101 начина да вбесите уеб програмистите

poriazov

New Member
Историите са събирани с голяма “любов” (до девето коляно) по действителни случаи(за съжаление). Ако искате да си изплачете болката или да изкажете емоция – коментирайте

1. Вчера си купих iPhone, отварям сайта и го няма никакъв. Нито анимации, нито нищо?! Моля да го оправите!

2. Отново имам проблеми със сайта – пощата ми не работи!

3. Може ли да ми програмирате нов адрес на сайта – този е прекалено труден и хората не могат да го запомнят?

4. Възможно ли е сайта да има втори, по-тъмен дизайн, и да се програмира така, че когато се гледа на по-светъл монитор дизайна да се сменя с тъмния вариант?

5. Искам да сложим падащи снежинки на първа страница!

....................................

Прочети Повече
 
Последно редактирано от модератор:
Като копирате от някъде сложете един абзац само да се има идея за какво става на въпрос и дайте ИСТИНСКИ ЛИНК, нямаме нужда от копирано съдържание а и нека хората си направят линк билдинга като го заслужават...
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

13. Сайтът не се вижда на Internet Explorer 5, а всички в офиса сме с него – как ще ме убедите, че никой, не го ползва – само тук сме 5 човека!

Пази Боже! :lol::lol:
 
Re: От: От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

интересно кой умен човек е казал, че IE не се използва? WTF?

Ако въпросът ти не е ироничен:

Литотата е стилистична фигура, троп, която по своето въздействие е противоположна на хипербола. Чрез литотата обектът привидно се омаловажава, отрича или принизява, за да се постигне обратният ефект на утвърждаването.
 
От: Re: От: От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Ако въпросът ти не е ироничен:

предполага се, че това:

13. Сайтът не се вижда на Internet Explorer 5, а всички в офиса сме с него – как ще ме убедите, че никой, не го ползва – само тук сме 5 човека!

е казано от човек който изработва сайтове.

Кой е казал, че никои не използва IE?
аз от горния цитат мисля, че го е казал човека който е направил сайта..
ако е така - как може да каже, че никой не го използва? - като е един от най-използваните? или просто това показва непрофесионализма на човека или невъзможността да се справ с "ососбеностите" на IE
 
Да, вероятно човекът, изработващ сайта на клиента, е казал, че никой не използва IE5. Да припомня, че IE5 е изключително стар браузър - пуснат е през 99-та. А в твърдението не става въпрос за IE като цяло, а само за IE5...
 
От: Re: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Да, вероятно човекът, изработващ сайта на клиента, е казал, че никой не използва IE5. Да припомня, че IE5 е изключително стар браузър - пуснат е през 99-та. А в твърдението не става въпрос за IE като цяло, а само за IE5...

А дано да се отнася само за тази версия.
Иначе човека си е прав :lol: как никой да не го ползва като само те са 5 човека?
друг е въпросът защо са го инсталирали и каква версия на винбоз ползват :-o
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Благодаря много за възможността да се запозная с тази класация :D Много интересно и забавно четиво :)
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Всъщност повечето ( разбирайте 95 процента съм ги виждал в CFH ) са преведени от един доста известен сайт:

http://clientsfromhell.net/ четете на воля.
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Client: We like the design, but what’s the blank box on the top?

Me: That’s the space for the logo.

Client: Then why is it empty now?

Me: Because you haven’t gave me the logo yet?

Client: Oh! You know, you can feel free to design one for us.

Me: Oh. Well I usually charge about -

Client: You charge?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
От: От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Всъщност повечето ( разбирайте 95 процента съм ги виждал в CFH ) са преведени от един доста известен сайт:

http://clientsfromhell.net/ четете на воля.

Client: I need amendments on the website.

Me: Ok. What changes would you like to do?

Client: The size of the header. Can you make it 4 inches tall and 6 inches wide?

Me: I am sorry, a website measurement should be in pixels. If you are measuring it by inches, it may look different in my monitor screen resolution compare to yours.

Client: Can’t you just get a f***king ruler and measure the inches on your monitor? That is what I am doing now! I can do it, why can’t you? And you call yourself a web designer!?

:-o
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Трябва да си направим тема за цитати от CFH, че автора ще се възмути
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Me: Our backup service is like cloud hosting, you can access it wherever you are in the world through a computer -

Client: Wait, cloud hosting? You mean my backed up files will be on clouds?

Me: Well, that’s not what cloud hosting means. It just means you can do anything you normally do on a computer with any devices - like tablets, iPhones, laptops etc - connected through the internet on the remote server we put you on. So all the things you do on the cloud hosting server is done on the server and just sends back the result to you.

Client: But what if it’s a sunny day and there’s no clouds?! How do I access my files then?!

Me: You don’t need clouds, it’s just a way of describing it.

Client: How can you call it cloud hosting if it doesn’t use clouds? It should be called air hosting, since we breath air all the time!

Me: I’m not sure that makes much more sense.

Client: I’m positive it does.
Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
 

Горе