продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

:D щом казваш

и да едитна: не мога да разбера, като някой го е яд, че друг може да спечели пари по какъвто си иска начин, за кво трябва да пише по темите. като в един руски форум - нещо ми пишат ей такива бастуни, щото ги е яд че не им го подарявам, а ги цакам много здраво. като някой не го кефи или нема пари или е смотан и не може сам да си го направи - подминава

а има и още по-големи хитреци, пращат ми по пейпал и после ми прави кейс. ама така един скапаняк изгърмя, щото се опита хем да си направи сайтче, хем да му излезе безплатно. ама от пейпал решиха друго и май му блокираха акаунта след 2 седмици, дано е имал много пари в него :Д

поздрави!
 
Последно редактирано:
От: От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Аз съм нов във форума, но това което си написал не е съвсем така. Първо трябва да имаш авторски права за да съдиш, а те не се предоставят от нотариус, а от Дирекция “Авторско право и сродни права” те осигуряват и контрола, но се заплаща.
Относно бизнес модела смятам че е приложим само в сферата на услугите, за стоки няма как да падне цената с 50%, но мисля, че може да се помисли по въпроса за развиване на подобен модел и за стоки, например за софтуер или приложения.
Това го казах информативно за клевета, обида и т.н. в интернет с цел да обясня, че никой не е толкова анонимен, колкото си мисли.
А за бизнесмодела, че е за услуги - да, съглесен съм.
А за Грабо. Факт е обаче, че дори и да има големи играчи на БГ пазара, лидер в световен мащаб си остава Групон. Няма друга такава компания. Никой не може да им издържи на темпото, мащаба, отстъпките. А и те са иноваторите на тази идея, така че ако има сърдити, че някой ползва чужди "НЕЩА" - това със сигурност са те. Пазарната им капитализация от 4 млдр долара и присъствието им в над 150 държави достатъчно го доказват. А и с печалба от над 500 милиона долара годишно, мисля че нямат проблем с нотариуси, адвокати и тем подобни :) Уж обявиха, че до края на 2010 ще са в България, но нещо се бавят.
И само да добавя, че разработването на идеята им е струвало над 1 милион долара. Найс, а? :)

Поздрави
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

ама то за самите групон е добре да има подобни конкуренти, после направо цакат една пачка и взимат разработен пазар и събрани потребители. те на грабо ако им предложат 2 млн няма ли да се продадат? въпреки че има такъв случай в русия, групон да купи по-малък сайт, вместо най-големия играч. или са се полакомили или са си казали - и сами можем (тия най-големия сайт в русия, имам в предвид), и сега групон в русия е на второ място.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Всеки сам си преценява, ако имаш възможност да развиваш сайта защо да продаваш, пък и дори групон да купят нещо пак българи ще работят за тях. Интересно е стратегията да не се обвява цена в сайта, а да се изпраща по e-mail,по този начин се избягва сравнението с други подобни цени, това по скоро е субективен фактор, но май работи. Може би трябва да се използва тази стратегия като се добави нещо авангардно и пробива ще е голям.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

ама аз не продавам сайт, продавам скрипт от който може да се направи сайт. това е разликата. един сайт струва няколко хиляди, един скрипт - няколко стотака
 
Последно редактирано:
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

има и epay за 150 лв
общо за 350 и имате готов сайт, купувате си хостинг и се пробвате :Д
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

егати индексацията на форума :D от любопитство написах "сайт групово пазаруване' и 4 в жужъл-а темата хаха

супер оферта, давам ви име и за свободен домейн kupi.be! с ударение на У и БЕ! трябва с патос и заплашителна интонация да се казва :Д
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

има и epay за 150 лв
общо за 350 и имате готов сайт, купувате си хостинг и се пробвате :Д

Не искам да коментирам дискусията - всеки си знае за него си, но според мен най-добре се видете някъде и се почерпете вместо да спорите, по този начин се създават партньори, с хейт нищо не става. Трябват си доста модификации и подобрения по скрипта, това не е пълнофункционален и завършен сайт, затова и ние сме написали доста по-различни цени за сайт за групово пазаруване, иначе Epay.Bg за него принципно е наше дело.
 
Последно редактирано:
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

След като прочетох всичко до тук, ми става интересно при всякаквите критики кой кого крал и кой от гово заемствал, групон като фирма кои са и май се получава всички да заимстват идеята от тях. Те защо не вземат да дадат на адвокатите си всяка една фирма по отделно, която е заимствала и копирала тяхната идея. Има много прост отговор и само един адвокат го знае ;) В бг има много малки сайтчета и няколко големи риби. Колектива по това, което показва едва ли иска да печели специално от бг, според мен просто за нея е плюс, че присъства на българския пазар, с политиката, която правят, само показват как подобна концепция не се развива, многото пари и не добрите сделки и наливани пари в тях, като се появят други много силни конкуренти или ще ги откаже от българския пазар, или ще ги неутрализира. А грабо имат личните ми адмирации за гъвкавостта и устрема. Обикновено този, който прави най-добре и най-много, рядко се хвали колко е добър.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Скрипта е ок, но реализацията на такъв сайт не е лесна задача. Аз се занимавам с www.grupovo.bg и бих могъл да добавя към предните коментари, че наистина, за да е успешен такъв сайт, зад него трябва да стои една наистина много сериозна структира от хора, които да работят за набирането на офертите, защото офертите правят сайта не толкова какъв скрипт се използва.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

утре ъпдейт на сайта с всички разплащателни системи за бг плюс пейпал, банков превод, който иска и вебмани :)
аа, да и ъпдейт на цените естествено...
 
Последно редактирано:
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

преработен дизайн от 0, не се хареса май много шарения. сега е семпъл и прост, като мен.
чистичък и подреден css. epay, paypal, ebg, easypay, банков превод. малко съпорт и възможност за настройка на всички истински акаунти (извън цената)
намира се на www.kiwi.bg/last
синия е тук www.kiwi.bg/blueversion
има и още няколко варианта
цена и всичко останало на www.kiwi.bg
благодаря за вниманието и лека вечер
 
Последно редактирано:
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

има и чуждоезични варианти - ако иска да прави бизнес в чужбина. руски, украйнски, английски, немски, или какъвто искате, понеже съм полиглот...

поздрави и лека вечер. пощадете ме от хранилката ако може хах
 
Последно редактирано:
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

великденско намаление с 99 лв за пълната версия - т.е само 300лв и само тук форумно, че не искам да се кооперирам със съкооператорите за шилешко тая година както каза министъра, ще си купя едно агне цяло и ще поканим на чеверме изявените форумци...
:D

да, шегата на страна, верно -99лв за великден!
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

по случай имения си ден ще ъпна темата с новия вариант на скрипта http://kiwi.bg/last
който ще остане и последен, че ме мързи вече...
благодаря за вниманието :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Тоя ласт е най-симпатичен определено :) За сега изчаквам да видя накъде ще тръгнат нещата с тия групови сайтове ,че нещо много почнаха да се появяват и не е на добре май :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Просто от любопитство, знае ли някой, дали българските сайтове за групово пазаруване, взимат 50% от сумата, която плаща клиента. Така както е при Groupon всъщност, т.е. отстъпката, която реално трябва да направи търговеца е поне 75% (50% за клиента и 25% комисионна за сайта).
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

някой ми беше споменал в самото начало на тоя бизнес тук за 20%-30%
но сега не знам, те групон под 10$ взимат 100% а за теб рекламата, за над 10$ по 50%
 

Горе