ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

http://webmilen.com !!Вън, интернета си е наш!!

Предпочитам Younotepad за да помогна на колегата отколко тъпия фейс!
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Таз Сопа ми се чини, че е по-дебела от американската.

Очаква ли се ACTA blackout vol.2 ?
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Приемането на тези закони си има ясна цел и тя не е насочена срещу опазването на авторските права, а е насочена към увеличаването на приходите на сайтове като Фейсбук например
Бъркаш. Точно сайтове като Фейсбук ще бъдат най-засегнати. Тези закони и международни споразумения са насочени срещу сайтовете, които разчитат на съдържание, генерирано от потребителите. Отговорността за каченото от потребителите съдържание се прехвърля изцяло върху собствениците на сайтовете и точно в това е проблемът. Megaupload го затвориха по същите причини.
 
От: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

http://webmilen.com !!Вън, интернета си е наш!!

Предпочитам Younotepad за да помогна на колегата отколко тъпия фейс!

Ценя много мнението ти. Въпреки, че сайта е много малък и нов. Благодаря ти за подкрепата.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Идеите за патентни и авторски права като цяло са добри, но не и когато авторските права траят с десетилетия и когато някой може да патентова майка ти. Това е извращение на иначе добри идеи. Съмнявам се ACTA да мине изобщо. Най-много да се преустрои/редактира и просто да предефинира сегашните действащи закони.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Жалки сме и това ме натъжава страшно много. Борехме се за сащ а не се борим за нас си а си казваме "е то няма да мине"! Докога братя Българи ще търпим това?:(
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

ACTA или как се обират човешки права

Вероятно не знаете какво e ACTA. На български акронимът би се превел „Търговско споразумение за борба с фалшифицирането. Много за него е забулено в тайна. В основите си би трябвало да защитава интелектуалната собственост и да спре ментета на световен мащаб. Такъв механизъм срещу фалшивите стоки в известна степен наистина е нужен. Всичко би било наред, ако обаче три очевидни заплахи не бяха налице:

•ACTA далеч не се ограничава само до ментетата, а възприема доста широка дефиниция на „кражба“ в интернет

•ACTA практически не позволява на отделните държави да формират собствени закони и предвижда затвор за дребни нарушения като слушане на пиратска музика

•ACTA се обсъжда изцяло в тайна без обществени дискусии и неправителствени организации

Надали сте чули нещо за това в медиите – просто всички си мълчат очаквайки официална реакция на кабинета. След подробен анализ си проличава, че възможностите за ограничаване на свободното изразяване в мрежата са дори по-сериозни от тези на SOPA и PIPA. Това бяха проектите, срещу които се надигна огромен отпор както в щатите, така и по цял свят. Кой би предполагал, че зад ъгъла дебне „Големият Брат“ на тези проекти – ACTA.

Тук не говорим просто за спиране на торенти! Този договор задължава всички държави да предоставят на мултинационалните корпорации всякаква лична информация за предполагаеми престъпници и действа извън всякаква легална рамка и разбирания на отделните страни. Наказуеми са както тези, които „крадат“ интелектуална собственост, така и онези, които пренасят информацията – като интернет доставчици и hosting компании.

Ето и лошата новина – България вече е подписала споразумението. Това стана вчера в Токио, като посланика ни е бил упълномощен от кабинета на 11. януари. За жалост, не съм запознат с процедурата на одобрение, но се надявам да трябва ратификация от парламента, за да имаме шанс да го спрем.

Европейският парламент вече е излязъл с резолюция против ACTA, но въпреки това Комисията е сложила подписа си в Токио.През юни се очаква да бъде внесен за ратификация в Евро парламента и точно там ще трябва да бъде отхвърлен, за да спрем това безумие. Пейо съобщи, че дори докладчикът им днес е подал оставка в знак на протест срещу тайното придвижване на всички решения и умишленото избягване на всякаква прозрачност.

В Полша имаше масови протести срещу това, че страна им е подписала. У нас, както и в много други държави, дори не сме чували за него. Приоритетът сега е да проверим дали не късно да го спрем, как можем да го спрем, кой и защо е решил да се подпише това от името на България. До няколко седмици трябва да започнем да пишем на депутатите и евро-депутатите ни да гласуват против споразумението.

Ако си мислите, че отпорът срещу SOPA е бил пресилен, то той въобще няма да бъде достатъчен за това, което ни готвят сега.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

В коментарите на yurukov.net

2369785696.jpg
Ето кой е подписал ACTA в Япония – Любомир Тодоров – посланикът ни там. Наредено му е, но все пак неговият подпис ще седи под споразумението.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Бъркаш. Точно сайтове като Фейсбук ще бъдат най-засегнати. Тези закони и международни споразумения са насочени срещу сайтовете, които разчитат на съдържание, генерирано от потребителите. Отговорността за каченото от потребителите съдържание се прехвърля изцяло върху собствениците на сайтовете и точно в това е проблемът. Megaupload го затвориха по същите причини.

Не си ми прочел вероятно доводите, които давам по-надолу в коментара. Сайтове като фейсбук ще спечелят от трансферирания трафик и ясно съм обяснил в предния си пост...

Щом безумията нямат край, нека забраним и ножовете и ножиците в къщи, да не би случайно да убием някой с тях или да засегнем нечии права. Тези закони са просто лишени от разум. Когато искат да осигурят защита на авторите, не бива да игнорират правата на други хора. Парадоксите нямат край и помнете ми думата, този закон нищо чудно да бъде приет, всичко е едно представление, което ще налее много мръсни пари в нечии джоб(както впрочем направи предизвиканата икономическа криза)
 
Последно редактирано:
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Тъй като си говорим какво ли не, редно е да погледнем текста на роден език:
http://register.consilium.europa.eu/pdf/bg/11/st12/st12196.bg11.pdf
Вече започнах да го чета и за момента голяма част от него ми се струва с препоръчителен характер. Има добри идеи за гражданските дела. Явно още не съм стигнал до милиционерската намеса.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Честно казано не разбирам защо всички толкова рипат срещу АКТА СОПА ПИПА и други ХХХ-звучащи (поне на български език) инициативи. Въпреки и точно заради гадния си глобален цензузираш привкус, подобни юридически недоносчета ще си останат само на хартия и едва ли ще доведат до нещо в реалния ни живот. Ако пък (не) дай си Боже доведат, то ще изиграят изключително положителна роля в трансформирането на Интернета от първо поколение, на който в момента всички се възхищаваме, в (Нещо)нет от второ поколение, изцяло децентрализиран, и на практика неконтролируем от акта, който иска да пипне сопата.
 
От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

PirateBees - We are Coming Soon!

Остават 63 дни до появата на новата междугалактическа файл шеринг програма чийто сървъри никой не знае къде са, най-вероятно на друга планета или в Латвия.

What exactly is piratebees.com

They say it is a filesharing cyberlocker like Megaupload etc.,only run by pirates who won't comply with any delete demands by copyright owners and it will be using servers only in Latvia which has no extradition treaty with the USA MEANING THEY CAN GET AWAY WITH IT LEGALLY.


[video=youtube;C_EK-2HKPZ4]http://www.youtube.com/watch?v=C_EK-2HKPZ4&feature=youtu.be&hd=1[/video]

Само с покани, записвайте се от рано да не останете на сухо::!:
 
Re: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Тъй като си говорим какво ли не, редно е да погледнем текста на роден език:
http://register.consilium.europa.eu/pdf/bg/11/st12/st12196.bg11.pdf
Вече започнах да го чета и за момента голяма част от него ми се струва с препоръчителен характер. Има добри идеи за гражданските дела. Явно още не съм стигнал до милиционерската намеса.

ти нали не очакваш да видиш черно на бяло "и биете до посиняване ... 10 години строг тъмничен затвор ... избождане на очите и отрязване на езика"

функцията на споразумението е да очертае рамката, която ще се следва после от всички държави. Когато има принципно одобрение на цензурата е много трудно да твърдиш, че не ти допада начина, по който тя се прилага

В частност нашата страна - както знаем от време оно ония в Москва/Брюксел/Вашингтон като пръднат нашите се осират, мога само да предполагам как ще се прилагат разпоредбите у нас. Примери за избирателната работа на службите има повече от резултатите в гугъл.
 
От: Re: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

ти нали не очакваш да видиш черно на бяло "и биете до посиняване ... 10 години строг тъмничен затвор ... избождане на очите и отрязване на езика"

функцията на споразумението е да очертае рамката, която ще се следва после от всички държави. Когато има принципно одобрение на цензурата е много трудно да твърдиш, че не ти допада начина, по който тя се прилага

В частност нашата страна - както знаем от време оно ония в Москва/Брюксел/Вашингтон като пръднат нашите се осират, мога само да предполагам как ще се прилагат разпоредбите у нас. Примери за избирателната работа на службите има повече от резултатите в гугъл.
Мисля, че съм достатъчно правно грамотен за да правя разлика между граждански и наказателни дела.
В първото доказването е в тежест на оплакващия се (ищецът). Във връзка с ACTA-та мернах нещо притеснително в тази насока. Препоръчва се в местното законодателство да има мерки да се предоставя информация за всички участници в споделянето. Тук може да се навлезе в нарушения на законите за Електронните Съобщения, както е и възможно да се навлезе в нарушение на закона за Специалните Разузнавателни Средства. Възможно е да се нарушат и човешките права в частта лична неприкосновенност и тайна на кореспонденцията.
При втория вариант само на теория тежестта на доказването е у полиция и прокуратура, но всъщност доказване не е нужно, тъй като позволените принудителните мерки са толкова силни и почти необжалваеми, че след тях наказание не ти е нужно.
 
От: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

PirateBees - We are Coming Soon!

Остават 63 дни до появата на новата междугалактическа файл шеринг програма чийто сървъри никой не знае къде са, най-вероятно на друга планета или в Латвия.

What exactly is piratebees.com

They say it is a filesharing cyberlocker like Megaupload etc.,only run by pirates who won't comply with any delete demands by copyright owners and it will be using servers only in Latvia which has no extradition treaty with the USA MEANING THEY CAN GET AWAY WITH IT LEGALLY.


[video=youtube;C_EK-2HKPZ4]http://www.youtube.com/watch?v=C_EK-2HKPZ4&feature=youtu.be&hd=1[/video]

Само с покани, записвайте се от рано да не останете на сухо::!:

За да има успех този сайт сигурно трябва и огромно количество запази от песни и т.н. документи да има ,информация.. някой пак ще спечели гиотре пари.. може и да работа на тези които спряха мегауплоад , спряха го всека го използват за печелене на пари пак огромно количество трафик , пак ще се купува много платени акаунти т.н. иначе от къде такава голяма реклама.. че толкоз известен да стане.. ясно е че се наливат пари.. аз ако си направя такъв сайт сигурно близките 5 години 10 000 човека няма докарам..
 
Re: От: Re: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Мисля, че съм достатъчно правно грамотен за да правя разлика между граждански и наказателни дела.

В такъв случай няма да имаш никакъв проблем с разбирането на написането в Четвърти раздел и конкретно чл. 24 - за тези, които ги мързи да четат всички общи приказки извадено от контекста "всяка от страните по споразумението предвижда санкции, които включват лишаване от свобода и/или глоби, достатъчно големи, за да послужат като възпиращо средство за извършването на бъдещи нарушения"

Тъй като това е Споразумение все още може да си се тълкува изключително широко. например т.1 от чл.23 може да се тълкува и така:

Условие:
"Имам сайт, в който потребител е качил клип на песен с авторски права. На сайта си имам реклами т.е. печеля от него"

Задача: Имаме или нямаме "пиратство на авторски или сродни на тях права в търговски мащаби"

Звездичка за повишена трудност - Какъв ли ще да е размерът на цитираната икономическа изгода за да се счита, че извършвам търговска дейност. "За целите на настоящия раздел дейностите, развивани в търговски мащаб, включват поне извършването на търговска дейност с цел извличането на пряка или непряка икономическа или търговска изгода. "

Unwise, не мога да те разбера:
- опитваш се да оправдаеш въвеждането на АСТА
- опитваш се да успокоиш сам себе си, че няма нищо страшно и искаш да се убедиш, че анимациите в сайта ти не могат да ти докарат такава беля на главата

По принцип създаваш впечатление на пич
 
От: Re: От: Re: От: ACTA е приета (вдъхновител на SOPA)

Unwise, не мога да те разбера:
- опитваш се да оправдаеш въвеждането на АСТА
- опитваш се да успокоиш сам себе си, че няма нищо страшно и искаш да се убедиш, че анимациите в сайта ти не могат да ти докарат такава беля на главата

По принцип създаваш впечатление на пич
За разлика от SOPA-та този закон мина тихичко. Мнения по въпроса колко искаш и особено от хора, които са чули-недочули и си нямат идея за какво става въпрос. Ето защо реших да се позачета повече. Все още не съм изчел целия текст на споразумението. За разлика от болшинството аз не гледам нещата на чернобял телевизор. Има и добри предложения, тъй като авторите трябва да се подкрепят за да не умрат от глад. Лошото е, че покрай тези идеи се пробутват неща от сорта на предоставяне на информация за потребителите си без да са обвинени в нещо (т.е. съучастие от твоя страна в шпионаж), мерки за презумпция за виновност макар казно по заобиколен път и търсене на групова отговорност, което е в противоречие с наказателното ни право.
А иначе аз себе си няма какво да успокоявам. Запознат съм действията на родната милиция в първо лице и знам какво ти се случва ако те поръчат. За целта не е нужно да си виновен. Дори не е нужно и да те обвинят в нещо. Модата на "виновен до доказването на противното" е остаряла. Новата мода е "наказан без право на доказване на противното". Много такива идеи бяха вложени в SOPA-та, но дори и без нея тези методи бяха използвани макар и частично срещу Megaupload. Не казвам, че Megaupload са светци или обратното, но налагане на наказание предварително без да са изслушани от съд не е в тон с идеята за справедлив съдебен процес с презумпция за невинност.
 

Горе