уникални стаии в сайт ще направя онпеидж сеото отколкот да ги пиша тези стаии или да правя линк билдинг..... вчера пуснах един такъв сайт 4 часа онпеидж :) стаиите ми ги писаха 2 седмици линк билдинга ще се прави в следващите няколко месеца...... ти ми кажи в кое ще хвърля повече труд ако си го правя сам?
 
Последно редактирано от модератор:
От: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Хамала носи тежко, щото е прос и друго не може, процесите му не са оптимизирани. Едва ли печели колкото един оптимизатор. Пък аз си купих от Практикер за 126 лева телфер+лебедка и си ги инсталирах на терасата, нямам нужда от хамали.
 
От: От: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Хамала носи тежко, щото е прос и друго не може, процесите му не са оптимизирани. Едва ли печели колкото един оптимизатор. Пък аз си купих от Практикер за 126 лева телфер+лебедка и си ги инсталирах на терасата, нямам нужда от хамали.
След този пост си мисля че може да заключиме темата. Направо няма какво да се кайе повече.:)
 
От: От: Re: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Кое му е трудоемкото на писането и събмитването ? За това не се изисква даже компютърна грамотност. Това е просто хамалска работа дето всеки може да я свърши.

Едно е да напишеш плоски материали и да ги насубмитваш в артикъл директории, съвсем друго е да напишеш материали, които ще бъдат публикувани на други сайтове и ще ти докарат и директен трафик освен сео ефекта. Да не говорим пък за съвсем качествен линк байт. Он пейдж сео-то се учи за седмица най-много, не е висша математика.
 
От: От: От: Re: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получав

Ами който може да пише качествени статии по-добре да стане журналист, повече пари ще изкара.

Он пейдж сео-то се учи за седмица най-много, не е висша математика.

:lol: Какво ще научиш за една седмица ? Къде са тия хора дето за една седмица са станали специалисти ?
 
От: От: От: От: Re: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се пол

:lol: Какво ще научиш за една седмица ? Къде са тия хора дето за една седмица са станали специалисти ?
Да, прав е AxCx - он пейдж оптимизацията не се учи за седмица, а с течение на времето. Има много тънкости в това, от нагласянето на ключовите думи по текста до това в каква концентрация да са в текста за да има максимален ефект.

Мета тагове, сингром на елементите с цел лекото нагласяна (балансиране) да е приятно както за четене от бота, така и за посетителя. Всичко това се учи и продължава да се учи с времето. И да, за седмица може да се научи основното и да се сглуби добра он пейдж оптимизация, но не и идеалната.

Примерно трябва да се запознаеш с факта че има 2 полужения - слаба и силна. В едната работиш да я засилиш, а в другата да я олекотиш за да се впишеш тозно в правилата на търсачката. Сори за мнението, не е толкова лесно колкото си мислят повечето...всичко е практика и експерименти. Успехи.:wink:
 
Re: От: От: От: От: Re: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се

Да, прав е axcx - он пейдж оптимизацията не се учи за седмица, а с течение на времето.

И да, за седмица може да се научи основното и да се сглуби добра он пейдж оптимизация, но не и идеалната.


Да така е ;) Обаче не е задължително всичко да е 100% перфектно в самото начало почва се от някъде и в течение на времето се учиш и експерименртираш с нови неща... а с натрупването на опит става все по лесно :)
 
От: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Ако не знаеш HTML какво SEO ще правиш, и ще го научиш ли за седмица ? Ако не знаеш Javascript за да си прибереш нещата които ти пречат в HTML-а какво правим ? Можеш да скриеш някой неща и с Flash, ако си го учил. Ами PHP & MySQL не трябва ли да знаеш ? Вчера като отворих oscommerce направо ми настръхна косата колко заявки към базата трябва да се напишат наново и колко размествания трябва да се направят за да стане някаква оптимизация. Трябва ли да познаваш Apache & HTTP или не ? Аз ли съм най-простия дето се блъскам толкоз години и съм доникъде, пък хората за една седмица се научават на онпейдж сео ?
 
мдам ос комерс не е от най приятните платформи за оптимизация особено от начинаещ и да хубаво е да знаеш всичко което казваш..... но например при wordpress със съответните плугини дори начинаещ с една седмица четене може да направи прилично сео (не казвам перфектно казвам прилично) от графичния интерфеис включително структурна оптимизация :) и да продължи да го прави и да го учи в движение :)

иначе без четене или само с една седмциа четене никои няма да мине аз чета от 4 години и продължавам да го правя всеки ден и твърдя че НЕзнам всичко ( всъшност никои не знае всичко)
 
От: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Айде пак с тоя wordpress, абе интернета не е блог. "Мога да правя SEO ... ама само на Wordpress ... с плъгини ..." Хахахаха. Ами няма такъв вариант. Или можеш да правиш онпейдж SEO или не можеш. Среден вариант няма. Друг пък ще каже че може да оптимизира темплейти за Genbucks. Ами да оптимизира някой сайт за обяви, хотели, имоти, автомобили, GSM-и ... Лесно ли е ?
 
бате аз ползвам урдпреса да си правя саитове като ЦМС не като блог и го препоръчвам на всички начинаещи............ и им казвам сядате и правите и учите в движение всеки е почнал от някъде ... това според мен е правилнят начин а каквото не разбират винаги могат да питат или да наемат някои да им го направи......


е затова им се дразнех на някои къстъм цмс било най-добро та къстъм цмс звучеше все едно ако не можеш да си напишеш къстъм цмс не можеш да правиш бизнес онайн... глупсоти виждал съм една купчнина къстъм цмси правени от добри програмисти които са по лоши за сео от урдпреса ...
 
От: Re: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

... глупсоти виждал съм една купчнина къстъм цмси правени от добри програмисти които са по лоши за сео от урдпреса ...

Е това означава ли нещо ? "Има автомобили които са по лоши от Лада" ...
 
От: От: има ли възможност с уникален контент и добри линкове да не се получава

Ако не знаеш HTML какво SEO ще правиш, и ще го научиш ли за седмица ? Ако не знаеш Javascript за да си прибереш нещата които ти пречат в HTML-а какво правим ? Можеш да скриеш някой неща и с Flash, ако си го учил. Ами PHP & MySQL не трябва ли да знаеш ? Вчера като отворих oscommerce направо ми настръхна косата колко заявки към базата трябва да се напишат наново и колко размествания трябва да се направят за да стане някаква оптимизация. Трябва ли да познаваш Apache & HTTP или не ? Аз ли съм най-простия дето се блъскам толкоз години и съм доникъде, пък хората за една седмица се научават на онпейдж сео ?

Айде бе! Не мисля, че трябва да си професионален програмист, за да правиш СЕО. Т.е. ако един ЦМС не ти върши за една или друга основна цел - например СЕО, какъв е смисъла от него? По-добре да си намериш друг CMS или да платиш на някой да ти напише качествен, като специалист по СЕО стои до него и му обяснява кои неща пречат.

Защото уеб програмирането според мен е много практика и се учи години (ако изобщо на човека му се отдава) - ако човек се концентрира върху него как ще се концентрира върху бизнеса и другите неща?! :shock: А и живота не е само работа - ако човек се опитва да научи и да работи върху толкова много глупости, живота му ще се изпари в работа.


И още нещо, щом ти се е наложило да направиш толкова промени в кода и дори структурата на БД (безсмислица :shock: ) - значи OsCommerceчето не струва 5 пари! Може да е най-добрата система за електронен магазин, но щом не можеш да си направиш СЕО, а то е ключов елемент от бизнеса ти - защо използваш него?!
 
Последно редактирано:

Горе