25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Всичко е до навик. Не си спомням дядото едно време да му е правило впечатление, че ходи с мрежичката до селския хоремаг.

От доста време имам две платнени чанти в колата. Товариш "колкт ти душа сака"... и не приклякаш като наакан на последните стъпала пред вратата от зор, че всеки момент ще ти останат дръжките в ръцете. И само лоши спомени навяват кога из жертвите е някое стъкло парцуца :rolleyes:

Единственото решение е да има много хора на заплата, които чистят.

има едни дето са изцяло на държавна издръжка ама ги не закачат ама то друга тема това :evil:
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

баз държа, че има бокова намеса вътре.

Печелиш баса! Вземи си наградата.

ББ е приятел с арабите. Арабите дават петрола. А от петрола се прави пластмаса. От тази пластмаса се правят торбички.
Така че, световно-балканско-българския-гербаджийски заговор да прецакват хората, живеещи в Мрежата, е в пълен ход!
Ти имаш ли представа как изглежда една нива край сметище?!
Имаш ли представа как се чисти тази нива? И колко струва това почистване?
Въобще, имаш ли представа от реалния живот, който няма нищо общо с "героични" постъпки по телевизията от рода на Мишо Шамаровата???
Знаеш ли колко животни загиват от тези пластмасови отпадъци???

И от какво си изненадан? За тези неща се говори и знае от преди повече от 14 месеца в България.

И съвсем лично:
Писна ми от твоята простотия!

Изгледа един по рн ок ли п с участието на Мишо, получи ерекция и започна да си я разнасяш гордо от тема в тема!
Да се възбужда човек от калпаво по рн о си е негов вкус. Но да си разхожда ерекцията навсякъде и гордо да я показва, вече не е нито добър вкус, нито показва предприемачески нюх.

От два-три дена се каня да напиша това, и все се надявах, че ще ти мине ерекцията, но уви...
 
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

И съвсем лично:
Писна ми от твоята простотия!

Изгледа един по рн ок ли п с участието на Мишо, получи ерекция и започна да си я разнасяш гордо от тема в тема!
Да се възбужда човек от калпаво по рн о си е негов вкус. Но да си разхожда ерекцията навсякъде и гордо да я показва, вече не е нито добър вкус, нито показва предприемачески нюх.

От два-три дена се каня да напиша това, и все се надявах, че ще ти мине ерекцията, но уви...

Да господин "Природа", не ми е минала ерекцията, и няма да ми мине, а за мнението ти за мен, просто ме боли фара. Гледай си градинките и си оправяй твоите неща.

За торбичките ти и защитата на партията майка, не се грижи в моите теми!
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Уни, хич не си прав.

Още навремето в учебника ми по микро икономика за това се говори. Отделно съм гледал икон. клипове засягащи именно този проблем и именно проблема с торбичките, ако искаш ще ти го дам. Няма нищо общо с ГЕРБ и бойко, знам как бягаш като дявол от тамян, е разбира се ако не е платил на американците да направят такъв клип :D :D :D :D :D

Сега сериозно:

The Problem with Plastic Bags
Това е съвсем сериозен проблем, не случайно в икономиката се нарича пазарен дефект.

Ето и как е в калифорния и кви пари се хвърлят:

http://www.cawrecycles.org/issues/plastic_campaign/plastic_bags/problem

Единственото решение е да се плаща данък за такава торбичка или се вдигнат цените - както са направили в Иралния или Икея в САЩ - драстично пада търсенето на торбичките. Да така загива бизнеса с пластмасовите торбички, но ще се преструктурира в друго производство - все пак се управлява от предприемачи, не от мангали. Все пак цената е прекалено скъпа, ако не вземем никакви мерки.

Вече дори се зарадвах, във Варна има добър предприемачeски отзвук - майка ми си купи една такава синтетична/платнена торба, която като се нагъне и свие става като ягода и спокойно влиза във всеки джоб - е верно мъж с такава торбичка малко странно, но може се направят всякви вариации - батман, супермен или ББ специално за феновете на прав-то :D


П.С. Микроикономиката ми е издадена през 2007 и забележи от издателство НОВА ЗВЕЗДА :D - бие си леко в ляво и по него време бяха 3ните :D. Пиша го щото да не вземеш се хванеш за нещо, че подкрепям ББ - по обективен от моя коментар няма намериш :p
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Не съм Блеки, признавам си.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

@uni-web, не се дърпай, а кажи защо не си носиш една здрва тобичка, вместо всеки път да си взимаш еднократни?

когато Бойко си е за хейт - знаеш, хейтим си го тук здраво!
но защо търсиш само отицателните черти във всяко нещо?
ето виж - аз поне в това намерих едно положително - определено това е + за природата, всеки да казва каквто си иска - аз мнението за това не бих променил.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Абе фанали се за торбичките на хората.. те и за други торбички са ги фанали ама... :D
А кво правим с найлоновите чували за кво ли не, за продукти, опаковки, за облицовки, изолации, покривни разни.. и кой знае хиляди и хиляди приложения и къде къде в по-масови количества, и по трудно разградими... Ами кво правиме изобщо с тва дет не се разгражда лесно и замърсява, ами това е всичкото, което човека произвежда за да съществува. Ами дай да избираме кой ще съществува - ние ли, животните ли, рибите ли, дърветата ли. Рано или късно ще дойде време за решаване... Веком бек ту дЪ неЙчър или както се казва - аре бегайте на село и си обирайте торбичките :lol:
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

@uni-web, не се дърпай, а кажи защо не си носиш една здрва тобичка, вместо всеки път да си взимаш еднократни?

когато Бойко си е за хейт - знаеш, хейтим си го тук здраво!
но защо търсиш само отицателните черти във всяко нещо?
ето виж - аз поне в това намерих едно положително - определено това е + за природата, всеки да казва каквто си иска - аз мнението за това не бих променил.

Не нося защото съм отвикнал братле, а бойко просто вече не мога да го дишам прекалено в много ми дойде простотията му явно.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Не нося защото съм отвикнал братле
Ами пробвай - ще свикнеш лесно :wink:


а бойко просто вече не мога да го дишам прекалено в много ми дойде простотията му явно.

напоследък забелязвам, че много се нервиш на теб "Бойко"
така нищо няма да постигнеш
вземи си почини поне седмица без да четеш за простотиите му - ще се почувстваш по-добре.

да не мислиш, че на мен ми е супер да гледам как съсипват хубавата ни Родина? и то толкова бързо и осезаемо???
ако не се промени коренно управлението(разбирай да крадат по-малко), след 40-50 години ще е изтощена и изхабена тотално..а аз сигурно ще съм още жив.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

183874_383658361708197_767615867_n.png
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Алъне ама забележи грамотността на хейтъра - "БАзикам сА, кво сА хилите"...а и нещо въпросителна след въпросчето? А? Много ме кефи неграмотен човек да се подиграва на някой :twisted:

Аз си нося винаги по 2 здрави найлонови торби в колата и когато пазарувам от дискаунтърите си ги пълня. Ползвам ги дълго понякога с месеци.

п.с. Абе някой знае ли къде се продават такива платнени торби в Бургас (аз им викам цигански торби, защото най-често в тях циганите носят разни неща да продават). който и да питам все не знае.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

0.25 лв. не е висока цена за хартиена торбичка. Но който ви казва че хартиените торбички са по-полезни за природата Ви лъже безочливо. Произодството на хартиени торбички е много по-тежко за природата.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Ние вкъщи също използваме 5-6 големи найлонови торби, които стоят в багажника на колата и се ползват многократно. Относно ежедневното пазаруване в малки обеми - трудно се създава навик да носиш в чантата 1 платняна сгъната торбичка за 5-6 покупки (аз все още се опитвам да го създам, къде успешно, къде не толкова), но ми се вижда добър вариант за намаляване на огромните количества полиетилен, който лети наоколо като весели разноцветни и мръсни балончета....
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Алъне ама забележи грамотността на хейтъра - "БАзикам сА, кво сА хилите"...а и нещо въпросителна след въпросчето? А? Много ме кефи неграмотен човек да се подиграва на някой :twisted:

То да беше само неграмотността, явно е скаран или с математиката или не знае каква са данъците. Клоня към 2рото :D
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Алъне ама забележи грамотността на хейтъра - "БАзикам сА, кво сА хилите"...а и нещо въпросителна след въпросчето? А? Много ме кефи неграмотен човек да се подиграва на някой :twisted:
Ако е граматично издържан комикса ще се загуби солидна част от чара. Правилно енаписано:)
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Ако бях един конспиратор тип Бай Шиле щях да си помисля, че онзи закон за горите, в който бяха включили точка за поголовна сеч има нещо общо с хартиените торбички(ако помните имаше контра протест тогава на фешън цигани с плакати пред парламента:lol:). На някой от ГРОБ жена му случайно ще вземе на концесия за без пари едни гори, ще ги опазва с моторни резачки и ще бичи хартиени торбички на поразия. Но нали не съм конспиратор или Бай Шиле няма да си го помисля. :mrgreen:

ПП: Блеки, това е виц бре не се задълбочавай толкова в цифрите. :)
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Алъне ама забележи грамотността на хейтъра - "БАзикам сА, кво сА хилите"...а и нещо въпросителна след въпросчето? А? Много ме кефи неграмотен човек да се подиграва на някой :twisted:

Аз си нося винаги по 2 здрави найлонови торби в колата и когато пазарувам от дискаунтърите си ги пълня. Ползвам ги дълго понякога с месеци.

п.с. Абе някой знае ли къде се продават такива платнени торби в Бургас (аз им викам цигански торби, защото най-често в тях циганите носят разни неща да продават). който и да питам все не знае.


Само,че тоя хейтър не е тръгнал да управлява България или да е президент, нали, пък роската колко гафа направи и гроб и боко, да не говорим.
 
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

ПП: Блеки, това е виц бре не се задълбочавай толкова в цифрите. :)

Да бе знам, ама да допиша сънсторма :D
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Тези китайците хартиени торбички правят ли? Колко пари може да струват и къде може да се провери някой знаели?

Ако махнем ГЕРБ може да станем хартиени босове, бре. :mrgreen:

ПП: Аз си заплювам пазара във Варна вие си търсете друг град. :mrgreen:
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Но който ви казва че хартиените торбички са по-полезни за природата Ви лъже безочливо. Произодството на хартиени торбички е много по-тежко за природата.
Би ли го развил това? Че така прилича на мнение за бройката единствено. Пък не си прясно регистриран, гонещ 50 мнения.

На времето имаше ето такива торбички - разтегателни. Можеха да се съберат в цигарена кутия - по една, ако са от големите, и по две от по-малките.

1246025399_pic_-373.jpg


Разтегляха се и издържаха достатъчно дори по няколко стъклени бирени бутилки. Нещо като на по-долните снимки.

zx350_1186748.jpg
724649.img_assist_custom-429x640.jpeg


Пак бяха от пластмаса, но издържаха по няколко години. Имаше и памучни, малко по-обемни.
 

Горе