3-годишната софийска компания, която струва над 37 млн. долара

Няколко пъти ми пращат bug bounty и то без да съм ги питал , поне първия път просто и рипортнах неща, и ми пращаха bug bounties заради security vulnerabilities , като цяло са пичове, поддържам връзка с единия човек във фейсбуук, много съм доволен от тях.
 
Страхотен екзит, при това само за 3 години работа, евалата на пичовете, световна класа.
Наистина се учудвам, че СМС-ите продължават да бъдат използвани, въпреки наличието на много добри алтернативи.
 
Страхотен екзит, при това само за 3 години работа, евалата на пичовете, световна класа.
Наистина се учудвам, че СМС-ите продължават да бъдат използвани, въпреки наличието на много добри алтернативи.
SMS-ите имат много висок open rate. Кой не чете SMS? Именно защото е вече нещо, което рядко получаваш, затова и хората ги отварят и четат. Не е бомбандиране като по имейл. А и тези пичове бяха направили много добри опции за retargeting на изоставени колички. Там им беше силата. Тоест, клиент влиза, тръгва да прави поръчка (въвел си е тел. номер), но по някаква причина не я завършва. И после ги ретаргетваш на 1 час им напомняш, на 12 часа им пращаш код за отстъпка и т.н. имаше много интересни опции за ретаргетинг. А и възвращаемостта беше огромна (ROI). Лични случаи - за 1-2 долара в пратени SMSи, възстановени изоставени колички за 400-500 долара. :) Очевидно работи и още веднъж браво за постижението!
 
Вероятно мога да повторя успеха.

Трябват ми 1 програмист и 19 маркетингови специалиста с добър английски език (да въртят шайби).
 
Вероятно мога да повторя успеха.

Трябват ми 1 програмист и 19 маркетингови специалиста с добър английски език (да въртят шайби).

Трябва ти да разбираш от това от което правиш!

Най-обичам някой да каже, как може да стане милионер, но му трябва начален капитал, или в случая 20 човека екип, направо си го кажете нарпаво: Трябва ми някой да ми даде тия $37 000 000 :)
 
Трябва ти да разбираш от това от което правиш!

Най-обичам някой да каже, как може да стане милионер, но му трябва начален капитал, или в случая 20 човека екип, направо си го кажете нарпаво: Трябва ми някой да ми даде тия $37 000 000 :)
А тези не са ли получили някакво финансиране? С пари е много по-бърз пътя. За жалост на собствени мускули отнема години, и е в пъти по-трудно. ;)
 
SMS-ите имат много висок open rate. Кой не чете SMS? Именно защото е вече нещо, което рядко получаваш, затова и хората ги отварят и четат. Не е бомбандиране като по имейл. А и тези пичове бяха направили много добри опции за retargeting на изоставени колички. Там им беше силата. Тоест, клиент влиза, тръгва да прави поръчка (въвел си е тел. номер), но по някаква причина не я завършва. И после ги ретаргетваш на 1 час им напомняш, на 12 часа им пращаш код за отстъпка и т.н. имаше много интересни опции за ретаргетинг. А и възвращаемостта беше огромна (ROI). Лични случаи - за 1-2 долара в пратени SMSи, възстановени изоставени колички за 400-500 долара. :) Очевидно работи и още веднъж браво за постижението!
Разбирам. Не съм им влизал в системата, само преди време бях попаднал на сайта им, като получиха някаква инвестиция и пак се въртяха из медиите.
Не знаех, че имат такива готови интеграции, винаги съм си мислел да ги правя ръчно тези неща. В момента имам няколко подобни - регистрира се, но не си довършва профила, при което на третия ден изпращам имейл за напомняне. СМС-ът наистина е добра алтернатива, особено за платените опции - например регистрира се, на път е да си закупи абонамент, но не го прави и му изпращаш СМС.
 
Разбирам. Не съм им влизал в системата, само преди време бях попаднал на сайта им, като получиха някаква инвестиция и пак се въртяха из медиите.
Не знаех, че имат такива готови интеграции, винаги съм си мислел да ги правя ръчно тези неща. В момента имам няколко подобни - регистрира се, но не си довършва профила, при което на третия ден изпращам имейл за напомняне. СМС-ът наистина е добра алтернатива, особено за платените опции - например регистрира се, на път е да си закупи абонамент, но не го прави и му изпращаш СМС.
Да, имаха готови интеграции със Shopify (предполагам и други известни платформи за онлайн магазини) на ниво на трудност basic user - тоест всичко е просто, цъкаш и настройваш, след колко часа, какво съобщение да праща, да има ли код за отстъпка, колко % и т.н. доста просто беше.
За имейл има много готови платформи за ретаргетинг, но SMS беше някаква "неизследвана зона".
Автоматично се генерираха кодове за отстъпка и всичко. Просто го бяха направили достъпно за всеки, а и имаха доста рекламни кампании с разни "Shopify гурута", които им рекламираха приложението къде ли не. Предполагам е било афилиейт оферта.

Относно напомнянето със SMS и ние планираме разработването на подобно решение за нашите магазини.
За жалост не ползваме готова платформа, за да можем лесно да интегрираме техния продукт, иначе веднага щяхме.
Макар че сега се замислих, че май имаха някакво API? Ахаа... https://smsbump.com/pages/docs верно бе. Ще го пратя на dev-а. :)
 
Трябва ти да разбираш от това от което правиш!

Най-обичам някой да каже, как може да стане милионер, но му трябва начален капитал, или в случая 20 човека екип, направо си го кажете нарпаво: Трябва ми някой да ми даде тия $37 000 000 :)
Щом мога да си го представя как да стане без грам рисърч, начи (вероятно) разбирам достатъчно.

ОК, айде мога да мина и без програмиста. Тоя продукт е 1.5% софтуер и останалото е маркетинг.
 
Щом мога да си го представя как да стане без грам рисърч, начи (вероятно) разбирам достатъчно.

ОК, айде мога да мина и без програмиста. Тоя продукт е 1.5% софтуер и останалото е маркетинг.
Виж, наистина не знам колко разбираш, но изказванията са ти доста типични за голямата част от народа, които знаят как се прави големия бизнес, но им липсва много малко - някой да им даде начален капитал, читави работници, "ей да се бяхме 90-те години", или накратко някой да върши и мисли вместо тях, а те само да "прибират оборота".

Във форума има над 32 000 регистрирани потребителя, включвам и себе си. И всички знаем как се прави бизнес... ама като си погледнем adsens-a от вчера започват размислите за 19-те човека персонал.

Исках само да кажа, че е доста смешно да се омаловажава 3-тата по обем софтуерна сделка в България, с изречения от типа видиш ли ако имах и аз 20 човека персонал....
 
Твоето е типично. Седене отстрани, цъкане с език и подмятания към другите кибици "Видяхте ли как се прави, бе балъци?"

Аз прочетох, възхитих се, анализирах, и постнах кратко резюме какво мисля по въпроса. Не е имало омаловажаване. Теб и някои други ги е засърбяло от лаконичността на мнението ми (понеже не го разбирате) и вместо да продължите да се кланяте и да си пригласяте "евала", се фанахте за мене.
 
https://nitropack.io. Това им е другият проект, някой може да се престраши, например да кажем WP +shared hosting и да каже мнение за performance. На теория изглежда много добре, някой да се престраши да видим в production и real life как оптимизират.
 

Горе