помощ за комари!

От: помощ за комари!

Реших да пиша тук, за да не отварям нова тема.

В момента ползвам устройство против комари с таблетки райд, но ме дразни миризмата.

Напоследък доста рекламират устройствата с ултразвук, но ме съмнява да ли са ефикасни. Ако някой има уред с ултразвук, може ли да сподели впечатленията си.
 
От: помощ за комари!

Ето ви няколко изпитани метода:
Мрежа на прозорците,
босилек в саксия , но това е по-скоро за мухите,
комарите 100% бягат от чесън и оцет.
Има ароматни горящи пръчици, които също ги гонят ефективно.
 
От: помощ за комари!

с какво да се предпазя от комари? Имам 2 в стаята. Помогнете!

Ауууууу, колко опасна ситуация - цели два комара!!! :-o

Допускам, че се шегуваш, защото не вярвам да има мъж, който да вика за помощ при наличие на 2 комара. Ако си сериозен - марш на прайда. ;)

Иначе лавандулата сущо пази, съм чела. Вземаш си етерично масло и арома лампа и комбинираш арома терапия с дезинсекция. Ето тези масла са добри https://bomb.bg/masla/eterichni-masla-ceni/lavandula-cena - пробвала съм розовото. ;)

Не препоръчвам ултразвукови устройства, защото действат лошо на енергетиката на хората.
 
От: помощ за комари!

Реших да пиша тук, за да не отварям нова тема.

В момента ползвам устройство против комари с таблетки райд, но ме дразни миризмата.

Напоследък доста рекламират устройствата с ултразвук, но ме съмнява да ли са ефикасни. Ако някой има уред с ултразвук, може ли да сподели впечатленията си.

Ако говориш за оная щуротия на топшоп и мен ме интересува дали е ефикасно :) Някой ако го е ползвал да сподели мнение.
 
От: помощ за комари!

Мрежата е 100%-во решение.

Друг вариант е това:
47325.jpg


От DX съм си взел моето преди няколко години. Ползвах го едно лято и нямаше нито един комар, а врата почти не е седяла затворена. В последствие разбрах, че в града са пръскали. Така, че може и да не е било от него. А и се чува как пищи. Може и да те дразни.

Трети вариант:
anti-mosquito-electric-lamp-zap-all-flying-insects-no-chemicals-fumes-smell-deal.jpg

Само по заведенията съм виждал такова, но където е имало не са ме хапали.
 
с какво да се предпазя от комари? Имам 2 в стаята. Помогнете!

В стаята е кофти, защото не може да запалиш онези навитите срещу комари. Сещам се за някакви честоти, които има и апове, произвеждащи ги, но малко шано ми изглежда. Таблетки в контакта, това ми изглежда най-добре и честно казано работи от опит ами.

Иначе някакви лампи, които ги горят направо ми се обръща от вътре като започне през известно време да се изправят в него. :)

Най-чисто, слагаш мрежа, аз съм така, и ако мине някой си го гониш. :) Без химия, без звук, без облъчване и т.н. :)
 
От: помощ за комари!

Бах ... и това е тема във форум за предприемачество ...

Както и да е - аз от три години си реших проблема с комарите абсолютно гарантирано и безвредно - с лавандулово масло. Едни познати ми казаха, че комарите бягат от лавандулата. Купувам си лавандулово масло, разреждам го с вода в едно флаконче за пръскане и пръскам себе си, около леглото и около прозорците.

Не ме е хапал комар вече трето лято. А около нас е пълно, щото сме близо до реката.

Поздрави
Александър
 
От: помощ за комари!

Хора, не се хабете - авторът на темата е обезглавен и оглозган до кокал от двата комара. :-o

Не успяхме да се притечем на помощ навреме.
 
От: помощ за комари!

Най-ефикастния начин да се оттървеш от комари е кал, намазваш се целия и си лягаш, освен от комари калта предпазва и от конски мухи и други видове насекоми, от жената също:)

Освен, че е еатествен репелент, тя е полезна и за кожата изглажда бръчките и тонизира, на сутринта ставаш като нов[emoji12]

Мисля, че темата е почната на шега и затова я продължих като такава, калта действително е ефикасно средство, но разбира се ако не разполагате с нищо друго и сте някъде в гората.
 
От: От: помощ за комари!

Най-ефикастния начин да се оттървеш от комари е кал, намазваш се целия и си лягаш, освен от комари калта предпазва и от конски мухи и други видове насекоми, от жената също:)

Освен, че е еатествен репелент, тя е полезна и за кожата изглажда бръчките и тонизира, на сутринта ставаш като нов[emoji12]

Мисля, че темата е почната на шега и затова я продължих като такава, калта действително е ефикасно средство, но разбира се ако не разполагате с нищо друго и сте някъде в гората.

Оцетът е по-добрият вариант. Намазано с оцет, ухапаното място веднага спира да сърби, отокът спада, а комарите бягат на километри. Разбира се, не говоря да се направиш на царска туршия - 2-3 капки намазани някъде по тялото са напълно достатъчни. Е, да не забравяме и маслото от лавандула - то пази помещенията чисти.
 
От: помощ за комари!

Аз не се шегувам, питам съвсем сериозно.

Интересува ме КОНКРЕТНО дали ултразвуковите уреди са ефикасни. Ако някой ползва такъв уред нека да сподели впечатленията си.

Не се интересувам от други методи.
 
От: помощ за комари!

Аз ползвам и работят, взех си първия преди 3 години и половина като се роди дъщеря ми.

В Бургас комарите са си проблем понякога.

А изпарителите могат да създадат алергия при бебетата та взех да ултразвуков за стаята .

И наистина работи а следващата година взех още един и за дневната.

Преди няколко месеца сменяхме квартира и ги загубихме при преместването та пак се наложи да си купувам.


говоря за :

http://stopkomari.com/repelenti/ured-protiv-komari-i-muhi-ar-111.html
и
http://stopkomari.com/elektronen-ured-za-borba-s-domashni-vrediteli-riddex.html
 
От: помощ за комари!

За два комара в помещение закрит тип е много удобна лампата на СТАН (DT7284)

За по големи помещения има инсектицидни лампи с два реотана. Вършат страхотна работа, както и за комари, така и за пеперуди и мухи.

Използвам такива от известно време и съм много доволен. Относно ултразвуковите не мисля че звук би привлякъл насекомото така както светлината го привлича.
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе