проблем с КЗП

Не знам каква е липсващата информация, домейна си е регистриран на мен, има си политики и молитики и не знам си какво. Отделно на това, има една камара сайтове работещи по същия начин, не виждам никой от тях да е глобен.
Най-големия проблем на българина е точно този начин на мислене. А и нямаш конкретна информация дали са глобени или не? А яко не са глобени, това означава, че го правят или по интелигентно или са големи и влиятелни. Ставаш голям и нямаш проблеми.
 
Това да те викат като куче е пълна простотия. Я си представете 2 пъти месечно някой от КЗП да те вика за "справка" и ти послушно да ходиш... това би ти пречило на работата, майната на горивото, времето е по-ценно. Аз лично без информация, няма да си мръдна трътката.

Манталитета на българина обаче е такъв, че винаги търси далаверата. Поради тази причина повечето, които биват викани се отзовават и търсят "човек" който да ги оправи... става един вид затворен кръг на корупция и прилагане на закон избирателно.

ПП, не визирам конкретен човек, визирам всички нас!
 
Е той не е длъжен да ходи, то си пише, че ще му го съставят и в негово отсъствие, после чака да му го връчат и след връчването има 7 дена да го жали.
Интересно е от къде ще се сдобият с данните му, които трябва да фигурират задължително в акта.

Иначе манталитета си е манталитет, ма трее се отбележи и малоумното съставяне на закони, дето и съставителите не знаят кво точно се изисква от теб.
 
Е той не е длъжен да ходи, то си пише, че ще му го съставят и в негово отсъствие, после чака да му го връчат и след връчването има 7 дена да го жали.
Интересно е от къде ще се сдобият с данните му, които трябва да фигурират задължително в акта.

Иначе манталитета си е манталитет, ма трее се отбележи и малоумното съставяне на закони, дето и съставителите не знаят кво точно се изисква от теб.
да чака да му го връчат... това като с актовете от КАТ като не са връчени не важат , винаги може да се покрие .
 
да чака да му го връчат... това като с актовете от КАТ като не са връчени не важат , винаги може да се покрие .
Еми това е лошо да ти виси нещо. Все някъде по някаква причина ще те задължат да го изчистиш.
Специално за актовете, аз не успях да си подновя книжката, докато не ги изчистя. И така стана.
Вече тук не знам каква давност имат, и дали преди това няма да го изискват изчистено преди да му придвижат документите по дадена процедура, която е стартирал. Но в някои случаи си е спънка.

То официално АКТ няма, защото пише, че е нужно да се яви за съставяне и връчване. Явно е като при актовете в КАТ. Нямаш докато не ти го връчат. Има само постановление за съставяне и връчване. Ако имаха мобилна група, щеше да е добре. :)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Колега, имаш жалба пусната срещу теб. Някой ти търси нещо. Дали си като физическо лице или като юридическо няма как да знаем.
Отделно жалба не се пуска при кампания за проверки от страна на органите. С някой да си се карал за неизпълнена услуга/недоставен продукт?
 
Е как не? Виж си пак документа, съгласно, който проверката е по повод жалба с входящ номер еди кой си от 03.02.23г.
човек виж кое съм маркирал в едитнатия коментар. второ в писмото освен номерата не пише кой, какво и защо. Само " Яла да ти пишем акт"
 
Както е казал колегата над мен - ти само си мислиш, че нямаш пусната жалба срещу теб. В тази хартийка, която си ни пратил си пише номер, който си заличил дори.
Ама какво значи " ти само си мислиш ", като знам с кой какво съм работил, значи сто пъти обясних как и какво работя........ Какво ще подаде в КЗП като взаимоотношенията са ми с трудов договор - Работник - работодател... Сайта ми е CV / визитка и т.н.
 
Ама какво значи " ти само си мислиш ", като знам с кой какво съм работил, значи сто пъти обясних как и какво работя........ Какво ще подаде в КЗП като взаимоотношенията са ми с трудов договор - Работник - работодател... Сайта ми е CV / визитка и т.н.
Няма да пише "имате жалба от Иван Иванов, с ЕГН........, живеещ на........, с телефон .........., който дойде да ни се жали, че вие на дата хх.хх.хххх сте направили еди какво си" много ясно....
Иди и си виж какво е, защото давността му е 5 години най-вероятно. Ако ти е на физическо лице, все някъде ще трябва да ползваш държавна/общинска услуга и пак ще опреш до плащането му, но с лихвите.

Ако не продаваш салами от тоалетна хартия или менте играчки КЗП се занимава с теб само по сигнал.
 
Иди и си виж какво е, защото давността му е 5 години най-вероятно. Ако ти е на физическо лице, все някъде ще трябва да ползваш държавна/общинска услуга и пак ще опреш до плащането му, но с лихвите.
Лихвите не се ли начисляват след официално връчване? До тогава се дови, че няма. Или?
 
Най-отдолу си пише - не може да се скрие. Актът се съставя и без да е отишъл. Това да не е баница - режи па яж... :D
Да иде да си види, може и грешка да е станала, да не се касае за него. Криейки се и мислейки си всякакви системи и нервите са повече.
Ако пък се касае за него, но не е съгласен с акта, то може да жали в административния съд до 3 пъти.
Четейки закона и на база "ината" на клиента на комисията гласувам за чл. 6 (3) или (4) от ЗЕТ. - т.е. като физическо лице 250 лева глоба, ако си изпращал малко до 1500, ако си изпращал много. :D
Никога не изпращайте спам на физически лица и винаги изпращайки спам на фирми скръбвайте мейл листа в инструмента на комисията, който ви връща чист списък, който после ръчно прегледайте за имейли на физически лица и ги махнете.
 
Последно редактирано:
Лихвите не се ли начисляват след официално връчване? До тогава се дови, че няма. Или?
При неявяване и безмислено упорство ще бъде съставен служебно. И докато си мисли, че е прецакал системата ще изтърве и срока за обжалване. Акта ще влезе в сила и изпълнение. От там нататък 5 години не трябва да припарва до държавната администрация, защото ще си го плати. Ти си също толкова наясно, колкото и мен как се събира информация за собственик на платформа от вътрешните ведомства.
 
При неявяване и безмислено упорство ще бъде съставен служебно. И докато си мисли, че е прецакал системата ще изтърве и срока за обжалване. Акта ще влезе в сила и изпълнение. От там нататък 5 години не трябва да припарва до държавната администрация, защото ще си го плати. Ти си също толкова наясно, колкото и мен как се събира информация за собственик на платформа от вътрешните ведомства.

Срока за обжалване тече, след като му бъде връчен, а не след съставянето му. Ако въпреки възраженията се потвърди, то се издава наказателно, което също може да се жали..
 
Срока за обжалване тече, след като му бъде връчен, а не след съставянето му. Ако въпреки възраженията се потвърди, то се издава наказателно, което също може да се жали..
А защо си мислиш, че и връчването не може да се случи по служебен път.
 

Горе