продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

От: От: От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Пухльото се изокал.

Ако искаш спор, то в нормален спор се посочват кои са "тотално неверните факти и непознаване на пазара". Останалото е окане. Тва не е като да се правиш на велик в "сео"-форум като обясняваш как еди кой си колумнист бил тъпак, щото не можел да пише, а еди кой си президент не ставал щото "тъпакът" го плюел и всичко това при положение, че дори не знаеш елементарни граматически правила. По мое време нямаше да вземеш дори българско висше, дори и баналното "счетоводство и контрол". Няма как одитор да обяснява на финансист какъв е цветът на парите. По същия начин се обясняваш във всяка тема за какво ли не: за дизайни, слонове, счетоводство, скриптове и десетките останали неща, от които имаш съвсем бегли впечатления. Избери си едно - не ставаш за енциклопедист, пък и не е необходимо. Децата може и да искат прогнозата на касиерка в банка за фючърсите на аржентинската пшеница, по същия начин се шашкат и когато касиерката бръщолеви за ДДС и курсове по счетоводство, само че в конкретния случай се навря там, дето не огрява слънцето.

С други думи, докато ми философстваш за "непознаване на пазара" ти давам директна прогноза. С появата на жабата на 23 декември и другото животинче в началото на 2011 ще ти остане възможността да се изявяваш по темата за груповото пазаруване само по форумите. А ако останат балъци - и да им провеждаш курсове по счетоводство срещу бутилка минерална вода.

Ако не ти се вярва, то в знак на добро настроение приемам облози. За колко време слончето ще остане без хобот. Давам му месец. Ако се надяваш на повече и държиш да се буташ у темите за "непознаване на пазара" - назови сума.

Strana - обобщението ти е пълно с тотално неверни факти и непознаване на пазара.

Прочети малко история и виж от кога е модерен този бизнес.


Конкуренцията е повече от сериозна, но това, което ме радва е, че до момента е етична!!! Виж и дали Гугъл погълнаха Групон?
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: adi
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Прочете ли историята? Гугъл купиха ли Групон?
Кое точно в предното ти мнение е вярно? Защото виждам само едно плямпане и лаене.

А да влизам във форумни басове с анонимници... не ми е приоритет.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Иво, ама не можеш да отречеш, че си на всяка маджа мерудия?
Вечер като си отварям хладилника ме е страх да не вземе и отвътре да изскочиш, е..и му майката :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Пак се почна за компютрите и компотите.

Светът нито почва с Групон, нито ще свърши с него. Свързвате дадена концепция с рождената дата на компания, която просто е успяла да я реализира най-добре. Самата концепция е от 2003 година и компании, които не са световно неизвестни от типа на Amazon, са ползвали концепцията още през 2004г. Това, че някой не е чул за това или не се е поинтересувал, си е негов проблем. Ако смятате, че това не е "отдавна" за интернет, то си отбележете, че дори търсачка като Гугъл става лидер само две години по-рано.

Второ, не виждам що се коси, след като сам си пъха гагата и ми раздава оценки без изобщо да му искам мнението. Хиперактивният пухльо бълва по форуми и блогове по 5000 поста на година и независимо, че половината от тези постинги могат да подтикнат Еразъм Ротердамски към нов трактат, съм отговарял само на три, и то защото са били адресирани лично към мен, иначе останалите глупости смятам, че успешно съм игнорирал. Когато пухльото без да го питам се вре да обсъжда дизайни или смело ми дава съвети за сео (като е много лесно да се провери, че преди година-две дори не е знаел какво означава този термин), то е естествено да проявя негативна реакция, тъй като личното ми убеждение, че подобни нахални всезнайковци трябва да се поставят на мястото им, когато ми досаждат с необозримите граници на тяхната некомпетентност.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Преди малко се натъкнах на това oferti.data.bg и след това погледнах и grabo.bg откривате ли разлика? :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Няма разлика това е на дата и грабо
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

някои много се вживяват.
оставете темата на мира, какво се обиждате тука баш?

ако някой прецени, че е време за ключ - нямам претенции, и без това офертите не са сериозни
 
От: От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

...
Пък и да го е копирал кво? Ще вземе някой бизнеса на Грабо ли? Някой ще се заблуди ли? Не мисля.
..
Нема нужда ни да го съдят ни да си дават къфто и да било допълнителен зор.

Той сам си прецаква "далаверката" и локалната (за форума) бизнес инициатива. При положение, че е дръпнал картинка от чужд(евентуално конкурентен) сайт, той автоматик си е залепил етикета "гащник" и е внесъл смътната идея "ае тоя колко ли още неща краднати е пъхнал у скрипта? Ама наистина ли въпросният скрипт е негов и има ли право да го продава?"...
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

За каква жаба на 23 декември страва въпрос че ми стана интересно, пак съм пропуснал нещо. И за кой колумнист :)?
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

За каква жаба на 23 декември страва въпрос че ми стана интересно, пак съм пропуснал нещо.?

Доста зловещо звучи цялото това нещо с ЖАБАТА... хаха
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Аз може ли да ви попитам за такъв тип сайт какво се изисква
фирма или.....
и какви документи.
Ще се радвам да ми дадете малко информация.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Това може без фирма и документи
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Можеш ли да дадеш малко повече инфо. Кой е автора на кода? Какви права продаваш?

Благодаря
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

За каква жаба на 23 декември страва въпрос че ми стана интересно, пак съм пропуснал нещо. И за кой колумнист :)?

Жабата ще почне да лапа след 4 часа, ще се усети :) А колумнистът бе Иво Инджев. Човекът си има неразбирателство с Първанов, имат си основания и двамата да не се харесват, и се заяждат взаимно.. единият уволнява, другият му го връща тъпкано с архари и други рогати... Дотук добре, техен си проблем, общо взето. Обаче изведнъж с целия си обемен чар връхлита Иво Апостолов и започва да обяснява от висотата на своето ниво на компетентност що Инджев бил тъпак, а Първанов - глупак. И всички тези обяснения пуснати по социалките и гарнирани с изключителна липса на стил и пълна неадекватност при употребата на пълен член в българския език (excuse my back за двусмислието). Екзотична вакханалия по Паркинсън - между законите и болестта. Дълбоко ме потресе тогава, дори се чудех дали да не пробутам случката у некое шоу (тип Слави, джуджетата от 6-то, четириоката ...), ама не съм я измислил аз и щеха да се появят лекции по въпроса от д.ю.н Апостолов (секунди го делят от мига, в който ще се набута да ги чете и у lex.bg по същия начин, както го направи в investor.bg (не че няма глупендери и там, ама още един да изгрее в пълната си красота ще им дойде в повече на ората).

[video=youtube;uc-eDaEZ4LU]http://www.youtube.com/watch?v=uc-eDaEZ4LU[/video]
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

голяма полемика тук :D

иначе сайта ако някой го иска му го давам тънко, има нов дизайн, който ми беше поискан от един израелтянин, или къе в там.
може да го видите на www.kiwi.bg/bgtest - мисля, че грабо трябва да са доволни - моя вече е различен и много по-готин от техния :D
мейла ми е същия
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Здравейте на всички.
Първо - интересувам се от скрипта. Очаквам оферта на ЛС. Ще обясня и какви промени искам по него, оформяне и дизайн, както и конфигуриране на сайта. Ще очаквам и втора оферта за това :)

Второ - да кажа какво съм научил аз за тези "авторски права" и "ще те съдя" - преди около месец бях на един семинар за биснесът в интернет, където имаше и тема интернет и правни последици от него. Там научих нещо много интересно - "направих скрийншот, ще те съдя" не значало нищо. Тактиката била - не вдигаш шум, отиваш при нотариус, казваш му проблема, линка и т.н. ТОЙ прави скрийншот, удостоверява го с дата, час, подпис, печат и тогава вече можеш да предяваваш каквито и да е искания.
Второ за анонимността в интернет. Примерно (хипотетично говоря) ако пичът е сигурен, че в случая сайтът от който е копирал нещо не е запазена марка може да приложи същата практика с нотариуса - отива при него, дава линк към форум, пост и т.н. където е набеден за кражба, НОТАРИУСЪТ прави скрийншот, подписва и подпечатва с дата и час. Завежда се дело за клевета примерно, като за доказателство се използва въпросният скрийншот. По съдебен път се изисвка от администратора на сайта (или хостинга където е сайта) да се даде информация за съответния потребител (демек да се идентифицира, което рано или късно става) и получава призовка за делото.

Това беше просто за информация. Надявам се съм бил полезен. Ако сте несългасни с нещо - към адвокатите, организирали темата на семинара :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Второ - да кажа какво съм научил аз за тези "авторски права" и "ще те съдя" - преди около месец бях на един семинар за биснесът в интернет, където имаше и тема интернет и правни последици от него. Там научих нещо много интересно - "направих скрийншот, ще те съдя" не значало нищо. Тактиката била - не вдигаш шум, отиваш при нотариус, казваш му проблема, линка и т.н. ТОЙ прави скрийншот, удостоверява го с дата, час, подпис, печат и тогава вече можеш да предяваваш каквито и да е искания.
Второ за анонимността в интернет. Примерно (хипотетично говоря) ако пичът е сигурен, че в случая сайтът от който е копирал нещо не е запазена марка може да приложи същата практика с нотариуса - отива при него, дава линк към форум, пост и т.н. където е набеден за кражба, НОТАРИУСЪТ прави скрийншот, подписва и подпечатва с дата и час. Завежда се дело за клевета примерно, като за доказателство се използва въпросният скрийншот. По съдебен път се изисвка от администратора на сайта (или хостинга където е сайта) да се даде информация за съответния потребител (демек да се идентифицира, което рано или късно става) и получава призовка за делото.
Аз съм нов във форума, но това което си написал не е съвсем така. Първо трябва да имаш авторски права за да съдиш, а те не се предоставят от нотариус, а от Дирекция “Авторско право и сродни права” те осигуряват и контрола, но се заплаща.
Относно бизнес модела смятам че е приложим само в сферата на услугите, за стоки няма как да падне цената с 50%, но мисля, че може да се помисли по въпроса за развиване на подобен модел и за стоки, например за софтуер или приложения.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

скрийншот с нотариус - да бе добре!
как пък ги измисля някой тия неща, а и някой ще се занимава за някакви картинки. освен това имам хроничен синузит - делото ще се точи с години поради влошеното ми състояние и неявяване на заседания. смех

аа да и отговарям с капитала на фирмата си, в случая 10лв. :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

голяма полемика тук :D

иначе сайта ако някой го иска му го давам тънко, има нов дизайн, който ми беше поискан от един израелтянин, или къе в там.
може да го видите на www.kiwi.bg/bgtest - мисля, че грабо трябва да са доволни - моя вече е различен и много по-готин от техния :D
мейла ми е същия

Аве, ти си някакъв много нагъл обаче :) я си помисли хубаво от къде го крадна този път дизайна а? Да беше сменил поне цветовете :D Grabo сигурно са доволни ама другите ще писнат :)
 

Горе