10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Добре нека да отгатвам, бачкаш нещо в строителния сектор или част от услигте са с това свързани.

Нека ти дам моето мнение и тука няма нищо ГЕРБ-ско.

До 2007 Август преди да се спука ипотечни в балон в УСА бе кеф защо.
След като дойде царя, смени сините и червените предишните хората видяха алтернтива и тя наистиа дойде в правилния момент след 97 и чудесиите Царя дойде в най-подходящия момент, защо Беше измъл път от борда и всички реформи хората свикнаха бе преминала една световна криза, и ние просто трябваше да растем заложиха на турзъм и стройтелство прохопха пътя, само дето хиперсторйтелство стана. За 9 години от 2001 до 2010 са наляха над 25 милярда преки инвестции в БГ за стройтелство като най-много бяха преди кризата, строяха се и редица логистични центорве и бизнес центове и Молове и т.н. и т.н това моментално ни оправи макрото - заетост и силен разтеж 2004-2007 хората повярваха дойде това велико време на прехода всички ще се избвавим по времето на царя всичко като че ли беше супер лесно и при тройните се затвърди това до кризата. Зетост + разтеж = повече доходи което от своя страна има чувство за сигурност в народа и от там по добър живот навякъде пропагандата бе кредити и всички почна да взима и като взиамше яко инфилтира всичко и го балонизира и народа вече умираше от кеф над 25 милярда се бяха взелеи до 2008 за 3-4 години потребитеслки, ипотчени, за нов бизнес всяквкави - приживахме бурните 20, между времно ни заробиха с енергийността и редица други проеки - тези който са били на власт като ни даваха ужиким този стандрт. Всичко бе красиво и аз завърших точно преди да се спука, спомням си еврото би 1.3850 края април 2007 и тези по знаещите от мен казаха лошо става не разбираха август месец дойде и яките интервенции тогава бе ясно всичко, и след 1 година дойде и реалната криза фалити, спиране на кранчето на капитали и т.н. това моментално удари и БГ понеже ние бяхме рискова дестинация и секнаха всичко, оставиха ни с кредите и изживваме истиснка глобална криза, и всичко яко скача на народа и изнемогва, но това е поради факта че масата вярва в едно че всичко ще е напраед, но това са цикли и след 5 години тука пак ще доста добре за живеен под добре от преди, но трябва научим уроците.

А какво може се направи две неща 1ното е лудост в момента - да падне борда и да имаме възможност да изпзолваме моментарните лостве и печатането на пари, както казах лудост 2рото е да влезем в еврозоната моментално борда си заминва скача БВП 5-10%, всичко друго е чситка на администрация подобряване на условията и най най най-вече съдебната система да действа, всичко ще се оправи само и единствено тогава.

Всеки сам може да проври през кои години, кой е бил и какво е било - но това което е по важното е че народа е глупав, е не само при нас а в целия свят - всички водени от емоцията губят.

Уорън Бъфет - "Нямаш ли контрол над емоциите си, не можеш да контролираш парите си" всички материални покупко/продажби водени от емоционалност водят до, вече разбхте .....
 
Последно редактирано:
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Ти си млад но ще дойде време да проумееш че енергията която си хвърлил тук за да постигнеш някакъв сносен стандарт ако я беше вложил на друго място щеше да си постигнал много повече
 
Последно редактирано:
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Съгласен съм, Пак сменяш фокуса и знаеш че това което писах е факт. А иначе аз съм научен от малък на този принцип, и знам къде да влагам и да не влгам енеригия.

Просто казвам да и тук може да става всичко, по трудно но става - иска се желание хъс и отдаденост. А и писах предпочитам социалния начин на живот и чувството на свобода от колкото роботизиирания и лимитирания начин на живот на вън, тука и на теб ти е ясно че накрая ставаш био-робот на банката, ами не мерси. Бизнес на вън, живот тук, който иска каквото си говори само ще кажа че редица заминали реват за БГ но не могат се приберат само защото не могат си го позволяват да напуснат работа, кредити това онова вскяква инциативност различна от работата се е ужасяваща, стандарт да но всичко друго не ;) Затова и съм се приорентирал към техните пазари, пусто това е форум за оналйн бизнеси - що всички не насочите креативността си назапад, не минавайте с лафа за конкурнецита, щото имате голям потенциал да се докажете въпреки нея, а оставяте в БГ пазара за смешни неща. Не може тук се взима 10 стинки за дума а на запад 1 долар, ако е проблем само езика това не е проблем, само инциатиността ще избави всички и да търсят нови начини, не причини кой управлява сега.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

5 страници кълване, но така и не разбрах ако имам 10к или 100к в какво да ги инвестирам... тъжно! Явно няма в какво...

Имам приятел в щатите. Участвал е във войната, после е работил за правителството, за IBM, за други щатски гиганти. Сега, на 68г. пише статий за $5 парчето да си купи хляб.

Въпросът господа е, че е крайно време всеки сам да си помогне. Стига сме чакали на друг да ни оправи (от зад).

Да спем корупцията (не давай, не взимай и толкоз!). Да не се купуват наркотици. Да се спазва закона. Да се пази чисто. Да се живее с достойноство. И българия ще стане рай!

Е, няма да стане скоро. жалко.

И така, за какво беше темата?
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Аз съм писал още в началото в какво да се инвестира, а иначе примери примери много примери, ама те няма подобрят производителността на човек, ако сам не иска това и да живее по добре и по качествено ако търси само причини, не начини
 
Последно редактирано:
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

5 страници кълване, но така и не разбрах ако имам 10к или 100к в какво да ги инвестирам... тъжно! Явно няма в какво...

просто не ги дръж в джоба си!
винаги има в какво !
и запомни винаги има риск!


ако имаш змия в джоба няма как да успееш ,всичко е риск !
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

5 страници кълване, но така и не разбрах ако имам 10к или 100к в какво да ги инвестирам... тъжно! Явно няма в какво...

Винаги има в какво. Тук можем да ти дадем идеи и предложения, но ти трябва да намериш кое е за теб вярното, кое те влече най-много, от кое разбираш най-много. За такава сума наистина уеб проектите изглеждат най-постижими, защото почти всичко друго изисква повече пари. Набележи си 2-3 варианта за инвестиция, направи си бизнес планчета за тях (по-консервативни откъм прогнози) и тогава избери това, което се очаква да даде най-добрият резултат според критериите ти. Защото може един вид бизнес да е по-перспективен в краткосрочен план, друг в дългосрочен, един по-рисков, друг по-сигурен и т.н. Един съвет от мен - каквото и да избереш, не влагай всичките си пари веднага в него, защото колкото и добре да планираш, винаги изникват непредвидени разходи/инвестиции.
Успех!
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Какво го занимавате с глупости не мога да разбера, карате го да обикаля да регистрира фирми, да се занимава с търговия в БГ- направо умряла работа.
С тия 10 000 почвай да правиш сайтове, било то за адсенс, било то афилейт маркетинг> статии купуваш, ppc, все ще измислиш как да ги вложиш, така най-добре, вместо да се занимаваш да даваш по 2 бона за фирма и после ще работиш не знам колко месеца на загуба.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

10к бих ги вложил в Онлайн бизнес. Офлайн бизенс в БГ не си е оферта.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

10 бона са малко за нещо сериозно няма значение дали става въпрос за Онлайн бизнес или Офлайн бизнес, по добре ги сложи в банката.Няма да сгрешиш :)
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Изобщо не са малко 10к. Даже и за офлайн стават (съответно пак ще има и онлайн, но продажбите не е проблем да са само офлайн). Имам бизнес идея която с 10к инвестиция ще ти носи мин. 1к на месец. Като разправията и тичането ще ти е първите 6 месеца. След това по желание ако искаш повече доходи можеш да тичаш за още :)
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Грешката на повечето хора е че искат да започнат от средата, като пропуснат началото, щото е тъпо и трудно. Вече писах в една подобна тема, ще го напиша и тук - опит с пари няма да си купиш. Не с 10 ами с 100 бона да влезеш в бизнес, който не познаваш, фалита е сигурен. Само пираните дето са ти взели парите ще потриват доволно алчни перки. А ти ще рониш крокодилски сълзи и ще се чудиш как да връщаш кинтите, ако си ги взел на заем. Ако не са на заем пак ще рониш, че си си гръмнал единствения патрон на халос.

Бизнес се почва без пари... 1..2..3...4....5.....6 и така..
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Опит получаваш и с пари и без пари. Опит можеш да натрупаш и като си видял нещо и после си го пробвал. Как може да кажеш, че няма да имаш опит? Че е хубаво без пари да почнеш и да направиш хилядарките - хубаво е. Ама колко хора са успели от първия път? Всичко е опит!
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Човека пита къде да инвестира, щом пита значи смята да се хвърли в бизнес, който не познава. Дали ще си загуби парите? 100% да. Колко опита ще направи ако всеки път хвърля по 10 бона?
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Е, сега. Кой луд хвърля 10к в нещо непозното и ново? Могат да се направят 10 опита с по 1к, например.

@Маверик, би ли споделил тук или на лично? Може да JV
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

както някой спомена..10к са малко както за офлайн така и за онлайн ..говоря за нещо наистина сериозно.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

@N1ck Какво да споделя?

@naskobg какво разбираш под сериозно? Нещо което съм правил: вкарване на строителни материали в BG на стойност 3к евро. остават ти 4к лв. за помещение където да ги складираш и реклама. Предостатъчни са ти. Избиеш си разходите и даже си на печалба след това. И можеш да го правиш както онлайн така и офлайн.

Друг е въпроса, че аз съм го правил през фирма с име. Но там имаш един милион неща допълнителни за плащане. Тоест нещата г/д са същите.
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

То по-голяма формула за неупсех, да се шитнеш в сектор който е колабирал и нямаш опит в него. То да продаваш строителни стоки няма по-време на бума не бе толкова лесно, ами сега е мисия невъзможна почти, то и затова всички от този сектор ревът, ама то и до някъде са виновни и те. Зависият от един вид клиенти(строителните) не трябва толкова да си зависим в това което продаваш, ако си зависим тряба да си укропнил бизнеса си и да имаш достъчно клиенити а и конкуренцията с другите доставчици е огромна. За строителството сега най-успешно е и голяма част от предприемачите са се насочили към еднофамилни сгради, другото е да стройш жилищен комплекс на много апатетино място - локация, локация, локация - гледка, инфрастрктура и социални облаги гаранция за перфектна инвестция в строителството. Само че тук ти трябва доста пари, на мода бяха семейните хотели един 5-6 етажен хотел с гаражи двор басейни и т.н. благинки се строи за 1милионче. Цялата работа на строителството е че се изпраха яко милярдите, в момента още известен период никой няма бара там, ако се пораздвижи покупко/продажбите може е добър сигнал.

Като ще се продава нещо, трябва да се направи проучване от кое имат нужда клиентите, как можеш да им задовлиш потребността и желанията, а продукта на производоствто винаги аутсорсва или да се нагажда спрямо клиентските нужди. И не мислете, че нямал Българина пари има и то адски много пари по банки и бурканбанки и дюшековлогове - вие трябва ги накарате да дойдат при вас и тука е опита, опита без който не може ако го нямаш нищо да направиш

Образование, Опит и Огромнна/Достъчна сума пари = на успех, в БГ някой осъзнава има Х пари и ще става бизимен. Ама няма опит в сектора а и е учил за други неща, от един ИТ програмист дето това е учил цял живот, да очакваш да стане лидер/менеджер е няма да стане ако не отдаде няколко години именно учене за това. Така че форумлата за успех и неупсех е ясна, поне + е че тези 10к пари ще се завъртят в икономиката, парите трябва се въртят иначе енергията им умира ;)
 
200 Micro niche Adsense сайта. Ще останат да им купиш и по един събмит в 100 социални мрежи. Прихода няма да ти пада под 100 евро дневно
ОФЛАЙН : Няколко вендинг машини, но ще ти трябват връзки. Един пич в моя град прави над 5 бона чисти месечно, но е взел най-добрите места в града и има повече от 20 машини. Зет му е голяма клечка : )
Може да провериш и темата която бях пуснал за инвестирането на 20к
Упсех

П.П. Оглеждай се и в kpd.bg, повечето е crap, но понякога изпадат и добри оферти
 
От: 10 000 лева, в какво да ги инвестирам?

Според мен направи както ти каза Алън и Вико, вкарай малко в злато или сребро и така. Тия бизнеси само могат да те завлекат я с осигуровки, я с данъци.
 
Последно редактирано:

Горе