bazar vs prodavalnik

От: bazar vs prodavalnik

нещата от моя електронен магазин ги пуснах и в продавалник и в базар. от базар-а никаква реакция, в продавалник по вървят. слабо. може би защото са специфична ниша, но има продажби.

тъй като се занимавам и с коли и части в продавалник просто не се спират. много хора има. пускам нещо и до седмица е продадено (говоря за скъпи неща втора употреба)
също съм купил от продавалника няколко превозни средства, които не бяха публикувани в мобиле или карс...

общо взето много от офлайн хората ползват точно продавалника и невярвам базар да се преборят с това поне докато не сменят функционалността и дизайна и не го направят по лесен за ползване.

през мобилното приложение на продавалника пускам обява за 30 сек със снимки директно от телефона. за съжаление има бъгове, и целия продавалник има бъгове.

с първата ми платена обява се разправях 2 седмици с некви модератори. накрая ми пуснаха няколко безплатни кредита :) но си загубих времето да им обяснявам техните правила...


за монетизирането на продавалник: смятам че идва основно от вип обяви. един ден смятах колко пари са вип обявите, броих ги и ги докарах до грандиозна сума на седмица.
 
От: От: bazar vs prodavalnik

нещата от моя електронен магазин ги пуснах и в продавалник и в базар. от базар-а никаква реакция, в продавалник по вървят. слабо. може би защото са специфична ниша, но има продажби.

тъй като се занимавам и с коли и части в продавалник просто не се спират. много хора има. пускам нещо и до седмица е продадено (говоря за скъпи неща втора употреба)
също съм купил от продавалника няколко превозни средства, които не бяха публикувани в мобиле или карс...

общо взето много от офлайн хората ползват точно продавалника и невярвам базар да се преборят с това поне докато не сменят функционалността и дизайна и не го направят по лесен за ползване.

през мобилното приложение на продавалника пускам обява за 30 сек със снимки директно от телефона. за съжаление има бъгове, и целия продавалник има бъгове.

с първата ми платена обява се разправях 2 седмици с некви модератори. накрая ми пуснаха няколко безплатни кредита :) но си загубих времето да им обяснявам техните правила...


за монетизирането на продавалник: смятам че идва основно от вип обяви. един ден смятах колко пари са вип обявите, броих ги и ги докарах до грандиозна сума на седмица.

Ето приблизителна сума , която печелят за няма и седмица продавалник :

2024 x 4.80лв (Заглавна страница) = 10120лв
2973 х 2.40 (Страница на категория) = 7135лв
370 х 2.40 ( Етикет спешно) = 888лв
200 х 1.20 (Фон на обявата) = 240лв.

Близо 18,500лв. за 5 дни !

И това само от реклама на обявите.. а отделно правят и от други реклами...
 
От: От: От: bazar vs prodavalnik

Ето приблизителна сума , която печелят за няма и седмица продавалник :

2024 x 4.80лв (Заглавна страница) = 10120лв
2973 х 2.40 (Страница на категория) = 7135лв
370 х 2.40 ( Етикет спешно) = 888лв
200 х 1.20 (Фон на обявата) = 240лв.

Близо 18,500лв. за 5 дни !

И това само от реклама на обявите.. а отделно правят и от други реклами...


От смс не взмета 100%. Някуде 40-60% са за тях грибо половината. 9000 на седмица е добре също
 
От: bazar vs prodavalnik

В най-добрият случай в мобио за смс 2.40 вземаш 0.95 стотинки.
 
От: От: От: От: bazar vs prodavalnik

От смс не взмета 100%. Някуде 40-60% са за тях грибо половината. 9000 на седмица е добре също

Но има и EasyPay , ePay и банков превод.. аз лично използвам EasyPay (понеже имат офис до Еконт) - пък и дават бонуси кредити като заредиш над 20лв.
 
От: bazar vs prodavalnik

От bazar.bg съм доволен , като подготвям пратка през техният сайт , всеки път в портфейла ми се натрупва между 0,40лв и 0,80лв. ( мога да ги ползвам за вип обяви или да ги изтегля по банков път ). А като подготвям през продавалник , няма нищо такова.

Също така в базар , след като си получиш първата рейтинг точка ти дават право на 3 безплатни ВИП обяви. Това също ме изненада.
 
От: bazar vs prodavalnik

Те вече са изградили голям бранд (щом са стигнали до телевизията).За тях не представлява нищо да влойат 70% от приходите си за реклама.Вече почти всеки, който го попиташ знае за Продавалник,както и Замунда.Така че не е проблем да влагат големи суми за тях:):)
 
От: bazar vs prodavalnik

leonssss виж винаги може eBay.бг да заработи и всичко да стане по-добре + 1-2 услуги който който ги предложи 1в ще избие рибата!
Една от който гарантирам,че ще е уникална за бг :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Проблемът и на 2та сайта е, че имат слаб бизнес модел. Вместо да се опитват да привлекат бизнеси, които да продават през тях, те са се концентрирали върху дребните риби. Не съм използвал базар-а, но продавалник е изключително неинтуитивно направен сайт, който при по-честа употреба, може да те изкара извън релси.
 
От: bazar vs prodavalnik

Проблемът и на 2та сайта е, че имат слаб бизнес модел. Вместо да се опитват да привлекат бизнеси, които да продават през тях, те са се концентрирали върху дребните риби. Не съм използвал базар-а, но продавалник е изключително неинтуитивно направен сайт, който при по-честа употреба, може да те изкара извън релси.

Политиката на Продавалник в момента е да затрудни бизнес отребителите си максимално. С забрани от рода на: В една обява може да има снимка само на един цвят артикул, два модела на даден пордукт не могат да бъдат пуснати защото се смятат за дублирана обява, от един ИП адрес може да им само един потребител.
 
От: bazar vs prodavalnik

Определено спад в продавалника, такова чудо не е било при мен, не знам защо. Ще загубят 60 обяви от мен май, стига да има къде да се местя :D Ще се пробва и базара :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Пробвай в магазинчето това е най-бързо развиващия се сайт за малки обяви в момента

Определено спад в продавалника, такова чудо не е било при мен, не знам защо. Ще загубят 60 обяви от мен май, стига да има къде да се местя :D Ще се пробва и базара :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Продавалник ми харесва, защото е много подреден, има си система за рейтинг, има и много висока популярност, затова към момента е предпочитан от мен.

Базар: качвам там чат/пат обяви, ей така, колкото да съм в играта, обаче имам за 1 година 2 продажби точно от там :lol: Почти нищо в сайта не ми харесва, много разхвърлян, изобщо няма уютен вид, и за разлика от продавалника можеш да ъпваш само по 1 обява на ден, а в продавалник, ако днес ти изтичат 100 обяви, можеш всичките накуп да ги ъпнеш. Нямат система за рейтинг. Те само си мислят, че имат такава, само, че за мен тази система е крайно неприемлива . Рейтинга ти се покачва с по една точка САМО ако си подготвил товарителницата през сайта им. А за тези като мен, дето си имат договор с Еконт рейтинг няма, защото за мен е по-удобно и по-изгодно да си подготвям пратките през моята си платформа, а не през тяхната. А като нямаш рейтинг, не ти се и доверяват много. Знам, че някои ще кажат, че рейтинга не бил толкова важен, ама аз съвсем не мисля така и мога да споря до утре. Плюс това рейтинга се дава на база на взета пратка от Еконт, да ама това, че някой си е взел пратката изобщо не гарантира, че клиента е останал доволен... Затова и БАЗАР са ми толкова противни, защото са алчни до немай къде. Единственото нещо, което ми харесва в базар е, че няма ограничение за брой обяви и не трият като луди , няма проблем и да си пуснеш дублирани обяви.

В Продавалник не ми харесва: прекалено много забрани, прекалено много странни правила някои от тях и си противоречат и в един момент май и самите администратори не знаят кое е редно и кое не. Имам прекалено много изтрити обяви, които не са нарушавали никакви правила, гарантирам това, тъй като съм в сайта от 2008г и знам много добре какво може и какво не. Не ми харесва и ограничението от 100 позиции в обявите на човек и не знам кому е нужно това ограничение, по пътя на логиката колкото повече обяви, толкова повече разнообразие, а оттам и повече импресии и т.н... Но... те си знаят най-добре. Друго абсурдно правило: от един компютър да нямаме право на 2 акаунта, което също дразни, защото ако мъжът ми продава авточасти, а аз продавам дрехи и обувки, тогава в един профил става хем грозно, хем объркано, хем и позициите от 100 обяви съвсем няма да стигнат...

Магазинчето също е страхотен сайт, но определено има нужда от промяна в изгледа + система за рейтинг (пак този рейтинг...) .
 
От: bazar vs prodavalnik

Не знам, защо никой от нашите хакери, не ги е спрял и двата сайта.
 

Горе