удари ме ток..

а какви крушки гледаш - с нагреваема жица или ЛЕД
Стандартна крушка тип балон. Лед крушките (поне тези, които имам) са прекалено дълги и не позволяват на плафона да се затвори.
По първия ти пост - изобщо не разбирам какво говориш :D
Кажете, ще гръмне ли боядисаната с авто-спрей крушка?:eek:
 
Стандартна крушка тип балон. Лед крушките (поне тези, които имам) са прекалено дълги и не позволяват на плафона да се затвори.
По първия ти пост - изобщо не разбирам какво говориш :D
Кажете, ще гръмне ли боядисаната с авто-спрей крушка?:eek:

Няма да гръмне защо да гърми. Друг е въпроса като се нагрее тази боя ще почне да се лющи а и ще мирише на ацитон. Общо взето това което си направила е мега тъпо. Има цветни крушки колкото искаш и сякви ватове.
 
Стандартна крушка тип балон. Лед крушките (поне тези, които имам) са прекалено дълги и не позволяват на плафона да се затвори.
По първия ти пост - изобщо не разбирам какво говориш :D
Кажете, ще гръмне ли боядисаната с авто-спрей крушка?:eek:
лед крушките са много на брой и вид в зависимост от цокъла и геометрията - разбирай това които се навива във фасунката и формата. Дай повече инфо за плафона на лично.
 
Тоя "гад" винаги може да те изненада с тема, не знам умишлено ли го прави, или просто се случва!!!
 
Общо взето това което си направила е мега тъпо. Има цветни крушки колкото искаш и сякви ватове.
Не искам цветна, защото светят тъпо. Боядисах я с бяла боя, за да не блести толкова ярко, но пък и да не ми прави стаята бомбоубежище. Както казах, цветните са ми слаби, а стандартните прекалено силни. Ясно, че е тъпо, но търсех някакъв компромисен вариант. Поне разбрах, че тате пак ръси глупости. :D

@s1yf0x, поствам направо тук снимки на плафоня:

20180619_222425_1.jpg
Tц, не мога да ги прикача по никакъв начин
fpoN2y
 
Последно редактирано:
Mi ima matovi kru6ki :D kato iska6 da ne blesti
ок, ще се търси фабричен вариант. Аз съм ентусиаст-рационализатор и винаги обичам сама да си създавам подобренията. Ще пробвам боядисаната със спрей крушка обаче, за да видя дали наистина ще гръмне. :D
Някой знае ли дали има проблем с прикачването на снимки във форума - технически?
По никакъв начин не мога да прикача снимки.
s1lyfox, най-обикновен плафон със стандартна фасунга, нищо особено.
А ако махна металния рефлектор зад крушката, дали ще се стопи пластмасовия гръб на плафона? :D
 
Лампата на Аладин ще ти свърши работа - хем свети, хем може да се тръкаш у нея:).
 
@nandibandi има димери :) така няма да се налага да боядисваш, само завърташ копчето на желаната сила. Ако димираш лампата то тя ще има по-дълъг живот, още един плюс.
 
@nandibandi има димери :) така няма да се налага да боядисваш, само завърташ копчето на желаната сила. Ако димираш лампата то тя ще има по-дълъг живот, още един плюс.
Не знам как става това, май със специален ключ, какъвто лампата ми няма. Много ме е яд, че не успявам да прикача снимки, за да видите как е свързана. От фасунгата излиза кабел с прекъсвач (ключ) по средата, от който светкам и гася. Кабелът е със щепсел, който влиза директно в контакта. Отивам да пробвам боядисаната крушка. Ако не се видим повече... беше ми приятно и благодаря за съдействието. :D:D:D
 
Лампата на Аладин ще ти свърши работа - хем свети, хем може да се тръкаш у нея:).
Па и желания би следвало да ми изпълнява... ;) Имаш ли идея къде се продават?
 
Po4va da stava vse po zabavno. :D moje i da se stopi gledai da e pone na sant i polovina ot kru6kata... :D

Няма опция за такова разстояние. Засега няма да пипам рефлектора, или пък може да го облепя с тиксо..., а може и да го пръсна с авто-лака, та да не рефлектира..:D
 
Update: Значи, крушката не гръмна, поне за краткото време на теста, но пак свети силно. Ще се търси по-къса LED или матирана с нажежаема жичка.
 
Update: Значи, крушката не гръмна, поне за краткото време на теста, но пак свети силно. Ще се търси по-къса LED или матирана с нажежаема жичка.

Виж сега, взимаш една 40 ватова матирана крушка, включваш цялото нещо в това:

https://www.praktiker.bg/bg/Switches-and-sockets/ДИМЕР-ЗА-КОНТАКТ-STEINBERGER/p/472916

И си решаваш проблема.
 
Виж сега, взимаш една 40 ватова матирана крушка, включваш цялото нещо в това:

https://www.praktiker.bg/bg/Switches-and-sockets/ДИМЕР-ЗА-КОНТАКТ-STEINBERGER/p/472916

И си решаваш проблема.
Тегло: 2.160 кг - тва верно ли е 2 кила, бе? :D Иначе изглежда добре. Ще се обмисли и този вариант.
Друго, което ме човърка е да пръсна с боя плексигласа на плафона, но пък той има едни сладки фигурки, които ми правят ефекти по стената и тавана, когато ламБата свети, та се колебая засега.
 
Па и желания би следвало да ми изпълнява... ;) Имаш ли идея къде се продават?
На битака питаш за ''тръся бакърена ламба за спална''.
 

Горе