Конкурс за: лого за сайт в криптосферата

Напиши "s logo" в гошо и ще видиш, че това S/C какви ли не комбинации има, включително и подобни
Всичко по тия сток логота е копи пейст. С някакви леки промени. Всичко вече е измислено по тая част.
 
Привет!
След известно умуване споделям едно предложение и от мен. Реших да избягам от пряката аналогия и избрах по скоро образ. Лъва е символ на престиж, сила, увереност, лайфстайл, краля на саваната. Прецених че "coin" с лика на величественото животно е най-подходящия корпоративен образ. Когато избирах шрифтове за текста, исках твърдо да наблегна на selfmade. Това е хубава дума и начина на изписване трябва да я подчертава. Заложих на "военен" шрифт за да създам усещане за якост, "drive" и воля да успяваш. Надявам се идеята ми да ви допадне!

34nlis3.jpg
 
Напиши "s logo" в гошо и ще видиш, че това S/C какви ли не комбинации има, включително и подобни

Имаш право. Комбинации хиляди. Затова и не ги гледам. Единствено пускам ресърч на готовата ми концепция. Няма ли сходство, е ок. Тук обаче моментално свързах приликата, вместо да видя нещо ново. Все пак е желателно участниците да се съобразят с публикуваните вече идеи. :)
 
Последно предложение от мен, отново комбинация между основните букви, този път бягам в страни от крипто валутните символи ако мога така да ги нарека:) - на края стрелките очертават М с малко повече въображение;), С се очертава от голямата стрелка, а S е силует
Успех на всички и за много години:)!

CryptoSelfMade333.jpg
 
Последно редактирано:
Добро е предложението ми явно :) ...

, Петя и Георги са прави относно, че има сходство в предложенията - вероятно архитекта, който строи сграда не проектира всяка тухла отделно, а гледа цялата концепция и крайната идея. Най - важно е логото да носи идентичността, която се търси. Аз мисля, че съм го постигнал.
@КПетров - не ти е ясно какво точно правиш и къде точно се напъваш.
 
Добро е предложението ми явно :) ...

, Петя и Георги са прави относно, че има сходство в предложенията - вероятно архитекта, който строи сграда не проектира всяка тухла отделно, а гледа цялата концепция и крайната идея. Най - важно е логото да носи идентичността, която се търси. Аз мисля, че съм го постигнал.
@КПетров - не ти е ясно какво точно правиш и къде точно се напъваш.
На тебе каква ти е крайната идея? няколко чертички на буква О? :)
 
На тебе каква ти е крайната идея? няколко чертички на буква О? :)
Като я разбереш идеята ми, ще разбереш и разликата между картинка и лого.
 
Като я разбереш идеята ми, ще разбереш и разликата между картинка и лого.
Идеята ти е да се опитваш да наподобяваш сток логота, от които вече малко хора се интересуват. И там тенденцията е повече към арт и цветност.
Ама с няколко чертички да претендираш за идея...
Да не би ти да си правил запетайката на Найки?
 
Не спорете за глупости.

Друго си е модификацията на логото на пепси за 1 000 000 $;)

pepsi.jpg

Сори за отклонението, ама това е фън шуй, а не разгащен дебелак.

15-veseli-loga-koito-provaliha-reputatsiyata-na-kompaniite-si6.jpg

Позволих си малко офтопик, тъй като конкурса трябва да е приключил вече, а и новата година трябва да почва с усмивка;) и конкурсите да приключват с достатъчно добри предложения и с положителна нагласа разбира се.
 
Имаш право. Комбинации хиляди. Затова и не ги гледам. Единствено пускам ресърч на готовата ми концепция. Няма ли сходство, е ок. Тук обаче моментално свързах приликата, вместо да видя нещо ново. Все пак е желателно участниците да се съобразят с публикуваните вече идеи. :)
Как го правиш този рисърч на концепция?

Не се занимавам с лого дизайн (като изключим този конкурс), предизвикателството да сътвориш нещо подходящо и ново при куп ограничения е зарибяващо. :D И аз останах с впечатление, че основните комбинации и форми са вече направени от някой (нета бъка от лого дизайнери, които бълват "тонове" лога ежедневно, а видях даже сайтове от типа "направи си лого сам"), и разликите при логата със сходни абревиатури и сфери на дейностие е предимно в името и вариация на формите и цветовете. Може впечатленията ми да са грешни, но с времето вариациите ще стават още повече и в един момент всеки, измислил лого самостоятелно, ще бъде плагиат. :)
 
Ще сложа това тук:


Пичът реално знае за какво говори, противно на няколко изказвания в тази тема. Полезно е както за предприемачи, така и за дизайнери, които имат нереалистични очаквания що се отнася до лого дизайн.

Естествено, вкус другар няма, но 'готините' лога, които остаряват и имат нужда от редизайн след няколко месеца, не са добра инвестиция. Нищо, че ще са много 'креативни' и 'уникални'. Хубаво е да се мисли и в посока използваемост, как ще изглежда ако е голямо 1см и 3 метра, на тъмен и светъл фон, ще има ли проблем с печата при прекалено дребни и сложни детайли и т.н. :)
 
Последно редактирано:
Как го правиш този рисърч на концепция?

google_images.png

Или отваряш google images и "провлачваш" картинката (логото) в лентата. :)
 
Ще сложа това тук:


Пичът реално знае за какво говори, противно на няколко изказвания в тази тема. Полезно е както за предприемачи, така и за дизайнери, които имат нереалистични очаквания що се отнася до лого дизайн.

Естествено, вкус другар няма, но 'готините' лога, които остаряват и имат нужда от редизайн след няколко месеца, не са добра инвестиция. Нищо, че ще са много 'креативни' и 'уникални'. Хубаво е да се мисли и в посока използваемост, как ще изглежда ако е голямо 1см и 3 метра, на тъмен и светъл фон, ще има ли проблем с печата при прекалено дребни и сложни детайли и т.н. :)
Само, че Стойнев ( и м/у другото му видях предложенията едва след като го споменаха в темата ) е пуснал и МОНЕТА за лого, значи щом я е правил другаря Стойнев и я е намалил на 100 пиксела е ЛОГО, ако не е негово и не е на 100 пиксела е КАРТИНКА. ТОВА Е СМЕШНО...

Колкото до "готините" логота времето им отминава, дори стоклого малко по малко изнасят вълната към шарении, които пък на Петко Войвода сигурно, ще му се видят цигания. А моето не си го визирам, говоря по принцип. Касическите готини логота с разните правила и правилца за неповече от 2-3 цвята са за мега корпорациите. Хората в онлайн бизнеса постепенно сменят вълната към по-арт логота, наречи ги картинки.

Освен това Войвода ако беше дал някакви мнения по конкретни - да каже дали някоя концепция му харесва, а не му харесва изпълнението и за нещо, щеше да е по-добре.
оята първа концепция е ясна, а втората се получи като монета ези и тура.
 
336vvfw.png

sVdr1xE.png
 
Последно редактирано:
Колкото до "готините" логота времето им отминава, дори стоклого малко по малко изнасят вълната към шарении, които пък на Петко Войвода сигурно, ще му се видят цигания. А моето не си го визирам, говоря по принцип. Касическите готини логота с разните правила и правилца за неповече от 2-3 цвята са за мега корпорациите. Хората в онлайн бизнеса постепенно сменят вълната към по-арт логота, наречи ги картинки.

Противоречиш си сам. Преди няколко поста беше написал "стандартно стилизирано лого", сега на "готините" лога хем им отминавало времето, хем пък минавали към тях. Под "готини" се разбира точно натрюфена картинка с 10 градиента, отблясъци, имитации на материали като злато, сребро, надрасквания, петна и прочие. И не, не минават към по-арт лога-картинки. Модерните лога са все по-прости и минималистични, защото се взема пример от класическите лога, които не остаряват и са измислени както трябва. ПравилЦата не са само за големите брандове, ти не искаш ли твоята фирма да изглежда сериозно като голям бранд, или искаш да изглежда аматьорски? Все едно да кажеш на клиент "те успешните фирми си правят логата ей така, ама на вас не ви трябва такова, щото сте малка фирма, като успеете ще го направим като тях".

Основните принципи в лого дизайна са свързани както с предаване на определено съобщение/идея, така и с приложението на логото в различни ситуации. Ако дадеш едно "лого тип картинка", ще може ли да се направи иконка за приложение от него? Ще може ли да се отпечата върху различни материали, без да изглежда зле? Ще се чете ли ако е голямо 2 см в ъгъла на визитна картичка? А може ли да се щампова някъде, да се изреже с плотер? На Войводата може да му трябва само за сайта и социалките, но тези въпроси се отнасят по принцип за всички лога и трябва да се вземат предвид.
 
dreambench,не ми се разправя, ето ти лого от фаворити от стоклого.ком
Лого ли е това, или е картинка?
Q9So0mS.png

 
Петров, визуализирал съм, как би изглеждало логото като се щампова, или отсече като монета. Не предлагам картинката , а векторен файл. Излагаш се и си смешен.
 
Последно редактирано:
dreambench,не ми се разправя, ето ти лого от фаворити от стоклого.ком
Лого ли е това, или е картинка?

Този сайт пък какъв критерий е? СТОКлого. Слоганът им е creative & AFFORDABLE. Не че не можеш да си го пляснеш за лого, просто сериозно ти ограничава начините, по които можеш да го използваш. Иначе за вдъхновение по-добре ползвай dribbble, logopond, behance (не че и там няма ниско качество, но по лайковете долу горе се разбира).
 

Горе