$30,555 месечно от AdSense

Браво на човека, не го знам кой е, но ако има 30 сайта е напълно възможно. Въпроса е ако някой в България направи толкова за месец дали Г. няма да му намерят "косури" и да го отрежат. Та някой знае ли приблизително колко е най-голямата сума получавана в България ?
 
относно сайтовете:
I have around 200 sites but 80% of the earnings comes from 20% of the sites
ако някой от България прави по толкова предполагам ще му търсят косури...
междо другото да се похваля вчера някой ми е накликал сериозно на адсенс-а :) (невалидни кликове, не ме обича сигурно :) )

И на мен ми е интересно колко е най-големия приход за българин от адсенс засега :idea:
 
CrAzY-MaST каза:
относно сайтовете:
I have around 200 sites but 80% of the earnings comes from 20% of the sites
ако някой от България прави по толкова предполагам ще му търсят косури...
междо другото да се похваля вчера някой ми е накликал сериозно на адсенс-а :) (невалидни кликове, не ме обича сигурно :) )

И на мен ми е интересно колко е най-големия приход за българин от адсенс засега :idea:
бате българина као не прецака ближния си кой друг , а по темата ми момчето явно му сече пипето , то не всеки с пц може да напраи сайт и да върти по 30 големи зелени на месец
 
georgimateev каза:
Българинът ако не мисли, че всички вместо да си гледат техните неща, искат да го прецакат, то кой друг

Така е щото има фашисти дето гледат на нас като на негри :)
 
а за какво трябваше да даваш линк към свежо, че от там да отидем към статията?? правиш трафик за свежо ли??
Иначе от 200 сайта даже са малко пари, неска пуснах един сайт и имам 1 клик на стойност $1,48 !! Ама сайта не е за бг където рекламодателите дават 4-5 цента
 
netsurfer каза:
а за какво трябваше да даваш линк към свежо, че от там да отидем към статията?? правиш трафик за свежо ли??
Иначе от 200 сайта даже са малко пари, неска пуснах един сайт и имам 1 клик на стойност $1,48 !! Ама сайта не е за бг където рекламодателите дават 4-5 цента
линка към свежо беше за да дадете по някой друг глас ако желаете :)
 
И мен ме интересува за най-добрата сума получавана от Бг сайтове, от Адсенс. Иначе има и такива българи, които имат чуждестрани сайтове и блогове, които сигурно правят по много повече от адсенс от бг проектите им. Но никой няма да си каже - все пак страх го е дали няма да му таковат таковата заради хейтърският мантелитет на някой сънародници. :wink:
 
I have around 200 sites but 80% of the earnings comes from 20% of the sites

Това май е поредната изява на принципа на Парето ;) Аз имам 8 сайта, от които само единия носи основните приходи, и като процентно отношение май пак излиза толкова.
 
Blinky каза:
И мен ме интересува за най-добрата сума получавана от Бг сайтове, от Адсенс. Иначе има и такива българи, които имат чуждестрани сайтове и блогове, които сигурно правят по много повече от адсенс от бг проектите им. Но никой няма да си каже - все пак страх го е дали няма да му таковат таковата заради хейтърският мантелитет на някой сънародници. :wink:

Аз досега не съм публикувал кои са ми сайтовете, именно поради тази причина - някой от злоба да не ми наклика невалидни кликове. Това обаче не ми пречи да се похваля с моя най-добър месец - също Януари 2008 ;)


Баланс към края на Януари [?] 1 479,84 US$
 
Ако наистина се притеснявате от лоши кликове, защо не пратите по едно private message със сумата до админите на форума, и те ще ги публикуват като ви спестят името. Така всички ще видим сумата, без да знаем на кой потребител от форума са, или за кои сайтове става дума.

Какво ще кажете ? Има логика, нали ?
 
Межде другото, въпреки че в много по-малки мащаби, нещата се повтарят и при мен - на първо място по приходи е Адсенс, после е Контера, после са ТЛА. И при мен УиджетБъкс са с мизерни приходи.

january-earnings.gif
 
Този пич е просто невероятен. Из блога четох, че има компания и иска да наеме още хора - което означава, че наистина човек не може да се справе сам със 200 сайта ;)

Има един сайт - http://www.myipneighbors.com/ - сигурно го знаете ... той показва какво друго има инсталирано на машината на която се хоства даден домейн. При повечето shared hosting машини и кошмар, защотото там има стотици домейни. Този пич обаче беше писал, че ползва собствен dedicated сървър. Ако пробвате myipneighbors.com ще видита какво друго се хоства на jimkarter.com. Аз останах изумен - погледнете накрая на списъка - човекът е купил widget-bucks.com (орикиналния домейн няма тиренце) и го е направил на афф сайт за УиджетБъкс :D Е това просто ме хвърли в джаза :p
 
hristu каза:
Аз останах изумен - погледнете накрая на списъка - човекът е купил widget-bucks.com (орикиналния домейн няма тиренце) и го е направил на афф сайт за УиджетБъкс :D Е това просто ме хвърли в джаза :p

Този е някакъв маниак явно :)
 
Той ако правеше толква щеше да е в топ20 на Адсенс. Например Joel Comm или както там се казваше правеше 20 000 на месец. Този ми е много съмнителен, защото го знам от ДигиталПойнта, кадето пишеше че имал very few сайтове.
Така че не се връзвайте толква на текива.
 
Може приходите да не са на един акаунт в Адсенс, защото наистина ако прави по над 10к ще изплува на "радара" на Гугъл. Може и да си прав, може да преувеличава ... все пак като пропорции отношението между отделните програми изглежда много истенско - както вече писах, и пре мене е такова (Адсенс на първо място, после Контера, после ТЛА) само в много по-малък мащаб.
 

Горе