Bitcoin / Биткойн

Едно не мога да разбера, като гледам цената на биткойна в coinmarketcap е взета средно, от много борси.
На някои борси пише, че е 17 000$, на други 14 000$... това означава ли, че мога да купя на 14К от едната борса и да продам веднага на 17К в другата борса?
 
Bitcoin: $0000 - $1000: 1789 days * * *
$5000- $6000: 8 days
$6000- $7000: 13 days
$7000- $8000: 14 days
$8000- $9000: 9 days
$9000-$10000: 2 days
$10000-$11000: 1 day
$11000-$12000: 6 days
$12,000-$13,000: 17 hours
$13,000-$14,000: 3 hours

Яка парабола ...
 
  • Like
Реакции: sedo
Едно не мога да разбера, като гледам цената на биткойна в coinmarketcap е взета средно, от много борси.
На някои борси пише, че е 17 000$, на други 14 000$... това означава ли, че мога да купя на 14К от едната борса и да продам веднага на 17К в другата борса?
Интересен въпрос и аз се чудя за това?
 
Едно не мога да разбера, като гледам цената на биткойна в coinmarketcap е взета средно, от много борси.
На някои борси пише, че е 17 000$, на други 14 000$... това означава ли, че мога да купя на 14К от едната борса и да продам веднага на 17К в другата борса?

Интересен въпрос и аз се чудя за това?


Ще ви отговоря така: Ако си купиш кожено яке от завод директно, можеш ли след това да го продадеш за повече в онлайн магазин?

Нищо не ви спира. :) Но трябват търпение и кохонес ....
 
  • Like
Реакции: sedo
Ще ви отговоря така: Ако си купиш кожено яке от завод директно, можеш ли след това да го продадеш за повече в онлайн магазин?

Нищо не ви спира. :) Но трябват търпение и кохонес ....
Тоест, ако купя от BitFinex На 14,660 и го продам на CoinBase за 15,630.06 ще спечеля близо 1к? или аз съм луд или математиката ми е развалена?
 
Ама докато го купиш и го продадеш - цената може и да е вече 13 000. Тия борси постоянно сайтовете им са долу. Аз в Kraken дори не мога се логна. Не знам навсякъде ли е така...
 
Ама докато го купиш и го продадеш - цената може и да е вече 13 000. Тия борси постоянно сайтовете им са долу. Аз в Kraken дори не мога се логна. Не знам навсякъде ли е така...
лошото е, че не мога да направя директен депозит в битфинекс.. иначе до сега да съм направил набързо 4-5%

В Coinbase Имаш към 1.5% такса
 
По-интересно е какво става с нашите банки. Вече реално от БГ не може да си купиш крипто валута през БГ банка. Нито да вземеш фиат.

"Очаквахме това да се случи, но не толкова бързо. Изглежда паниката у заварената финансова система е доста голяма въпреки бодряшките думи в деня на банкера.

В сила от снощи всички банки в България блокираха сметките на фирмите, чиято дейност е свързана с покупко-продажба на биткойни. Забраниха преводите към международните биткойн борси. Започва борба за оцеляване на банковата система не само в България, но и по света. Законите нямат никакво значение.Средства няма да се подбират. Всяка забрана и злоупотреба с господстващо положение от страна на посредника при финансовите услуги, както Биткойн ни научи, води до нов взрив от технологични пробиви в областта на ИТ. Повече ще започнат да се използват и ще се усъвършенстват разсредоточени Биткойн борси, При тях банковите преводи са от едно физическо или юридическо лице до друго, като най-обикновени банкови преводи. Няма как да се забрани покупката на биткойни на едно лице от друго. "

Източник: forum.bitcoin.bg
 
ЩЕ го напиша и тук отг. на въпроса:

Пари могат да се направят от такива врътки, но много често става мъчно поради няколко причини:

1. време за изпълнение на поръчката за покупка/продажба (много пъти се изпълнява частично, т.е. искашп да купиш 1000 от дадена валута на дадена цена. Да, ама в момента има поръчки за продажби на тази цена за само 500 бройки, и тр. да чакаш за друга поръчка за останалите 500 броя)

2. време за прехвърляне на валутите от едната борса до другата ( верификации, забавяния в мрежата и т.н.)

3. такси на борсата при тегления и прехвърляния

Аз кеш имам за такива неща, но след всички препятствия, накрая печалбата не е толкова голяма... всичко се уравновесява в един момент. За да има по-голям смисъл трябват по-големи суми пари, но оттам т.1 и т.2 стават още по-важни и почваш да трепериш :)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: sedo
Последно редактирано:
dipp9kz6.png
 
"Близо 64 млн. долара са били откраднати от хакери, които са се разбили мина за добив на биткойн в Словения." Става въпрос за „NiceHash“. Доста е забавно да им се чете туитъра в момента. Иначе крадеЦо -> Цък
 
Айде де, тоя балон трябваше да се пука на $2000, на $3000, на $4000, на $5000, на $6000, на $7000, на $8000, на $9000, на $10000, на $11000, на $12000 и сега на $13000, на $14000 и на $15000. Да се пука вече, че да мирясат критиците и да паднат ценичките. Искам като подарък за Коледа един спукан балон и биткойн на цена от $1000 :)
 
Това е като твърдението, че всички ще умрем рано или късно. Правилно е, ама хората докато правят пари, критиците чакат да кажат в края "е видяхте ли?". :D
 
Още един сайт е скамнал, пирамидата Laser Online - https://laser.online/. Преди беше сайт, сега домейна пренасочва към другата пирамида - BitConnect. Честито на печелившите! :)


Сега остава да гръмнат 1-2 от големите борси и коледното ми желание за $1000 биткойн може да се окаже реалност :D

Междувременно Coinbase е "down for maintenance":
http://prntscr.com/hkfuzg
http://prntscr.com/hkftvt
https://www.coinbase.com/
 
Последно редактирано:
Като казахте coinbase се сетих, че имам малко количество BTC. Мога ли да го продам директно през този портфейл и да си изтегля парите към българска банка от сайта?!

Пък ако някой даде идея какво мога да ги направя (може би стойността им е около 150-200$ - не съм сигурен, че сайта не бачка сега), за вложение имам напредвид, също ще е от полза, тъй като нито следя, нито се интересувам от криптовалутите на този етап.
 

Горе