25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Тези китайците хартиени торбички правят ли? Колко пари може да струват и къде може да се провери някой знаели?
Ако махнем ГЕРБ може да станем хартиени босове, бре. :mrgreen:

Грешно си се насочил, трябва станем рециклиращи босове - мечта ми е да си направя във Варна един голям завод за боклуци и рециклираното им - кви пари има да не говоря.
 
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Грешно си се насочил, трябва станем рециклиращи босове - мечта ми е да си направя във Варна един голям завод за боклуци и рециклираното им - кви пари има да не говоря.

Хич не съм се насочил грешно. За завод трябват милиони ако имаш пари прави, аз ще цапам да има какво да преработваш. :mrgreen:
 
От: От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Хич не съм се насочил грешно. За завод трябват милиони ако имаш пари прави, аз ще цапам да има какво да преработваш. :mrgreen:

Е на затворихме цикъла :D
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

За каква екология говорите изобщо? Тука става въпрос за поредното дране на овцата, толкова е просто. Пука им за екология... Печалба от мащаба:)

Никой не те е задължил да плащаш за Новостта.
Ако си носиш торбичка - Дебел полиестер, плат, раница - Екстра,
а може и на ръце да носиш, ако не ти се дават 25 ст.

А иначе и тънките найлонови се късат като ги "набуаш" с продукти.

Само в Сърбия съм виждал дървета като коледни елхи (като в Бг).
Аз и Ти може да изхвърляме разделно и правилно, но десет Ганчовци - Не.

Искаме промени, а не ги приемаме...
Що за парадокси ?!?


С най-голямо уважение, но Бойко Инк. не е виновен за скъсаната торбичка и пръснатия буркан на мозайката.
Одобрявам тази инициатива и не ми дреме кой опъва парите - Фабриката, президента, премиера, магазинера...
Дано не 1, а 2 Лева да ги направят - да на дърти години да тръгнем с мрежените торби като в соца.

В раницата си винаги имам една торба за пазар.
И просто не плащам за тия които ми предлагат, нито се къса, нито мърся.

Поздрави
 
  • Like
Реакции: bioz
От: От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Грешно си се насочил, трябва станем рециклиращи босове - мечта ми е да си направя във Варна един голям завод за боклуци и рециклираното им - кви пари има да не говоря.

то няма ли вече????

В землището на варненското село Езерово от днес функционира завод за преработка на твърди битови отпадъци, съобщи БНР. Съоръжението ще обслужва град Варна, но се водят преговори и с другите общини в областта.

Изпълнителният директор на фирмата-инвеститор „Екоинвест Асетс" Добромир Петров посочи, че заводът струва 50 милиона лева. По думите му инсталацията в момента работи в тестов режим и до края на април трябва да заработи на пълния си капацитет.

Заводът е с капацитет 50 тона на час и може да преработва всякакви отпадъци без строителни и автомобилни гуми. За сега собствениците на завода имат сключен договор за преработка на боклук само с община Варна, но се водят преговори и с другите общини в областта.

Варна генерира 350 тона отпадъци на ден, обясни Добромир Петров и уточни, че общината ще заплаща по 79 лева на тон плюс транспортирането.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Има но този е малък, а и насочен само към хартия - аз ти говоря голям с няколко направления - метал, стъкла, пластмаса, хартия. Това е преработваща част, другото е вече да го рециклираш от 1 тон алуминиеви кенчета да го направиш на 10 по 100 кг алуминиеви блокове или цяла бобина. Такива съоръжения са доста милки!
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Има но този е малък, а и насочен само към хартия - аз ти говоря голям с няколко направления - метал, стъкла, пластмаса, хартия. Това е преработваща част, другото е вече да го рециклираш от 1 тон алуминиеви кенчета да го направиш на 10 по 100 кг алуминиеви блокове или цяла бобина. Такива съоръжения са доста милки!

Не знаех, че е само за хартия :shock: иначе целия боклук ли му пращат и той си отбира хартията?
пише, ч еможе да обработва всякакви отпадъци без гуми и строителни материали

http://www.economynews.bg/заводът-за-отпадъци-във-варна-пред-старт-news18591.html

Заводът за битови отпадъци край Варна ще използва технология за механично-биологично третиране (МБТ) на боклука. Съоръжението е с капацитет от 140 хиляди тона отпадъци годишно. Приетият боклук ще бъде разделян ръчно и автоматизирано на няколко компонента, които впоследствие ще бъдат рециклирани - хартия, картон, полиестер, РЕТ и полимери, цветни метали, черни метали, стъкло.


http://www.economynews.bg/тест-старт-на-завод-за-отпадъците-на-варна-news18933.html
тук има видео - камиона с отпадъци (всякакви) влиза в завода и го изспива

В предприятието няма да се приемат само големи строителни отпадъци и гуми. Всички останали боклуци се сортират автоматично. Стъклото, хартията и металите се балират и продават на фирмите-преработватели. Останалите отпадъци се вкарват в специална инсталация, където се компостират. Торът ще се ползва в селското стопанство и за рекултивация на замърсени терени.
 
Последно редактирано:
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

350 тона, 50 на час - 7 часа работа + 1 час обслужване - пълен работен ден (един ден ремонтни дейности - профилактика)

350 тона по 79 лева/тон = WTF 27 650лв.
27 650 (ден) по 365 (година) = 10 092 250
Делено на 334 870 души (населението на Варна) в еди си колко домакинства

Енергията задвижваща завода, транспортни разходи, аварии и ремонти, консумативи, вода, работнически труд +++
Събиране, извозване до селото, процедурата нататък...
Застраховки и данъци...

(Колко е такса смет на едно домакинство ? Доколкото ми е ясно тя е годишна?)


Не излиза никак тая сметка, и Боклука смърди - Не е само Варна
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Монев, нали ти е ясно че после се продават балите за рециклиране и т.н

Норнат, абе уж така го дават ама основно вади хартии. Но и така да е това е преработка и го балира накрая, аз ти говоря за рециклиране, има разлика.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

alane alane тоя виц се разправяше преди няколко години когато твоя любим агент гоце беше президент и се смяхме... верно е актуален и сега ама вече е изтъркано и както казаха други колеги доста неграмотно направено.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Но и така да е това е преработка и го балира накрая, аз ти говоря за рециклиране, има разлика.

Това няма значение. Важното е да се рециклират всички възможни отпадъци.
Вярно, някои неслучайни хора печелят добре, но поне парите не се дават за фейсбук страници.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Ами тези пичове, го взимат на бали и после на бълк корабите за износ, както правят Трансинс или Надин, но те са с метал. Трябва си на местна почва завод за рециклиране. Не за преботка, дето едно 50% от бокулука пак го изхвълят. Говоря за шведски или амеркиснки заводи, в които до 95% се рециклира. А особено за САЩ голям бизнес е храната - black gold му викат щото като я преработят става съвършена тор.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

В целия свят боклукът и сметопреработването се държи от мафията, защото е един от най-гигантските бизнеси, който няма да как се изчерпи откъм ресурс ;) ... у нас картинката просто не е по-различна, а това че 90% от населението са прасета по рождение е допълнителна нотка...
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Монев, нали ти е ясно че после се продават балите за рециклиране и т.н

Кой генерира печалбата?
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

1-ви поток Обшина Варна, 2-ри поток износ на суровина за рециклиране!
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Как се казваше тоя човек дето имаше Бугати Вейрон,не беше ли някъв шеф на боклука? :)Такива спомени имам.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Румен Гайтански -вълка извозва боклука на софия, фирма волф. Започнал в началото с няколко камиона с парите на германска вдовица.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Такива сиромаси комплексари са ми много интересни свършили се нормалните коли та си взел Бугати да го дрънка по софийските дупки. И всеки, който иска да му тегли куршума да може по-лесно да го намери.
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Ти верно ли смяташ, че той няма чисто нова ес класа и х6-ца с която да джитка из софийските дупки...
 
От: 25 ст. За хартиена торбичка, или Торбичките на Бойко!

Ти верно ли смяташ, че той няма чисто нова ес класа и х6-ца с която да джитка из софийските дупки...

Къде съм твърдял подобно нещо?

И според теб не го дрънка из софийските дупки ами дрънка x6-цата?

Това е снимано в Монако и този с Голфа е Албер II?
img
 

Горе