bazar vs prodavalnik

От: bazar vs prodavalnik

Според мен Продавалник е по-добрата платформа. Като цяло сайтът е по-уреден, с по-приятен дизайн и по-добра система за рейтинг, но въпреки това имат още много проблеми за решаване. Една от причините, поради които продажбите напоследък намаляват, са многобройните измами, които се увеличиха страшно много след старта на рекламата по телевизията. Ако не вземат мерки в това отношение, в сайта ще останат само измамниците. :rolleyes:
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Ако не барнат функционалностите и дизайна - нямат шанс базара
Да, и аз съм малко резервиран към дизайна на Базар.бг. Ако зависеше от мен, щях да го сменя на момента. Даже, в момента Продавалник не са с най-новия писък на пазара и това може да е възможност, от която да се възползва Базар.бг. ;)
 
От: bazar vs prodavalnik

Prodavalnika стабилно замира, да не кажа че направо си умира. Не мога да дам точно обяснение защо така се случва и защо толкова бързо, но е факт. Не съдя само лично по мен, но съм говорил и с доста други хора, всичките отчитат огромен спад в продажбите, до момента от 2014г. всички имаме много слаби три месеца там, в които сме продали в пъти по-малко, а и сме в различни ниши. Като същевременно почти не сме спирали промо опциите. Та мисълта ми е, че става нещо със сайта, изобщо не е като преди. Сега ако излезе нещо ново и качествено може спокойно да обере хората. Базара още е слабо развит, дано се появи нов голям сайт на подобна тематика.
 
От: bazar vs prodavalnik

Prodavalnika стабилно замира, да не кажа че направо си умира. Не мога да дам точно обяснение защо така се случва и защо толкова бързо, но е факт. Не съдя само лично по мен, но съм говорил и с доста други хора, всичките отчитат огромен спад в продажбите, до момента от 2014г. всички имаме много слаби три месеца там, в които сме продали в пъти по-малко, а и сме в различни ниши. Като същевременно почти не сме спирали промо опциите. Та мисълта ми е, че става нещо със сайта, изобщо не е като преди. Сега ако излезе нещо ново и качествено може спокойно да обере хората. Базара още е слабо развит, дано се появи нов голям сайт на подобна тематика.

И кво? Ще обере хората,докато не се напълни и там и после миграция към 3-ти сайт ли? Не знам в коя ниша си, но има търговци, които са си създали редовни клиенти и продажбите не падат, даже напротив. Не искам да ставам защитник на Продавалник, но от собствения си опит мога да твърдя, че в момента не може да се говори за конкуренция. Хората дори несъзнателно, като търсят нещо (независимо дали ново или втора ръка) първо си сверяват цените с тях. Единствената опция е ако стъпи ebay по нашите ширини. Но българина не обича да плаща комисионни,не че в прод. не се плащат с промо опции, просто няма да могат да прекрачат психологическата бариера някой да ги задължава да го правят.
 
От: bazar vs prodavalnik

Момчета и момичета, дали може някой от Вас да ми обясни стъпка по стъпка как да си вкарам бутон Like Us on Facebook в описанието 'за мен' в Продавалник?
Много ще съм Ви благодарна.
ПС: Видях го това в описанието на един потребител и го помолих да ми обясни, а той ми върна отговор от сорта на:
"Направи си активен банер и го слагаш с текста тук" ... - Ко речи ???? :rolleyes:

Хич не ми разбира главата от такива неща, иначе ако ми се обясни по-разбираемо ще се справя :)))
 
От: bazar vs prodavalnik

Продавалника си вкараха автогол с тия подвижни реклами. Едно време ги пуснах да ми се показват само защото секцията с мои обяви бъгваше. Само, че от известно време са я обновили и сега нямам никакъв проблем. Най-после се освободих от рекламите им.
 
От: bazar vs prodavalnik

Продавалника наистина замира. Последния месец има огромен спад в продажбите и посещенията, въпреки че давам двойно повече пари за платена реклама. Тормоза обаче с модерирането на обявите не намалява. Решението е всеки по-сериозен търговец да си направи онлайн магазин и да си продава според своите правила. Знам, че е по-трудно, но аз лично ако отделям на ден по 1 час в правенето на магазина, вместо да редактирам и добавям обяви, то пак ще дойде на същото място.
 
От: bazar vs prodavalnik

Продавалника наистина замира. Последния месец има огромен спад в продажбите и посещенията, въпреки че давам двойно повече пари за платена реклама. Тормоза обаче с модерирането на обявите не намалява. Решението е всеки по-сериозен търговец да си направи онлайн магазин и да си продава според своите правила. Знам, че е по-трудно, но аз лично ако отделям на ден по 1 час в правенето на магазина, вместо да редактирам и добавям обяви, то пак ще дойде на същото място.
Отдавна има платформи предлагаши на дребни търговци подобни услуги ... за пример Булкарт.
 
От: bazar vs prodavalnik

Отдавна има платформи предлагаши на дребни търговци подобни услуги ... за пример Булкарт.

И тея краднали плафроми на поразия като Rex Cart = Open Cart, BulCart=Quick.Cart


Защо да им се плаща като Quick.Cart-а не изисква инсталация. Безплатен е, превежда се за около 15 мин. И един магазин можеш да сложиш на хиляди домейни
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Продавалника наистина замира. Последния месец има огромен спад в продажбите и посещенията, въпреки че давам двойно повече пари за платена реклама. Тормоза обаче с модерирането на обявите не намалява. Решението е всеки по-сериозен търговец да си направи онлайн магазин и да си продава според своите правила. Знам, че е по-трудно, но аз лично ако отделям на ден по 1 час в правенето на магазина, вместо да редактирам и добавям обяви, то пак ще дойде на същото място.

За това има www.prodman.info
Те махат - ти качваш и така..... поне не губиш време.
 
От: bazar vs prodavalnik

Аз също забелязвам сериозен спад в продажбите ми в Продавалник.Доста хора се махнаха въпреки че новите обяви растат главоломно.Не си заслужава да спориш с модернатор който си няма грам понятие от материята която модерира.Още по-лошото е ,че като се мъчиш да им обясниш за какво иде реч не се напъват да си размърдат сивото вещество и така продавалник тръгва след арко бавно но славно.
 
От: bazar vs prodavalnik

Вече и базара си има рейтинг система:

Скъпи потребители,

в стремежа ни да отговорим в пълна степен на вашите желания и да подобряваме непрекъснато сайта,

добавихме две нови възможности:

Вече можете да дадете своята заявка за сключване на сделка, като ползвате бутона КУПУВАМ!.

Това ще е ясен сигнал за вашата сериозност и желание за покупка.

След одобрението на предложението продавачът и купувачът ще могат да публикуват по един публичен коментар и да поставят оценка.
 
От: bazar vs prodavalnik

"От средата на месец април 2014г. Продавалник ще смени името си и ще се казва OLX.bg" http://prodavalnik.com/olx/ Това да не е някаква първоаприлска шега?
 
От: bazar vs prodavalnik

Продавалник толкова са и повярвали, че махнали обява за панталон на една потребителка и когато тя поискала обяснение и отговора бил: дизайнера Филип Плейн им писал да махнат въпросния панталон от обявите.
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Продавалник толкова са и повярвали, че махнали обява за панталон на една потребителка и когато тя поискала обяснение и отговора бил: дизайнера Филип Плейн им писал да махнат въпросния панталон от обявите.

hahahahahahhaah :)
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Продавалник толкова са и повярвали, че махнали обява за панталон на една потребителка и когато тя поискала обяснение и отговора бил: дизайнера Филип Плейн им писал да махнат въпросния панталон от обявите.

Класици. :) Четох и един същите терзания, махна ли му обявата, защото мислили чантата му от преди 10 години за реплика. :)Няма отърване от старата чанта. :)
 

Горе