5-ят президент на България

?кой? е 5-ият президент

  • Цецка Цачева Данговска - кандидат на ГЕРБ

    Votes: 2 7.1%
  • генерал Румен Георгиев Радев - кандидатура на БСП

    Votes: 10 35.7%
  • Трайчо Димитров Трайков - непартиен, издигнат от РБ

    Votes: 5 17.9%
  • Красимир Дончев Каракачанов - кандидат на ОП - (Обединени Патриоти)

    Votes: 3 10.7%
  • Ивайло Георгиев Калфин - кандидат на АБВ

    Votes: 1 3.6%
  • Светослав Емилов Витков

    Votes: 0 0.0%
  • Веселин Найденов Марешки

    Votes: 5 17.9%
  • Велизар Пенков Енчев

    Votes: 1 3.6%
  • Жорж Ганчев Ганчев

    Votes: 1 3.6%
  • Николай Йорданов Банев

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    28
  • Poll closed .
Сори за коментара ми, но ако нереална цена означава нормална и по-евтино, то май не сме на един език с теб. Как така ще разрушиш пазара? Какъв пазар има тук, като при положение, че бензиностанциите във Варна и другите градове, в които има негови обекти свалиха и пак печелят

Нереална за сегашното ниво на пазара... да виждаш другите да свалят значително цените си? Явно не могат да си го позволят. Как ще разрушиш пазара? Подбиваш цената системно и дълго време, конкурентите ти не могат да оцелеят при дадените цени и приключват (след като са загубили голяма част от клиентите си). Марешки остава на пазара с няколко негови "алтернативи" и той държи 90% от клиентите. Това нито е конкуренция, нито е пазарен механизъм. Освен това, сигурно много хора не знаят, че в неговите аптеки цените са по-ниски, но не щото не работи на печалба. Просто продават лекарства-заместители. Ако например им искаш асприн, те ще ти предложат негова алтернатива. И понеже пенсионерите си дават рецептата, изобщо не разбират, че са получили въпросните заместители. Също така, доста хора говорят за това, че лекарствата са реплики и не идват от официалния източник.

Интересно ми е колко време след изборите цените му ще тръгнат нагоре.
А за методите му да държи в подчинение неговите работници, въобще няма да се спирам. БТВ, повечето от тях работят на минималната заплата. Изключвам фармацевтите.
 
Последно редактирано:
Относно монопола, няма как да избие цялата конкуренция, и да останат само бензиностанции марешки, че после да ти вдигне цената на 5 лева литъра.

Целта не е да вдигне цената, а да оноди и скрепи своя бизнес. Лесно се правят обекти, чиито реален собственик и финансов подкрепител да е Марешки. Що да не направи няколко обекта Марешки и още толкова с други имена и привидно непознати лица, но с неговата финансовата подкрепа. Тогава ще коли и беси.

А казваш да помогнел на българите като стане президент? Ами той е полезен в бизнеса, що ни е да е президент? И другото... някак не ви ли се струва конфликт на интереси - да си президент и собственик на голяма бизнес верига?
 
Абе в този форум верно пишат хара без понятие по темата ...
От това
не могат да си го позволят
и наличието на картел, вече и според тъпото КЗК има огромна разлика.

Как не могат ми и чудно след като в цяла Варна само след 1 бензиностанция буквално на повече от 10 км радиус на Марешки цените падат с десетки стинки? Марешки просто разбива картела, какво е толкова трудно да се разбере?

Според теб каква беше причината петрола от 100 долара да падне до 30 за по-малко от година и половина? Една от основнияте причини е че Саудитска Арабия разби картела на ОПЕК с нейното си решение и всичко почна да се рути - нали затова се нарича картел - за да не се налага да свалят цените, другото със спад на цените му се вика свободен пазар.
 
Нереална за сегашното ниво на пазара... да виждаш другите да свалят значително цените си? Явно не могат да си го позволят. Как ще разрушиш пазара? Подбиваш цената системно и дълго време, конкурентите ти не могат да оцелеят при дадените цени и приключват (след като са загубили голяма част от клиентите си). Марешки остава на пазара с няколко негови "алтернативи" и той държи 90% от клиентите. Това нито е конкуренция, нито е пазарен механизъм. Освен това, сигурно много хора не знаят, че в неговите аптеки цените са по-ниски, но не щото не работи на печалба. Просто продават лекарства-заместители. Ако например им искаш асприн, те ще ти предложат негова алтернатива. И понеже пенсионерите си дават рецептата, изобщо не разбират, че са получили въпросните заместители. Също така, доста хора говорят за това, че лекарствата са реплики и не идват от официалния източник.

Интересно ми е колко време след изборите цените му ще тръгнат нагоре.
А за методите му да държи в подчинение неговите работници, въобще няма да се спирам. БТВ, повечето от тях работят на минималната заплата. Изключвам фармацевтите.
Как така нереални. Тук малко ли се пускаше статистики как вървят цените на горивата в други държави с други стандарти, с не може би по-добро гориво? Точно ОМВ, Лукойл и Шед на не могат да оцелеят, съмнявам се. И кой е казал, че те определят реалната цена на горивото? Щом някой си е позволил да го направи, и все още е на пазара значи има нещо. И това нещо определено не е в много реалистичните цени.

И след изборите да тръгнат нагоре, то реално пазара ще го постави на мястото си, никой по никакъв начин не е задължен да купува от определени места. Нали? Все пак е свободен пазар, а не нещо друго?
 
Как така нереални. Тук малко ли се пускаше статистики как вървят цените на горивата в други държави с други стандарти, с не може би по-добро гориво? Точно ОМВ, Лукойл и Шед на не могат да оцелеят, съмнявам се. И кой е казал, че те определят реалната цена на горивото? Щом някой си е позволил да го направи, и все още е на пазара значи има нещо. И това нещо определено не е в много реалистичните цени.

И след изборите да тръгнат нагоре, то реално пазара ще го постави на мястото си, никой по никакъв начин не е задължен да купува от определени места. Нали? Все пак е свободен пазар, а не нещо друго?

Аз говоря само за БГ. Изобщо не намесвам глобалното положение. И съответно за възможностите на бг бизнесите.
 
Аз говоря само за БГ. Изобщо не намесвам глобалното положение. И съответно за възможностите на бг бизнесите.
Е как така, да не би да сме по-богати от европейците ли. И то в държави като Австрия, Испания? :)
С кой да ги сравняваме тия "реални" цени, ако не със световните пазара и повлияващите се от тях стокови пазари на нефта? :)
 
Е как така, да не би да сме по-богати от европейците ли. И то в държави като Австрия, Испания? :)
С кой да ги сравняваме тия "реални" цени, ако не със световните пазара и повлияващите се от тях стокови пазари на нефта? :)

Зависи от изкупната цена, от конкуренцията у нас и т.н. Зависи кой доставя и т.н.
Това, което казвам е, че не вярвам на чистите намерения на Марешки в перспектива.
Ако беше такъв добряк, нямаше да измъчва хората, работещи за него... да им дава 450 лв. на кръст и т.н...

Далеч е от този добър герой, за когото говорите.
 
Аз също не мисля, че е модерният Робин Хут, но изглежда в момента някак успява да даде нещо повече от останалите, което е доста добра стратегия. При положение, че другите не са направили грам нищо за обществото са определено крачка назад. ;) Нали? Колкото до заплатите, които раздава, там нищо не мога да кажа, но и като гледам какво е положението по аптеките, не мисля, че някой ще си направи и труда да отиде за повече. А и обслужването е може би идея по-зле от останалите аптеки, в които съм ходел. ;) Какво очакваш да плаща. :)
 
Аз също не мисля, че е модерният Робин Хут, но изглежда в момента някак успява да даде нещо повече от останалите, което е доста добра стратегия. При положение, че другите не са направили грам нищо за обществото са определено крачка назад. ;) Нали? Колкото до заплатите, които раздава, там нищо не мога да кажа, но и като гледам какво е положението по аптеките, не мисля, че някой ще си направи и труда да отиде за повече. А и обслужването е може би идея по-зле от останалите аптеки, в които съм ходел. ;) Какво очакваш да плаща. :)

Познавам хора, които работят ... казвам, че като е направил толкова много и иска да прави, защо не им дава достойни заплати? В някои обекти работят и събота, но не им доплащат. А иначе, като дойдат избори им нарежда да гласуват. Строява ги баш като комунист, че даже и задава планове да намерят други хора, които да си дадат вота.
Не го харесвам този човек.

А другите...? За тях нищо не знаем.:D
 
В крайна сметка ... идват и си заминават :) Както предните, така ще е и със следващите! Който се е научил да оцелява, ще намери начин да го прави и занапред! Ако чакаме някой да дойде и да ни направи богати, или достойни ... това няма да се случи никога :)
Гласувам за себе си! Точка :D
 
Познавам хора, които работят ... казвам, че като е направил толкова много и иска да прави, защо не им дава достойни заплати? В някои обекти работят и събота, но не им доплащат. А иначе, като дойдат избори им нарежда да гласуват. Строява ги баш като комунист, че даже и задава планове да намерят други хора, които да си дадат вота.
Не го харесвам този човек.

А другите...? За тях нищо не знаем.:D

Какво означава достойна заплата ... колко според теб трябва да взима продавач/касиер или момче за всичко в една аптека или, в който и да е бизнес?
Защо примерно не взима един общак, колкото senior IT - нима едната е не по-малко достойна от другата професия?
 
Последно редактирано:
Познавам хора, които работят ... казвам, че като е направил толкова много и иска да прави, защо не им дава достойни заплати?

Любимото ми неопределено и напълно субективно словосъчетание "достойни заплати" :D:D:D
 
Познавам хора, които работят ... казвам, че като е направил толкова много и иска да прави, защо не им дава достойни заплати? В някои обекти работят и събота, но не им доплащат. А иначе, като дойдат избори им нарежда да гласуват. Строява ги баш като комунист, че даже и задава планове да намерят други хора, които да си дадат вота.
Не го харесвам този човек.

А другите...? За тях нищо не знаем.:D
Двойните заплати се дават при положение, че хората има някакво развитие, оправдават този разход "двойна заплата" и са я заслужили. Два пъти съм влизал в негови аптеки и честно казано мисля, че хората там, ако не са доволни от сегашното си заплащане, е възможно да си намерят друга работа в същата сфера. Имам познати работещи по аптеки и с годините в момента си взимат не лоши заплати, имайки предвид и факта, че зад тези каси трябва да седят магистри по фармация. ;)
А това не е като да го завършиш и да не може да си намериш нещо за над 800 лева стартово. Поне съдя по мои познати, които са в тази сфера. Но ако си забелязал има по-голямата част от продавачите са му баби и лелки, които определено за тях това е последната спирка в кариерата им. Поне на мен такова впечатление ми прави. Правя реално сравнение, защото до нас има една Медея пълна с млади и доста дружелюбни хора и една Марешки, с яко застаряващ персонал. ;)

Но темата малко се измества в друга насока. Факт е, че човека явно разбира от бизнес, знае кое как да направи, има зад гърба си хора и всичко това до някаква степен играе за него. Вече сам е тръгнал да бори и политиката. Ако не се лъжа, а аз не се, преди това беше лидер на Либерален алианс, която партия така и не разбрах какво се случи.
 
Правя реално сравнение, защото до нас има една Медея пълна с млади и доста дружелюбни хора и една Марешки, с яко застаряващ персонал. ;)

Но темата малко се измества в друга насока. Факт е, че човека явно разбира от бизнес, знае кое как да направи, има зад гърба си хора и всичко това до някаква степен играе за него. Вече сам е тръгнал да бори и политиката. Ако не се лъжа, а аз не се, преди това беше лидер на Либерален алианс, която партия така и не разбрах какво се случи.

И аз съм забелязал същото за Медея. А защо според теб е застаряващ този персонал? Наемат пенсионери - магистри, които да им "вършат" работа, за да са легални. Черната работа я вършат тези дето са в стаичките, а не зад касата.

Достойна заплата е такава, която да отговаря на работа 6 дни в седмицата. А също така, тия хора, които работят като продавачи или т.н, всъщност имат много повече задължения - проверка на рецепти, обработване на книжки и т.н. Което по принцип е работа на фармацевтите.

За мен това не е бизнес разбиране... а тарикатлък. Същият тарикатлък е присъщ и за други аптеки, но само Марешки има амбиции в политиката.

Не коментира - не мислиш ли, че е в конфликт на интереси?
Че тя тая партия, предполагам си я има и сега? Сайтът им не е актуален за всеки случай :D
 
Колко трябва да е това заплащане? Говори в цифри щом е толкова ясно определението.

Ако приемем, че тези хора работят 6 дни в седмицата и проверяват рецепти и т.н..според мен трябва да е 650-1000 лв., съответно според работата, която вършат.

Имай предвид, че 420 лв е минималната.. като я освободиш от данъци е 300 лв. Също така ако получават 650 лв, това значи, че парите са 500 , щото ги осигуряват на минималната.
 
Чок гюзел, ще се ходи до там. Марешки президент! :D
 
Значи, според тукашното гласуване, генерал Радев и Марешки ще са на балотаж.
Извинявайте, но това е против всякакви социологически проучвания, или има грешка или непредвиден наказателен вот.
 

Горе