колко струва изработката на подобен сайт

От: колко струва изработката на подобен сайт

Е писал си в темата на собственика на сайта. Не можа ли да питаш него? Никой друг не би ти дал по-точен отговор. :)
 
От: От: колко струва изработката на подобен сайт

Е писал си в темата на собственика на сайта. Не можа ли да питаш него? Никой друг не би ти дал по-точен отговор. :)

Трудно е да се сети човек...:D
 
От: От: колко струва изработката на подобен сайт

Е писал си в темата на собственика на сайта. Не можа ли да питаш него? Никой друг не би ти дал по-точен отговор. :)

дали ще дадат точен отговор се пита в задачата.
Пък и така някой дизайнер може да сподели, но муи казаха към 4000-6000 бона!
ъпхеро ще ми го направиш ли за 400:)
 
От: От: колко струва изработката на подобен сайт

дали ще дадат точен отговор се пита в задачата.
Пък и така някой дизайнер може да сподели, но муи казаха към 4000-6000 бона!
ъпхеро ще ми го направиш ли за 400:)

Ако имаш дизайна може да говорим. Но не и за 400 лева.
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Повече от 100 лв. за тоя абсурд не бих дал. Кое струва 5 бона, дизайн/УИ или бек-енда? Виждам 1 контролер за всички обяви, 1 контролер за поръчката и другото май е прост вю с информативен текст. Не съм го разкъвал целия, но за 2-3 минути, което видях не струва повече от 100 кинта във вида, в който е направен сега!
 
Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Повече от 100 лв. за тоя абсурд не бих дал. Кое струва 5 бона, дизайн/УИ или бек-енда? Виждам 1 контролер за всички обяви, 1 контролер за поръчката и другото май е прост вю с информативен текст. Не съм го разкъвал целия, но за 2-3 минути, което видях не струва повече от 100 кинта във вида, в който е направен сега!

Ее, бате, не говори така. Личи си, че е хвърлен труд, това че е неприложима (според мен) боза е отделен въпрос. Като бизнес, не знам каква стойност има, но като изработка, не е лошо. Виждал съм и по-големи щети за много пари. Реална цена - 500-1000 лева, но така на първа прецентка. Но, ако трябва да говорим малко по-обективно, може и повече. Аз лично бих го изтъргувал като разработчки за 3К. Не изглежда никак лесно. Да, може да е от 3-4 основни модула, но може и да са повече. ;)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Много обичам да знам всичко:)

Значи установихме че е между 3 и 7 бона. Сайта не е лош, с удоволствие бих станал клиент.
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

вече има готови такива сайтове. потърси и ще намериш под 1000 лв
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

вече има готови такива сайтове. потърси и ще намериш под 1000 лв

мисля да преработя един сайт за обяви и да стане подобен на този
79 долара ще ми излезе:)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

мисля да преработя един сайт за обяви и да стане подобен на този
79 долара ще ми излезе:)
И по йовтино можеш да минеш с коя да е тема за WP.
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

И по йовтино можеш да минеш с коя да е тема за WP.

пък и името на домейна измислих
резервирай.ме, но става и за ескорт
та се чудим с туризъм ли да започна или курвизъм:|
 
Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

мисля да преработя един сайт за обяви и да стане подобен на този
79 долара ще ми излезе:)

Бате, не искам да те отчайвам, но най-много само идеята да пренесеш за тези пари, може би и в дизайна. Но има много други неща, които трудно ще успееш да докараш в този бюджет, освен ако не си опитен програмист и дизайнер в същото време. :)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Ако сайтът е с уникален код и дизайн, кое пък не му струва 5 бона?
P.S.
Спрете да търсите качество срещу 100-тина лева! Като можеш да си го направиш за 79$ защо изобщо питаш? Направи си го. И после виж колко часове ще потрошиш, за да го направиш. После си направи сметката колко пари ти е излязъл :)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Ако сайтът е с уникален код и дизайн, кое пък не му струва 5 бона?
P.S.
Спрете да търсите качество срещу 100-тина лева! Като можеш да си го направиш за 79$ защо изобщо питаш? Направи си го. И после виж колко часове ще потрошиш, за да го направиш. После си направи сметката колко пари ти е излязъл :)

сега колега къде е разковничето.
доста от функциите на резервация ком ще са орязани.
пример, ако от даден хотел за цяла година продам 5 ваучера и спечеля 50 лв, по-удачно за мен е да регнат хотела срещу примерно 90лв целогодишно и съм на печалба 40 кинта.А хотелириера да си влиза и пуска оферти колко си сака.
 
Да бе, вие като разработчици и хора в този бранш най-добре би трябвало да знаете колко струва това. Мислете от гледна точка на това, за колко бихте го направили на друг, за себе си е ясно, че със знания и ресурси можете да го докарате в долните числа на три цифрената сума, но не е там идеята, както казах. Нищо лично мненията, че е тънък сайта, но ако някой седне да го направи за друг се съмнявам, че ще му го продаде за 100-200 лева. Наскоро имах един такъв случай, в който клиента прецени, че дадено нещо (а то не бе никак лошо - говоря за примера, който пусна) струва не повече от 200 лева, при което му казах, че не съм неговия човек и ако ще даде на някой да му го прави в този бюджет, много добре да се разпишат върху едно добре направено техническо задание и разбира се договор, както и добре да си върже гащите при паричните отношения. Макар, че е все тази да павиш такива схеми за такъв бюджет.

Съгласен съм с мненията на хората, които гледат обективно, взимайки всички аспекти при изработката на такъв сайт. Преди време имах друг случай. Познат попита за колко най-тънко мога да му направя сайт с еди какви си функции, и когато му дадох супер изпилена цена, той се бил консултирал с друг велик гении, който му казал, че това реално струва ххх. След като се чухме му казах направо да го наема, защото цената е добра и трудно ще получи по-добра от опитен човек, при което той ми каза, че пък на въпросния човек не му се занимавало. Което нали се сещате, че щом не му се занимава за тези пари, явно не е преценил много добре, че си заслужава да се захванеш да го правиш. И моя човек веднага му светна, че експертчето явно само си е дрънкало. А и един истински професионалист, ценящ труда си, никога няма да предложи цена, която да подскаже "абе аз защо не хвана да се занимавам по-добре с изчукване на калници".

И пак казвам, за да не звуча много нахакано, сайт за хххх лева може да излезе на някой хх лева, но това е по ред причини - знания, опит, ресурси, проучвания, отнето време и т.н. Никой не продава на себестойността. Винаги има един % печалба, а дали ще е 100%, 200%, 1000%, това вече зависи от човека и какви отношения има с поръчителя (приятел, роднина, случаен човек, партньор и т.н.).

Моя личен съвет е да не се прецаквате, както и да не прецаквате хората в тази сфера, обяснявайки на някои не толкова на вътре, че еди какво си струва символична сума. Най-малкото се компрометирате, че работата ви е еквивалентна на тази на един събирач на хартия за вторични. Правете му разбивки, ако това ще ви накара да се почувствате по-добре, но слагайте всичко, за което се сетите в сметката, защото после при въпроса "добре, ще ми го направиш ли ти за тези пари", не мисля, че следва много ентусиазиран отговор. :) Обикновен пример мога да ви дам с това, когато някой каже "еми то ще се ползва готова тема за 50$ от themeforest и излиза ххх$". Да, ама не, имаш едни $2 транзакция при закупуване на тема там, често някоя функционалност, която е споменал клиента се продава допълнително - добър пример е WPML плъгина и така, и в един момент от тук, от там, сумата минава двойно казаното в началото и познайте кой е вътрешно, ако решите да му го билдвате вие този сайт. :) Ще подскажа, със сигурност не е клиента. :)

Много се кефя на хора, които слушат, предлагат, питат човека, и след 1-2 дни (а може и по-малко - в рамките на няколко часа) след добро проучване му дават цена. Защо? Защото се съмнявам да имате клиенти имащи 1:1 желания, дори в дизайнерска гледна точка и в същото време да се знае абсолютно всичко. :)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Е то всеки дизайн е уникален сам по себе си, но този е на светлинни години от cutting-edge конкурентите си. Според мен цената е такава и то с хостинга и домейна, другото се пише за има-няма 2-3 часа. И това говоря ако е from scratch, ако ти е готова система тип Wordpress и за по-малко. Недейте така, ще ни се смеят хората от другите dev форуми. Пак казвам, аз така го виждам, всеки си има мнение.
 
И още нещо. Не ви пука за колко време ще го избие сайта, това не е ваш проблем. Виждал съм хора да продават още преди официалния лънч на сайта (от него), виждал съм и такива, които чакат трафика сам да дойде от нищото. За това на въпрос "Ти знаеш ли колко време ще го избивам на тази цена?", гледайте отговора ви да не е "Не ми пука, от тук си ти", но да е в този дух, за да му подскаже, че ако е некадърник, проблема не е твой. :) Много колеги с радост биха му помогнали (срещу парично възнаграждение) и с маркетинга. :)
 

Горе