Bitcoin / Биткойн

@IvanKirov ,между другото, вече всички разбрахме тезата ти. Няма нужда всички да са на еднакво мнение, предполагам си съгласен с това. Вече постовете ти не звучат като коментар, а като хейт. Доста почваш да прилочаш на тедката-м и нандибанди.
 
Напиши в google например Cardano ecosystem, виж няколко клипа на създателя на Кардано, прочети проекта и тнт и тогава кажи кое е безсмислено и какви доге койн говориш не знам
Е нали Доги доги на Луната, големия пъмп, после нямало на Луната и големите инвестори ВГЗ...
Баш си е като приказка на Джани Родари!
между другото, вече всички разбрахме тезата ти. Няма нужда всички да са на еднакво мнение, предполагам си съгласен с това. Вече постовете ти не звучат като коментар, а като хейт. Доста почваш да прилочаш на тедката-м и нандибанди.
Еми забавно ми е, какво да направя сега...
 
Някой ползва ли ledger ? И какъв nano Х или nano S. При nano X има повече място, но има блутут което според мен е недостатък за сигурността. А nano S няма блутут което ме устройва, но има място за две големи криптовалути например Биткойн и Етериумми ако искаш да сложиш Кардано или нещо др няма място. При nano S също ако си на iOS не можеш да ползваш ledger live за транзакции а само да наблюдаваш.
честно казано Х е повече памет и става за iOS, но този блутут ме притеснява все пак, ако някой се свърже с него трудно може да направи нещо, но .. не е приятно да живееш в блок и да се чудиш WiFi включен ли го оставих сега дали някой няма да се свърже и тнт. и да проверяваш постоянно от страх. В Reddit спориха дали има риск за сигурността при Bluetooth и някой твърдят че има. Обаче пък при nano X може да го ползваш от iPhone което е по-безопасно според мен от компютър..
Дали Nano S без блутут, но от компютър или nano X с блутут, но от iOS ... не знам обърках се

Вие кой ползвате и какво Ви е мнението за Х и S ?
 
Последно редактирано:
Е нали Доги доги на Луната, големия пъмп, после нямало на Луната и големите инвестори ВГЗ...
Баш си е като приказка на Джани Родари!

Еми забавно ми е, какво да направя сега...
Приятелски го споделих… сигурно ти е забавно, но отстрани изглеждаш тъпо. :)
Peace
 
Приятелски го споделих… сигурно ти е забавно, но отстрани изглеждаш тъпо. :)
Peace
Криптото в тоя си вид е тъпо.
Няма лошо, "инвестирайте", след 3 години пак ще има пъмп. Съболезнования на набутаните.
Кой се набутал набутал, дотук гледах 4 балона, на следващия може да има колония на Марс.
Криптото в тоя си вид няма да замени парите, кеш или в карти.
Туйто!
 
 
Някой ползва ли ledger ? И какъв nano Х или nano S. При nano X има повече място, но има блутут което според мен е недостатък за сигурността. А nano S няма блутут което ме устройва, но има място за две големи криптовалути например Биткойн и Етериумми ако искаш да сложиш Кардано или нещо др няма място. При nano S също ако си на iOS не можеш да ползваш ledger live за транзакции а само да наблюдаваш.
честно казано Х е повече памет и става за iOS, но този блутут ме притеснява все пак, ако някой се свърже с него трудно може да направи нещо, но .. не е приятно да живееш в блок и да се чудиш WiFi включен ли го оставих сега дали някой няма да се свърже и тнт. и да проверяваш постоянно от страх. В Reddit спориха дали има риск за сигурността при Bluetooth и някой твърдят че има. Обаче пък при nano X може да го ползваш от iPhone което е по-безопасно според мен от компютър..
Дали Nano S без блутут, но от компютър или nano X с блутут, но от iOS ... не знам обърках се

Вие кой ползвате и какво Ви е мнението за Х и S ?

Аз ползвам Nano S с Windows версията на Ledger Live. Мислил съм да започна да го свързвам към Андроид телефона вместо към компютъра, но не виждам голяма полза от това към момента. Компютърът ми никога не е бил хакван, а дори и да се случи, едва ли ще могат да ми пипнат криптото, тъй като транзакциите се оторизират през самото Ledger устройство. Същото е и с потенциална атака през Блутуут - едва ли ще се стигне до загуба на средства, а това, че потенциално някой ще ми види баланса, не ме притеснява, стига да не може да го занули.

По отношение на паметта - както сигурно вече знаеш, Nano S може да съхранява множество ключове едновременно, но поради ограничената памет ще трябва да деинсталираш и инсталираш приложения, ако имаш много видове криптовалути и искаш да извършваш чести операции с повече от 3-4 от тях.

Ledger са пример за компания, която скопява по-ниския клас устройства, за да стимулира покупката на по-висок клас такива. И въпреки това аз лично не виждам полза да си купувам Nano X.
 
Всъщност разбрах , че да се хакне и да ги вземат е трудно, но ако имаш вирус може като нареждаш транзакция да бъде заменен адреса вместо твоя. Тоест излиза уж ще пращаш на твоя адрес, а като пратиш отиват на друг. Това ако си имал вирус на компютъра или телефона. И затова ми казаха да ползвам телефон или лаптоп, който е с върнати фабрични или преинсталиран и няма нищо на него + леджер. Това било най-сигурно. Та имам един iphone стар не го ползвам мисля да му върна фабричните и с един nano X да го ползвам(Nano X защото nano S не поддържа iOS ) А от борсата там ще си влизам през лаптопа и тнт. Аз ще вкарвам от борса в леджер на няколко месеца заради таксите . И ползвам борсата от лаптоп, телефон и тнт като станат повече прехвърлям чрез iphone който е с върнати фабрични на леджера.
 
Всъщност разбрах , че да се хакне и да ги вземат е трудно, но ако имаш вирус може като нареждаш транзакция да бъде заменен адреса вместо твоя. Тоест излиза уж ще пращаш на твоя адрес, а като пратиш отиват на друг. Това ако си имал вирус на компютъра или телефона. И затова ми казаха да ползвам телефон или лаптоп, който е с върнати фабрични или преинсталиран и няма нищо на него + леджер. Това било най-сигурно. Та имам един iphone стар не го ползвам мисля да му върна фабричните и с един nano X да го ползвам(Nano X защото nano S не поддържа iOS ) А от борсата там ще си влизам през лаптопа и тнт. Аз ще вкарвам от борса в леджер на няколко месеца заради таксите . И ползвам борсата от лаптоп, телефон и тнт като станат повече прехвърлям чрез iphone който е с върнати фабрични на леджера.
При потвърждение на транзакция Ledger устройството ти изписва сумата на превода и адреса на получателя - там може да провериш дали изпращаш на точния адрес. Дори и компютърът ти да е компрометиран и да променят адреса на получателя (което малко ме съмнява, че ще се случи без да го забележиш още в Ledger Live), няма как транзакцията да мине.
 
Защо да няма как транзакцията да мине ? Смисъл аз правя превод към даден адрес и го потвърждавам дори от ledger-a, тъй като излиза, че уж е моя адрес ?
 
За да ти изпише твоя адрес на Ledger устройството при положение, че преводът е към друг, трябва да се касае за доста софистицирана атака. А може даже и да не е технически възможна подобна манипулация - зависи как работят Ledger устройството и Ledger Live отвътре.

Във всички случаи обаче е изключително малковероятно да се случи този низ от събития и да си изгубиш криптото. Принципно при хакерски атаки почти винаги става въпрос за човешка грешка, а не за уязвимост в софтуера/хардуера. Така че внимавай какво правиш и няма да имаш проблеми. Най-вече внимавай къде и как си съхраняваш мнемоничната фраза - тя е най-слабото звено.

Теоретично много видове атаки са възможни, особено ако сме малко по-параноични на тема сигурност, но все някъде трябва да поставим чертата между сигурност и практичност.
 
тоест вие си ползвате леджера към ежедневния компютър/лаптоп и телефон ?
Аз на моя лаптоп имам от Замунда кракнати версии си и какви ли не други програми ..
Риска така е много голям според мен не само за леджер де, то си е риск и за борсата като влизаш от такъв лаптоп с много програми.
 
Да, използвам Леджъра на всекидневния си компютър, но нямам кракнат софтуер и съмнителен софтуер на него. Ако теглех от торенти, вероятно бих използвал Леджъра с телефона, макар че дори и да ти се зарази компютърът, едва ли е висока вероятността да успеят да ти източат криптото, ако внимаваш какви транзакции одобряваш.
 
Ето отново проблем. Днес бях в София (не съм от там Попринцип) и бях на хотел. Пусках си интернет на лаптопа от телефона и влизах в борсата. Обаче явно WiFi ми е бил пуснат и се е свързвал към хотела или като съм ходил напред назад из София. И преди малко гледам в бинанс влизано от някакво чуждо ip от Пловдив и версиите на браузърите преди където съм влизал от вкъщи и този от Пловдив са различни версии.... Проверявам IP-то от Пловдив и излиза София telenor. Според вас има ли нешо притеснително ?
 
Последно редактирано:
Ето отново проблем. Днес бях в София (не съм от там Попринцип) и бях на хотел. Пусках си интернет на лаптопа от телефона и влизах в борсата. Обаче явно WiFi ми е бил пуснат и се е свързвал към хотела или като съм ходил напред назад из София. И преди малко гледам в бинанс влизано от някакво чуждо ip от Пловдив и версиите на браузърите преди където съм влизал от вкъщи и този от Пловдив са различни версии.... Проверявам IP-то от Пловдив и излиза София telenor. Според вас има ли нешо притеснително ?
Да хем съм в СМС и имейл удостоверение. Сега ще сложа google authenticator
Да хем съм в СМС и имейл удостоверение. Сега ще сложа google authenticator
Няма смисъл, първо научете как работят мрежите, и какво ядро използва вашия “Browser”.
 
Честно казано за това, което говорите не ми говори почти нищо. На вас може би ви е лесно понеже сте в тази сфера, ама тия малко по-сложните ИТ или технически неща за мен са малко по-трудни за разбиране. Искате да кажете, че дори СМС, имейл и google authenticator не помагат ли ?
Ако има по-лесен отговор за това кое да ползвам от 2FA или какво да направя за по-голяма сигурност ще е хубаво.
 
Няма смисъл
От 2FA винаги има смисъл, без значение от ядрото, което може да дава лъжливи данни, както вероятно се е случило и при него.

@entrepreneur7, сложи си 2FA. Така при теглене на пари ще иска код от имейл, от СМС и от 2FA, който се реска на 20-30 секунди за допълнителна защита против налучкване.
 

Горе