продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Не ми е проблем да продавам под цена не мисля че ще има чак такъв наплив, а и те обикновено пускат точно определен брой оферти така че можеш предварително да сметнеш колко ще изгориш. А и ти нали не мислиш че те не си цъкат по офертите като начинаещ уебмастер по адсенс :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Аз стоки все още не съм виждал по тези сайтове.

и аз, но имам друга идея и самия скрипт даже (той е леко преработен на този) за продаване на стоки много по-хитро от сегашните, които продават услуги
ако някой иска да го направим, да ми пише на [email protected]

ако сметна, че е сериозен и ми покаже портфолио ще го светна за далаверата
мързи ме да се занимавам с офлайн работата, за това някой друг за помощ ще ми дойде добре. делим 50-50 :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Здравей, testkiwi!

Казвам се Никола Павлов и съм от екипа на Grabo.bg. Поздравления за скрипта, който продаваш. Виждам, че си оценил високо визията на нашия сайт, щом си я изкопирал толкова прилежно. Но малко си прекалил честно казано. Едно е да взаимстваш, друго е да крадеш.

Благодаря ти за линка, препращам го към адвоката ни.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Не ми е проблем да продавам под цена не мисля че ще има чак такъв наплив, а и те обикновено пускат точно определен брой оферти така че можеш предварително да сметнеш колко ще изгориш. А и ти нали не мислиш че те не си цъкат по офертите като начинаещ уебмастер по адсенс :)

Зависи какво продаваш. Аз не бих продавал под цена, защото нишата ми е такава, че рядко някой купува повторно. Т.е. инвестицията във привличане на клиенти е необоснована.

Виж ако продаваш осветителни тела, което си е консуматив - тогава си заслужава
 
Последно редактирано:
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Здравей, testkiwi!

Казвам се Никола Павлов и съм от екипа на Grabo.bg. Поздравления за скрипта, който продаваш. Виждам, че си оценил високо визията на нашия сайт, щом си я изкопирал толкова прилежно. Но малко си прекалил честно казано. Едно е да взаимстваш, друго е да крадеш.

Благодаря ти за линка, препращам го към адвоката ни.


аз особени прилики не виждам, и без това знаеш много добре кой на кого скрипта ползва и продава. имаше един бекграунд, да - коледен, който много ми хареса. ако това е "кражбата" - вече го махнах, всичко друго си е мое. кода, знаем на кой е и двамата :)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

аз особени прилики не виждам, и без това знаеш много добре кой на кого скрипта ползва и продава. имаше един бекграунд, да - коледен, който много ми хареса. ако това е "кражбата" - вече го махнах, всичко друго си е мое. кода, знаем на кой е и двамата :)

Много оригинално, хаха :)

Имаше един бекграунд (наш авторски), който беше копирал 1:1. Вече може да си го махнал, но скрийншотите, които си запазих, са доказателство за съществуването му. Комбинирано със скрийшнотите на текущата тема относно обявената оферта за продажба, както и със скрийншот на whois информацията на домейна, всичко това е препратено към адвоката.

Относно кода: не знам ти какво знаеш, но аз знам, че кодът на Grabo.bg е 100% авторски, изписан с двете ми ръце.

Честно казано ми е напълно все тая какво продаваш или не продаваш, какво си откраднал или взаимствал, и дали наистина си вярваш, че Grabo.bg ползва готова система.

Но в крайна сметка постъпката с кражбата на авторско изображение както се сещаш не е особено законна. Да не говорим, че публичните изказвания за теорията ти за кода на Grabo.bg легално може би се водят уронващи престиж, което също не е много готино от правна гледна точка ;)
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

както кажеш,
ако трябва да съм сериозен обаче един скрийншот не е нищо, защото може да бъде манипулиран с много програми. второ, кода не знам кой ви го е писал, но сайта ви има доста голяма прилика с този който виждаш на моя сървър и вината за това не е моя. не мога да знам, а и не ме интересува дали някой си е загубил времето да го прави или го е купил от моя сингапурски "приятел" :D
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

ако трябва да съм сериозен обаче един скрийншот не е нищо, защото може да бъде манипулиран с много програми.

Прав си. За това пък изписаното в тази тема е много солидно доказателство за случката :p
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

всеки може да напише в анонимен форум, че съм откраднал и един милион лева, това не значи че е така?
радвам се, че си забелязал темата, и че можах да обменя няколко думи с някой от най-нашумелия сайт в момента в бг, за да мога да разказвам на познати за този мой успех.

пожелавам ви успех със сайта, има още доста потенциал преди да дойдат групон.

този случай малко ми звучи като патента за rollover image-а на някой си там дето ще съди всички сайтове, които го ползват

пп. забравих - предполагам всички искат повече оферти за ресторанти, аз съм много доволен лично, два пъти си купих ваучерчета от вас и си хапнах много добре. другото са шменти капели, надявам се повече за ядене и пиене оферти да има
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

този случай малко ми звучи като патента за rollover image-а на някой си там дето ще съди всички сайтове, които го ползват

Става въпрос за това, че дизайна на Grabo е авторски, а в това, което беше пуснал имаше 99% съвпадение.
Вместо да спориш излишно, може да се извиниш и да приключвате темата. Това, че вече си го махнал е похвално.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

ако не съм се извинил, наистина се извинявам, но не искам да звучи, че ме е страх от нещо, защото няма от какво тъй като нито ред от кода им не присъства в моя сайт, ако са го писали сами, както беше споменато.

ако някой има претенции към мен може да се свърже с мен или фирмата ми и да каже какво иска и какво ще правим. смятам го за несъстоятелно, защото бекграунда по принцип може да циркулира свободно и в интернет, и аз да съм го намерил от там, примерно? как да проверя дали е на някой
вече ако съм им откраднал кода на сайта е друго, може и филм като за фейсбук да се направи, но ме съмнява голяма фирма като тяхната да се занимава точно с мен (даже сайта ми не е конкуренция, защото дори не работи с реални оферти)

поздрави
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

всеки може да напише в анонимен форум, че съм откраднал и един милион лева, това не значи че е така?
радвам се, че си забелязал темата, и че можах да обменя няколко думи с някой от най-нашумелия сайт в момента в бг, за да мога да разказвам на познати за този мой успех.

пожелавам ви успех със сайта, има още доста потенциал преди да дойдат групон.

този случай малко ми звучи като патента за rollover image-а на някой си там дето ще съди всички сайтове, които го ползват

пп. забравих - предполагам всички искат повече оферти за ресторанти, аз съм много доволен лично, два пъти си купих ваучерчета от вас и си хапнах много добре. другото са шменти капели, надявам се повече за ядене и пиене оферти да има

Батенце, нямаш идея колко си смешен с упоритостта и твърдоглавието си.
Системата ок - има поне още 7 сайта като Grabo и Groupon в частност, понеже той е оригинала (водя си записки, до ся съм записал 8 БГ сайта като групона).
Но Ники, а и другите ти казват че си изкопирал дизайна едно към едно.
Поне да беше съвсем едно към едно, то даже некадърно си го копирал...
Извинявай ама все още и аз и колегите тука можем да виждаме отлично, въпреки че по цял ден сме на компа и не сме кухи лейки че да не видим очевадните прилики.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

ако не съм се извинил, наистина се извинявам, но не искам да звучи, че ме е страх от нещо, защото няма от какво тъй като нито ред от кода им не присъства в моя сайт, ако са го писали сами, както беше споменато.

ако някой има претенции към мен може да се свърже с мен или фирмата ми и да каже какво иска и какво ще правим. смятам го за несъстоятелно, защото бекграунда по принцип може да циркулира свободно и в интернет, и аз да съм го намерил от там, примерно? как да проверя дали е на някой
вече ако съм им откраднал кода на сайта е друго, може и филм като за фейсбук да се направи, но ме съмнява голяма фирма като тяхната да се занимава точно с мен (даже сайта ми не е конкуренция, защото дори не работи с реални оферти)

поздрави

Пич, със една от предните си публикации, ти сам доказваш, че си се постарал да докараш "грабо" тип дизайн. Ще ти освежа паметта.

някой още иска ли скриптче, специален грабо дизайн :D:D
mail-a ми е [email protected]

май че бачка на www.kiwi.bg/bgtest
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

и? разположението на няколко елемента и някаква подобна цветова гама правят моя сайт "краден'

все едно да направя един сайт с два бутона и една лента за търсене по средата и да съм "откраднал" дизайна на гугъл, така ли?

аз не виждам нищо откраднато, може да прилича на някой си сайт, какво да направя?
ако някой има претенции да ми каже какво съм откраднал и кое е негово на моя сайт - и аз мога да работя на фотошоп, така че картинка всеки може да си нарисува по принцип

ако има нещо, което пречи на някого моля да ми бъде написано и ще го махна ако преценя, че нарушава някакво право, незнайно къде написано, че точно някой цвят или float:left принадлежи на някой?

не знам на какво основание ме нарича някой крадец, нямам нищо лично към никой, нито към хората от грабо, даже им се възхищавам как превзеха пазара на този вид услуги за нула време. ако някой има нещо против сайта да каже кое смята за свое и ще се разберем.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Виж, просто копирането на авторско изображение 1:1 беше грубичко :) Даден екип си скъсва задника от бачкане месеци наред, прави невъзможното, за да достигне определен растеж и да гради имидж, и ей-така просто някой решава наготово да се опита да се облегне на този имидж - макар и с такава дреболийка като сейвнат бекграунд и израз "специален грабо дизайн" :)

Но както и да е, нека не зацикляме в безпредметни спорове. Благодарности, че си махнал изображението.
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

ако има нещо друго, което не ти харесва в моя вариант, просто кажи и ще го махна. така или иначе, всеки си слага дизайн по свой вкус след като го купи.

извинявам се още веднъж на екипа на грабо ако по някакъв начин съм навредил на самия сайт или екипа, който стои зад него.

също така, се извинявам ако съм отговорил остро на предишните изказвания. нямам желание да се карам с никого, нямам нищо против никого също.
поздрави и успех
 
От: От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Този подфорум пазар ли се нарича или пишкомер? :(

Уткомер е.

Да обобщим.

Предлага се скрипт за бизнес, който е бил модерен в нормалните страни преди 6-7 години, продължава донякъде да крета там все още и в момента е много актуален в България.

Конкуренция на българския пазар до момента почти никаква (grabo, deals и отскоро възникналата, но все още неориентирана покрай Гугъл-поглъщането отломка на хегемона Групон в България). Останалите животинки не ги упоменавам не защото са малобройни или не съм чувал за тях, а за да не нарушавам достолепността на статистическата извадка, преминавайки към анекдоти.

Дори в съсипана икономика е пълно с рекламодатели, тъй като принципът донякъде наподобява Facebook - "фейсбукарчета бледи" се букват по цял ден с фалшиментоси на известни личности и на тази база се юркат да каканижат (falsetto head register) за съдбините на света. Потребителите се увличат по същия балкански MLM-почин - щом съседът е купил печка-духалка с 98% намаление, защо и аз да не си купя на далавера екскурзия до Арктика с промоция тип "бяла мечка ме гони, мамо льо"?

Аналозите на този скрипт, предлагани в момента по сайтовете, се движат в рамките на 250-350 ам. долара. Без съмнение, бг-програмист може да го предложи на по-евтина цена, не е кой знае колко сложен като изпълнение. Само че бг-програмистът предпочита да чете конско на TS, а TS предпочита да се извинява и оправдава. Варианти бол - може би е добре възпитан, а може би не е сигурен в качествата на продукта, който предлага.

Като извод - сега е моментът да го купите. Защото след нова година няма да имате шанс да издържите на напъна и ще можете с чиста съвест да си го окачите в рамка на стената след настъпването на 2011. А по-натам кой знае - на 21 декември 2012 ще настъпи груповото пазаруване на маите. Звездите им го говорят.
 
Последно редактирано:
От: От: От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Strana - обобщението ти е пълно с тотално неверни факти и непознаване на пазара.
Предлага се скрипт за бизнес, който е бил модерен в нормалните страни преди 6-7 години, продължава донякъде да крета там все още и в момента е много актуален в България.
Прочети малко история и виж от кога е модерен този бизнес.

Конкуренция на българския пазар до момента почти никаква (grabo, deals и отскоро възникналата, но все още неориентирана покрай Гугъл-поглъщането отломка на хегемона Групон в България).
Конкуренцията е повече от сериозна, но това, което ме радва е, че до момента е етична!!! Виж и дали Гугъл погълнаха Групон?
 
От: продава се скрипт (сайт) за групово пазаруване

Аз пък искам да видя как Грабо ще осъди тоз пич.
Според мен шансът е по-малък от 0.
Първо тук не е Америка и това, което сте го чували по американските филми, че се съдят за всяко нещо.... е така, защото законите там са други.
Интересно ми е дали Грабо е патентовал дизайна на сайта си и баш това с Дядо Коледа?
Отделно в Общите условия на сайта изобщо не виждам да има текст, който да забранява на хората да копират дизайна. Значи е разрешено :))
Нека да се включи и адвоката на Грабо и да разясни как стоят правно нещата - на колко ще го осъдят тоз пич (затвор, пари), щото аз се съмнявам Грабо да има адвокат. Това пак е от американските филми май :) Според мен може и да имат някъв познат адвокат ама то като си адвокат не означава, че разбираш от всичко. Правото е необятна материя, а точно в България специалисти по интелектуална собственост се броят напръстите на едната ми ръка след като си свия два пръста :)
Пък и да го е копирал кво? Ще вземе някой бизнеса на Грабо ли? Някой ще се заблуди ли? Не мисля.
Вярвам, че ще има още много дизайни като на Грабо, щото всъщност всички копират Групон.
Айде със здраве, щото ми е писнало от тинейджъри по форумите - единия гледа американски филми, другия насира гащи като чуе адвокат.
 

Горе