2Checkout, Gate2Shop, Braintree

camino

Member
Директния въпрос е - някой имал ли вече практичестки опит с тези сайтове за плащане?
Идеално таксите за пейпал ще са по-ниски и ще се предлага дирекно плащане с кредитни карти.

Обещават по-ниски такси от Пейпал, предлагат и разплащане с кредитни карти, а а някои други опции.
2Checkout последно споменаваха за 2.5%, което е значително предвид 3.9% на пейпал. И нямам идея как Braintree, който те купиха работи на по-нисък процент.

Като цяло съм пред интеграция на някои от тях и защото не е лека искам да се допитам за мнения/съвети.
Сайта ми е на opencart.
 
От: 2Checkout, Gate2Shop, Braintree

Не съм работил с никой от тях, но относно Gate2Shop за Opencart не съм виждал модул.
 
От: 2Checkout, Gate2Shop, Braintree

Мисля, че Braintree работи със същия процент като PayPal.
Понеже темата е подходяща, някой може ли да ми разясни или да ми даде линк към ресурс за това как мога да направя разплащане към всякаква сметка.
 
4ри години по-късно отново на изходна позиция: Пейпал ме препрати към Braintree, защото те (Пейпал) по техни думи не са реална система за разплащане с кредитни карти и освен това имат ограничения до 5 плащания от клиент, след което го блокирали и прочие и прочие.
Braintree и 2Checkout имат на 100% негативни ревюта, т.е. няма смисъл да се хващам с тях.


Въпрос (да не отварям нова тема): 2017та година - има ли решение за фирми в България за получаване на плащания по кредитни карти от чужбина в британски паунди?

П.П. С ОББ, Уникредит и прочие в БГ пробвах - поради различни причини не става.
 
Authorize не стават, приемат в reg form 2 държави само: US & CA. Считано от тези дни, официално вече стана супер изгодно да се има US Company след промените на Trump, 20% Corp. Tax rate (вместо 35), което е по-малко от на DE/FR/BE/IT и доста др., с 1% повече от UK (19%) и с 5.5% повече от BG (14.5% ефективни тук), където с BG Company си „африканец“ за „белите gateways“ обикновено.

Иначе OP-а да се преориентира или към Gate2Shop/SafeCharge, или Sage UK, или PaySera/LeuPay, или към някой от останалите:

Четеш тази тема, избираш си multi-gateway provider, който предоставя множество методи както online, така и offline + wallets + pre-paid + IBAN + какво ли още не, ако НАИСТИНА искаш да си не напред, а НАРАВНО със сериозната конкуренция. Към днешна дата си все така назад, поне що се отнася до payment methods. ePay не решава никакъв проблем. Нито са ясни markets пазар за продан на тези web hosting услуги.

По-надолу в темата там има link и за ~500 gateways в blue.

Hint: Избягване на US-based, поради тоновете повече negative reviews, в сравнение с kg negative reviews спрямо „уж“ по-регулираните европейски такива („УЖ“, понеже и PP имат в LU HQ и банков лиценз, но пак си freeze-ват акаунти за по 180 дни легално). И винаги имай backup + backup на backup-а за превключване, ако случайно се изяде банан на вече „избрания“, да може да се switch-не към друг бързо.
 
Безкрайно съм благодарен за информацията. В процес на регистрация съм при SafeCharge и ще върна информация след/ако имам успех.
Sage UK са нещо като стандарт може би в УК, но не приемат БГ фирми (регистрация мисля само на фирми от острова предлагат).

Най-ценно би било, ако можеше просто да се отвори банкова сметка на БГ фирма в УК (както може в други държави), но с всеки ден става по сложно, според мен вече е невъзможно.
 
Последно редактирано:
Прегледай:

От септември 2016 никоя банка от ЕС не може да отказва сметка на чужд гражданин от друга държава пак от ЕС (не може, но може да изисква пак стандартните „docs / proofs“ бюрокрации, т.е. не само ЛК).
И тук.

Един research на UK Banks кои приемат:

A) Създаването на физ. и юр. сметки отдалечено с преведени документи от сертифицирани преводачи на EN и подписи/печати с нотариус, че са легитимни;
B) Създаване на същото като горното, но само offline/с ходене на място.

Разбирай, и сайтовете трябва да са преровени и „изядени“ из основи, вкл. свързвания по email + phone за питания преди същинската регистрация, евентуално пътуване ще има ли, няма ли да има, а не „Наумил съм си да ходя в X bank, пък каквото сабя покаже, на гости, без проучване, без обаждания на поддръжката, без нищо“.
 
Разбирам, на място съм в УК и освен, че съм говорил с всички банки лично съм се вкарал и за адвокат, всичко без резултат. А ми е ясно за тази европейска регулация (и на тях също).
 
Basic Payment Account не би следвало да откажат, но кой знае. Но Savings или Current, или друг, то тогава вече да, могат да откажат.

Не става ясна причината, дали си искал Basic / Savings / Current или какъв вид, както и с какъв Proof of Address/Utility Bill doc? BG address или UK address? С/без NINO (без би следвало да си става, поне по „регулация“). Питал си на място в офисите касиерките, които хабер си нямат или по тел. оператори / emails / higher departments?

Друга тема (и последващите стр.). У соц. мрежи има доста групи с „Българи у UK“ (или някакъв град).
 
Последно редактирано:
@camino дигитални продукти/услуги ли предлагаш? Ако да може да погледнеш paddle.com. Процентите им са малко завишени ( 5% + $0,5) но за сметка на това работят като реселъри, не се занимаваш с издаване на фактури към крайни клиенти, MOSS регистрация и т.н. Имат си и интегрирана афилейт система. Като цяло системата им е подобна на Avangate но с по-изгодни цени.
Лично не съм ги ползвал все още (само се регистрирах) но смятам да ги опитам. Направи ми впечетление, че не изискаха никаква верификация и системата им беше за ползване веднага след като завърших регистрацията. API то им също изглежа добре и лесна за интеграция.
Разбрах за тях от една варненска фирма, която го ползват в bootstrapstudio.io
 
Не виждам особено голяма разлика, а по-скоро само прилики с payhip вече коментирана. Chargebacks клиентът (бизнесът, т.е. ТИ) си ги поема пак и „ДОКАЗВА“, т.е. fight-ва, иначе губи $15/€15/£15 + сумата за платеното нещо. Файда. Intangible/Digital goods са много трудни за chargebacks fighting. Btw, имат и ограничени продукти.

Никой gateway принципно не е „подходящ“, а този, който е подходящ, задължително трябва да има ОТДЕЛЕН anti-fraud module закачен. Т.е. 100% не трябва да е 3rd party independent платформа, а на собствен сайт, за да може да се „закачи“ всичко (modules).

Тези, продаващи multiple usage files/stuff, им е все тая принципно, но не и тези, продаващи one-time-redeemable goods.
 
А можете ли да ми препоръчате коя чужда система ще стане за използване в България, с български клиенти ?
Нужно ми е да има функции за събиране на комисионна от плащанията. Клиентите ми ще са 100% само и единствено от България. Но доста системи са ограничени за нашия край ... А Epay не предлагат подобна функция.
 

Горе