bazar vs prodavalnik

От: bazar vs prodavalnik

Естествено, не може всички да са номер 1 в нишата, а ако беше успял ти да си - щеше ли да изпитваш угризения, че заради теб са останали много хора без работа? Странно твърдение, че са виновни (защото работят и са лидери).

Всеки има право на мнение, ама не съм сам има още към поне 5-6 сайта които катурнаха.
 
От: От: bazar vs prodavalnik

Ами, не бях номер едно бях номе 4 (номер едно бяха topobiavi.com), а те бяха номер 100.

За методите им, моля те не ме карай да ти ги показвам пак.

Ама като се замисля дали пък дали да не ти ги покажа. Не, че ако се загледаш малко в глупавия им сайт няма да разбереш.

Естествено, не може всички да са номер 1 в нишата, а ако беше успял ти да си - щеше ли да изпитваш угризения, че заради теб са останали много хора без работа? Странно твърдение, че са виновни (защото работят и са лидери).
 
От: bazar vs prodavalnik

Като спомена:

site:alo.bg
Около 681 000 резултата (рулира над 3м. са)

Тест с (друг мой сайт за обяви):

обяви abv
или abv обяви
google.bg/search?q=%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8+abv

Забележи резултата на "ало":


Мога, да ти дам още милиарди примери с това, но ще млъкна ти сам ще си прецениш.
 
От: bazar vs prodavalnik

Като стана въпрос за alo.bg, някой знае ли как обстоят законово нещата с приемане и публикуване на обяви в рубриката им "Компаньонки, Ескорт" в България? Забранено ли е като дейност (за сайта става въпрос, не за момичетата), няма никакви ограничения или се изисква някакъв лиценз?

P.S. Уточнявам въпроса си: Може ли онлайн-медия свободно да приема и да публикува подобни обяви? В конкретиката на обявите се вижда, че се предлагат секс услуги, а не ескорт тип компания или травъл.
 
От: bazar vs prodavalnik

Надали, имам 3 сайта в които има много (единия е този за който говорих по-горе), а повечето сайтове за обяви си имат такава категория, но в условията им си пише че отговорността се носи от автора на обявата. Иначе често са ми звъняли за премахване на нереални някой се бъзика с друг и тем-подобни. Детска му работа.
Като стана въпрос за alo.bg, някой знае ли как обстоят законово нещата с приемане и публикуване на обяви в рубриката им "Компаньонки, Ескорт" в България? Забранено ли е като дейност (за сайта става въпрос, не за момичетата), няма никакви ограничения или се изисква някакъв лиценз?
 
От: bazar vs prodavalnik

Стария големия (bg-info.info)
Uni Извинявай, сигурно си казвал, ама кой точно беше твоя сайт за обяви.
 
От: bazar vs prodavalnik

Продавалник според мен, защото има доста повече аудитория и се рекламира повече.
 
От: bazar vs prodavalnik

Със риск някой да се разсърди :) Ще кажа prodavalnik - защо ли ?
Еми просто от там имам вече над 300 работи и съм доволен доста :) дадоха ми vip акаунт даже без пари.
Макар че не продавам а само купувам.
 
От: bazar vs prodavalnik

Със риск някой да се разсърди :) Ще кажа prodavalnik - защо ли ?
Еми просто от там имам вече над 300 работи и съм доволен доста :) дадоха ми vip акаунт даже без пари.
Макар че не продавам а само купувам.

Какво ще рече VIP акаунт ? Какви са ти преимуществата пред другите?
 
От: bazar vs prodavalnik

За 4 години като потребител на Продавалник не съм чувал за VIP акаунт....
 
От: bazar vs prodavalnik

За 4 години като потребител на Продавалник не съм чувал за VIP акаунт....

Аз съм от 2 години... също не съм чувал.. доста интересно ми стана.
 
От: bazar vs prodavalnik

Най-вероятно става въпрос за бизнес акаунт. Някои го мислят за "ВИП" понеже се появява куфарче до потребителското име. А по темата, резултатите за най-добър сайт за обяви засега са в полза на Продавалник, въпреки ограниченията с разцветките и моделите и безразборното триене на обяви.

Пример: Пускам обява за оригинален часовник в ново състояние на много добра цена в следните сайтове: Продавалник, Базар, Аукцион и Град.бг

За 2 дена посещенията, запитванията и обажданията са ми следните:

- Продавалник: 120 гледания, 4 запитвания, 2 обаждания(на второто обаждане часовника е продаден)
- Базар: 43 гледания, 0 запитвания, 1 обаждания (с цел коментар на цената -50%)
- Аукцион: 20 гледания, 0 запитвания, 0 оферти - обаждания(там данните на продавача не се виждат)
- Град.бг: 13 гледания, 0 запитвания, 0 обаждания.

Не харесвам и четирите платформи, но като най-добро място за пласиране на продукти се класира продавалник ЗАСЕГА.
 
От: bazar vs prodavalnik

Вчра говорих с моя приятел дето рекламираше в Преебалника и дето пробва с платени обяви в Базара след като почнаха и те да набиват пари за реклама - В общи линии сподели същото като - Часовника по горе - Фърчат пари за реклама обаче интерес няма

Явно няма да се наложат лесно - ще трябва бая пара за реклама да хвърлят за да достигнат продавалника
 
Явно няма да се наложат лесно - ще трябва бая пара за реклама да хвърлят за да достигнат продавалника
По-скоро ще трябва да е нещо уникално, което да ги отличи, не само реклама. ;) Но иначе като гледам ще им е трудно ако го правят по стандартния начин. Но с някой друг ивент, игра, и иновативност, лесно ще им се получи. Но замен Базар имат и по-кофти визия. Поне лично мнение изразявам. ;)
 

Горе