bazar vs prodavalnik

Аз го вярвам.
И на мен ми се случи нещо подобно.
Дори водих 5-6 разговора с някакво момиче, управителка на еди какво си и мрънкаше че собственика на марката и напълнил пощата с писма.

А той тукашния представител му писал и ревал че уж му обещал да е единствен представител глупости...
много нерви бяха и много псувни отнесе :)
 
Да, случва се и това. Ама тогава за какво са ви локални сайтове като продавалник? Така де, Олеск.

Това като официалния представител на една марка часовници тук....големият официален представител, даже сайт няма. И да съм бил дошъл на място да ми покажат какво имат. Как не. И бг търговците не са за жалене. ;)
 
От: Re: bazar vs prodavalnik

Продавалникът яко бъгва, за зла съдба точно сега, когато замира, реших да го пробвам... платих за "страница за категория" и имам 15 вюта... като после се оказа, че очевидно всеки път когато сама си влезна в обявата ми се брои за вю Та след като рефрешвах известно време страницата го докарах до 60 :D Очевидно наистина купувачите са се отдръпнали (но не и продавачите )
 
А кога вече ще редиректнат? Някакво инфо? Все още си е продавалник и все още си седи домейна. ;)

Но правят ли хората от Продавалник експеримент? Защото като гледам, като напишеш OLX.BG, те редиреква към prodavalnik.com/?utm_source=olx - кракват си го. :)

Явно нямат търпение да видят какви резултати ще донесе рекламата и като стане достатъчно, вече сменят. Просто предполагам. ;)
 
От: Re: bazar vs prodavalnik

А кога вече ще редиректнат? Някакво инфо? Все още си е продавалник и все още си седи домейна. ;)

Но правят ли хората от Продавалник експеримент? Защото като гледам, като напишеш OLX.BG, те редиреква към prodavalnik.com/?utm_source=olx - кракват си го. :)

Явно нямат търпение да видят какви резултати ще донесе рекламата и като стане достатъчно, вече сменят. Просто предполагам. ;)


Обявили са го официално за 15 април. Сега само редиректват. После щяло да бъде като напишеш старото име да те мята на новия домейн. И 100% съм сигурен, че след няколко месеца ще има промени и на дизайна и на функциите.
 
Re: От: Re: bazar vs prodavalnik

Обявили са го официално за 15 април. Сега само редиректват. После щяло да бъде като напишеш старото име да те мята на новия домейн. И 100% съм сигурен, че след няколко месеца ще има промени и на дизайна и на функциите.

Да, кой да чете. Явно са имали дата. То е скоро, другата седмица. ;) Дано им се получи. ;)

Аз само за дизайна мисля, че ще се опитат да го подобрят. За функциите, мисля, че там ще пипат по-плахо. ;)
 
От: Re: От: Re: bazar vs prodavalnik

Да, кой да чете. Явно са имали дата. То е скоро, другата седмица. ;) Дано им се получи. ;)

Аз само за дизайна мисля, че ще се опитат да го подобрят. За функциите, мисля, че там ще пипат по-плахо. ;)

Първоначално ще е плахо и тихомълком съгласен съм. Но след време ще е по-явно и безапелационно. По мое мнение това обединяване на толкова много сайтове под една шапка ще доведе до някаква голяма сделка. Кояот или се подготвя вече или има сериозни планове за нея.

И ако се окажа прав е само въпрос на време дизайна и функциите да бъдат променени.
 
Да, щом го уеднаквяват така агресивно и в някакви срокове, сделката е някъде в начален стадии. Или поне на мен това ми говори. Сигурно, ако са добри стратези, ще изчакат малко време да се утвърди на бързо новия бранд тук, за да могат да договорят и по-добра цена и условия. Ако действат веднага, това ще е кофти за тях и имат шанс да го продадат под стойността си. Това или борса. :)

As of March 2014, OLX is available in 106 countries in 40 languages.
 
От: bazar vs prodavalnik

Тия от базар са страшни измекяри... Събрах 300-тина лева от точки за подготвяне на пратки. Условието беше да се принтира една бланка и една декларация, да се попълни и да се изпрати по пощата (също удържат 20% от сумата). Казаха, че не са я получили. Айде пращане с Еконт до врата, получиха я, но пак някъв проблем. Пратих я трети път и още чакам да видим дали ще изплатят нещо. Като трябва да им превеждаш пари на тях ти дават избор от 5-6 метода и става с два клика на мишката, а като трябва те да плащат, те карат да коренспондираш с пощенски гълъб.
 
От: bazar vs prodavalnik

Тия от базар са страшни измекяри... Събрах 300-тина лева от точки за подготвяне на пратки. Условието беше да се принтира една бланка и една декларация, да се попълни и да се изпрати по пощата (също удържат 20% от сумата). Казаха, че не са я получили. Айде пращане с Еконт до врата, получиха я, но пак някъв проблем. Пратих я трети път и още чакам да видим дали ще изплатят нещо. Като трябва да им превеждаш пари на тях ти дават избор от 5-6 метода и става с два клика на мишката, а като трябва те да плащат, те карат да коренспондираш с пощенски гълъб.

Идеята на тези парични бонуси не е да дават кеш пара на всеки дето си мисли, че хванал Моисей за кайсиите. Просто стимулират изполването на различните си промо опции. За това е логично да изпълняваш различни Quests докато евентуално си получиш парите
 
От: bazar vs prodavalnik

Идеята на тези парични бонуси не е да дават кеш пара на всеки дето си мисли, че хванал Моисей за кайсиите. Просто стимулират изполването на различните си промо опции. За това е логично да изпълняваш различни Quests докато евентуално си получиш парите

То е ясно каква им е целта но с тия ялови промо опции и нулеви продажжби, няма как да набия пари в безмислена кауза, па макар и чист бонус. То ако не беше възможността да монетизирам част от подготвяните пратки, въобще нямаше да ги подготвям при тях, както и 90% от потребителите. В продавалник поне системата им помни въвеждани данни, а в базар трябва да нансяш едни и същи данни,като идиот.
 
От: bazar vs prodavalnik

:D


[video=youtube;ebcBSnIwIbM]https://www.youtube.com/watch?v=ebcBSnIwIbM[/video]
 
От: bazar vs prodavalnik

:D


[video=youtube;ebcBSnIwIbM]https://www.youtube.com/watch?v=ebcBSnIwIbM[/video]

Щом има такива клипчета означава, че кампанията им е била успешна.
 
От: bazar vs prodavalnik

Е, те хората са го казали - няма лоша реклама.
Като гледам : колкото по-лоша, толкова по-добре. :D
 
От: bazar vs prodavalnik

Интересно ми е как са си сменили името на Фб страницата?
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Интересно ми е как са си сменили името на Фб страницата?

Имаше информация и тук как става номера. Няма да им е трудно. :) Щом има и негативна реклама, определено са си свършили работата. :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Интересно ми е как са си сменили името на Фб страницата?

Предполагам, че ако си платят на ФБ няма да имат проблем да им сменят името. Дори и да не е по-метода който беше описан тук.
 

Горе