Bitcoin / Биткойн

Като казахте coinbase се сетих, че имам малко количество BTC. Мога ли да го продам директно през този портфейл и да си изтегля парите към българска банка от сайта?!

Пък ако някой даде идея какво мога да ги направя (може би стойността им е около 150-200$ - не съм сигурен, че сайта не бачка сега), за вложение имам напредвид, също ще е от полза, тъй като нито следя, нито се интересувам от криптовалутите на този етап.
То май всички банки от днес блокираха такива транзакции - изходящи и входящи към подобни сайтове.
Пробвай тука да го продадеш: http://www.rgcoins.com/ но има минимално количество от 0.1 биткойна за продажба. Ако има нещо ги питай в чата за уточнения.
 
@stroej, едва ли са ти спешни тия $200, дръж си ги в криптовалута, но за предпочитане извън такива сайтове. Инсталирай си Electrum, Exodus или Jaxx, намести си ги там и каквото ще да става.

Всъщност това че обръщането на криптовалути във валути е толкова трудно е още една предпоставка за растеж на цената - трудно е за хората да cash out-ват и богатството им остава в блокчейна ;)
 
В магазина не ги ли приемат?

Когато прочетеш такъв коментар...

giphy.gif
 
Аз не мога да разбера как хем постоянно поскъпват и искаш да си ги държиш здраво и да не продаваш на "нисък курс"; хем са алтернативата на фиатните валути и е много лесно, бързо и евтино да се плаща всичко с тях; хем за да си купиш хляб от магазина ти трябват левчета ...
 
Аз не мога да разбера как хем постоянно поскъпват и искаш да си ги държиш здраво и да не продаваш на "нисък курс"; хем са алтернативата на фиатните валути и е много лесно, бързо и евтино да се плаща всичко с тях; хем за да си купиш хляб от магазина ти трябват левчета ...

Аз не мога да разбера, хора, които не разбират. :)
 
В магазина не купуват, там продават :D

За скептиците ще кажа, че на един сайт експериментално съм сложил примитивна опция да се купува с биткойни и от време на време се получават такива плащания. Такива плащания са около 1% от всички, повечето от един и същи човек, но пак е нещо. И то опцията наистина е много примитивна, който плати така трябва да пише email за да съобщи че го е направил. Иначе планирам да пиша скрипт за такива разплащания, и то за повече криптовалути, че в момента не намирам такъв готов. Не се учудвам, че сайтовете по принцип нямат такава опция, просто е по-сложно да се направи. Иначе какво спира собствениците на магазини да вградят плащания в криптовалути? Нищо не ги бърка...

@Angell, просто си представи, че биткойна е в процес на разпродажба. Цената му расте заради търсенето и това е повече от нормално. Няма как изведнъж солиден % от хората на планетата да се сдобият с биткойни, те не падат от небето. А не се използват практически точно поради същата причина - и ти да имаш биткойнче в момента, и ти не би почнал да го използваш по предназначение, знаейки че в бъдеще шансовете са да поскъпне десетократно и да се минеш. Има една стара случка за един дето си е купил пица за 10,000 биткойна. Когато чуеш за това само се питаш "Защо?". Това обяснява и защо цената расте експоненциално, въпреки че системата е бавна и има неприятни таксички - в тази разпродажба на тези недостатъци лесно се преглъщат. Но както казах по-нагоре, дори и сега има хора които използват биткойна по предназначение. Просто са малко, също както са малко и хората които разполагат с криптовалути.
 
Кисело е гроздето, нали? :)
Кое грозде да е кисело?


В магазина не купуват, там продават :D

За скептиците ще кажа, че на един сайт експериментално съм сложил примитивна опция да се купува с биткойни и от време на време се получават такива плащания. Такива плащания са около 1% от всички, повечето от един и същи човек, но пак е нещо. И то опцията наистина е много примитивна, който плати така трябва да пише email за да съобщи че го е направил. Иначе планирам да пиша скрипт за такива разплащания, и то за повече криптовалути, че в момента не намирам такъв готов. Не се учудвам, че сайтовете по принцип нямат такава опция, просто е по-сложно да се направи. Иначе какво спира собствениците на магазини да вградят плащания в криптовалути? Нищо не ги бърка...

@Angell, просто си представи, че биткойна е в процес на разпродажба. Цената му расте заради търсенето и това е повече от нормално. Няма как изведнъж солиден % от хората на планетата да се сдобият с биткойни, те не падат от небето. А не се използват практически точно поради същата причина - и ти да имаш биткойнче в момента, и ти не би почнал да го използваш по предназначение, знаейки че в бъдеще шансовете са да поскъпне десетократно и да се минеш. Има една стара случка за един дето си е купил пица за 10,000 биткойна. Когато чуеш за това само се питаш "Защо?". Това обяснява и защо цената расте експоненциално, въпреки че системата е бавна и има неприятни таксички - в тази разпродажба на тези недостатъци лесно се преглъщат. Но както казах по-нагоре, дори и сега има хора които използват биткойна по предназначение. Просто са малко, също както са малко и хората които разполагат с криптовалути.

Въпроса е, че като отидеш в магазина не можеш да платиш с биткойни, за да си купиш хляб.
Нито пък да си платиш тока или водата.
Все ти трябват левчета.
 
Въпроса е, че като отидеш в магазина не можеш да платиш с биткойни, за да си купиш хляб.
Нито пък да си платиш тока или водата.
Все ти трябват левчета.

Напълно нормално. Никоя криптовалута не е чак толкова масова, тепърва хората разбират за тях. Ти искаш да щракнеш с пръсти и всичко да се случи на момента. То и аз искам, но това не е като валутата дето държавата ти я дава (може да се каже под наем) и дори те задължава да я ползваш. Питай продавачката в магазина дали въобще знае какво са криптовалути? Ако знае, то ще е само заради hype-a в момента, но бъде скептична. Всеки човек е така - първоначално е скептичен и трудно разбира криптовалутите. Времето за възприемане на идеята е месеци, може би поне година. По-сложно е, но се свиква.

Иначе според много финансови специалисти златото и среброто са истинските пари, но и тях продавачката в магазина няма да ги приеме. Защо ли :) Всичко е въпрос на навик, а навика да използваме истински пари отдавна е заличен от съзнанието ни.

А някъде в Китай пък се разплащат с едно мобилно приложение WeChat, в Кения и Танзания с M-Pesa. Значи по принцип не е толкова сложно да се правят плащания през телефона, какъвто е случая и с криптовалутите. Но дори много да искаш това да се случи в магазините, едва ли ще мине без съпротива от страна на банките и държавите. Така че все още с криптовалутите ще се работи на сянка.
 
Не знам защо си мислиш, че аз не харесвам криптовалутите.
Въпроса е как може да се ползва на практика, като са толкова скъпи и бавни разплащанията...
 
На каква статия попаднах.. че при акция от май месец е била разбита престъпна група и са били конфискувани от нашите власти биткойни на стойност 3 милиарда лева сегашни пари.
Бях чел, че са разбили някаква група, но не знаех, че толкова биткойни са задържани...
https://www.coindesk.com/bulgarian-government-sitting-3-billion-bitcoin/
 
Някой би ли ме посъветвал относно IOTA. Вярвам в тяхната мисия и съм решил да инвестирам някой друг $. Въпросът ми е bitfinex ли е най-доброто място и какви други алтернативи има?

внимателно с IOTA & Bitfinex - и на двете по отделно не им е чиста работата а комбинацията е с тротилов еквивалент.
 
Пичове понеже е много модерно да имаш криптовалута реших и аз да си взема, но представа си нямам как се случва това. Може ли малко разяснение по темата?

1. Може ли да се купи криптовалута без портфейл и ако да какво губиш?
2. Портфейлите също ли се закупуват и имат ли някакъв срок?
3. Чувал съм, че портфейла представлява нещо като флашка? И ако е така не могат ли да минат покрай тебе с някакво устройство и да ти източат от валутите (както е модерно да го правят сега нашенските тарикати с безконтактните карти)
4. Дайте някаква стабилна онлайн борса, защото все попадам на супер съмнителни сайтове.

Ще съм много благодарен!
 
1. Криптовалути се купуват от борсите, портфейл ти трябва после само за да си държиш някъде тази криптовалута.
2. Портфейлите не се закупуват. Повечето са във вид на приложение за телефона. Безплатни са. Има и други видове, които са по-сигурни - хартиени, хардуерни и т.н. Виж повече ТУК.
3. Нямам портфейл на флашка, но не съм чувал за такова чудо. Да ти източат флашка от дистанция. Може да се източи от компютър предполагам като всяка флашка.
4. Аз съм регистриран в Kraken, защото там препоръчаха колегите. Иначе ето колкото искаш борси, ако говорим за биткойн - ТУК.
 

Горе