Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Това да се правиш на незнаещ за съжаление не ти върши АБСОЛЮТНО никаква работа, дори напротив - вреди ти. Ако въртиш бизнес със страни от ЕС, в момента в който те спипат ще ти направят служебна регистрация по ДДС и ще те глобят. Глобата е доста солидна и към нея се прибавя плащане на ДДС-то което е следвало да внесеш(ако има такова).
Между другото, закупуване на продукт от сайт в ЕС не влиза в основанията за регистрация по ДДС, това е пълна глупост и мисля, че човекът който го беше писал сам се е опровергал, но за историите с Гугъл си важи с пълна сила.
Нека да осъдят ако искат цялата нация, както са го почнали. Да видя кои ще им плаща данъците, като набутат работещите. Защото мога да сложа пари на това, че ако бутат някой така, не само ще го прецакат, но после той ше намери начин да им го върне - това му е хубавото на БГ манталитета - не остава длъжен на никого. Бил той и супермен. ;)

Не ми върши работа, но за да оцелееш тук в тази държава ти трябват више по счетовотсто, право и друго (с което да си изкарваш парите). Да, вреди ми само ако вътря бизнес с такива страни....само ако, както се вика. ;)

@brad1985, те първа ще гледаме шедьоври. Хорицата са учили ама не това дето требва, а като не са образовани става интересно. Все едно полицай да прави мозъчна трансплантация. :D
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

А какво ще стане, ако се смени името на получателя на чека от гугъл, с името на някой, който има фирма по ДДС и така или иначе се осигурява.

В тази връзка се чудя, а какво ще стане ако промениш адреса в Адсенс на гръцки или румънски такъв и всеки месец прескачаш до Солун или Гюргево (в зависимост от това, къде ти е по близо) да теглиш от WU. А ако ти хареса, може и направо да се пренесеш под наем. По този начин работиш постоянно в друга страна от ЕС и дължиш данъци върху суми, които в нормалните страни дори не се облагат (визирам болшинството, печелещи от Adsense). Спестяват се българските бумащини и бюрокрации с разни регистрации, като в същото време продължаваш да спонсорираш българската икономика като харчиш парите отвън в нея и допринасяш за общото й благоденствие.

Тъй като пиша всичко това малко на майтап и не съм запознат какви данъци и осигуровки дължат българите, работещи в други страни от ЕС, то би ми било интересно да се разгледа този вариант, ако някой знае как стоят нещата.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Точно прочетох 17 страници щуротии и ще кажа следното.

Чл. 97а по ЗДДС е най-малоумния който може да се измисли. В България е ясно, че няма достатъчно бюждет за всичко, а Дянков оптимизира приходната част до степен на феодална зависимост.

От цялата работа има и един положителен момент.

Нашата нация е оцелява векове, защото се приспособяваме на всички промени. Именно тази промяна я виждам как отваря нови, креативни модели за заобикаляне на ЗДДС.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Малий, че голяма тема сте спретнали ;-)

Малко уточнения за работата. Съвсем изненадващо, този път нито НАП, нито Министерство на финансите, нито пък Парламента са виновни за тази промяна на ЗДДС.
Виновника е Брюксел, заради приемането на Директива 2006/112/ЕОот 12 февруари 2008 година за изменение на Директива 2006/112/ЕО по отношение на мястото на доставка на услуги .
Това, което ме изненадва е, че Гугъл все още не искат ДДС номер, за да си подготвят техните VIES декларации
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Как така не искат? Нали те вече имат такъв номер?

Google Inc: EU372000041
Google Ireland: IE6388047V

Google Ireland Limited is registered at the Companies Registration Office in Dublin, Ireland with registered number 368047. Google Ireland Limited is a private company limited by shares.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Сигурно става дума, че не искат нашите номера да си ги слагаме в акаунтите
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Някой беше бисал за отказване от постоянен адрес България. Как става тая работа без загуба на гражданството?
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

И да искаш не можеш да се откажеш от българското гражданство - не можеш да се спасиш от робств... гражданството.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

В тази връзка се чудя, а какво ще стане ако промениш адреса в Адсенс на гръцки или румънски такъв и всеки месец прескачаш до Солун или Гюргево (в зависимост от това, къде ти е по близо) да теглиш от WU. А ако ти хареса, може и направо да се пренесеш под наем. По този начин работиш постоянно в друга страна от ЕС и дължиш данъци върху суми, които в нормалните страни дори не се облагат (визирам болшинството, печелещи от Adsense). Спестяват се българските бумащини и бюрокрации с разни регистрации, като в същото време продължаваш да спонсорираш българската икономика като харчиш парите отвън в нея и допринасяш за общото й благоденствие.

Тъй като пиша всичко това малко на майтап и не съм запознат какви данъци и осигуровки дължат българите, работещи в други страни от ЕС, то би ми било интересно да се разгледа този вариант, ако някой знае как стоят нещата.

Това ми хареса :) Румъния ми е близко, пък и разходка ще става всеки месец :p
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

За да получите пари чрез Western Union не е необходимо да ходите в определена държава. Можете да получите парите си навсякъде по света! В този форум някой беше се похвалил, че си е взел парите от Google докато е бил в друга държава на екскурзия (в повечето държави по света има Western Union).

Ако си написал адрес, който не съвпада с този от личната карта (паспорта) не знам дали от WU ще ти дадат парите.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

За да получите пари чрез Western Union не е необходимо да ходите в определена държава. Можете да получите парите си навсякъде по света! В този форум някой беше се похвалил, че си е взел парите от Google докато е бил в друга държава на екскурзия (в повечето държави по света има Western Union).

Ако си написал адрес, който не съвпада с този от личната карта (паспорта) не знам дали от WU ще ти дадат парите.

Ако става въпрос за ЕС може директно с EFT че понякога WU прави проблеми.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Ако си написал адрес, който не съвпада с този от личната карта (паспорта) не знам дали от WU ще ти дадат парите.

WU не искат ли само име и номер? Аз съм получавал пари в Италия, а адреса в личната ми карта определено не е там.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

И да искаш не можеш да се откажеш от българското гражданство - не можеш да се спасиш от робств... гражданството.

Кой знае колко хора чакат за българско гражданство , пък вие да се отказвате искате :)
С европейския съюз и поуеднаквеното законодателство едва ли за Адсенс ще е от някакво значение гражданството ...
Освен да се ожените за някоя американка та да нямате проблеми с Адсенса :)

а това EFT какво е ...... някаква емоционална терапия ли ...
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

а това EFT какво е ...... някаква емоционална терапия ли

electron fund transfer - EFT - en.wikipedia.org/wiki/Electronic_funds_transfer
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

За да получите пари чрез Western Union не е необходимо да ходите в определена държава. Можете да получите парите си навсякъде по света! В този форум някой беше се похвалил, че си е взел парите от Google докато е бил в друга държава на екскурзия (в повечето държави по света има Western Union).

Ако си написал адрес, който не съвпада с този от личната карта (паспорта) не знам дали от WU ще ти дадат парите.

Адреса ми по лична карта е различен от този с които съм регистриран в Ads3ns3, никога не съм имал проблеми с плащанията :)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Мамито им мръсно, отиде, някаква алтернатива? То в Бг афилейта не върви...
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Може да се тегли без проблем от WU в друга страна, само че идеята ми да се тегли от чужбина беше свързана с регистрациите, данъците и осигуровките. Кел файда, че ще изтеглиш парите от Адсенс в чужбина при положение, че си данъчно задължен в България? Данъчното задължение не зависи от гражданството, а от статута ти на пребиваване в дадена страна. Т.е. ако си българин и постоянно живееш и работиш в Испания, да кажем, то би трябвало да си данъчно задължен към испанската държава, а не към България. Мисля че беше свързано с това къде си повече от 6 календарни месеца и дали има спогодба за избягване на двойното данъчно облагане.

Затова, ако човек няма доходи от България (работи само онлайн и печели предимно от Адсенс), то ако си смени адреса в Гугъл (и го потвърди) на друга държава от ЕС, то тогава по документи би трябвало да се води, че работи постоянно там и източникът му на доходи е там, а не в България... и съответно трябва да спазва данъчните закони на тази държава, а не българските. Интересно ми е, ако има сведущ в материята, да подхвърли някой хинт за разработване на този вариант.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

strana , това със сигурност ще е свързано с документ за временно пребиваване в другата страна и как си го представяш без излизане от България да стане .....
На мен не ми се струва добър вариант това да се отървем от НАП и да кацнем на МВР. Другото е , че едва ли ще има кой знае каква разлика в данъчното облагане ако става въпрос за страна от европейския съюз. При нас си имаме плосък данък , другите кой знае пък какво имат :)
Но давайте.. хинтове и финтове ... :).
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

може и да е полезно за някой
http://www.problogger.net/archives/2008/03/03/12-cpm-alternatives-to-adsense/

аз лично не съм провал нито една програма.
Разгледах първите 5-6 и не видях да имат изискване за трафика
 

Горе