помощ за комари!

От: От: помощ за комари!

Това с ултразвука върши работа аз си взех, в интерес на истината не ми се вярваше в началото, но явно все-по добре става, а иначе му дават месец за постигане на максимален ефект.
И аз се интересувам от полезни методи срещу комари, тъй като имам една каравана, която съм сложил на имотчето ми на село и нощно време влизат по 5-6 комара.

Искам да попитам някой ползвал ли е лампи срещу насекоми и помагат ли?
 
От: помощ за комари!

Някой, нещо за оси дали знае? Имам едно езерце в двора и е пълно с оси..Съвети?
pcheli-i-osi.jpg

attachment.php


За оси и пчели в двора върши страхотна работа.
 
Последно редактирано:
От: От: помощ за комари!

Виж файлът 13874
attachment.php


За оси и пчели в двора върши страхотна работа.

Не знаем какво препоръчваш, понеже прикрепеният файл не работи, но аз препоръчвам това: http://vrediteli.bg/magazin/preparati-osi/kapan-osi-ceni

Нетоксично и без ултра, мега, гига звуци, които действат негативно и на човешкия организъм, а не само на този на вредителите.
Не казвам да купиш точно това. Има и по-евтини на същия принцип. Просто давам пример към какво да се ориентираш. Слагаш на някое дърво, по-далеч от мястото за отдих или... квото там.. и си готов. :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: помощ за комари!

Мисля че е оправен вече файла в горното мнение.
 
От: помощ за комари!

Някой, нещо за оси дали знае? Имам едно езерце в двора и е пълно с оси..Съвети?

Ако може да попитам - какво правят осите в езерото? :shock:
 
От: помощ за комари!

Ако може да попитам - какво правят осите в езерото? :shock:

Разхлаждат се, че им е много жега.
 
От: помощ за комари!

Ако имате много оси в двора си, по добре се ориентирайте към откриването и унищожаването на гнездото им.
 
От: помощ за комари!

Бях забравил...пробвах със запалка и дезодорант :) накрая броиш трупове:) препоръчвам този метод, само си облечете нещо с дълги ръкави.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Що направо не хвърлиш 2-3 шашки динамит - чиста работа. :D

Ще запалиш нещо, бе човек. Най-малко себе си.... не, че това е малко, де. :)
 
От: От: помощ за комари!

Що направо не хвърлиш 2-3 шашки динамит - чиста работа. :D

Ще запалиш нещо, бе човек. Най-малко себе си.... не, че това е малко, де. :)
В езерото няма какво да се запали:) Ефективно е и бързо а това е най-ценното.:)
 
От: помощ за комари!

Има ли басейн/езерце и прочие, осите винаги ще идват. Най-добре да се открие гнездото и да се унищожи.

За комарите най-ефективното средство са инсектицидните лампи - на пазара има различни видове и на различни цени. Съветвам обаче да се купуват по-скъпи. Това е по-скоро за локално "лечение". И няма проблем да работят други лампи в помещенията.

Иначе най-правилно е навременното и правилно площно третиране от всяка община. Но в БЪлгария на това не бива да се разчита. А би трябвало, защото комарите са много-много опасни, оставете хапенето и сърбежа. Заразите, които разнасят налагат общонационална политика за борба с тях.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: помощ за комари!

Няма гнездо, осите ги привлича водата и идват от накъде.

Няма начин, трябва да има гнездо наблизо, у вас или при съседите, потърси.
 
От: помощ за комари!

Търсих но не намерих. Но явно има, онзи ден изтребих много, днес е пълно пак...

Нормално е да не го намериш гнездото - то в твоята къща да е, ще ти е трудно. А ако е в някоя съседна, е почти невъзможно. Слагат се капани за оси в този случай, но пак има тънкости, защото хем да са до басейна, но хем да не са на течение и на завет.

Инсектицидните лампи са за всякакви летящи насекоми, но пак е трудно край басейн да се сложат.

P.S. За успокоение, осите ще са активни още месец-два и ще се отдръпнат.
 
От: От: помощ за комари!

Нормално е да не го намериш гнездото - то в твоята къща да е, ще ти е трудно. А ако е в някоя съседна, е почти невъзможно. Слагат се капани за оси в този случай, но пак има тънкости, защото хем да са до басейна, но хем да не са на течение и на завет.

Инсектицидните лампи са за всякакви летящи насекоми, но пак е трудно край басейн да се сложат.

P.S. За успокоение, осите ще са активни още месец-два и ще се отдръпнат.
Слагах капани от шишета с захар и вода и оцет, нямаше ефект голям. Общо взето е невъзможно май да се отървеш, четох и пчеларски форум и те трудно се справят.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 

Горе