10 Топ Съвета За Придобиване На Обратни Линкове (Backlinks)

Blinky

Owner
Входящите линкове (Inbound links), обикновенно се отнасят за Входящи или Обратни линкове, са съществен за сайта, ако той иска да стане популярен и да се издигне до върховете на търсачките, сайт с много качествено съдържание (content) натурално ще бъде линкван от подобни сайтове. Това е хубаво и лошо, но ако бързате да създадете трафик (кой не бърза?) полезно е да знеате че има няколко неща с които можете да се ускорите напред.

Преди предприемането на граденето на линк стратегия бъдете подготвени че някои от тези методи са отврени за злоупотреба, което има негативен ефект или дори може да ви баннат сайта, така че моля внивавайте да не прекалите с някои от тях.

И така без повече приказки, ето и мойте 10 съвета за придобиване на линкове към вас:

1 - Намерете форум свързан със сайта ви и станете част от тази общност (и слагаите подпис във всеки пост).

2 - Пишете коментари към блогове с линк до сайта ви - гледаите тези блогове да са със сходна тема до сайта ви.

3 - Напишете и постнете статия в сайт за статии и вклучете линка на сайта си в биографията на автора.

4 - Сложете линка си в безплатни директории.

5 - Прибавете коментари в Книгата за Гости (guestbook) и прибавете линка си.

6 - Пратете и-мейл на webmaster-и със сходни до вашият сайт тема и ги попитайте за размяна на линкове.

7 - Предложете да предоставите някакво съдържание за авторси сайт за да сложат линка ви там.

8 - Ако имате eBay акаунт, създайте "about me" страница и включете линк до сайта ви.

9 - Направете полезен инструмент, който другите webmaster-и биха сложили на сайтовете си.

10 - Създайте непреодолимо и дори дискусионно съдържание на сайта си, към което хората биха желали да водят.

И накрая на тези съвети, номер 7 и 10 са най-добри за етично и дълго условие за изграждане на добра линк стратегия. С времето и експериментите ще остановите че изграждането на качествен сайт с интересно съдържание, линковете сами ще се натрупват!
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Ах, какво съвпадение ;-)

Е, това ако не е синхрон! Добре, де Блинки е писал преди 8 месеца ... аз писах доста длъжка статия днес по темата.
В общи линии важно е да имате различни по типове линкове и да не прекалявате с никой от тях (особено с тези от директории) за да не ви забележи окото на Саурон, тъй де Гугл. Входящите линкове могат да ви изстрелят в орбита или да ви навлекат големи неприятности, но в крайна сметка като всяка онлайн атака и тук всичко трябва да е прецизно планирано и изпълнено. А що се отнася до начините за "сдобиването" с такива линкове, там се вихрят всякакви сценарии, най-добрия си остава да се сближите с точните хора и да им драснете един имейл ;-)
 
Защо входящите линкове да могат да ти навлекът неприятности?
Я сподели, че аз не съм на това мнение
 
MacTeP каза:
Защо входящите линкове да могат да ти навлекът неприятности?
Я сподели, че аз не съм на това мнение

Защото има маса ниско качествени директории известни още като линк ферми във всякакви разновидности, които са в блек листа на Гугл и на другите търсачки, и когато те линкват към теб определено правиш лошо впечатление ;-)
 
dtodorova каза:
MacTeP каза:
Защо входящите линкове да могат да ти навлекът неприятности?
Я сподели, че аз не съм на това мнение

Защото има маса ниско качествени директории известни още като линк ферми във всякакви разновидности, които са в блек листа на Гугл и на другите търсачки, и когато те линкват към теб определено правиш лошо впечатление ;-)

дай тогава да си адва всичките конкуренти та да ги прецакам?
 
coolice каза:
и аз не мсиля че могат да навредят :) а и Ранд Фишкин го твърди в теста си

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=1224


И Мат Кътз го каза няколко пъти, макар че той не е от най-достоверните източници мен ако питате...
 
Последно редактирано от модератор:
coolice каза:
и аз не мсиля че могат да навредят :) а и Ранд Фишкин го твърди в теста си

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=1224

coolice, за блоговете и сайтчетата не знам, да не говорим че не ми се ще да споря с ранд, но за линк фермите със сигурност е лоша идея.
 
Последно редактирано от модератор:
Последно редактирано от модератор:
Аз да продължа за директориите, не е въпроса само в това дали са спамърски или не, важно е да се внимава също и с каква честота се събмитва, това определено вдига тригер. За Мат Кътс, нямам коментар. И друго важно нещо има. Освен качеството на директориите, и честотата с която се събмитва важно е също и какви други линкове има. От директориите в никакъв случай не бива да са повече от 10-15% от общия брой. Питай stuntdubl :p
 
dtodorova каза:
Аз да продължа за директориите, не е въпроса само в това дали са спамърски или не, важно е да се внимава също и с каква честота се събмитва, това определено вдига тригер. За Мат Кътс, нямам коментар. И друго важно нещо има. Освен качеството на директориите, и честотата с която се събмитва важно е също и какви други линкове има. От директориите в никакъв случай не бива да са повече от 10-15% от общия брой. Питай stuntdubl :p

що? Аз не виждам проблем с масовото субмитване
 
MacTeP каза:
dtodorova каза:
Аз да продължа за директориите, не е въпроса само в това дали са спамърски или не, важно е да се внимава също и с каква честота се събмитва, това определено вдига тригер. За Мат Кътс, нямам коментар. И друго важно нещо има. Освен качеството на директориите, и честотата с която се събмитва важно е също и какви други линкове има. От директориите в никакъв случай не бива да са повече от 10-15% от общия брой. Питай stuntdubl :p

що? Аз не виждам проблем с масовото субмитване

Ами надявам се да не видиш, но хайде по-сериозно. Ако сайта ти с 5 входящи линка го събмитнеш за 1 месец в 100 директории, просто никога няма да види бял свят. Много е писано по темата, но в резюме, ако в един момент се окаже че за нула време си станал супер стар и целия свят линкне към тебе, първо ще насочиш окото на Саурон към тебе, и после ще ти пратят асесърите, това са онея момчета в Гугл дето ръчно правят резултатите "по-акуратни".
 
Добре, преди 7 дни купихме един домейн, преди 5 му сложихме първите линкове, отне му околко 14 часа да влезе в index-а на google, днес започнахме link building-а карам го малко по-кротко, защото много си разцепих ресурса и съм му докарал околко 5000 линка, до 7 дни предполагам google bot ще е обиколил околко 2000 от страниците което са си 2000 линка. Искаш ли след 7 дни да пиша на коя позиция ще е сайта за първата таргет фраза за която го оптимизираме? Ако не е в top20 на google аз повече със SEO няма да се занимавам
 
MacTeP каза:
Добре, преди 7 дни купихме един домейн, преди 5 му сложихме първите линкове, отне му околко 14 часа да влезе в index-а на google, днес започнахме link building-а карам го малко по-кротко, защото много си разцепих ресурса и съм му докарал околко 5000 линка, до 7 дни предполагам google bot ще е обиколил околко 2000 от страниците което са си 2000 линка. Искаш ли след 7 дни да пиша на коя позиция ще е сайта за първата таргет фраза за която го оптимизираме? Ако не е в top20 на google аз повече със SEO няма да се занимавам

Кажи ми къде е след 6 месеца, когато дойдат асесърите :)
 
Само ми напомни :) За тогава съм решил да е поне в top5 за фразата, въпроса е колко ресурс и време ще отделя, че нещо много взех да се разцепвам
 

Горе