Bitcoin / Биткойн

Не е подигравка, крипто един ден ще има, просто нещо използваемо не се е появило. Аверите ме подиграват, че съм компютърджия, пък не съм си пуснал нет на телефона. Кви са тия пари дето искат нет да си купиш солети?

Подигравка е да продаваш опулени котки за милион бройката.
Това, което сега казваш е друго и те разбрахме :)
 
Пак 13% нагоре. Не може човек спокойно да си изгуби парите с тоя биткойн, пу.
Що, ако си гонил влака на 65К $ си имал прекрасния шанс да се набуташ. Нали все едни влакове ми пускате, да гоним новата икономика?
 
Не знам, аз си изчистих купеното на 36 отпреди 10 дни. Имам да чистя още покупки на 43 и 56. Нямам притеснения, защото влизането ми беше на 1.2, а от тогава съвсем малко допълнителни пари съм вкарвал. Тези дето всичко са вкарали на 65 ще почакат малко, дано да са били подготвени за това.
 
Ми, ако си хванал влака на 1000$? Що все 65К ти е НА устата?
Честно казано и на 1000$ ми се струваше безумие за виртуални стотинки. Както и да е, има нахлузили се на 65К, това е факт и сега палят свещи след 4 г. да са на нула. А може и да не, Китай разгони копачите като пилци, и други държави забраниха копането. НВидиа ще направи картите си само за гейминг, невъзможни да се копае. Етер ще стане PoS, изобщо светът се съфиресва, че копането е простотия. След 4 г. бай хойн може да е при One Coin на кака Ружа.
 
едит: голям си дървен философ, чесно
Като ти гледам подписа. От БгМама ли те пращат, да осиновяваме улични животни? Около 3 пъти гледах филма как копачи гасят техниката, щот не е рентабилно с тока. Дори една видеокарта си взех на символична цена, разпродаваха ги с чувала. Мисля скоро ще гледаме 4-ти епизод.


Код:
Tesla ще продължи да приема биткойни за разплащане, 

когато майнърите преминат към чиста енергия
 
Последно редактирано:
Поочти ме засегна. Опитай и с другия ми подпис, https://greenbalkans-wrbc.org/bg/ нещо и за тях да кажеш? :D

Интересното е, че следиш нещата, но отказваш да приемеш, че блокчейн като технология има бъдеще
 
Както и да е, има нахлузили се на 65К, това е факт и сега палят свещи след 4 г. да са на нула.
Какво ще кажеш ако скоро стане 65К?
Какво ще кажеш ако скоро стане 75К?
Какво ще кажеш ако скоро стане 85К?

Еднакво тъпо е когато някой се бие в гърдите колко X му е печалбата за последните седмици с това някой дето няма и едно сатоши да се заяжда колко % е паднала цената. И в двата случая човек много бързо може да остане с пръст в уста именно заради прословутата волатилност.

Както нямаш гаранция, че цената за няколко дни няма да падне под някакво ниво, така нямаш и гаранция че за няколко дни няма да се вдигне. Волатилността е прецакала много инвестирали в криптото, но и много хейтъри за това че вместо да инвестират са опявали.

Сега като се заяждаш че цената била под 65К нямаш credibility, защото същите неща дето ги говориш сега ги говореше и преди да стигне тези 65К. В тази игра цаката е да познаеш кога е време за товарене и кога за разтоварване.
 
Поочти ме засегна. Опитай и с другия ми подпис, https://greenbalkans-wrbc.org/bg/ нещо и за тях да кажеш? :D
Нямам идея какви са. Покрай бездомните псета се въртят едни мръсни милиони държавни дотации. Крайната цел е нахапани и наядени хора. Дивите животни нямат нужда от хората. Имат нужда държавата да си влезе в ролята и да спре безконтролното сечене на гори. Ама надали, по-лесно се усвояват милиончета. То затова "еколог" стана мръсна дума.
Интересното е, че следиш нещата, но отказваш да приемеш, че блокчейн като технология има бъдеще
Напротив, има бъдеще. Не съм отричал това. https://www.hyperledger.org/about/members eй тука софтуерните гиганти подаряват напълно безплатен framework за работа с блокчейн. Ама сложно е, само за профита които пишат софтуер.
Но не, друго си е да играеш в pump & dump схеми. На Мъск му се услади едни такива непотени милиарди, след бай хойн и кученцата сега някаква Cum Rocket надува. Цирк голям, за 3 лалета си купуваш цяло имение, сега с 3 койна като беше на връх купуваш хубав апартамент на хубаво място. Чудя се къде ли ще спрат, оня шемет McCafee щеше да си реже оная работа в ефир, ако не мине милион до преди година-две. После се отказа.
 
А може и да не, Китай разгони копачите като пилци, и други държави забраниха копането. НВидиа ще направи картите си само за гейминг, невъзможни да се копае. Етер ще стане PoS, изобщо светът се съфиресва, че копането е простотия. След 4 г. бай хойн може да е при One Coin на кака Ружа.
Ethereum ако не беше PoW по начало, може би нямаше никога да добие каквато и да е популярност. Същото важи и за Bitcoin. PoS звучи благородно, но не е интересно. Всъщност отдавна има много такива койни, които или само частично се копаят, или не се копаят въобще:

Кеф ти мастерноди:
https://masternodes.online/
Кеф ти сякви други:
https://coincodex.com/cryptocurrencies/sector/proof-of-stake/

Ето тук са описали какви варианти има, повечето от които дори не съм ги чувал:
https://tokens-economy.gitbook.io/consensus/chain-based-proof-of-stake

Скучното при PoS е относително ниския ROI... да кажем 5% на година. Извинявай, ама когато криптото без проблем лети с 50% надолу буквално за 1 седмица, какво са някакви си потенциални 5% за цяла година? Купуваш си койните, блокираш ги и започваш да печелиш... и при първия суперкраш си скубеш косите, защото докато се бориш за тези 5%, цялата ти инвестиция се е стопила като сладолед през Август. При PoW поне си оставаш с видеокартите. В най-лошия случай можеш да се топлиш евтино или без пари през зимата.

nVidia може да прави каквото си иска, все още има милиони видеокарти навсякъде по света. На PoW койните им е все тая дали се копаят с нова или стара техника. Но ако спрат да произвеждат видеокарти, то конкуренцията ще започне да произвежда. Има ли търсене, има и предлагане. Нали затова има толкова видове ASIC. Нали си чувал, че по време на златна треска е най-добре да се продават кирки и лопати.

Независимо дали ти харесва или не, копаенето е по-достъпно и по-забавно от PoS. До толкова, че техниката за копаене се изкупува като топъл хляб дори при положение, че е значително по-изгодно да се купят направо койните. Ентусиастите още когато си купуват видеокартите се лишават от потенциални печалби, което най-вероятно го знаят, но въпреки това правят покупката.

Правиш си идеалистичните изводи като напълно пренебрегваш нелогичната психология на хората.
 
Иване, това, че някой е изалчнял и си е набил примерно спестяванията на 64к и сега се чуди кой път да хване НЕ прави криптото лоша инвестиция. А само въпросните люде лоши инвеститори.

А колко е виновна държавата за това, че разни идиоти си изхвърлят потомството на домашния любимец в някое дере или, че е по лесно да подминеш, като измахаш някоя птица с колата е тема на друг разговор.
 
При PoW поне си оставаш с видеокартите. В най-лошия случай можеш да се топлиш евтино или без пари през зимата.
Аз като почнах да ги следя RX580 беше 550 лева нова, примерно. Сега видеокарта гони 2 бона и на всичко отгоре дори не записват да чакаш с месеци, да я получиш. И дават по една, само с цялостна компютърна конфигурация.
nVidia може да прави каквото си иска, все още има милиони видеокарти навсякъде по света. На PoW койните им е все тая дали се копаят с нова или стара техника.
Вече се опитваха да пускат ъпдейти, фърмуерът да блокира копане, само за игра да става. Намериха начин да се заобиколи това, засега. Чисто хардуерно искат да ги заключат за копане, и да произвеждат "карти" само за копане. Като сегашните ASIC. Стар хардуер става неефективен за копане, тъй като новия хардуер вдига трудността.
Но ако спрат да произвеждат видеокарти, то конкуренцията ще започне да произвежда. Има ли търсене, има и предлагане.
Toва е изключително високотехнологично изделие. Чиповете ги правят само 2 фирми, мисля и Интел пак се напъват да влизат в пазара, засега не им се получава за високия клас.
Независимо дали ти харесва или не, копаенето е по-достъпно и по-забавно от PoS. До толкова, че техниката за копаене се изкупува като топъл хляб дори при положение, че е значително по-изгодно да се купят направо койните. Ентусиастите още когато си купуват видеокартите се лишават от потенциални печалби, което най-вероятно го знаят, но въпреки това правят покупката.
Ще си ги чукат у главата, и койните и хардуера. Още няколко държави да забранят копането, аз съм много ЗА. Сцепват ме с какви ли не еко стандарти, дотации и тАкси. Дори на кола на 25 г. ще искали димни газове като за нова.
Познавам двама копачи, единият се отказа тотално другият временно си беше спрял риговете. Тука говорите само за бичи пазар, пък широко затворени очи за мрачния сценарий.
Правиш си идеалистичните изводи като напълно пренебрегваш нелогичната психология на хората.
Не, аз ако виждах някаква логика щях отдавна да съм влязъл в тоя пазар.
 
Иване, това, че някой е изалчнял и си е набил примерно спестяванията на 64к и сега се чуди кой път да хване НЕ прави криптото лоша инвестиция. А само въпросните люде лоши инвеститори.
Що, кристална топка ли имаш, че знаеш къде е дъно и къде връх? Я представи си че оттук нататък тръгне само надолу? Стотици видове крипто поеха по тая незавидна съдба.
А колко е виновна държавата за това, че разни идиоти си изхвърлят потомството на домашния любимец в някое дере или, че е по лесно да подминеш, като измахаш някоя птица с колата е тема на друг разговор.
Аз съм твърдо против населените места да са развъдници на кучета. За това ти се заядох за БгМам-ските линкове.
Ама това е друга тема.
 

Горе