колко струва изработката на подобен сайт

Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Е то всеки дизайн е уникален сам по себе си, но този е на светлинни години от cutting-edge конкурентите си. Според мен цената е такава и то с хостинга и домейна, другото се пише за има-няма 2-3 часа. И това говоря ако е from scratch, ако ти е готова система тип Wordpress и за по-малко. Недейте така, ще ни се смеят хората от другите dev форуми. Пак казвам, аз така го виждам, всеки си има мнение.

Нямам нищо против да ми се смее някой "дев", който прави сайтове за по 100-200 лева. Поне нещо в живота му да е смешно, че от работата и парите, които получава от нея едва ли му идва усмивката на лицето често. :) Както казах, за един дев нещата са в много малки бюджети, но за крайния клиент не би трябвало да е така.
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Добре и ти си прав, но въпроса беше колко струва това нещо. Аз като скромен дев казвам, че всеки, който каже сума над 100-200 лв. просто не говори реално. За мен труда е да отворя даден фреймуърк, да създам 3-4 роута, 3-4 контролера, няколко блейда, да си пусна 5 песни от Ютуб и кажи-речи съм готов с почти същият резултат. Говоря образно, но не съм далеч и от реалният казус.
 
Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Добре и ти си прав, но въпроса беше колко струва това нещо. Аз като скромен дев казвам, че всеки, който каже сума над 100-200 лв. просто не говори реално. За мен труда е да отворя даден фреймуърк, да създам 3-4 роута, 3-4 контролера, няколко блейда, да си пусна 5 песни от Ютуб и кажи-речи съм готов с почти същият резултат. Говоря образно, но не съм далеч и от реалният казус.

Тук ще се съглася, но когато някой търгува подобни услуги / умения и др., разглежда продукта от труда си от странтата на девелопър и от страната на търговец. ;)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Поредната малоумна тема... :(
Гледат нещо и казват, че се прави за 2-3 часа.... айде ИЗМИСЛИ (а не копирай) нещо подобно за 2-3 часа, за да се убедиш, че нещата въобще не стоят по този начин. Ако подобен проект може да направиш (не копираш (въпреки, че и това е невъзможно за толкова време)) от нулата, въобще няма да си ГУБИШ времето да пишеш в тази тема.
На приказки сме силни...
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Тук няма какво да се мисли, заложено е на стандартното разположение и стил на елементите от повечето агрегаторски сайтове, стандартни меню-та, стандарта поръчка, всичко е стандартно.
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Епично :)
В тия 2-3 часа включва ли се някакъв админ панел? Ако е така дай да ти поръчам няколко такива проекти за по 200лв :).
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Само чекаута на сайта го оценям на поне едно 1000 лева!
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

ще ти направя такъв за 2500 - 3000 лв.
имам в предвид - напълно работещ, с админ панел, с плащанията и всичко друго, не някакъв дизайн само.
 
Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

ще ти направя такъв за 2500 - 3000 лв.
имам в предвид - напълно работещ, с админ панел, с плащанията и всичко друго, не някакъв дизайн само.

Да, това ми се вижда справедлива цена. Може би да са им го направили на същата или поне с хилядарка отгоре, а на кой колко ще му струва да си го направи сам, вече писах - зависи от знания, опит, ресурси, умения и т.н. ;) Може да му излезе и 200-300 лева, може 1200-1300 лева и така. :)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Навремето, през 2012 г. ми направиха доста приличен агрегатор откъм функции, за 350 лв. Дизайнът също беше приятен и бяхме вкарали наши изисквания.
Предполагам добавянето на методи за плащане е още 150 лв.

Сайтът струва толкова, колкото е склонен да даде купувачът. Начини винаги има :)
 
От: От: колко струва изработката на подобен сайт

ще ти направя такъв за 2500 - 3000 лв.
имам в предвид - напълно работещ, с админ панел, с плащанията и всичко друго, не някакъв дизайн само.

Да, Киви поне има огромен опит в тази сфера :)

Иначе ако тези са сложили 5К в този сайт, и в момента с толкова дейност, не знам...
+ адски много работа и ресурси за договори, оферти и пр.
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Навремето, през 2012 г. ми направиха доста приличен агрегатор откъм функции, за 350 лв. Дизайнът също беше приятен и бяхме вкарали наши изисквания.
Предполагам добавянето на методи за плащане е още 150 лв.

Сайтът струва толкова, колкото е склонен да даде купувачът. Начини винаги има :)

а сега колкоо струва агрегатор?
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Пича дето ги прави за по 2-3 часа за 100 кинта, давай си данните, ще ти плащам не по 100 а по 200 на сайт :)
 
Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Пича дето ги прави за по 2-3 часа за 100 кинта, давай си данните, ще ти плащам не по 100 а по 200 на сайт :)

Това е май крайна цена за себе си. То на всеки горе долу с познания и отделено време му излиза толкова, но както казах, не е ОК да се дава така цена, защото винаги ще има някой да се възползва от нея без грам да му пука, че е крайна за девелопъра, не за крайния клиент, което както виждате е с много голяма разлика. :) Пак ще се повторя - За да не се поставяте в лоша за ваш ситуация, не е добре публично да давате цени, които са изцяло крайни към вас единствено. Тук може да си го позволим, защото сме се събрали хора, които по цял ден това правят. И е яко да видим на кой колко би излязло.
 
От: Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Това е май крайна цена за себе си. То на всеки горе долу с познания и отделено време му излиза толкова, но както казах, не е ОК да се дава така цена, защото винаги ще има някой да се възползва от нея без грам да му пука, че е крайна за девелопъра, не за крайния клиент, което както виждате е с много голяма разлика. :) Пак ще се повторя - За да не се поставяте в лоша за ваш ситуация, не е добре публично да давате цени, които са изцяло крайни към вас единствено. Тук може да си го позволим, защото сме се събрали хора, които по цял ден това правят. И е яко да видим на кой колко би излязло.
очакам оферти на. лична
 
От: Re: колко струва изработката на подобен сайт

сега колега къде е разковничето.
доста от функциите на резервация ком ще са орязани.
пример, ако от даден хотел за цяла година продам 5 ваучера и спечеля 50 лв, по-удачно за мен е да регнат хотела срещу примерно 90лв целогодишно и съм на печалба 40 кинта.А хотелириера да си влиза и пуска оферти колко си сака.

Въпросът е кой хотелиер ще дойде при теб? На тия хора трябва да им се говори в цифри. Нямаш ли посетители, нямаш ли реклама и безплатно няма да си сложат офертите. Защото губят време. А времето е ценно.

Е то всеки дизайн е уникален сам по себе си, но този е на светлинни години от cutting-edge конкурентите си. Според мен цената е такава и то с хостинга и домейна, другото се пише за има-няма 2-3 часа. И това говоря ако е from scratch, ако ти е готова система тип Wordpress и за по-малко. Недейте така, ще ни се смеят хората от другите dev форуми. Пак казвам, аз така го виждам, всеки си има мнение.

Особено бестселърите в themeforest са уникални :) Идеята е, че като вземеш готовия темплейт и не получаваш уникален дизайн. Друго си е някой дизайнер да го почне от бялото платно :)

И още нещо. Не ви пука за колко време ще го избие сайта, това не е ваш проблем. Виждал съм хора да продават още преди официалния лънч на сайта (от него), виждал съм и такива, които чакат трафика сам да дойде от нищото. За това на въпрос "Ти знаеш ли колко време ще го избивам на тази цена?", гледайте отговора ви да не е "Не ми пука, от тук си ти", но да е в този дух, за да му подскаже, че ако е некадърник, проблема не е твой. :) Много колеги с радост биха му помогнали (срещу парично възнаграждение) и с маркетинга. :)

Именно ;)
 
От: колко струва изработката на подобен сайт

Пича дето ги прави за по 2-3 часа за 100 кинта, давай си данните, ще ти плащам не по 100 а по 200 на сайт :)

Мисли малко.
 
Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Мисли малко.

Имаш нещо в предвид ли бате? :) Хахаххаа.

Ох, сега на един познат ще му правят "сайт" за 300 лева, но щял да изчака девелопъра да се освободи. :) Казах му, че не тръгват добре нещата, а сумата е много голяма предпоставка и да не завършат добре. :)
 
От: Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Имаш нещо в предвид ли бате? :) Хахаххаа.

Ох, сега на един познат ще му правят "сайт" за 300 лева, но щял да изчака девелопъра да се освободи. :) Казах му, че не тръгват добре нещата, а сумата е много голяма предпоставка и да не завършат добре. :)
Да, да четат и после да размишляват и чак тогава да пишат щом съм им празни кратуните.
Даже може и по два три пъти да си преговарят.
 
От: Re: От: колко струва изработката на подобен сайт

Имаш нещо в предвид ли бате? :) Хахаххаа.

Ох, сега на един познат ще му правят "сайт" за 300 лева, но щял да изчака девелопъра да се освободи. :) Казах му, че не тръгват добре нещата, а сумата е много голяма предпоставка и да не завършат добре. :)

300 лева е прекрасен бюджет за сайт-визитка :D
 

Горе