Bitcoin / Биткойн

Аз бях купил за около 1000 лв крипто. И едва ги прододох на стойността им. Трон, Стелар, рипъли, етер. Нямам сърце за тоя комар. Биткойна го следя от 2012- 13 г. Не ми се разправя там за филама, в който бях. Не знам каква е истината, но при положение, че от 10 години активно се използва блокчейн, а все още няма нито един проект за правителство и въобще да бъде изградена държавна административна структура на блокчейн ми се струва несериозно. При положение, че почти всичи договори могат да се случват без посредник (вярвам, че не съм единствения на когото му е минало през ума)
 
Може и да си прав. Всъщност ще е хубаво понеже тук сте програмисти повечето да кажете дали има смисъл зад криптовалутите и системи като Етериум, Кардано и тнт. които използват смарт договори и блокчейн или като Palkadot. Моето образование е в друга сфера и не мога да кажа.
Aз ако проектирам нещо с блокчейн бих ползвал специален и безплатен framework. С гореспоменатия дори може да се реализира крипто валута, ако те влече. Етериум не бих ползвал, особено както се изложиха с ония крипто котки. Събори и претовари мрежата и ги спряха.
 
Аз бях купил за около 1000 лв крипто. И едва ги прододох на стойността им. Трон, Стелар, рипъли, етер. Нямам сърце за тоя комар. Биткойна го следя от 2012- 13 г. Не ми се разправя там за филама, в който бях. Не знам каква е истината, но при положение, че от 10 години активно се използва блокчейн, а все още няма нито един проект за правителство и въобще да бъде изградена държавна административна структура на блокчейн ми се струва несериозно. При положение, че почти всичи договори могат да се случват без посредник (вярвам, че не съм единствения на когото му е минало през ума)

Най-вероятно си купил по върховете 2018-та?
 
Най-вероятно си купил по върховете 2018-та?
През 2014 участвах в един конкурс за лого на сайта hash bg . Наградата беше 200 лв. или равностойността им в биткойни. Тогава беше около 1200 - 1300 лв. Тогава не спечелих конкурса, но си купих биткойни. След това цената спадна и с лед няколко години ги проддох, чак някога през 2016 с много малка печалба. Не помня. През 2018 г. - 19 Си купих другите шиткойни за които писах в предния пост. В общи линии, или трябва да си тотално луд за да спечелиш, или да имаш хеджфонд, толкова голям, че да манипулираш пазара.

Едит: даже се поразтърсих за конкурса, който ме вкара във филма - виж тук
 
На глупостите дето пишеш. От споменатите няма шит коини.

А ти кой точно си?... та си позволяваш да категоризираш кое са глупости и кое умности.

Чети внимателно! Пиша ти по-бавно, за да ме разбереш...и да научиш нещо.

... а може и да продължиш да се хилиш... мислех, че вече си пораснал, но явно съм сгрешил.
 
А ти кой точно си?... та си позволяваш да категоризираш кое са глупости и кое умности.

Чети внимателно! Пиша ти по-бавно, за да ме разбереш...и да научиш нещо.

... а може и да продължиш да се хилиш... мислех, че вече си пораснал, но явно съм сгрешил.
Шиткойноте или още алткойни (алтернативни) са криптовалутите различни от основните - бтк, етер и тн. Това имаше предвид реминд. Ти може би иронично наричаш биткойна шиткойн, защото е вид казарт или както го нарича един приятел “високо рискова инвестиция”. :)
 
“високо рискова инвестиция”. :)
Дори и в момента имам 100 - Тина the graph. И вероятно винаги ще имам...някакви.

Просто казвам, че е трудно да спечели човек от крипто. А там дето Цв. Се хили никъде не съм писал за шит... Алт, или т. Н.

Очакванията за блокчейн за сега буксуват и никой не иска да говори истинската възможност - отпадането на посредници, такси, комисиони, администрация, държавни бюджети и т. н.
 
През 2014 участвах в един конкурс за лого на сайта hash bg . Наградата беше 200 лв. или равностойността им в биткойни. Тогава беше около 1200 - 1300 лв. Тогава не спечелих конкурса, но си купих биткойни. След това цената спадна и с лед няколко години ги проддох, чак някога през 2016 с много малка печалба. Не помня. През 2018 г. - 19 Си купих другите шиткойни за които писах в предния пост. В общи линии, или трябва да си тотално луд за да спечелиш, или да имаш хеджфонд, толкова голям, че да манипулираш пазара.

Едит: даже се поразтърсих за конкурса, който ме вкара във филма - виж тук

Ясно, знаех си, че 2018 г. ще е било, щом казваш, че трудно си ги продал, за да изкараш вложените парички. Купи ли се на връх не е никак приятна ситуацията. И има два избора, които са чакане след срив да се качи пак или вкарване на още пари, за да се намали средната стойност на цената на покупка. Според мен е правилно да се купува дадена валута на позиции, а не цялата сума. 1 000 лв в XRP, TRX, XLM по 333 лв, купуваш с по 100 лв всяка и чакаш с другите в USDT и следиш пазара. Ако се покачи цената, продаваш на какъвто процент печалба си си преценил, ако падне с другата сума купуваш около дъното още и средната ти стойност на покупка става по-малка. Добре е, че не си продал на загуба...
 

Да си избере някоя от сериозните коини, взмемаш и забравяш за 2 години. Аз за 2 месеца вземам предимно Polygon, VeChain, Tron, има и още няколко хубави, имам и 9 милиона шиба ину, е това си е вече шит койн. За daily трейдинг е трудно, но ако си Long term hodl, каквото и да е взел преди време, преди ~25 дни всичко беше ATH ( all time high). Кардано също е обещаващ. За най-много кеш имам етериум, и се и копае, даже го взех първо на 2900, после още на 3400$, него мисля да го държа за 1-2 години, че иначе си buy high, sell low.
 

Да си избере някоя от сериозните коини, взмемаш и забравяш за 2 години. Аз за 2 месеца вземам предимно Polygon, VeChain, Tron, има и още няколко хубави, имам и 9 милиона шиба ину, е това си е вече шит койн. За daily трейдинг е трудно, но ако си Long term hodl, каквото и да е взел преди време, преди ~25 дни всичко беше ATH ( all time high). Кардано също е обещаващ. За най-много кеш имам етериум, и се и копае, даже го взех първо на 2900, после още на 3400$, него мисля да го държа за 1-2 години, че иначе си buy high, sell low.
Шибата ако гръмне и се пенсионираме. И аз взех от тва лайно, доста го помпят в туитър и дискорд, но ме притеснява, че е умряло вече. От друга страна в на бинанс класацията е на 32 място, което е важно. Вчера имаше новини, че болници в Индия май беше приемат разплащане с него.0
 
Шибата ако гръмне и се пенсионираме. И аз взех от тва лайно, доста го помпят в туитър и дискорд, но ме притеснява, че е умряло вече. От друга страна в на бинанс класацията е на 32 място, което е важно. Вчера имаше новини, че болници в Индия май беше приемат разплащане с него.0
Да, чака се да го листнат в coinbase, и в robinhood , ще видим
 
Ползвате ли ledger ? И къде ги съхранявате ?

И никой от програмистите не изказа мнение дали според вас криптовалутите имат бъдеще. Дали има смисъл от тях и дали могат да навлязат и да се използват в ежедневието. Защото от мненията на IvanKirov оставам с впечателнието, че няма да се реализират и да се използват и като цяло има много по-добри заместители и начини от тях - едно от мненията на IvanKirov е :
"Aз ако проектирам нещо с блокчейн бих ползвал специален и безплатен framework. С гореспоменатия дори може да се реализира крипто валута, ако те влече. Етериум не бих ползвал, особено както се изложиха с ония крипто котки. Събори и претовари мрежата и ги спряха."
Аз лично виждах бъдеще в тях и като разплащане и като проекти за децентрализирани приложения, но не съм програмист и не съм навътре с техническите неща и IvanKirov съвсем ме замисли за тяхното бъдеще
 
@entrepreneur7 Има бъдеще разбира се, аз съм програмист, но не се занимавам с crypto откъм кодене, все се каня да си ограмотя знанията, но съм зает с други неща. Децентрализираната мрежа може да се позлва наготово за много неща, едно от нещата е voting / гласувания, което ми идва първо на акъла като реално приложимо.
 
Листнаха доджа в койнбейспро и скокна цената. @IvanKirov по този начин се изкарват пари от криптовалутите - на т.нар. "сигнали". Ако следиш постоянно новини, туитър, дискорд и тн и си в правилния момент на телефона и имаш сериозна сума - купуваш и прoдаваш след няколко часа. Има и други начини, разбира се. Купуваш SHIBA за стотинки и се надяваш след 10 години да си милионер :D
 
Блокчейн технологиите са доста интересни. Въпросът е, че е много трудно да се каже кои монети ще се наложат в дългосрочен план и дали бъдещето на блокчейн въобще ще включва монети в този формат. Извън идеологията и съпътстващия фанатизъм, които малко или много характеризират крипто обществото, всички хора със средства в крипто реално не сме нищо повече от спекулатори.
 
Блокчейн технологиите са доста интересни. Въпросът е, че е много трудно да се каже кои монети ще се наложат в дългосрочен план и дали бъдещето на блокчейн въобще ще включва монети в този формат. Извън идеологията и съпътстващия фанатизъм, които малко или много характеризират крипто обществото, всички хора със средства в крипто реално не сме нищо повече от спекулатори.
И аз харесвам технологията, но в този си вид не става да измести парите. Имам идеи как може да се подобри, но нямам ресурса аз да пусна нещо подобно на пазара, че и с маркетинга да се справя. Криптото е маркетинг на 99%, в момента. Примамка за дребни риби.
Инак признавам, не бях прав. Не съм допускал, че тая истерия може да се раздуе до такива чудовищни размери.
 
И аз харесвам технологията, но в този си вид не става да измести парите. Имам идеи как може да се подобри, но нямам ресурса аз да пусна нещо подобно на пазара, че и с маркетинга да се справя. Криптото е маркетинг на 99%, в момента. Примамка за дребни риби.
Инак признавам, не бях прав. Не съм допускал, че тая истерия може да се раздуе до такива чудовищни размери.
И защо пък да не става да измести парите ? Как реши, че не може ?
 
Блокчейн технологиите са доста интересни. Въпросът е, че е много трудно да се каже кои монети ще се наложат в дългосрочен план и дали бъдещето на блокчейн въобще ще включва монети в този формат. Извън идеологията и съпътстващия фанатизъм, които малко или много характеризират крипто обществото, всички хора със средства в крипто реално не сме нищо повече от спекулатори.
Блокчейн 100% ще остане и ще се използва. Монети кои ще останат не ме интересува.
Интересува ме дали наистина блокчейн ще бъде под формата на криптовалути и монети(като биткойн, етериум и тнт) и дали криптовалутите ще останат и ще се използват или ще бъдат заменени от някаква блокчейн технология и критовалутите ще изчезнат.
Ето на този въпрос търся мнения от доста време, но никой дори няма и мнение май.
 

Горе