как да изтегля парите си от paypal

fenix666

New Member
здравейте , направих първата си продажба в ebay и в понеделник ще изпратя (навигацията) и ще им пратя номер за проследяване .Получих парите по paypal , но немога да ги прехвърля във картата си (visa) . Когато кликна на Withdraw ми изписва (From This Balance: €0.00 EUR) а в началната страница си ми изписва баланса .... как да ги изтегля
 

Прикачени файлове

  • photo 1.JPG
    photo 1.JPG
    99.1 KB · Преглеждания: 45
  • photo 2.JPG
    photo 2.JPG
    110.3 KB · Преглеждания: 34
От: как да изтегля парите си от paypal

Ами то пише,че е висящо плащането и парите ти са блокирани(нещо като ескрау).Ще ти ги освободят след 14,21 дни,или след като купувача потвърди,че е получил покупката си.Докато нямаш поне 10 успешни продажби ще е така,после вече ще можеш още на следващия ден да си ги теглиш.Един съвет от мен,занапред първо добавяй тракинг номера и на следващия ден нареждай теглене.
 
От: как да изтегля парите си от paypal

А възможно ли е купувача да каже ,че не е получил стоката или да не работи и после да си вземе парите обратно ...
И ако е възможно каква е вериятноста да се подсигуря ? днес е събота ,в понеделник трябва да я пратя ...
 
От: как да изтегля парите си от paypal

По пощата с тракинг номер задължително и го добавяш този тракинг и в ибей и в пейпал.Също така бих те посъветвал да сложиш ограничение за покупките към страни от Африка и Азия.И винаги си оставяй баланс за комисионните на ибей,които са им около 9% от сумата,можеш да си ги чекнеш в акаунта,защото иначе като дойде времето да си ги удържат и няма налични в пейпала,може да ти блокират акаунта.
 
От: как да изтегля парите си от paypal

wow Благодаря ви за бързите отговори ,купувача е от Тайван има само положителни продажби и покупки .
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Сега вече почнах да се колебая дали да я пратя или да върна парите на човека ...
Даже още в началото се замислих Тайвааннн ???
 
От: как да изтегля парите си от paypal

А ако случайно купувачът каже , че не е пристигнала или уж не работи аз какво правя в този момент ?
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Сега вече почнах да се колебая дали да я пратя или да върна парите на човека ...
Даже още в началото се замислих Тайвааннн ???
Виж,по принцип ако смяташ да продаваш сериозно в ибей,за шипинг си направи срок от 3-5 бизнес дни,т.е. че се задължаваш в рамките на 3 до 5 бизнес дни след извършено плащане от купувача,да изпратиш стоката,обяснявам ти го подробно,защото си нов и явно не са ти ясни нещата,за да ти спестя евентуално набутване.Тогава вече изпращай на 4я или 5я работен ден след плащането,ако са ти платили с хакнат акаунт или крадена карта,обикновено до 2-3 дни собственика се усеща и пуска клейм.Аз навремето изгорях с едни малайзийци,купиха 3 айфона 3г (таман бяха излезли),и като ги получиха ми пуснаха чарджбек.Добре,че си бях изтеглил парите,баланса ми остана на минус а малайзийчетата с 3 айфона от нищото.В моя случай,пейпал отсъди в моя полза,но те поискаха чарджбек от банката си и тогава ПП няма какво да направи.Въобще си е на късмет доста работата.Успех ти желая! :)
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Ок отказахте ме , но проблема е сега как да върна парите на човека
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Ок отказахте ме , но проблема е сега как да върна парите на човека
Идеята не беше да те откажа,а да те предпазя от набутвация.Помисли си,порови се в нета,чекни му имейла на този тайванец в гугъл,изчакай до Понеделник,ако няма съобщение от пейпал за проблем и си решил да го пращаш-пращай,ако си се отказал,можеш да рефънднеш плащането винаги.
 
От: как да изтегля парите си от paypal

А как да му намеря email-a писахме си по ebay само
ще ме извинявате че питам за такива въпроси ...
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Ами от плащането му,нали си получил плащане от него,трябва да му го има имейла в детайлите.Провери си имейла или детайлите на транзакцията в пейпал.
 
От: как да изтегля парите си от paypal

vladko82 благодаря ти много , мисля да му я пусна ... има доста покупки от европейски дилъри за части (даже аз съм купувал от някои дилъри) и всички са му позитивни :)
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Моля,моля,за нищо.Но си ограничи целия континент Африка+Китай,Малайзия,Виетнам и Филипините,както и хора с рейтинг по-малко от 2 или 3 примерно и ще ти е по-спокойно.А за освобождаването на парите пейпал ще ти пратят имейл когато ги освободят.Хайде успех! :)
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Здравейте пак , имам следния проблем , доставката идва прекалено скъпа до Тайван и как да откажа продажбата си във Ебей? Как да му върна парите на човека ? Ще ми вземат ли такса ебай или не ?
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Здравейте пак , имам следния проблем , доставката идва прекалено скъпа до Тайван и как да откажа продажбата си във Ебей? Как да му върна парите на човека ? Ще ми вземат ли такса ебай или не ?
С Български пощи,ако е до 0,5 кг цената не би трябвало да е повече от 15-20 лв,колко ти казаха от там?
 
От: как да изтегля парите си от paypal

4кг е а съм направил грешка и съм написъл 7 - 12 работни дни , DHL ми искат 220 лв за 2дена е там :(
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Братле,до 5 кг можеш да изпратиш чрез EMS,това е ускорена услуга на българските пощи,при нас във Варна се намира в сградата на митницата,не е в пощата.В пощенски клон можеш да пращаш пратки до 2 кг само.Пращал съм около 4,5 кг пратки до Русия,Щатите и Канада,ако не ме лъже паметта ми струваше около 58-60 лв на пратка.Ако ти връзва тази цена,намери къде е EMS в твоя град и си я прати джаджата.Трябва да попълниш митническа декларация,където аз обикновено пиша "commercial sample" и цена под 100$,винаги описвам подробно какво изпращам,защото те така или иначе минават рентген,та като е подробно описано не ми ги отварят.
 
От: как да изтегля парите си от paypal

Днес отидох до митницата във Варна и го изпратих до 4 1/2 кг платих 77 лв ,дадоха ми бележка и залепен тракинг номер ,който го птатих на купувача ... Къде се вмъква тракинг номера ?
 

Горе