помощ за комари!

От: помощ за комари!

к'во направи? Изби ли ги?

В случай, че осите са близки по този признак с пчелите, то трябва да знаеш, че може да идват от километри (или стотици метри). Т.е. не търси само в твоята къща - трябва да ходиш из цялото село :( Този гьол който си направил е място за водопой и те са се научили да идват тук. Ако може по някакъв начин да го източиш (или покриеш хубаво) за известно време - вярвам, че осите ще си намерят друго място за вода и ще те оставят (поне повечето) на спокойствие :shock:
 
От: От: помощ за комари!

к'во направи? Изби ли ги?

В случай, че осите са близки по този признак с пчелите, то трябва да знаеш, че може да идват от километри (или стотици метри). Т.е. не търси само в твоята къща - трябва да ходиш из цялото село :( Този гьол който си направил е място за водопой и те са се научили да идват тук. Ако може по някакъв начин да го източиш (или покриеш хубаво) за известно време - вярвам, че осите ще си намерят друго място за вода и ще те оставят (поне повечето) на спокойствие :shock:
Избих ги и на следващия ден дойдоха нови...Утре ще ги паля пак. Ще се борим така няколко дни и ще видим
Нямам вариант за източване, ще мислим за покриване.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
От: помощ за комари!

Комарите бягат от миризмата на хризантема, лавандула, дафинов лист, и мента.Хубаво е да имаш някое от изброените в дома си в саксия . Съответно за навън търси кремове съдържащи ароматите на тези растения . Това е което знам аз по темата
 
От: помощ за комари!

Еми аз още преди 20 поста писах, че лавандулата е перфектно решение. Сега ми е третото лято, през което нито един комар не ме е ухапал (а преди в къщи беше ужас).

Просто смесвам лавандулово масло с вода във флакон за пръскане и си пръскам прозорците, леглото, работното място. Освен това лавандулата е доказано полезна и има релаксиращ ефект, докато разните високочестотни уреди не съм убеден, че е полезно да ти работят на главата цяла нощ.
 
От: помощ за комари!

...докато разните високочестотни уреди не съм убеден, че е полезно да ти работят на главата цяла нощ.

Разбира се, че не са полезни, напротив - много са много вредни. Както споменах - някой хора комарите не ни хапят, причината за това е в състава на кръвта и отделяните вещества от тялото на човека. Използването на всякакви честотни уреди е вредно, намерете природни лекове и всичко ще е наред, има достатъчно примери за това в темата, като примерно ето това мнение:

Еми аз още преди 20 поста писах, че лавандулата е перфектно решение. Сега ми е третото лято, през което нито един комар не ме е ухапал (а преди в къщи беше ужас).
 
От: От: помощ за комари!

Разбира се, че не са полезни, напротив - много са много вредни. Както споменах - някой хора комарите не ни хапят, причината за това е в състава на кръвта и отделяните вещества от тялото на човека. Използването на всякакви честотни уреди е вредно, намерете природни лекове и всичко ще е наред, има достатъчно примери за това в темата, като примерно ето това мнение:

Абе вие не разбрахте ли, че предпреймачитИ не искат такива еко-био решения. Искат си hitek иновации и в някои случаи нещо много хард - я бомба, я напалм под формата на дезодорант... :-o
 
От: От: помощ за комари!

Абе вие не разбрахте ли, че предпреймачитИ не искат такива еко-био решения. Искат си hitek иновации и в някои случаи нещо много хард - я бомба, я напалм под формата на дезодорант... :-o

Е, щом било така, препоръчвам напалма - гарантирано ще избие гадинките ... :)

Иначе и аз мога да се нарека тех гийк - ползвам разни смарт часовници и други щуротии, дето не знам за какво са ми. Но това с ултразвуковите машинки срещу комари не е върха на хай-тека. По-скоро си е любителска електротехника.
 
От: От: помощ за комари!

Абе вие не разбрахте ли, че предпреймачитИ не искат такива еко-био решения. Искат си hitek иновации и в някои случаи нещо много хард - я бомба, я напалм под формата на дезодорант... :-o
Не, предпочитат да действат...
 
От: От: помощ за комари!

Не, предпочитат да действат...

Ми то пръскането с масло от лавандула си е действие, просто не достатъчно агресивно, за да ти се стори ефективно, явно. :)
 
От: От: От: помощ за комари!

Ми то пръскането с масло от лавандула си е действие, просто не достатъчно агресивно, за да ти се стори ефективно, явно. :)
Нямам против но за оси не помага.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
От: От: От: помощ за комари!

Нямам против но за оси не помага.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

A подпалването на няколко бройки помага, така ли? :)
 
От: От: От: помощ за комари!

Повече отколкото ако седя и ги гледам:)

Ако ги гледаш лошо, може да се обидят и да си отидат, знаеш ли. :)
 
От: помощ за комари!

И аз пробвах маслото от лавандула
Наистина работи, направо прави чудеса ....

Оказа се че един приятел произвежда много качествено етерично масло от лавандула
Тъка че си реших снабдяването до живот


Бах ... и това е тема във форум за предприемачество ...

Както и да е - аз от три години си реших проблема с комарите абсолютно гарантирано и безвредно - с лавандулово масло. Едни познати ми казаха, че комарите бягат от лавандулата. Купувам си лавандулово масло, разреждам го с вода в едно флаконче за пръскане и пръскам себе си, около леглото и около прозорците.

Не ме е хапал комар вече трето лято. А около нас е пълно, щото сме близо до реката.

Поздрави
Александър
 
От: помощ за комари!

Мъжките са вегетарианци затова:lol:

Не, просто женските са по-находчиви откъм изхранване на челядта, както винаги. :) И при лъвовете само женските ловуват... май при всички видове е така. Добре, че я има човешката хиперсексуалност, та мъжките екземпляри при хомо сапиенс се задействат под напора на либидото. :D
 
Re: От: помощ за комари!

Не, просто женските са по-находчиви откъм изхранване на челядта, както винаги. :) И при лъвовете само женските ловуват... май при всички видове е така. Добре, че я има човешката хиперсексуалност, та мъжките екземпляри при хомо сапиенс се задействат под напора на либидото. :D

Те мъжките не хапят, нали. Аз знам, че женските са топ нахални и ядещи. :)
 
От: Re: От: помощ за комари!

Те мъжките не хапят, нали. Аз знам, че женските са топ нахални и ядещи. :)

Налага им се. Все пак от тях зависи оцеляването на вида. Мъжките имат само оплодителна функция, докато от женските зависи всичко останало... за животните говорим. ;)
 
Re: От: Re: От: помощ за комари!

Налага им се. Все пак от тях зависи оцеляването на вида. Мъжките имат само оплодителна функция, докато от женските зависи всичко останало... за животните говорим. ;)

И аз за тях говоря. :)

НЕ съм си и помислял за нещо друго. :) Аз имам проблем с комарите, женските най вече, но някак го преживявам.
 

Горе