5-ят президент на България

?кой? е 5-ият президент

  • Цецка Цачева Данговска - кандидат на ГЕРБ

    Votes: 2 7.1%
  • генерал Румен Георгиев Радев - кандидатура на БСП

    Votes: 10 35.7%
  • Трайчо Димитров Трайков - непартиен, издигнат от РБ

    Votes: 5 17.9%
  • Красимир Дончев Каракачанов - кандидат на ОП - (Обединени Патриоти)

    Votes: 3 10.7%
  • Ивайло Георгиев Калфин - кандидат на АБВ

    Votes: 1 3.6%
  • Светослав Емилов Витков

    Votes: 0 0.0%
  • Веселин Найденов Марешки

    Votes: 5 17.9%
  • Велизар Пенков Енчев

    Votes: 1 3.6%
  • Жорж Ганчев Ганчев

    Votes: 1 3.6%
  • Николай Йорданов Банев

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    28
  • Poll closed .
От уважение към личния живот на Блинки няма да навлизам в дълбоки "спорове". Ако ще се чувстваш лично доволна с тезата си, смятай я за вярна. И човека, който почна да се държи арогантно си точно ти, но си поправи набързо мнението, нали? :) Аз не определям хората по позицията, от когато са регистрирани тук. Определям човека по това как се държи, какво му е отношението с другите, помага ли и т.н. Ако ще да е регистриран тук от преди седмица, а е "човек" ще имам уважение към него, както и към други хора от форума тук. Но не очаквай същото уважение и за теб, по-точно към публикацията ти, нямам нищо против самата теб.
Не се обясявай повече. Следващият път като се осереш и те погнат, няма да получиш защита от мен, дори да си прав.

Коригирах обръщението, защото ти каза, че не ти е приятно. Не влагах лоши чувства в него, но реакцията ти обърна диалога в махленска свада, което ми е крайно неприятно, въпреки че не бягам от конфронтации. Край по въпроса
 
Щом страстите отшумяха, ето да си репостна имиджа

16174444_1429604670384665_6197400344788016476_n.jpg
 
На предишния му иззеха доста правомощия.
Остана му единствено да се дърви на Русия с два самолета и един стадион армия и да хвали САЩ. А, и да чете НГреч! :D
На новия едва ли ще му върнат правомощията на по-предишния поне. Но поне НГреч му е сигурна. Така де - надявам се и това да не му вземат.
Това му наливам в празната кратунка на дечкото, ама той още си реве, че Магарешки не е станал президент, та да го оправи.
 
Щом страстите отшумяха, ето да си репостна имиджа

Пак не схващам тезата ти. Тая снимка се въртя тук бая време след изборите. На какво се дължи изваждането ѝ от нафталина? :) Приликата е забавна, да...
 
Ако ще модерираш го прави като хората, бате. ;) Селективната ти модерация ми е добре позната. Към мен винаги си бил особено благосклонен. Жив и здрав.
А вие като ще се храните, го правете малко по дискретно. ;) Малко по-меко си влизайте.
 
А вие като ще се храните, го правете малко по дискретно. ;) Малко по-меко си влизайте.
Мекото влизане не е хранене, а любов между възрастни хора. ;) Кажи, защо не модерира всичко, противоречащо на добрия тон?
 
Мекото влизане не е хранене, а любов между възрастни хора. ;) Кажи, защо не модерира всичко, противоречащо на добрия тон?
Дано не го вземеш лично, но като гледам по думите само теб ще трябва да модерирам. Някой друг с пикльо и подобни не видях, ако съм изпуснал (а сигурно съм, защото темата не е от най-интересните за мен) дай ми репорт. :)
 
От тази уики виждам 22. Без да пише колко стават за бой.
Без да ровя много, гошо ми вади това:
Тъй като България е членка на НАТО, изграждането и развитието на Въоръжените сили на Р. България се основава на няколко принципа, които се възприемат от политиците и военните като базови. Първият е ИНТЕГРАЦИЯ. Има се предвид интеграцията на силите на НАТО и на ЕС. Или принципът нашите бойни формирования, цели, задачи и способности на въоръжените сили да са уеднаквят с тези на НАТО. Това е превърнато във водещ принцип. Според този водещ принцип ИНТЕГРАЦИЯТА, бойните ни самолети, които са руски, трябва да се сменят със западни. Интеграцията на въоръжените ни сили не може да стане, докато имаме бойни изтребители МиГ 29 и МиГ 21. Те трябва да бъдат изведени от строя и подменени със западна техника. Така както бяха изведени от строя двете модификации МиГ 23 през 2003 г. Те бяха изведени, за да се интегрираме, но не бяха подменени с нови, защото България няма пари за нови. За това пък сме членка на НАТО. През 1998 г. бяха затворени 4 авиобази на територията на България, за да се интегрираме в НАТО. В Габровница, Балчик, Узунджово и Щръклево. Две години по-късно е затворена и авиобазата в Стара Загора. През 2001 г. затварят врати авиобазите в Добрич, Равнец и Чешнегирово. През 2003 г. е затворена и авиобазата в Доброславци. 9 авиобази са закрити у нас в рамките на 5 години, за да може да се интегрираме с НАТО. Според Стратегическата концепция за отбраната и сигурността на страните членки на НАТО, приета в Лисабон, изграждането и развитието на Въоръжените сили на Република България е създаване на военен потенциал за гарантиране на сигурността на държавата. След 1989 г. под диктовката на западните сили страни членки на НАТО България започва снемането от въоръжение на 400 бойни самолета, за да остане днес с 15, и затваря 9 авиобази.
България днес разполага с 15 изтребител Миг 29. От тях летят само 8. 14 щурмови самолета СУ – 25. От тях само три са в състояние да излетят. 12 МиГ – 21, от които не всички летят; 3 транспортни самолета – Спартан. 12 вертолета Кугър, които нямат бойно оборудване и де факто са беззащитни като гълъбите на мира, както гласеше шегата в тези среди. 6 бойни вертолета Ми – 24, от които нито един не лети, защото ги чака генерален ремонт. Авиацията ни разполага и с няколко тренировъчни летателни машини. 6 американски хеликоптера Бел. 10 учебно тренировъчни самолета L – 39, като не всички летят. И няколко тренировъчни самолета Пилатус. Общо Българските ВВС разполагат с не повече от 15 – 20 бойни самолета, чиято подмяна стои на дневен ред повече от 10 години.

Само за сравнение през 80- те години Българските ВВС разполагат с 224 МиГ – 21; 90 – МиГ 23; 4 МиГ – 25; 22 МиГ – 29; 23 СУ- 22; 31 СУ – 25; или общо 400 бойни самолета. Към тях трябва да добавим и 44 бойни хеликоптера Ми-24 и 18 Ми- 8.


Колкото и да се редуцират горните числа (щото са на Атака), бойна авиация нямаме.
Освен ако не хвърляме ръчни гранати от транспортните хеликоптери, както навремето при Одрин.
 
Ти за война ли се готвиш? Щото аз предпочитам да даваме пари за технологии и ИТ, вместо за самолетчета? И нула да имаме, положението ще е същото, по-добре парите да се хвърлят на място, където парите могат да се възвърнат.
 
Ти за война ли
Спора бе дали имаме бойна авиация.
За мен войната е безсмислено нещо. Но нямаме подкрепата на света като за Швейцария. Нито ЕС, нито НАТО биха свършили нещо, ако някой реши да си вземе нещо от нас със сила.

И още нещо - там, отдето си взел горната таблица, пише следното:

От 12-те закупени преди време нови вертолети „Кугър“ към 2013 г. летят само два, тъй като липсват средства за инспекция на останалите десет машини. От 6-те съветски бойни вертолета Ми-24 нито един не е годен за полети, тъй като всички подлежат на генерален ремонт. Всичките шест вертолета БЕЛ-206, първата западна техника закупена за ВВС през 1999 г. и използувана главно за подготовка на младия летателен състав, са неизправни и не могат да летят. От 16-те съветски изтребителя МИГ 29 летят 8 и те са ангажирани в международната програма за охрана на въздушното пространство „Еър полисинг“. От 14-те щурмови СУ-25 7 или 8 са в състояние да се издигнат във въздуха.

Ако го беше прочел, можеше да си спестиш безсмисления скрийншот с числа. ;)
 
дай ми репорт. :)
Смех! Няма случай в тригодишното ми присъствие във форума, в който да си реагирал адекватно на мой репорт. Няма и да има, така че какъв е смисълът? Не си обективен, Блинки, а си не само модератор, но и собственик, което те задължава още повече да бъдеш справедлив към всички. Дали го приемам лично? Не, въпросът е принципен,а ти не си. Можеш да ми чупиш китки, да ми гънеш кунки и да се измъкваш витиевато, но това не те прави дипломатичен, а безхарактерен. Ти имаш лично отношение към мен - не аз към теб, но пък това ме стимулира да си отстоявам позицията още повече.

Проблемът не е в силата на конкретния израз, а в това дали се опитваш да върнеш добрия тон, премахвайки всички обръщения, целящи да обидят опонента. Във форума все още стоят много по-обидни изрази от ''пикльо'', насочени срещу мен, които, дори след неколкократни мои репорти, съвсем тенденциозно не си премахнал. ;)

Хубав ден на всички и съжалявам за избухването снощи. Честна скаутска, нямах никакво желание да влизам в ''акция'' - заклевам се, но понякога нещата ми се получават много добре в тази посока. :D:D:D
 
Хубав ден на всички и съжалявам за избухването снощи. Честна скаутска, нямах никакво желание да влизам в ''акция'' - заклевам се, но понякога нещата ми се получават много добре в тази посока. :D:D:D

stop_posting.png
 
Смех! Няма случай в тригодишното ми присъствие във форума, в който да си реагирал адекватно на мой репорт. Няма и да има, така че какъв е смисълът? Не си обективен, Блинки, а си не само модератор, но и собственик, което те задължава още повече да бъдеш справедлив към всички. Дали го приемам лично? Не, въпросът е принципен,а ти не си. Можеш да ми чупиш китки, да ми гънеш кунки и да се измъкваш витиевато, но това не те прави дипломатичен, а безхарактерен. Ти имаш лично отношение към мен - не аз към теб, но пък това ме стимулира да си отстоявам позицията още повече.
Не съм много сигурен кой към кого какво отношение има, но никога не съм използвал епитети срещу теб, докато ти го правиш, а после излиза, че аз съм с кофти отношение. Как става това, не знам. По действията съдя, не по кармата. :)

Влизаш рязко, няма лошо, това е стила ти явно, но при положение, че използваш епитети и нарицателни към потребителите не е ОК. Обективността ми се свежда единствено до това дали се нарушават правилата и има ли злоупотреби. Кои по-точно твои репорти не съм уважил? Защото преценяваме двама тук, решенията не се взимат по симпатии, а както споменах на база правилата на форума. И пак не знам как стигнахме до този разговор? :) Дай да видя кои са тия изрази срещу теб и ще ги премахна, ако има такива, но мисля, че грубите неща са модерирани. Просто наистина няма да е Ок иначе. Нямам лични отношения към никого. Помагал съм на всеки, които ми е писал, както и съм банирал всеки, които е минавал много грубо границата тук. Личните неща са ако сме любовници или имаме някакви дълбоки чувства..... :) :) :)
 
Блинки, сам предизвикаваш епитетите към себе си с безхарактерната си модерация. С тенденциозното си отношение, често именно ти си причина за конфликтите и нарушаването на добрия тон. Няма да ти давам примери за невземане на отношение към мои репорти. Факт е, че по нито един от тях не е реагирано, включително по последния в темата на darkenergy, където ставаше въпрос за интересите на утвърден и полезен потребител, а не за моите.
Както и да е... радвам се, че изяснихме нещата, а именно - ти не ме кефиш с необективната си модерация. Аз не те кефя по много причини, но нямаш топките да си го признаеш. ;)

Хубав и успешен ден на всички.

п.с. можеш да премахнеш цялата тирада от вчера и днес, която не е по темата. Това само ако наистина държиш на правилата на форума и съблюдаваш тяхното спазване, разбира се. ;)
 
Хубав и успешен ден на всички.

п.с. можеш да премахнеш цялата тирада от вчера и днес, която не е по темата. Това само ако наистина държиш на правилата на форума и съблюдаваш тяхното спазване, разбира се.
;)

След дъжд качулка..
 

Горе