разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Federal

Active Member
Интересуват ме следните няколко неща. С безплатните теми винаги сайта изглежда, като блог. Искам да питам при платените теми винаги ли е така или зависи от темата? Пробвал съм 10-ина безплатни и винаги има едно странициране долу под последната публикация >1,2,3,4,... и т.н, и във футъра остава един линк, кой е писал темата и в кой сайт се сваля. Как стоят нещата при купуване на тема, колко време може да се ползва и ъпдейтите кога и как се плащат или не?
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Защо има безплатни теми?

За да могат авторите да привлекат трафик към платените си.

Каква е разликата между безплатните и платените?

Платените са по-красиви и имат допълнителни функционалности

Защо безплатните имат връзка към сайта на автора?
За да се знае кой е разработчика и от кого могат да се купят и платени теми.

Относно ъпдейтите - зависи от къде купиш темата. Обикновено при около 30-40 евро имаш ъпдейти 3-4 месеца, над 65-80 евро имаш период от половин година или една година.

Други въпроси ?
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Благодаря, намерих си подходяща тема. Нямам други въпроси. :)
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Да, разликата е много голяма. Тъй като са ти отговорили много добре на всички въпроси, аз ще отговоря на този защо изглеждат като блог всичките фри, или поне повечето - това е защото има различни стилове, като разбира се хубавите blog/news теми, които са платени са по-хубави и нагласени. А и потребителя забелязва факта, че е инвестирано в сайта. И това е от значение. Въпреки, че са платени и са не големи пари, аз лично смятам, че ако се прави нещо сериозен проект, това е единствения начин. Освен, ако не сте дизайнер или адеанс програмист, готов да си направи къстам неща. ;)
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Също така погледни от гледна точка на сигурността. Повечето wordpress-и лесно могат да се хакнат. А да не говорим, че някоѝ безплатни теми идват хакнати и въпрос на време е да затрият всичко от хостинга. За това като съвет ти препоръчвам платена тема + стабилна защита на wordpress-а ти. Как?

  • Сложи допълнителна парола на login директорията (wp-admin), която се задава от cpanel.
  • Може да ограничиш достъпа до фтп-то ти по IP адрес.
  • Ескейпвай всички параметри, които влизат в базата ти от данни.


Успех :)
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Могат ли да те съдят , ако използваш платена тема, която си свалил безплатно от някъде си ? Примерно тема на themeforest . ?
 
темата е GPL - CSS и картинките не са

тоест може да правиш каквото си искаш с php-то на темата ама за CSS и картинките не можеш и ако не става дума за съдене атора на темата може да подаде DMCA оплакване и да си имаш проблеми с хостинга...


освен това свали от някъде е много относително тези който публикуват голямо количество пиратски теми трябва и те да печелят и в много случай си добавят задна вратичнка за да могат да ти хакнат хостинг акаунта и да пращат спам от него или за да си замаскират следите ако хакват други машини..... така че свалено от някъде не е добре..

при 10 000+ безплатни теми за урдпресс и специфична фиункционалност която я имат някой теми може да бъде направена с безплатен плъгин,

слагам си ръка на сърцето и ти казвам има безплатни теми който са по красиви и функционални от 80% от темите за урдпрес в themeforest да не кажа 90%
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Мерси за отговора, ако не ти е проблем да сложиш 1-2 линка към хубави теми. :)
 
хаха при 10 000 + как да реша кой са хубави, това което на мен ми харесва може на теб да не ти харесва :) освен това за какво ти трябва тема

за онлайн списание, личен блог, магазин, сайт визитка, корпоративен сайт, портфолио, социална мрежа, търсачка, новинарски сайт, фотогалерия... итнт итнт за всичко това си има различни хубави
 
От: Re: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Ако дадеш линк към безплатна тема тип magazine няма да имаш цена
темата е GPL - CSS и картинките не са

тоест може да правиш каквото си искаш с php-то на темата ама за CSS и картинките не можеш и ако не става дума за съдене атора на темата може да подаде DMCA оплакване и да си имаш проблеми с хостинга...


освен това свали от някъде е много относително тези който публикуват голямо количество пиратски теми трябва и те да печелят и в много случай си добавят задна вратичнка за да могат да ти хакнат хостинг акаунта и да пращат спам от него или за да си замаскират следите ако хакват други машини..... така че свалено от някъде не е добре..

при 10 000+ безплатни теми за урдпресс и специфична фиункционалност която я имат някой теми може да бъде направена с безплатен плъгин,

слагам си ръка на сърцето и ти казвам има безплатни теми който са по красиви и функционални от 80% от темите за урдпрес в themeforest да не кажа 90%
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

С малко преработки става чуден новинарски сайт с безплатна тема :) Но пак винаги малко си личи. Аз моят проект съм го докарал до подобно положение. Само трябва да набутам малко рекламки между полетата и става ок. :)
 
Re: От: Re: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Ако дадеш линк към безплатна тема тип magazine няма да имаш цена


в този theme pack съм почти сигурем че имаше такава

http://premium.wpmudev.org/project/farms-133-theme-pack/

той е безплатен само трябва да се регнете в сайта безплатно за да може да го свалите няма нужда от мембършип
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Re: От: Re: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Благодаря,ще го разгледам,ако на някой не му се занимава да се регва да пише ще дам линк за директно сваляне
в този theme pack съм почти сигурем че имаше такава

http://premium.wpmudev.org/project/farms-133-theme-pack/

той е безплатен само трябва да се регнете в сайта безплатно за да може да го свалите няма нужда от мембършип
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Е такова животно нема,вече се убедих,че няма безплатна и хубава тема за WP
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Е такова животно нема,вече се убедих,че няма безплатна и хубава тема за WP

Защо да няма, каква точно ти трябва?
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Мога да ти дам подобни, виж тук и ми кажи ако ти хареса нещо.
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Благодаря колега,ама навярно знаеш колко е трудно да намериш точната тема.
Отказвам за поне месец,че вече всички ми са еднакви и грозни,а съм разгледал поне 1000
Мога да ти дам подобни, виж тук и ми кажи ако ти хареса нещо.
 
От: разлика м/у платени и безплатни теми в дизайна

Работата е там, че не е точно това което търся
Темата е страхотна, а и не струва много пари. Дори е евтина за $45. Аз бих я купил.
 

Горе