3 лева за литър дизел до седмици

От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ами точно в другата тема пак те хванаха, че лъжеш за цифрите и дори ти дадоха пример с малки фирми, които се изместват от УК в БГ.
Но както и да е, далеч съм от мисълта, че ще те убедя в каквото и да било, предвид връзките ти с БСП едва ли някой очаква да чуе нещо друго :)

Все пак нали вече си в УК при хубавия бизнес климат - жив и здрав и успех с УК фирмата.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

България може да е данъчен рай, но само за този, който прибира парите от данъците. Какъв данъчен рай може да е държава, за която един от основните източници на приходи са болните хора? Колкото по-зле си със здравето, толкова повече лекарства купуваш, а 20% от цената им влиза директно в държавния бюджет. Огромна част от цената на горивата влиза също направо в държавния бюджет. От горивата зависи всичко останало. Нито сега, нито по времето на БСП, нито по времето на СДС държавата е стимулирала икономиката по какъвто и да е начин. Добре сме били преди сто години, по царско време, ама тогава политиката в България изобщо не е зависела от нашенските политици, да не кажа хич. Тогава сме били една от най-силните икономики в Европа и сме изнасяли яко стоки както на запад, така и на изток.

Единственото, което процъфтява сега е престъпността. Общото ми впечатление е, че основно хората, занимаващи се с незаконна дейност са доволни от ГЕРБ. Даже са щастливи и се хвалят, че печалбите им са скочили много. Ами само вижте контрабандата в какви чудовищни размери е и се замислете възможно ли е това да стане без протекцията на държавата. Разбира се, че не е възможно. Обаче Бай Ганьо получава каквото иска - зрелища. Наличието на хляб вече не е най-важното. Затова рейтингите растат, пропорционално с ужасяващите гафове на най-високо ниво, за които на повечето хора изобщо не им пука. Навремето почти бяхме станали Жанжоржия, а сега се оказа, че можело да е и още по-лошо.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Общото ми впечатление е, че основно хората, занимаващи се с незаконна дейност са доволни от ГЕРБ. Даже са щастливи и се хвалят, че печалбите им са скочили много. Ами само вижте контрабандата в какви чудовищни размери е и се замислете възможно ли е това да стане без протекцията на държавата.

Ами аз нямам 1 лев изкаран по незаконен път и пак съм доволен от ГЕРБ. Както и 95% от познатите ми. Така че общото ти впечатление е напълно грешно.

http://andorjakab.blog.hu/2012/01/06/this_is_why_i_don_t_give_you_a_job

И двамата хванете прочетете тая статия, преди да си измисляте глупости. Има си факти.

ПС: Тест, ти не беше ли тоя, дето обясняваше как ББ биел невинни граждани, щото писали против него във ФБ (за контрабандиста от Мировяне)?
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ама ти сериозно ли го пишеш това??
10 - 15 стотинки разлика ...

Bulgaria
Суровина € 0.577
Печалба € 0.174
Акциз € 0.363
ДДС € 0.223
Крайна цена € 1.336

Според мен 15-20 ст. са достатъчни да. Идеята е, че няма как при нас бензина да бъде 1 лев, а в гърция 3 лева.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

...контрабандиста от Мировяне)?

Такъв контрабандист съществува само във фантазиите на хората, които вярват на пропагандата. На практика срещу човека няма никакви доказателства за извършването на каквото и да е престъпление, а побойниците доколкото помня вече ги наказаха. Заради тоя комичен слушай едва не уволниха главния секретар на МВР. В нетоталитарните държави хората са считани за невинни до доказване на противното. Сега се сещам и за другия голям престъпник, онзи музикант от оркестъра на Слави Трифонов. Ако това бяха най-големите криминални босове в България щяхме вече да сме Швейцария на Балканите, ама не сме.

Ако не беше толкова трагично, че сега се трупат рейтинги с методики, измислени и прилагани от комунистите преди 89-та година, щеше да е смешно. Прост народ, слаба държава. Сега се смята за нормално видни държавни служители да държат портрети на Бойко Борисов в кабинетите си и се чудя как хората са забравили, че такова абсурдно нещо не е имало от падането на Тодор Живков.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

На практика срещу човека няма никакви доказателства за извършването на каквото и да е престъпление

Освен 10ината му съседи, които застанаха с името си и казаха, че от 10 години се занимава с контрабанда и немогат да повярват как така се изгаври с цялата държава.
Иначе има и големи доказателства, че бил бит - като медицинското му, където пише, че има зачервено коляно. И лекаря, който го потвърди. И камерата, на която се вижда, че няма бой, за мястото където той разправяше как го смляли.... всичко това е пропаганда, както казвате.

Както и да е, не ми се спори, вие си знаете.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

С риск съвсем да се отклоня от темата за горивото ще поясня как се правят нагласени репортажи. Хващаш камерата и микрофона, и тръгваш да обикаляш съседите на когото и да е. Разпитваш да кажем 100 човека. От тях поне 10% ще мразят за нещо комшията си и ще го наклепат. После при монтажа слагаш само тези, които обвиняват жертвата във всички световни престъпления и махаш останалите 90%. Това е законно, прави се постоянно и от всички. Знам, защото и аз съм участвал в създаването на такива постановки. Журналистиката в наши дни е толкова гнусна работа, че няма накъде повече. Не е за честни или почтени хора. Затова не съм вече в тази сфера и сега се занимавам с други неща.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

С риск съвсем да се отклоня от темата за горивото ще поясня как се правят нагласени репортажи. Хващаш камерата и микрофона, и тръгваш да обикаляш съседите на когото и да е. Разпитваш да кажем 100 човека. От тях поне 10% ще мразят за нещо комшията си и ще го наклепат. После при монтажа слагаш само тези, които обвиняват жертвата във всички световни престъпления и махаш останалите 90%. Това е законно, прави се постоянно и от всички. Знам, защото и аз съм участвал в създаването на такива постановки. Журналистиката в наши дни е толкова гнусна работа, че няма накъде повече. Не е за честни или почтени хора. Затова не съм вече в тази сфера и сега се занимавам с други неща.

Да бе така е, ама не се ли сещаш, че абсолютно същото важи и за твърденията на контрабандиста (доказан и осъждан в миналото за контрабанда) ? Щото за разлика от "платения репортаж" - те нямат дори едно скалъпено доказателство, освен собствените им твърдения, че е бит заради ФБ група.

И всичко опира до това какво искаш да видиш - ако си от страната на БСП казваш - репортажа е платен, свидетелските показания са скалъпени, медицинското е изфабрикувано... и човека е бит, щото е писал против ББ в интернет.
Ако не си от тая страна на барикадата казваш - твърденията му че е бит са измислица, няма дори и скалъпени доказателства.

Така че явно няма значение факти и доказателства (щото всички могат да са скалъпени) и всеки вижда, това което иска да види. По вашата логика така излиза.

И тая дискусия наистина е малоумна.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

офф топик:
Освен 10ината му съседи, които застанаха с името си и казаха, че от 10 години се занимава с контрабанда и немогат да повярват как така се изгаври с цялата държава.

Абре against ти комшиите не ги ли знаеш какви са само им пусни един слух и им гледай сеира. Мен ме бяха изкарали мафиот бре, понеже аз мразя да ми се бъркат в нещата и не казвам какво правя и онези газ пикаят и разнасят всякакви слухове.

Един път се бяхме събрали и едни олигофрени пияни хвърлиха 2 пиратки на терасата, че идваха полицаите по сигнал, че дрогирани мафиоти се гърмят. :lol: Мани ги тези комшийски слухове...

ПС: Пуснете си една тема с анонимна анкета да не стават сапунки справя ли се ГЕРБ та да видите общественото предприемаческо мнение та да мирясате. :)
 
Последно редактирано:
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Така е, да речем, че махаме комшийте :)
Остава медицинското и лекарските показания, че няма следи от бой. Казваме - куките знаят как да бият - ок.
Остава камерата - той твърди, че го смляли от бой на това място и го държали 1 час на земята - на камерата се вижда, че няма бой и приключва за 5 мин. За там да речем, че се е объркал и е бил бит на друго място, където няма камери.

Възможно е :)

Ама е възможно и друго - наистина да е бил контрабандист и осъждан преди и понеже е човек на опозицията, го предупреждават за акцията - той крие цигарите и прави група във ФБ против Бойко. Куките идват и опааа... БСП и Ал.Петров потриват доволно ръце - ние нали ви казахме, че ББ бие невинни хора, дето говорят против него.

Както казах - кой каквото го кефи, това си вижда :) Пък само чичката знае каква е истината.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Хаха. Как пък няма??
Това което пишеш са пълни глупости.
Bulgaria
Суровина € 0.577
Печалба € 0.174
Акциз € 0.363
ДДС € 0.223
Крайна цена € 1.336

Според мен 15-20 ст. са достатъчни да. Идеята е, че няма как при нас бензина да бъде 1 лев, а в гърция 3 лева.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Eто реална оценка за бизнес климата за БГ, като цяло се влошава от последния път, нормално е да спада като и глобалните преспективи се влошават http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/biznes-klimatyt-prez-fevruari-se-vloshava,130848/ но като цяло но като цяло може да се види кви са нивата - това е сравнителна оценка на мениджъри и предприемачи подхода е почти еднакъв навсякъде из страните - а оценките се приемат с доза съмнение като навсякъде другаде по света и у нас :)

Дам глупости са като цяло Лукчо бачкат на загуба - 1-2% инат брутна печалба на продадена единица - кво онзачва ли че продажната цена е с съвсем малко над стойността на продукцията :D ето и инфо реално http://www.neftochim.bg/assets/components/lukoil/pdf/bg/financial_reports/2010.pdf Просто няма такава кражба - в една реална конкурнетна обстановка тази компания от отдавана да е на понделника щом с години бачка на загуба - но поради едни засекратени даговори подписани в миналото те си бачкат на "загуба" само дето пълнят нечии джобове с много комисионни :)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

И след протестите никакво движение.. и от страна на организираторите никакво движение,май пак ще се откажат.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

голямото намаление хахаха 5 ст. направо се подиграват с народа и замазват очите само..
 
Сега чета заглавие в днес.бг: "Лукойл" се смили, дизелът поевтинява с 5 ст.

Добре, че и те добри души носят миличките, че да може да си поеме дъх обикновения потребите, този така лош социален елемент от иначе така добре структурираната пазарна икомомика.

Забавно. И все по-забавно иде, как се вика. :)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Това за съседите е 100% истина. И аз съм бил наркопласьор (един път съм пушил трева в 10 клас), алкохолик (в 11 клас се прибрах накъркан като мотика и това ми е било последното напиване), контрабандист на цигари (купих цигари когато бях в Русия и ги подарих на мои познати защото ме помолиха да им купя, а аз не пуша) и сутеньор (какво да направя, че си сменях приятелките пред две седмици защото бях млад). Всичко тия слухове + завистта на съседите (как може на 18 с собствени пари да си купя автомобил и мотор ?!? Ами за разлика от моите познати аз събирам пари и работя от 14 годишен) могат да ви изкарат какво ли не. Щом мои познати са повярвали и са ме питали с какво се занимавам и как си вадя парите (това от мои роднини) си правете сметката някой непознат ако ги чуе.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

На 4 март ще затворят пътищата пред Парламента значи пак ще има протести,дано повече хора да са този път. Като гледам и повече градове се включват.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ся очаквам "безпристрастен" репортаж от Бунака, че от Лукойл намалили цените ама така представен, че не с 5 ст. ами 1.50 са ги намалили. Както и призив нема нужда да протестирате, видехте ли намалиха ви цените. :D
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Използвано Олио лесно се намира. Отиваш в 2-3 ресторанта и им казваш, че ти трябва, дават ти литъра на 10-20 стотинки и си готов.

Иначе един приятел си купи чист дизел и смесваше 1:2 Дизел и Олио :) Вървеше си без проблем само, че малко меришеше на мекици в колата

На 10-20 стотинки едва ли ще се намира навсякъде. Аз не съм намерил под 60 стотинки олио. Иначе лятото може да се нашрави съотношение и 50 на 50 което пак зависи от автомобила. Най-изгодно е метана. Имах кола на метан за 10 лв минавах около 120 до 150 км, но това беше 4 години, след това се издухва 80% от двигателя и идва ред на цветните метали... :)
 

Горе