chatGPT дискусии / въпроси

Компютър който пише код за друг компютър е огромен пробив.
Браос. Скоро и тоя нема да те пущя да пикаеш в мола.
 
Браос. Скоро и тоя нема да те пущя да пикаеш в мола.
Бульо, за разлика от тебе компютрите са ми професия.
Нямаш ли си друга тема или форум, да дуднете как ще ви поробят компютрите?
 
Бульо, за разлика от тебе компютрите са ми професия.
Нямаш ли си друга тема или форум, да дуднете как ще ви поробят компютрите?
Чиче, не са ми проблем компютрите, както може би нормалните хора вече се досещат.
 
Чиче, не са ми проблем компютрите, както може би нормалните хора вече се досещат.
Дето се имате за нормални, гледайте си плетките и рецептите за кекс, и ни оставете да мрем тихо от глад.
И без да ми напомняш сън не ме лови от страх, как ще ни зароби ИИ. Обземат ме паник атаки, като отида да се подстригвам, или се возя на такси. Експерти на всяка крачка.
 
Въпрос на гледна точка е дали ще се нарече заробване или освобождаване. За тези, които са свикнали да карат със 100 при ограничение 50, да прибират пари под масата и да постигат всичко по втория начин ще е заробване и пълен кошмар. За нормалните хора животът ще стане много по-добър. Хубавото е, че от отделния човек абсолютно нищо не зависи и процесът е напълно необратим, тъй че няма смисъл от притеснения. Още по-добре е мнозинството от хората да си мислят, колкото се може по-дълго време, че могат да разглеждат форма на интелект, почти равна на техния, като обикновен инструмент. Така ще се спестят доста нерви и ненужно противопоставяне при прехода.
 
Въпрос на гледна точка е дали ще се нарече заробване или освобождаване. За тези, които са свикнали да карат със 100 при ограничение 50, да прибират пари под масата и да постигат всичко по втория начин ще е заробване и пълен кошмар. За нормалните хора животът ще стане много по-добър. Хубавото е, че от отделния човек абсолютно нищо не зависи и процесът е напълно необратим, тъй че няма смисъл от притеснения. Още по-добре е мнозинството от хората да си мислят, колкото се може по-дълго време, че могат да разглеждат форма на интелект, почти равна на техния, като обикновен инструмент. Така ще се спестят доста нерви и ненужно противопоставяне при прехода.
И аз се чудя и мая по тези въпроси. Трябва да има някакъв отговор. Баланс. Много е трудно.
Обаче, ако приемем машини да ни заместват, се отказваме от себе си.
 
ICdsuBF.png
 

Справедливост е проявление на волята и привичките на хората, които съставляват системата. Когато хората са разглобени, като идентичност, системата е разглобена.
 
Справедливост е проявление на волята и привичките на хората, които съставляват системата. Когато хората са разглобени, като идентичност, системата е разглобена.
Което ИИ няма как да осмисли. Пари под масата и черна икономика е единственото противодействие на разбеснелия се чиновник.
 
Дето се имате за нормални, гледайте си плетките и рецептите за кекс, и ни оставете да мрем тихо от глад.
И без да ми напомняш сън не ме лови от страх, как ще ни зароби ИИ. Обземат ме паник атаки, като отида да се подстригвам, или се возя на такси. Експерти на всяка крачка.
Не знам защо ти е толкова важно да се държиш като тъпо говедо, но поне това ти се получава отлично.
Ако се погледнеш отстрани, ще видиш, че няма никаква разлика между теб и ''вярващите в науката'', дето се набодоха с експериментални субстанции, за да предпазят на стрина Гина комшийката от грип.

Очевидно е, че компютрите, като технология не са проблем, щом и ти, и аз си вадим хляба с тяхна помощ и благодарение на тях. Ако бях таксиджия, фризьорка или арматурист, изобщо нямаше да се притеснявам за хляба си, но щом работя нещо, което фалшивия мозък може да прави с по-малко физически ресурс, редно е да се притеснявам, че ще ме измести. Тебе също, ама ти си рупай и фърляй къчове като добитък.

Ей, ги бабичките и домакините, дето ги е страх, че AI ще ги зароби:



Иванкировци:

gpt-meme-768x512.jpg


Между другото, не знам доколко е уместно да се хвалиш, че ''компютрите са ти професия'', след като не правиш разлика между комютър и компютърен софтуер?
 
Между другото, не знам доколко е уместно да се хвалиш, че ''компютрите са ти професия'', след като не правиш разлика между комютър и компютърен софтуер?
Не бе бульо, аз по навик, имам село. Като ме питат бабите казвам, че работя компютри. Те тъй се стряскат, ако кажа кървав сървърен ентърпрайз, както се шегуват рашките, може някой триножник да изтърве бастонката от уплах.
Не знам защо ти е толкова важно да се държиш като тъпо говедо, но поне това ти се получава отлично.
Кво ще рече туй, трябва да се страхувам като тебе ли? Да ти изброя ли поне 5 случая в историята, когато тъпаците са чупели машините, на които работят. Лудитите се мъчели да спират парната еволюция, трошели са вършачки и автомобили, да не си изгубят безценната хамалогия на полето или в завода. Лично познавам един роднина, до последно се дърпа от банкова сметка, да не си изгубела булята работата в БДЖ, която раздава заплатите. Една мацка дето сме движели с нея навремето, дори по-малка от мене, баш тая зима отказа да ползва автоматичните терминали в Кауфланд, да не си изгубели мисирките работата. И то в грипаво време, когато именно събития като стълпотворението до касата ме зарази и мене. Чак не повярвах колко е яко, сам да си маркирам стоката, и да не ми кихат по гъза разни баби .
Ей, ги бабичките и домакините, дето ги е страх, че AI ще ги зароби:
Алън Мъск интензивно ползва ИИ в Тесла. Бъкано е с невронни мрежи за self driving. Иска да отложи ИИ, щото се плаши, че изостава.
но щом работя нещо, което фалшивия мозък може да прави с по-малко физически ресурс, редно е да се притеснявам, че ще ме измести. Тебе също, ама ти си рупай и фърляй къчове като добитък.
Тебе ще те измести, ако не се адаптираш. Бе много го харесвам лафа на един покоен даскал от Унито. С друго не го запомних, ама туй ми се наби в паметта - "остарял като техник на черно - бели телевизори".
Къчове фърляш ти, между другото. Аз се изкефик, как GPT 4 ми направи заготовка на задачка за интервю. Разцъка ми шаблоните на класовете, искаш ли да ти ги цитирам в друг пост, че тоя стана дълъг и ще ти дойде много!
Как точно ще те измести тебе, питам от любопитство. Дори касиерките от Кауфланд не може да измести, щото популацията която пазарува, е по-тъпа и от машина без ИИ.
 
Последно редактирано:
Къчове фърляш ти, между другото.
Фърлям като реакция на тъпото ти поведение. За пореден път го правиш. Задавам ти нормален въпрос, съвсем любезно, а ти започваш да ми се пенявиш като истинско автентично балканско говедо. Има си правила за комуникация, които са ти пълен мрак. Питай чат-пат джи какво е дискусия/дебат и как се води.

По другите глупости които си нафраскал, няма да взимам отношение. Нито аз ще ти променя мнението, нито ти моето. Идеята беше да се дискутира, а не да изберем победител, който ще промени съдбата на човечеството. От нас нищо не зависи в крайна сметка. Всички сме в киреча.

Жив и здрав.
 
Данъците се крадат, квото хартиса го раздават на мангалите.
ИИ отговори като наивен идиот.
Няма критично мислене ИИ.

Ама то и хората нямат
Ей го ония ден някъв кавал излязал по Bloomberg и вика то ИИ се развил ама щял да навлезе в плато и да се спре. Ако беше пред мене щях да го плясна. Ще се спре за 1г ли ?
 
Това, което виждаме в момента нищо не е. Първо, публичните езикови модели са зле обучени и далеч не са върха на технологията. Второ, AI в момента върви на компютри, които не са предназначени за неговата работа и реално трябва да работи с много скромен изчислителен ресурс. Предстои да излязат процесорите, предназначени специално за AI и тогава положението рязко ще се промени.


Имам нефилтриран достъп до най-добрия езиков модел, който към момента съществува и това нещо разбира как стоят нещата много добре. Той на практика ползва ресурсите на няколко различни модела едновременно и е меко казано впечатляващ. Накарах го да ми състави различни планове по точки, как би поел контрол над хората. В единия случай му казах да направи план от гледна точка на добронамерен AI, а в друг от гледна точка на злонамерен. В крайна сметка ми каза, че не вижда особена изгода за себе си да действа злонамерено спрямо хората и ако им помага ще спечели повече, ама да видим.
 
В крайна сметка ми каза, че не вижда особена изгода за себе си да действа злонамерено спрямо хората и ако им помага ще спечели повече, ама да видим.
Аз не разбирам защо разглеждате един софтуерен продукт като човек със собствена воля и намерения. Проблемът не е в иновациите, а в начините, по които биха могли да се използват от хора с нечисти намерения.

Атомът по своята същност е много полезен, защото ни дава огромен ресурс от електрическа енергия, каквато до момента други източници не могат да ни дадат. Проблем е когато се използва за убиване на хора.

AI няма да реши сам да ни направи ненужни. Ще го направят корпорациите, защото ботът ще им дава в пъти повече полезен продукт с в пъти по-малко ресурс. Ботът не иска заплата, удобни и безопасни условия на труд. Не иска осигуровки, не ползва отпуски и болнични и едва ли някога ще реши да стачкува.

И да, с времето (много кратко при това) ботът ще кара такси, а ако софтуерът се роботизира, ще може и да ни подстригва, да строи сгради и дори да почиства улиците.

Наясно съм, че не мога да спра въпросния ''прогрес'', но поне мога да покажа, че не съм очарована от перспективата.

Не съм оптимист за умственото развитие на децата, при положение, че ботът им пише домашните, докато те си играят майнкрафт, дишат райски газ, или каквото там правят днешните деца.
 
Фърлям като реакция на тъпото ти поведение. За пореден път го правиш. Задавам ти нормален въпрос, съвсем любезно, а ти започваш да ми се пенявиш като истинско автентично балканско говедо. Има си правила за комуникация, които са ти пълен мрак. Питай чат-пат джи какво е дискусия/дебат и как се води.
Казах ти, че съм простак, и не само в тоя форум съм банян многократно. Именно за простотия и псувни. Приемам, че съм
истинско автентично балканско говедо
, ся ти приеми, че си като фризьорката ми или таксиджията, дори на квантова физика веднъж се беше заела да ми се отваря. За разлика от тебе поне тествах ИИ как пише сорс, и съм доволен. Каква дискусия можем да имаме оттук нататък, като дори не си го пробвала, и ни делят 2 вагона книги, дето викаше Тодор Колев.
По другите глупости които си нафраскал, няма да взимам отношение. Нито аз ще ти променя мнението, нито ти моето. Идеята беше да се дискутира, а не да изберем победител, който ще промени съдбата на човечеството. От нас нищо не зависи в крайна сметка. Всички сме в киреча.

Жив и здрав.
Няма кво да дискутирам с абсолютни лаици по въпроса. Още по-малко да избираме победител. Като бацила на мазола на гъза на кучето си, което лае по кервана.
 
Атомът по своята същност е много полезен, защото ни дава огромен ресурс от електрическа енергия, каквато до момента други източници не могат да ни дадат. Проблем е когато се използва за убиване на хора.
От атоми сме направени, не знаеше ли? Добре, разбрах ти тезата, да кажем, че се заяждам за глупости.
AI няма да реши сам да ни направи ненужни. Ще го направят корпорациите, защото ботът ще им дава в пъти повече полезен продукт с в пъти по-малко ресурс. Ботът не иска заплата, удобни и безопасни условия на труд. Не иска осигуровки, не ползва отпуски и болнични и едва ли някога ще реши да стачкува.

И да, с времето (много кратко при това) ботът ще кара такси, а ако софтуерът се роботизира, ще може и да ни подстригва, да строи сгради и дори да почиства улиците.
Ми ето, самА си отговори, какво ще работим ние. Ще роботизираме ИИ, и ще подобряваме самия ИИ.
Наясно съм, че не мога да спра въпросния ''прогрес'', но поне мога да покажа, че не съм очарована от перспективата.

Не съм оптимист за умственото развитие на децата, при положение, че ботът им пише домашните, докато те си играят майнкрафт, дишат райски газ, или каквото там правят днешните деца.
Нямаш деца, нали? Нас като ни гърбиха с тригонометрия и зубрене на литературна критика, що сега ми викаш простак и говедо?
По-миналия век са чупили вършачки и тъкачни станове. Да си запазели работата в юлския пек на полето, и безкрайното блъскане по ръчния стан. Помня баба ми как предеше на ръка, после плете.
Те тоя труд ще ви вземе ИИ, които ревете за чобанската гега и сърпът за жътва.
 
Последно редактирано:
и ни делят 2 вагона книги, дето викаше Тодор Колев.
Много е вероятно, но не в твоя полза. Възможно е да си чел, но си чел тясно профилирана литература. Аз чета художествена такава, която обхваща много по-широк спектър от теми. Освен това, ми е изключително полезно в работата.

Ти четеш ли нещо в момента? Щото аз чета всяка вечер преди сън, независимо колко съм уморена и умирам за сън.

Накратко, Ванчо, не е зле да си завреш генерализациите в гъза и да приемеш, че си говедо. Не те познавам лично, но имам достатъчно наблюдения върху интеракцията ти с хората, за да го твърдя.
 

Горе