4G бисквитка на MAXTELECOM

dintronix

New Member
Някой използва ли бисквитката на МаксТелеком?
Да сподели плюсовете и минусите, ако има такива.
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Четри джи таратанци, 1,4G че даже и още по-зле, щот нямат покритие
Затуй че плюсовете ги забрави
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

За какво ще го ползваш? ./
Аз в момента съм с 2 "флашки" на Мтел - 12.50 на месец и "неограничен" интернет (2.5 ГБ на макс и после ти го намалят на 128 кб/с). Обхват навсякъде където има гсм обхват.
 
Re: От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

За какво ще го ползваш? ./
Аз в момента съм с 2 "флашки" на Мтел - 12.50 на месец и "неограничен" интернет (2.5 ГБ на макс и после ти го намалят на 128 кб/с). Обхват навсякъде където има гсм обхват.

Вярно ли навсякъде има обхват? На мен много ми трябва, но курец. На Виваком гледах рекламата, където си скайпват на Мусала, пък ми предложиха с моя план само за 5 кинта на месец, та го взех Интернета. На село (20км от Плевен) няма бъкел Интернет...
 
От: Re: От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Вярно ли навсякъде има обхват? На мен много ми трябва, но курец. На Виваком гледах рекламата, където си скайпват на Мусала, пък ми предложиха с моя план само за 5 кинта на месец, та го взех Интернета. На село (20км от Плевен) няма бъкел Интернет...
Преди това проверете на самото място как е обхвата на мобилния ви телефон (който да е към оператора на флашката която ще купувате). Ако ви интересува и скоростта проверете дали имате 3г покритие през телефона си в зоната в която ще го ползвате. Ползвам съм моята флашка на мото събори на майна си района в забутани поляни и с претоварени клетки (представете си в даден ден и час от нищото да се появят 1000-2000 човека/рокери с поне 1 телефон всеки).
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

То че има навсякъде обхват, има, но като няма 3G покритие на някои места е пълна скръб. Аз съм с Глобул за 5 лева имам 1GB по-бърз и после става бавен. Иначе не е зле, мерил съм го и е към 3-4 мегабита скоростта, но само където има 3G покритие.
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Какви цени, какви скорости... С тоя VIVACOM... 10 лева такса, 12 кб/с, когато съм в лимита (който е 750 MB)... Тези неща, които ми говорите... малко science fiction ми звучат...
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Тези планове за по 5 лева на месец при вивател и глобул само за съществуващи абонати ползващи други техни услуги ли са или и за нови, защото в сайта им почват от 10 лева плановете. ?

Също така ме интересува този интернет мога ли да го ползвам и на телефона и на лаптопа
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Явно в покритието ти е проблема. Аз съм на Виваком при бързия трафик скороста достига 1-2 МБ , а 14-15 к/с като мине на бавната скорост.

Какви цени, какви скорости... С тоя VIVACOM... 10 лева такса, 12 кб/с, когато съм в лимита (който е 750 MB)... Тези неща, които ми говорите... малко science fiction ми звучат...
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Добре щом на бързия трафик ти е 12 к/с колко ти е на бавния ?
 
Можеш, доколкото и аз съм се интересувал. Идеята е, че дава интернет не само на лаптопа или компютъра, в който влиза USB-то, но и играе роля на рутър. Пръска интернет.

Тук събрах повече интересна информация, която реално ми даде надежда в това устройство и се замислям, когато правя големи почивки насам натам.

Виж тук: http://www.maxtelecom.bg/bg/devices/biscuit-49.html
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Добре щом на бързия трафик ти е 12 к/с колко ти е на бавния ?
2-3 килобайта... колкото да се каже, че имам интернет... не, че може да се ползва за нещо.
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Ужас. Едно време Dial-up модемите бяха с такава скорост. Да сменят флашката.
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

За какво ще го ползваш? ./
Аз в момента съм с 2 "флашки" на Мтел - 12.50 на месец и "неограничен" интернет (2.5 ГБ на макс и после ти го намалят на 128 кб/с). Обхват навсякъде където има гсм обхват.

Ще го ползвам за смартфона и лаптопа, когато пътувам, а и идва лято... отпуски, насам натам да имам качествен интернет ме интересува

Аз съм с Глобул за 5 лева имам 1GB по-бърз и после става бавен. Иначе не е зле, мерил съм го и е към 3-4 мегабита скоростта, но само където има 3G покритие.

И аз така и хич не съм доволен от 3G-то на Globul
 
От: Re: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Можеш, доколкото и аз съм се интересувал. Идеята е, че дава интернет не само на лаптопа или компютъра, в който влиза USB-то, но и играе роля на рутър. Пръска интернет.

Виж тук: http://www.maxtelecom.bg/bg/devices/biscuit-49.html

Е да де но това може да стане основно у нас където и лаптопа/компютъра и телефона са заедно или на близко разстояние.

Но ако съм в парка или в планината само с GSM-а как да използвам безжичния интернет, от флашката едва ли ще стане.

Единствения вариант е директно по 3G мрежата защото флашката не е за телефон въпреки че имам микро USB изход
 
От: Re: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Е да де но това може да стане основно у нас където и лаптопа/компютъра и телефона са заедно или на близко разстояние.

Но ако съм в парка или в планината само с GSM-а как да използвам безжичния интернет, от флашката едва ли ще стане.

Единствения вариант е директно по 3G мрежата защото флашката не е за телефон въпреки че имам микро USB изход

Бисквитката не е флашка, както каза Блинки, към нея могат да се свържат посредством УайФай шест устройства, разбира се трябва да са на близко разстояние от бисквитката.
 
4G бисквитка на MAXTELECOM - MAX TELECOM - WiMAX Технология

[video=youtube;dr4Q_DCju7A]http://www.youtube.com/watch?v=dr4Q_DCju7A&feature=related[/video]

Ето как я позиционират, но според обхвата на сайта им:

maxtelecom.png


но реалността е друга.

Ако трябва да поставям на кантар обхвата на MAXTELECOM и VIVACOM. Бих заложил на втория, определено той има повече ресурс за по-голям обхват на територията на България.
 
От: Re: 4G бисквитка на MAXTELECOM

Бисквитката не е флашка, както каза Блинки, към нея могат да се свържат посредством УайФай шест устройства, разбира се трябва да са на близко разстояние от бисквитката.

Това е ясно, за това питам какъв е варианта да си осигуря безжичен интернет достъп и за телефона и за лаптопа.

Тогава разглеждаме обратния случай да си пусна интернет на телефона защото той е постоянно с мен а когато искам да ползвам интернета на лаптопа да вържа телефона чрез USB кабел към лаптопа.
 
От: 4G бисквитка на MAXTELECOM

mtel-3g.jpg
Това е от 2008.
http://www.mtel.bg/biznes-pokritie
Това е в момента (обикновенно малко се послъгва в тия карти, но горе долу може да придобиеш представа).

Това е ясно, за това питам какъв е варианта да си осигуря безжичен интернет достъп и за телефона и за лаптопа.

Тогава разглеждаме обратния случай да си пусна интернет на телефона защото той е постоянно с мен а когато искам да ползвам интернета на лаптопа да вържа телефона чрез USB кабел към лаптопа.

Има wifi адаптери които могат да се ръгнат в USB-то на лаптопа. Самите адаптери имат 2 режима - Acces point и нормален Wifi адаптер. Ръгаш въпросната флашка, ръгаш въпросния адаптер. Пускаш си въпросния интернет от флашка, нагласяш въпросни адаптер да стане Acces point и да взима нет от флашката. Това ти е варианта (тествал съм го и става). Има и друг вариант. Интернет през сателит. Тогава мъкнеш още един куфар с теб (не помня къде го гледах това) който играе ролята на сателитна чиния. Цените почваха от 100 лв. за 20 мб нет и 50 смс-а. Цената на разговор през сателите телефон беше от сорта на 10 лв. на минута (и по скъпо май). Цената на мобилността в България за момента е скъпа и некачествена в ненаселените места.
 

Горе